Rodičovský a nenavratný prispevok na podnikanie

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Rodičovský a nenavratný prispevok na podnikanie

Odoslaťod jerguska »

Vie niekto poradiť,či mam narok na nenavratny prispevok na podnikanie ,ktory poskytuje Urad prace ak momentalne poberam rodicovsky prispevok,ale na matersku som sla priamo z Uradu praca,takze evidovana tam som uz 2r.Dakujem
jerguska

.

začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Rodičovský a nenavratný prispevok na podnikanie

Odoslaťod zlaticko »

nie narok nemas.... pocas obdobia RD nie si evidovana na UP... O prispevok budes moct poziadat az ked budes mat po RD a budes v evidencii min. 3 mesiace a splnis dalsie podmienky... a potom komisia na UP rozhodne ci ti bude prispevok poskytnuty.
zlaticko
expert

Odoslaťod jerguska »

Dakujem za odpoved,ale zabudla som uviest,ze na urade prace som bola evidovane este pred nastupom na MD a bolo to viac ako tri mesiace,myslim cca 6mes (neviem presne,nechce sa mi hladat papiere :rol8: ),nie je to mozne ani v tomto pripade?
Dakujem
jerguska

.

začiatočník

Odoslaťod jerguska »

Ešte ma napadlo,môže rodičovsky prispevok poberať manžel a ja by som sa registrovala na urade prace? Viac -menej sme rozhodnutí ist do živnosti aj bez prispevku,ale este to predsa len skušame :D
jerguska

.

začiatočník

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.