tehotenstvo a (ne)zamestnanosť

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

tehotenstvo a (ne)zamestnanosť

Odoslaťod evina57 »

Ahojte, vôbec sa nevyznám v jednej veci a ak budete vedieť, prosím, poradte mi!
Mám dve práce, jednu na dohodu a druhú na polovičný úväzok..Som v 10tt a chcela by som dať s oboch zamestnaní výpoveď, pretože už teraz moc nezarobím, keď som tehotná, býva mi zle ráno, niekedy aj celé dni, tak som si musela upraviť prac. dobu podľa seba a mám málo hodín.
Takže, ak dám výpoveď, mám nárok na nejaké peniažky, keď som tehotná???
Bývam s priateľom, no každý má inde trvalé bydlisko..možno Vám aj táto informácia pomôže.

ĎAKUJEM!!!
evina57
začiatočník

Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tehotenstvo a (ne)zamestnanosť

Odoslaťod Effka »

A preco chces dat vypoved? sak sa daj vypisat (PNKa, mozes byt aj dlhodobo az do materskej) a budes zamestnana aspon bude zamestnavatel za teba odvadzat fondy, budes vedena ako zamestnana ( roky do dochodku).
Co sa tyka naroku na peniaze si tehotna cize podla zakona o nic nejde,ziadne dieta nie je, ziaden narok na davky skrz tehotenstvo. Skor si zisti teda ak chces silou mocou vypoved dat na urade ci mas narok na davky v nezamestnanosti. Neviem ake su momentalne podmienky, kazdu chvilu sa to meni. Ale mam pocit, ze nezamestnanemu z vlastnej viny ( vypoved z tvojej strany) nic neprinalezi.
Effka
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.