Jún 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Jún 2011

Odoslaťod cottoncandy »

čaute kočky,

nealy, áno, idú jej dolné stoličky, na pravej strane je už takmer prerezaný ostrý kopček či hrana, neviem ako to nazvať...podľa mňa aj preto stále soplí, cez deň jej síce soplíky netečú, ale keď ju kojím, stále jej ich kdesi v hrdle počujem, akoby chrapčala... tak som volala pediatričke, že sa mi to nezdá a že chcem odložiť očkovanie o týždeň, lebo má občas aj zvýšenú teplotu... tá bola na mňa taká protivná, vraj nádcha nie je kontraindikáciou očkovania a na posúdenie toho či je dieťa choré alebo nie, je ona a nie ja...no tak ma nahnevala, trvala na tom, že malú zaočkuje v ten dátum, čo stanovila, a mám s ňou určite prísť, lebo ešte nebola ani na prehliadke po dovŕšení 1. roku, no ja si urobím podľa seba a určite tento týždeň na očkovanie nejdeme :? Aké máte skúsenosti s vašimi pediatrami? Ja si neviem predstaviť, čo by robila, keby som očkovanie odmietla úplne. Neviem, akosi začínam zvažovať zmenu pediatra, už dlhšie mám akýsi intuitívny pocit, že toto nebola dobrá voľba.Nepáči sa mi jej prístup k viacerým veciam.

A inak, už zopár dní chodíme! :D Strašne sa z Veroniky teším, je šikovná. Veľa rozpráva, skladá už jednoduché dvojslovné vety, niekedy len také skomoleninky (banán je v jej podaní "babán"). Včera sedela pri krabici s hračkami a z ničoho nič si začala rúčkou búchať po hrudi a hovoriť "buch buch", som sa musela smiať, lebo máme doma takého dreveného anjela, ktorý má na hrudi nakreslené srdce. Jej sa tá figúrka veľmi páči, tak jej často o ňom rozprávam a vysvetľovala som jej už párkrát, že anjelik má srdiečko a to robí buch buch ako to naše. Ona si to šikulka zapamätala. :D

Majte pekný týždeň:-)
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod bejbydurka »

Ahojte babuľky, dllho predlho som sa neozvala, finišujeme s dokončovaním domčeka, o 2mesiace sa sťahujeme, objednávali sme kuchynu, spotrebiče, dvere, obyvačku, sedačku...atd..je toho tak veľa ale už sa teším moc. Malý začal chodiť týžden po narodeninkách..zrazu prešiel od sedačky v obyvkačke sám do kuchyne, potom do detskej a bolo to. Odvtedy chodí a chodí, už boli aj pády, nárazy do stien, hrčky, modrinky ale už sa veľmi nechce držať za prst tak nech skúša. Inak je to také krásne obdobie, už veľa rozumie, ukazuje kde ma auto kolesá, kde je stromček, na stromčeku vtáčik, kde má mama nos, očko, uško atd. Sám si nosí ocikané plienky do koša, polievame spolu kvetinky, vysávame spolu no všetko. Dnes nás čaká tretie očkovanie tak som z toho trošku nervózna, lebo zatiaľ po každom mal troj dňové teplotky a plačíky tak uvidíme. Cottoncandy máš veľmi šikovné dievčatko, ten náš ešte nerozpráva, všetko je dá dé né má a všetko má vždy iný význam. Nealy mali ste krásnu dovolenku, aj my sme chceli ísť autom do chorvatska ale malý nechce byť vôbec v sedačke, ked ho tam dám plače, tak spievam, hrám sa sním a len tak tak vydrží cestu k babke do nedalekej dediny (cca 17min :-)) tak chorvátsko by asi nezvládol :) Tigrica, ked teraz ustali tie horúčavy snáď sa má malinká lepšie, držím palce nech vám rastie do krásy. Pripájam ešte fotečku z narodenín, držkajte sa, papa Dominika
foto 1315.jpg
Tortička
(87.35 KiB) Stiahnutá 2431 krát
foto 1282 kopie.jpg
Oslávenec
(99.08 KiB) Stiahnutá 2431 krát
bejbydurka
začiatočník

Odoslaťod nealy »

Bejbydurka kraaasne fotecky,jeeej,zlatucky,no pekne pomaha,supeeer, aj vy sa stahujete/??no my o 2 tyzdne tiez do domceka,tak roboty jak na kostole hihi bezkam teda makat,papa cmukame vsetkych :angel:
nealy
pokročilý

Odoslaťod cottoncandy »

Bejbydurka, vitaj po dlhom čase, už som na teba myslela, že ako sa máte...krásne foto:-) Tebe aj Nealy želám pohodové presťahovanie a rýchle zabývanie sa v novom domčeku, držte sa! :)

My dnes máme fajn deň, akurát malá na mne v mei tai spí, postupne balím, lebo zajtra odchádzame na pár dní preč, a robila som tortu pre manželovu starú mamu k narodeninám, teraz oddychujem... :D
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod tigrica182 »

BEJBYDURKA- krasne fotocky :) no malinkej vobec nic nebolo ani ked bolo horuco - ona si tovyzadovala byt zabalena v perinke - len potom by so povedala, ze dost smrdkala - bola spotena a ona ma take fajnove zahybky - podbradocek a tak odtial jej ide najviac smradiku, stale jej to cistim obruskami, casto tam mava aj take cervene - ako zapareninku - tak jej to tam mastim... a teraz??? nejako sa jej nechce papat - rano o siedmej zjedla 140ml, potom o jedenastej zjedla len 50ml, o tretej opat 140ml a teraz stiahla 220ml... sa mi zda malo - aj doktora sice vavela, ze mohla viac pribrat, ale vyzera dobre- baculka, aj dost vyrastla, tak nestresuje...
my uz mame po prvom ockovani s luckou a po 4. tom so sebcom... zvladli to obaja bravurne - moje lasky...
idem este poupratovat po kupani a idem do sprchy a potom hajaaat
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod mamina73 »

ahojte,
ja sa tiež hlásim po dllllhej dobe.
ako čítam - všetky detičky máte šikovné teda dosť, už aj po dovolenkách podaktorí :-) .
ja dovolenku riešim iba tu na SVK, nie sú peniaze a plánujem kúpiť väčší byt, tak šetrím. a s malým by som ešte k moru nešla , až o nejaké 2 roky.

tigrica - no čítam, že sa nenudíš doma, máš veselo s dvoma deťmi :-) a sebčo si už na sestričku zvykol? ozaj a píšeš, že Lucka sa dosť potí - a ten pot nie je taký "slanší" ? a koľko váži, ked ti dr. povedala, že mohla viac pribrať? ved ona sa narodila dosť veľká , nie? a čo jej dávaš piť?

bejbydurka nealy - tak nech vám sťahovanie prejde bez väčších problém, trošku aj závidím tie domčeky :-) . ale v dobrom samzrejme, si ich užívajte :-)

a GRATULUJEM všetkým detičkám k prvému rôčiku a k ostatným sviatkom, pokrokom :-)

no u nás kadečo - malý chodí, teda skôr behá sám , dnes sa dokonca aj sám prvýkrát postavil bez opory, iba v priestore, zuby má až DVA :D , kadečo papá už, ukazuje veľa čo chce, trošku sa bojí detí, rozpráva mama a kadejaké slabiky , pozná ked ide papať, kde má čajík, ked ideme von , kúpať sa (večer doma), obúvať si topánky - to natrčí nožičku, a tak ... a začal robiť ťapi ťapi :lol: zrazu , doteraz to nerobil, asi to nepovažoval za potrebné ...

tak sa držte cez leto všetky, aj detičky, aj rodičia nech si oddýchnu, zrelaxujú :-)
mamina73

šťastná dvojmamina

začiatočník

Mood: Cool
Obrázky: 0

Odoslaťod tigrica182 »

MAMINA - neviem ten pot definovat slovami.... ale poti sa stale - ale necudujem sa, ked si placom vynucuje sa pevne stiahnut do paperovej perinky,alebo sa pevne zviazat do deky... pije cajik a dost cajiku... no a o nudu mam naozaj postarane :)
ano sebik je zvyknuty, uz lucke dava cumlik , ked place, a ked place pride po mna :)

babule nemate dobre recepty na kremove polievky??? sebco a aj ja ich milujeme.... hm??? napady mozete posielat na mail: tigrica182@azet.sk

ozaj ked sme boli pri svokrovcoch, tak sa mi poradili unikatne zabery so 150kg tigricou :
[ img ]

[ img ]

[ img ]
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod evina57 »

Ahojte žienky V:)

Strašne ma zaujíma názor na vakcínu MMR. Tigrica, ty si už s malým bola.. Čo ostatné mamičky? Nás to čaká prvý septembrový týždeň.
evina57
začiatočník

Odoslaťod evina57 »

Cottoncandy - k tebe sa musím vyjadriť :rol8:
Tiež som na malom ako cecek :)) :8-): Stále som s ním, dokonca ho nikomu nenechávam. Vždy som proste pri ňom. Asi za to, že je môj prvorodený vytúžený synček :fl: Podľa mňa je to normálne, veď ľúbime svoje detičky V:)
A najlepšie je, keď príde sestra alebo nejaká návšteva a Peťulík sa mi obtočí okolo nohy a stále za mnou behá :)) :)) :adore:
evina57
začiatočník

Odoslaťod nealy »

evinka,to robi aj moj maly,presne,chyti sa ma nohy a nepusti,no maminka najlepsia na svete..ved kto iny je pre nich istota ak nie my;)takze je to normalne,lubkame ich a oni nas....baby,my sa o 2 dni stahujeme,maleho mam stale prisebe,tak je to perne,ale zvladame,cmuk,majkajte sa a uzivajte slniecka :angel:
nealy
pokročilý

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.