Jún 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Jún 2011

Odoslaťod tigrica182 »

ahojte babule... tak po dlhsej odmlke sa hlasim a podavam info - teraz cez tie horucami sa sebcovi tlacil zubcek a mal aj hnisavu anginu a hanckoval a mal vysoke teploty... v noci maval normalne halucinacie, ked sme s tym k lekarke, tak ze maly je dehydrovany - inak keby ste videli kolko vody popil by ste neverili a skoncili sme na infuziach nemocnici... 2 dni bol v kuse napojeny na infuzkach, dostaval penicilin na liecku anginy a po 3 dnoch nas pustili domov... musim povedat, ze to tam zvladal bravurne, mat 2 dni infuzky, ruku priviazanu o postielku aby si ju nevtrhol, v kuse le nv postielke, tam sa hral, spal, jedol... najhorsie bolo, ked mu vytiahli infuzku az vtedy bol na neurdzanie, akoby si uvedomil, ze uz behat moze, tak ste to mali vidiet :D

ale uz sme v pohode... a ked sme sa vratili z nemocky, tak sme absolvovali fotenie : kuk:

lucka:
[ img ]

[ img ]

Sebik:

[ img ]

[ img ]

to su len take ukazky, budeme mat viac :) uz sa neivem dockat :)

baby, inak na FB som vytvorila stranku detskeho bazariku, kto chce, nech sa prida:

http://www.facebook.com/groups/39912344 ... rk_t=group

pekny zvysok dna
tigrica182
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod cottoncandy »

Ahojte,
iba som sem nakukla, čo je nové, ale pozerám, že píšeme čoraz zriedkavejšie, čo na jednej strane chápem, na druhej strane sa bojím, že časom táto fajn diskusia celkom zakape :(
My máme komplet rozcestované leto, doma sa zdržiavame málo, len včera sme prišli z dovolenky v Tatrách a zrejme v piatok už vyrážame na chalupu, ani sama neviem na ako dlho, povedali sme si, že uvidíme, aké bude počasie, ak bude dobre, tak tam zostaneme aj desať dní :D
Veronika robí zo dňa na deň veľké pokroky, už krásne sama chodí, pochodí si celý byt, všade nazerá, otvára všetky zásuvky, vyvlačuje oblečenie zo skríň, na krk si vešia korále, samozrejme všetko pod mojím dozorom, nespustím ju z oka, lebo vymýšľa kadečo a nevie, že to môže byť nebezpečné...momentálne má fázu, že všetko chce tlačiť po byte a je jej jedno, či to má kolieska alebo nie...tlači pred sebou stoličky, autíčka, kočík, trojkolku, lavór, vedro, všetko, čo nájde...páči sa jej vonku, sama mi prinesie topánky alebo ukazuje na kľúče v dverách či na dvere búcha a naznačuje mi, že chce ísť von. V kočíku nevydrží, ale na to som si už zvykla, aj keď niekedy ju ešte uplatím piškótami alebo tyčinkami DRU, tie miluje a na dlhých túrach v Tatrách boli neraz našou záchranou, keď sa jej nechcelo sedieť v nosiči. Chodíme sa prechádzať na trávnik, čo je u nás pri domoch, aj na pieskovisko zájdeme, pohojdať sa na ihrisko, občas sa prevezie na trojkolku, ale teraz najradšej chodí.
Učí sa nové slovíčka, rada opakuje zo slov prvé slabiky, ak sa podarí... motorka je mo, mucha mm, macko je ma... :adore: najradšej má však stále zvieratká...cestou do Tatier sme sa zastavili na salaši Krajinka, tam bolo nádherne, hladkala teliatko, oslíka, videla ovečky, sliepky, prasiatko...navyše tie krásne domy, drevené figúrky, zvonce...tam sa musíte s drobcami niekedy vážne pozrieť, je to tam krásne a výborne varia...aj keď naše dieťa pri stole nikto neudrží...čo sa týka jedenia, pomaly jej dávame jesť to čo jeme my, ochutnala už všeličo, no striktne sa vyhýbame údeninám a tučným jedlám, na tie má čas...pri jedení behá hore dole, kde tu sa mi podarí strčiť jej lyžičku do pusy, ale celkovo mám pocit, že veľa neje, má lepšie a horšie dni, niekedy do nej dostanem zo všetkého pár lyžičiek, iba mlieko jej chutí stále, kojím a kojím a kojím, najmä v noci a ráno :lol: a dnes si pýtala veľa aj cez deň, možno je to aj zubami, prerezali sa jej štyri stoličky naraz, teraz má 12 zubov vonku :blink:

som sa riadne rozpísala, utekám do sprchy a spať, lebo malá toho cez deň veľa nenaspí, spí len raz cca hodinu a pol okolo obeda a potom funguje v pohode do pol deviatej večer aj dlhšie...netuším, kde má baterky, ale tým, že v noci sa budí na kojenie každú chvíľu, som poriadne unavená, takže rýchlo dopísať, hygiena a spať V:)

pozdravujem a držte sa, papa
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod nealy »

ahojte baby...prepacte,dlho som tu nebola,sme sa stahovali.bola to fuska,cely cas deti na krku vsetky tri,nemal kto postrazit,este nam aj pohreb do toho prisiel,no fakt veselo bolo..tyzden sme boli bez chladnicky,svetiel..jak na tabore..ale je nam tu teraz paradnee....az na dnesny vecer...baby,maly dostal 40tky horucky,to sme u bab nezazili..sirup nezabral,tak sme davali zabal,1x v zivote...vedela som este kedysi,ze cipok sa moze pri vys.horuckach davat az po 3 hodinach,tak sme museli takto skresavat teplotku...chudatko male..neviem co mu je...no idu nam zuby,ale asi z toho take teplotky mat nemoze,cottoncandy,ako ste zvladli ked vam sli tie stolicky? dik za radu!!!\
tigrica,no tiez si si chuda uzila v nemocke panecku....ale fotecky nadherne???? a ako koho si mal au malej,ci ako si to riesila..chudatko...
nealy
pokročilý

Odoslaťod tigrica182 »

NEALY - pan manzel bol s malou doma :) zvladol to fakt bravurne :) sikula :) a dakujem za fotky :)
no mne sa teraz zacina perne obdobie - doteraz to bola prechadzka ruzovou zahradou - lucka sa napapala, prebalila a spala, ale teraz uz sa chce hrat, chce sediet, vyzaduje spolocnost - a to iste aj sebastian... lucke uz davam prve prikrmy, takze uz zacina aj extra varit pre nu - rozhodli sme sa - ak najdeme nieco vhodne, ze ideme do podnajmu - rodinne problemy sa tak skoplikovali, ze to skoplikovalo a dost narusilo moj manzelsky zivot ... takze to riesime takto.. uvidime, ci sa nico podari ....
drzte prsteky :)
a nealy - tisko zavidim, ze ste vo vlastnom ... ale aj ti to prajem.. to je jasne :)
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod nealy »

jasne tigrica plne ta chapem,uz ked mate aj deticky,je fakt lepsie mat sukromie...drzim palceky!
no tak muz to zvladol teda paradne,ze sa postaral o malicku,super fakt..no hlavne ze ste uz domka pokope..

nam teplotky ustupili..ale placeme kazdy vecer,aj dudel vyhadzuje,tak neviem ci len tie zubiska,boli sme u doktora,crp mal ok..ze ma zapalene cele dasna...ze mam potierat gelikom..tak aj robim..no uvidime ci to budu tie zuby,alebo sa z tych horuciek este cosi vyvinie...

idem skladat pradlo,tak zatim za lucim..ppaa
nealy
pokročilý

Odoslaťod tigrica182 »

NEALY - my sme tuto noc spapali skoro pol gelu co tak reval v noci - tym padom budil lucku aj muza, ktory teraz jazdi s tovarom pre 2 firm,y chodi vecer domov, uplne unaveny :( takze cele zle :(
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod cottoncandy »

Nealy, prepáč, ozývam sa neskoro, ale boli sme na chalupe, vrátili sme sa až teraz a nemala som čas sem nazrieť...malá už má všetky štyri stoličky vonku, ona pri nich neteplotovala, ale hnačkovala, no čo sa týka teplôt, dcéra mojej kamarátky mala nedávno štyridsiatky, sirup Nurofen nezaberal, nevedeli ich znížiť, tak leteli na Kramáre a tam im lekári povedali, že na príbalovom letáku Nurofenu je zle uvedené dávkovanie, malo by sa dávať viac ako je tam udané, ale čísla presne neviem, chcelo by to informovať sa u lekára...Veronike ten sirup tiež nikdy nezaberá, ale Paralenové čapíky áno, s nimi mám len a len dobré skúsenosti...nás teraz skôr trápi to, že Veronika má na troch horných zúbkoch akési ryhy, akoby zodratú sklovinu alebo žeby to už boli príznaky kazenia sa zúbkov? som z toho dosť nešťastná, lebo z jedného horného zúbka má aj odštiepené, ale mne sa zdá, že tak sa už prerezal...no neviem, v poslednom čase ma ani nechce pustiť do pusy a neviem jej umyť zuby, skúšame kadejaké finty ale zatiaľ sme uspeli minimálne - MÁTE VY NEJAKý TIP? - v každom prípade sa však chystám zavolať zubárke a pôjdeme to dať pozrieť :rolll:

inak mi teraz dáva zabrať ako nikdy, behá po byte odušu, nazerá kade tade, všetko hryzie...dnes sa dusila chlpmi z plyšového medveďa, včera si takmer rozbila hlavu o roh kuchynského stola, má riadnu hrču a trochu to aj krvácalo, ale našťastie minimálne, nedávno odhryzla z voskovej sviečky, ešteže som jej ten kus stihla vybrať z pusy, bežne poschováva naše veci na úplne nepochopiteľné miesta, chutia jej podrážky našich tenisiek, kolesá kočíka, odkvitnuté púpavy a zdochnuté muchy, čo sa jej občas podarí nájsť napriek tomu, že sa fakt snažím upratovať ako najlepšie viem, vždy niečo niekde nájde, čo sa pokúša zjesť :jaj:
ale je to krásne obdobie, keď vidím ako sa snaží rozprávať, opakovať slovíčka, ako rýchlo sa všetko učí, aké robí pokroky v chôdzi, ako frčí na dvd Spievankovo, normálne to u nás beží viackrát denne a jedine pri tom je schopná na chvíľu spomaliť a zastať alevbo si sadnúť, dokonca tancuje a spieva lalalala :ax
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod nealy »

ahojko cottoncandy,tak ako citam,mame rovnakych huncutikov....prosim ta,my hladame stale cosi,maly vzdy cosi kdesi schova..minule kluce v zachodovej mise atd atd;)ale je zlaty,tiez ho nahanam,snazi sa recnit..a tak...sam si zahodi plienku,otvori kos..
no tie teploty sme mali predsalen zo zubov,sli sme na druhy den doktorovi,crp mal ok,ale cele zapalene dasna...a vysli nam dve stolicky hore nasledne....no tiez nam sirup nezabral,tak nam povedal doktor ze mam davat nie 2,5 ale 3 ml a cipok nie jeden ale uz jeden a pol...tak aspon viem pre buduci raz...
takze dakujem aj tak moc krat,pekne si malu uzivaj ;)nam uz zacne skola,skolka,tak si tiez budem uzivat len maleho aspon doobeda...

pekny vecerik :angel:

ps. ani mne maly nedovoli mrknut do ust,alebo len mu natriet dasienka..hruza veru
nealy
pokročilý

Odoslaťod lucya »

Ahojte maminy.
Vidím, že každá máte aj starosti aj radosti. Aj u nás sa všetko "koštuje". Vonku nám chutia ohorky a skalky :?!?: Malej chutilo odjakživa všetko zo zeme, preto vysávam skoro každý deň. Každé ráno má rituál - má vyhlidnute určité skrinky, ktoré treba zakaždým povyprázdňovať... :jaj: Takže už ráno máme bombu v byte :adore: My už dva mesiace chodíme do školky. Prvý mesiac som chodila s ňou, lebo plakala a potrebovala si zvyknúť na deti, ale teraz je to už OK. Snažím sa ju nedávať viac ako 3x za týždeň. Mám také výčitky, že taká malinká a už ju tam dávam...
My si čistíme zúbky tak, že jej dám do ruky kefku a ona ju poohrýza a opakuje po mne, jasne že ich nevyčistí tak poriadne, ale nechcem jej to zatiaľ znepriemňovať a čistiť nasilu...
Vlásky už máme také dlhé, že už sa jej aj copíky dajú spraviť-pripájam foto.
Tiež už opakuje kadejaké slová. A najnovšie nehovorí TATO ale TATOVI. Lebo ja stále vravím, "ideme k tatovi, necháme to tatovi,..." takže sa smejem že ho osloví "tatovi"
Spievankovo je úžasné DVD, a aj knižky sú obľúbené, teraz letí "môj macík" to jej čítam a ona napodobňuje ako sa macík umýva, oblieka, papa,...
no máme radosť z tých naších detičiek.
papa
Prílohy
copaňa.JPG
(97.71 KiB) Stiahnutá 3675 krát
lucya
začiatočník

Odoslaťod nealy »

ahojko lucya..krasna babulka a sikulka...
aj my uz dost rozpravame,vie oslovist sestricky,sisi lili,tata,mama baba,dede...hav,mnau,napodobnuje domace zvieratka..rad tancuje,tiez mi vybera z linky veci,zameto so mnou hihi no a najradsej si chodi zaniest do kosa plienku svoju,krasne otvori kos,zahodi a zatvori..vsetko rozumie ,co mu poviem,ako umyt ruky,obliect,obut a tak..rozpravky nekukame zatial,len si citame knizky,o zvieratkach,to ho velmi bavi a chalan sa nezaprie,hrozne rad soferuje v aute hihi a ma rad celkovo auticka...my sme nastahovani,mame tu novu ulicu celu,male deticky,tak parada,maly tu lieta za detmi a spoznavaju sa.
lucya a preco mala chodi uz do skolky?uz pracujes?asi je to nutne zejo? no aj mne by sa zislo ist,mame velky uver,ako tak to ledva zvladame financne..no ale chcem si este maleho uzit,aspon rok a ked bude nutne cosi vymyslim veru tiez asi..uvidime..

tak sa opatrujte a nechs a tam malickej paci!
nealy
pokročilý

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.