zamestnavatel a mamicka po RD

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

zamestnavatel a mamicka po RD

Odoslaťod xamina »

aojte, mam otazku, v aprili 2011 moja dcerka dovrsi 20-ty mesiac a mne sa RD znizi z 256 na 190. kedze mame hypoteku, musim riesit navrat do prace. xcela by som sa vratit na povodne miesto odkial som odisla na MD. ako je to teraz po vsetkyx novelizaciax, ma mamicka po navrate z RD narok na to iste miesto so vsetkymi vyhodami, ktore pred nastupom na MD pouzivala, alebo ...? prosim o radu, dakujem za odpovede.
xamina

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: zamestnavatel a mamicka po RD

Odoslaťod monika19 »

niesom si na 100% ista,ale som si to pred 2 rokmi zistovala a podla vsetkeho vtedy to bolo tak,ze tvoje miesto ti zamestnavatel musi drzat pokial si na md,po jej ukonceni a nastupe na rd ti sice drzi pracovne miesto,ale nemusi to byt presne na tom istom poste,aky si zastavala pred nastupom na md...
kazdopadne popri poberani mzdy zo zamestnania neprides o rodicovsky prispevok(190eur)
monika19
expert

Odoslaťod xamina »

moni dik, ale to bolo pred dvomi rokmi ako si pisala, niekde som pocula, ze by som mala dostat to iste miesto, ziadnu nahradu a zamestnavatel by ma nemal moznost ani prepustit, pokym by nedoslo k poruseniu prac. discipliny. potrebujem si to overit, len neviem kde. takyto zakon by mali prijat, aby sme ako nositelky buducej populacie neboli diskriminovane, ked sa xceme opat zaradit do pracovneho procesu. o tyxto podstatnyx veciax media neinformuju, pre nix su zaujimavejsie kadejake kauzy a podobne blbosti. a ked nahodou ano, tak povedia "a", ale "b" zostane zabudnute...
xamina

Odoslaťod monika19 »

normalne si mi nasadila chrobaka do hlavy,tak som trocha zistovala.. :))
rok stara info:
http://www.bratislavskykurier.sk/vismo/ ... 09&p1=3303

info z konca roka 2010 z doc Monitoring 27.12.2010 - AZZZ
vyberam:
Vláda schválila návrh novely Zákonníka práce, ktorou sa majú upraviť ustanovenia o návrate zamestnankyne alebo zamestnanca do práce po rodičovskej dovolenke. Novelu pracovného kódexu predložil rezort práce kvôli zapracovaniu príslušných európskych smerníc do slovenského právneho poriadku. Zamestnanca a zamestnankyňu by mal zamestnávateľ zaradiť späť do práce aspoň za takých podmienok, ktoré pre nich nebudú menej priaznivé ako podmienky, ktoré mali v čase, keď nastúpili na materskú alebo rodičovskú
to znamena v podstate to iste ako prvy clanok,mali by ta zaradit na poziciu,v ktorej si bola,ale nemusi to byt zrovna "tvoja stolicka"
monika19
expert

Odoslaťod corky »

tak tak ... musí ťa prijať späť na prácu, na ktorú maš kvalifikáciu a nemalo by to byť horšie ani platovo

napr. taka sestrička v nemocnici sa može dostať na iné oddelenie ... ale nemože z nej byť zrazu len sanitárka
učitelka napríklad može učiť iný predmet, ako učila pred RD .... ale v svojej aprobácii
robotníčka pri stroji sa môže dostať po RD už k inému stroju ... ale nemožu z nej spraviť účtovníčku (ak na to nemá kvalifikáciu) alebo upratovačku

presne to isté miesto sa drží len po RD (teda toho cca. pol roka), potom už nie
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod xamina »

aojte,
dakujem za odpovede, tiez som patrala a ake-take vysvetlenie je aj na:
http://www.profesia.sk/cms/kariera-v-ko ... centrum.sk

a samozrejme aj viac informacii, snad sa mi podari dostat "svoju" stolicku spat, drzte mi paste...
xamina

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.