Jún 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Jún 2011

Odoslaťod tigrica182 »

LUCYA - jaka je krasnucka princezna :) no my cistime zubky tak, ze napjrpv mu umyjem ja - pekne mi otvori pusu a necha mi tam behat s kefkou, potom mu dam trosinku pasty na kefku a cisti si on sam - tj ohryza ju - a ja stojim pri nom a cistim si tiez a snazi sa opakovat :)

my uz hovorime AUTA (kde mas auta???? kde su auta?) samozrejmostou su MAMA, TATA, BABA, DEDE (dedko) a kopu dalsich, ktore si teraz asi nespomeniem... krasne vie povedat HAVO, HAV, HAM ... samozrtejme tato (to ide cely den dokola, lebo tato nie je doma - je v praci a prichadza teraz dost neskoro), uz z neho aj PIT vyletelo. krase vie poukazovat co chce,kde mame KOHOTA - CI HAVA v knizke a tak... lozi z gauca na zem, snazi sa vyliez na vsetko co sa da :) no je s nim zabava :D a straaaasne rad sa pusinkuje - ten pusinky rozdava jak zadarmo :D xixi... strasne rad vysava, umyva napr stol (mame skleneny konferencny v obyvacke - moja zahuba sklenene stoly), pekne si hracky vecer upratujeme spolu, strasne sa mu pacila zehlicka - casto zehlim, sak pri tych 2 detoch je aj co zehlit, tak sme mu kupili zehlicku jaaaj to je zabavy - zehli si oblecenie - vybera mi ich zo skrine a pravidelne mi veci z linky vybera... jeho ked chcem zaujat, staci mu dat mop, ci zmatak do ruky a mam od neho pokoj- on kasle na hracky, on potrebuje robit - ako jeho tata :D ale je to sikulka ale tiez mam obcas vycitky, ze sa mu nemozem na 100% vernovat, lebo lucka uz vyzaduje moju pozornost, uz chce sediet, rozpravat sa atd... :(
ale snazim a robim co mozem...

pripajam aj ja foto :)

[ img ]

[ img ]
tigrica182
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod nealy »

Ahojte babule,

som tu nebola sto rokov,akosi nestiham,no skola,tri deti a povinnosti..nekukam spravy,ale dnes mi neuslo to s tou vakcinou,boze moj,aj som sa vylakala..ale doktorovi som nevolala,boli sme ockovani do oboch noziciek,takze ked som si dala tu 13 valentnu s doplatok,tipujem ze sa pichala aj ta hexa,len ktovie ci ta stiahnuta,vy ste si to zistovali babulky??? dik za rady,pa
nealy
pokročilý

Odoslaťod mamina73 »

nealy píše:Ahojte babule,

som tu nebola sto rokov,akosi nestiham,no skola,tri deti a povinnosti..nekukam spravy,ale dnes mi neuslo to s tou vakcinou,boze moj,aj som sa vylakala..ale doktorovi som nevolala,boli sme ockovani do oboch noziciek,takze ked som si dala tu 13 valentnu s doplatok,tipujem ze sa pichala aj ta hexa,len ktovie ci ta stiahnuta,vy ste si to zistovali babulky??? dik za rady,pa

ahoj,
čítam, že máš doma živo :-) . tiež mám školáka, viem o čom píšeš. A vakcína - mala by si mať v očk. preukaze napísané číslo šarže, ktorou sa očkovalo. Aspoň my ju tam máme napísanú. Hned som skontrolovala - my sme ju nedostali. Ale ktovie, ako to všekto je s tým očkovaním. Normálne uvažujem, že tretiu hexu už nedám, neviem sa rozhodnúť. My sme začali s očkovaním až v roku z viacerých dôvodov, takže ani MMR ešte nemáme (a možno ani nebude).

tiež som tu dlho nebola, nechodím sem už tak často. U nás všetko po starom - starší syn škola, mladší sa pomaličky posúva ďalej, ešte nerozpráva, ale väčšinu vecí už rozumie, tak sa posúvame.

Podzravujem všetky mamičky s detičkami, nech ste zdraví všetci :-) .
mamina73

šťastná dvojmamina

začiatočník

Mood: Cool
Obrázky: 0

Odoslaťod tigrica182 »

AHOJTE babule...

waaaw - JEDNO NESKUTOCNE VIDEO , BABO KUPU V UMYVADLE, TECIE NA NEHO VODA A ONO KLUDNE SPINKA.... UPLNE UZASNUTA, UVELICENA.... WAW....
STOJI ZA POZRETIE...

http://www.youtube.com/watch?v=OPSAgs-exfQ
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod cottoncandy »

Ahojte,
po dlhšom čase sa opäť hlásim s novinkami z nášho sveta...ako sa inak máte?

Ja si teraz materskú dovolenku mimoriadne užívam, mám pocit, že až teraz sa to všetko utriaslo a ja fungujem na sto percent a všetko s prehľadom zvládam. S Veronikou už máme vytvorené rituály, nepísané pravidlá dňa. Ešte sa pokúšam zaviesť jej spánkový režim, lebo to je jediné, čo sa mi doteraz nepodarilo, ale aj na tomto bojovom poli badám aké také úspechy a väčšinou ju dostanem do postele okolo ôsmej...akurát dnes zaspala po desiatej, lebo je deväť dní po očkovaní mmr, minulú noc mala trochu zvýšenú teplotu a cez deň spala tri hodiny, tak na ňu únava padla až teraz...uvidíme, aká bude noc, ale pevne verím, že pohodová (a nasledujúce dni tiež)
Veronika momentálne váži cca 10 kíl a meria 82 cm. Má 14 zubov, horné očné sa jej oba bez problémov prerezali, teraz čakáme na spodné, tiež sú už na ceste. Ešte stále ju dojčím, momentálne sa mlieka dožaduje veľmi často, no už začínam z rôznych dôvodov premýšľať aj nad odstavením. Je veľmi aktívna, neustále v pohybe, urozprávaná. Čo sa týka reči, myslím, že je na tom veľmi dobre, ovláda už veľa slov (slon, strom, dom, auto, hav(k)o, vaňa, pena, poď, daj, sama, chcem, páli, bunda, oko, toto, lopta, koník ...to len tak, čo mi v rýchlosti napadlo), vie napodobniť a pozná takmer všetky známe zvieratá (domáce všetky, z "exotických" vie ako robí slon, lev, opica). Aktivity sa snažím u nej cez deň striedať - chvíľu si čítame knihy (najskôr som jej vždy len ukazovala a pomenúvala, čo vidíme, teraz už skladám krátke príbehy a aktívne ju otázkami zapájam do deja, veľmi ju to baví), potom si staviame kocky, skladačky, hráme na detské hudobné nástroje, hojdá sa na hojdačke...pozerávame však veľa aj televízor či počítač, čo ma až tak veľmi neteší, ale priznám sa, že mi to pomáha, lebo kým je malá zapozeraná, stihnem rýchlo aspoň hodiť dačo do hrnca a pod, inak sa to pri nej veľmi nedá...frčí na Spievankove (z toho sa veľa naučila), baví ju aj Barney, Pingu a pozeráme aj detské klipy na Youtube (Nagy, Madej a spol). Teraz som tam objavila výborné detské pesničky v angličtine (Super simple song). Von chodievame podľa počasia väčšinou však už len raz denne, najčastejšie ideme do obchodu a cestou späť pozrieť sa na družstvo na ovečky, prípadne sa zastavíme na ihrisku aspoň sa pohojdať, alebo ju "vypustím" na trávnik pred domom, nech si pobehá. Cez de§ spí Veronika iba raz a to v čase obeda cca hodinku a pol maximálne.
S papaním problémy nemáme, varím už väčšinou rovnaké jedlo pre nás aj pre ňu, no v poslednom čase jej nechutí mäsko, vypľúva ho, zato miluje varenú zeleninu, cestoviny, zemiaky, mozzarellu, jablká, banány, biele jogurty.Sladkosti ako čokoláda, lízanky, keksíky, sladké kaše a výživy jej nedávam, občas piškóty a tyčinky, nejedáva ani žiadne salámy a iné údeniny. Zato občas vypije pohár plnotučného kravského mlieka, to jej veľmi chutí.

S pokazenými zúbkami, čo som vám spomínala, sme už boli u zubnej lekárky, ale v podstate sme nič neporiešili. Príčinou môže byť nočné dojčenie, genetika, netušené vplyvy počas tehotenstva...lekárka mi nekázala striktne ju odstaviť, len máme čistiť zúbky. Pokúšam sa preto dvakrát denne, večer dôkladnejšie, mám celý regiment rôznych zubných kefiek od Curaproxu až po tú silikónovú na prst, ale najviac sa mi osvedčila jednozväzková. Každý deň sa situácia zlepšuje a ja viem v jej ústach čistiť dlhšie a dlhšie, spočiatku ma tam vôbec nechcela pustiť, ale keď to robím počas sledovania pesničky, tak mi to dovolí. Na dvd Spievankovo 3 je aj pesnička o zúbkoch, veľmi pekná a názorná, tak ak by ste niekto potrebovali motivovať dieťa čistiť si zuby, je to dobrý tip, bude sa mu páčiť :D

papa, je takmer polnoc, utekám do kúpeľne a spať, pozdravujem a napíšte, ako sa majú vaše dietky, teším sa :D
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod Meredith »

Ahojte,

Tuším to tu úplne umrelo :(.
Tak aspoň niečo malo o nás. Matko je riadny cvalík, ma 19 kg, koľko meria netuším, nohavice nosime 104 a tričká uz aj 110. Pekne rozpráva, všetkému rozumie, strašne chce všetko opakovať po svojom st. bratovi a stále sa usmieva, take slniečko.
Verím, že sem niektorá nakuknete a dáte vedieť ako sa máte vy.
Meredith
expert

Odoslaťod cottoncandy »

Ahojky, som rada, že sa niekto ozval :D
Veronika tiež poriadne vyrástla, nosí oblečko 98, niektoré tiež 104...je vysoká, ale chudučká, váži iba okolo 12 kíl, pritom je výborný jedák...kojila som ju do dvoch rokov, teraz už pije kravské mlieko, lebo všetky umelé odmieta. Krásne a veľa rozpráva, tvorí dlhé súvetia, má výbornú pamäť, celý deň sa nezastaví, cez deň už vôbec nespáva, pritom je stále v pohybe a napriek tomu chodieva spať večer až po deviatej, niekedy aj neskôr...jediné, čo ma trápi, sú jej štyri pokazené predné zúbky, no našťastie zatiaľ nebolia :( A na konci januára sa jej narodí súrodenec :ax
Budem rada, ak sa ozvete, ako žijete a čo nové, papa
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod nealy »

jeej ahojte babulky,supeer ze ste sa ozvali..tiez som na to myslela ze to tu vymrelo.no mate sikovnikov aj my veru...nas timko je uz od 2 rokov uplne bez plienky aj noc aj den...naucil sa zo dna na den,nechapal som to,lebo odmietal nocnik az do marca..potmo ako si to pochopil,ked sme mu vkuse vysvetlovali kde sa ma cikat hihi tak sa tesim..teiz vela rozprava,ale stale mame cumlik..no este to musime vyriesit hih imliecko lubi stale umele..tak to neriesim,som rada,ze pije take...mame 14 kil a meriame uz cca 96 cm..beha o 106,vymysla,pekne sa vie zahrat s legom..jazdi na odrazadle rychlo,no je to chalan hihi a ma rad deti velmi...je tolerantny...aj ked mu ktosi cosi berie...

cottoncandy gratulujem k babatku!!1 drzim palceky!
my mame prvacku a tretiacku,tam mam co robit veru!! majkajte sa,pozdravujeme!
nealy
pokročilý

Odoslaťod nealy »

jooo a co sa tyka spanku,tak cez den spime 3 hodiny,co ma tesiiiii ;)
nealy
pokročilý

Odoslaťod Meredith »

Čaute,

som rada, že ste sa ozvali. Maťko poobede spí, len ak vstane do 8,30. Teraz síce zase začal vstávať ráno skôr, lebo Lacko už chodí do školy, ale cez prázdniny vyspával aj do 10,30. Nealy, nás Maťko teda tolerantný nie je ani trocha, všetko je "moje" a pustí sa aj do Lacka. My sa ešte stále kojíme, aj cez deň aj v noci, je to prísavka ako jeho brat.
Cottocandy gratulujem, uz viete co to bude? To budete mat ako my, júnové a januárové detičky.
Meredith
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.