Jún 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Jún 2011

Odoslaťod cottoncandy »

Ahojte, konečne sa po dlhšej dobe hlásim aj ja...
Tigrica, podarilo sa ti niečo poriešiť ohľadom potenia?
Nealy, ja ti tú dovolenku pri mori tak závidím, ale v dobrom...muselo byť fajn

...my sa teraz chystáme navštíviť manželovu starkú vo Zvolene a stráviť víkend na chalupe v Rybníku, niekedy prelome leta ísť na Kysuce a druhý augustový týždeň by sme chceli ísť do Tatier, no a potom ešte raz na pár dní na chalupu...máme nabitý program, do toho ešte vpadá Veronikine očkovanie, mali by ju očkovať treťou dávkou hexa a prevenarom niekedy okolo 19. júla. Uvidíme, ako bude očkovanie znášať, ale rátam s tým, že zostaneme potom pár dní doma...len dúfam, že nebudú také horúčavy ako teraz...máme v byte vyše tridsať stupňov a pre mňa je také teplo neúnosné, neviem nič robiť ani spať...Veronike teplo tiež prekáža, aj keď ho znáša hrdinsky, vôbec ju v týchto dňoch neobliekam, celé dni pobehuje len v plienke, v noci tak aj spí, nanajvýš ju prikryjem bavlnenou plienkou, aj tak má úplne mokrú hlavičku...inak sme celé dni zavretí doma, v horúčavách si s ňou nikde netrúfam chodiť, len sa skoro ráno a potom večer pred spaním poprechádzame po vonku, no a poobedia trávime na balkóne v tieni, tam sme malej kúpili bazénik, kde sa čľapká, aspoň sa osvieži (a ja s ňou)

...pred dvoma týždňami ju potrápili hnačky, mala ich vyše týždňa, naša lekárka mala vtedy akurát dovolenku, ale radila som sa aspoň so sestričkou, našťastie sme túto nepríjemnú situáciu celkom v pohode zvládli, dávala som jej smectu, po lyžičkách trocha čierneho čaju, veľa mrkvovo ryžovej polievky, banány, rožky... malá bola veselá, spokojná, nebolo na nej vôbec vidno, že ju trápi zažívanie, dehydratovaná nebola, lebo som ju kojila každých dvadsať minút, iné jedlo jej tiež chutilo, aj keď zjedla menej ako zvyčajne...pripisujem to možno aj zubom, lebo keď sa jej prerezal zúbok, hnačky ustali...

...v sobotu sme mali oslavu Veronikiných prvých narodenín, v našom malom byte sa zišla celá rodina, len dedko prišiel kvôli práci až o deň neskôr, mala dve torty, ochutnala z oboch, ale tá moja tvarohovo jahodová jej veľmi nechutila, oveľa radšej si dala tyčinky DRU (samozrejme zbavené soli) a ovocie - červený melón a nektarinky, na nich frčíme posledný týždeň, zje ich aj štyri denne...ešte stále varím malej oddelene, aj keď čoraz viac ochutnáva z našich tanierov, ale viac jej chutia husté zeleninovo mäsové polievky varené špeciálne pre ňu, jogurty už jej dávam aj ovocné, má rada Acidko jogurty...zo sladkostí dávam len dlhé piškóty, občas detské keksy Sunarka, mala už aj Marina keksy, ale od nich sme po preštudovaní zloženia upustili

Ako sa máte vy?
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod lucya »

Ahojte dievčatá.
Tak ja som tu nebola snáď od marca.
My už máme po treťom očkovaní, to znášala asi najhoršie - trošičku teplotkovala - pomohol čipok viburcol.
Ešte nechodíme samostatne, ale už sa občas zabune a urobí aj dva kroky, alebo postojí bez držania.
Malej varím ešte samostatne, ale už pomaličky chcem začať zavádzať našu stravu, my však nejeme dáke ťažké, vyprážané, a pod. jedlá. Takže stačí trošku menej osoliť. Snažím sa jej ku každému jedlu dať zeleninu alebo ovocie. Chutí jej uhorka a polievková zeleninka a ovocie asi všetko. Sladkosti ešte nedávam, jedine kupujem detské keksy z DM, bez pridanej sacharózy. Začali sme papať už aj mliečne výrobky - zatiaľ nám moc nechutia (okrem syrčeka), ale dúfam, že to je len o zvyku.
Dnes ideme prvý krát do jasiel, zatiaľ len na skúšku na dve hodinky. Som ju chcela dať už aj skôr, ale akosi som to stále odkladala.
Na dovolenku nakoniec nejdeme, že pochodíme len po SK - ZOO, chata, turistika, huby,.... A ak sa nám bude chcieť, tak možno na jeseň. Veď sme boli na tej segrinej svadbe a dosť tepla máme teraz aj tu a u starých rodičov je bazén, tak sa chodíme tam kúpať. Inak vám dievčatá nezávidím ten hic na juhu SK, ved my máme dosť teplo tu na Orave.
Mala my začína vymýšľať so spaním, už bola pekne naučená sama zaspať v postieľke (aj cez deň) a keď sa v noci zobudila, len som jej dala cumlík a spala ďalej. Teraz plače až sa zachádza, aj keď ju dám do postieľky zaspať, a aj keď sa v noci zobudí a keď ju dám ku sebe na posteľ tak pekne zaspí. Neviem či ju mám nechať plakať, alebo pristúpiť na uspávanie v mojej prítomnosti? Neviem, či len má také obdobie? Lebo sa začína už aj maznať so mnou, ma hocikedy stisne, pritúli sa, bozkáva ma, no je to úžas.
Ja si popri malej nájdem čas aj na seba (skoro každý deň športujem), snažím sa zapájať manžela do starostlivosti a uchmatnem si čas aj pre seba a upustila som od "vášnivého" upratovania, takže toho času sa dá nájsť si. Už som bola aj na tri dni preč z domu (cyklistický výlet) a manžel sa staral o malú. Občas síce nesúhlasí, ale chudáčik musí, hold je to aj jeho dieťa. Občas využijeme aj starostlivosť starých mám a urobíme si s mužom spoločný program. Dakedy sa mi síce nakopia starosti, hlavne čo sa týka práce a potom to je o hubu, ale keď mám v práci volnejšie, tak je to pohodička. A keď teraz pôjde do škôlky, tak budem aj prácu stíhať celkom v pohode (dúfam).
Maminky a deťúrence, držkajte sa užite si leto a veľaaaa zdravíčka a úsmevu želám.
A pripájam foto. papa.
Prílohy
fotka.JPG
(39.65 KiB) Stiahnutá 2575 krát
lucya
začiatočník

Odoslaťod nealy »

ahoj Lucya,no super ze si si nasla cas aj na seba,to u nas veru nehrozi hih manzel maka od ran ado vecera,aby nas uzivil,hold mame tri deticky hhihi ja si budem uzivat potom ;) tak to aj tak beriem..
osobne si myslim,ze malej asi chybkas,ked sa ti takto placom zachadza,ze chce byt v tvojej pritomnosti..je to tak eobdobie,aj moj maly je teraz taky,ked ma nevidi dobre,ale ak ma vidi,ze som doma,ani babke na ruky nechce..takze tak...oni potrebuju lasku a laskou sa rozmaznat neda...tak si ju uzivaj kym je malicka..ptoom sa tu nebude potrebovat,sak to vidim,mala ma 6 rokov a brazdi kade tade bez nas ;) uzite si leta,cmuk
nealy
pokročilý

Odoslaťod tigrica182 »

AHOJTE - NEPORIESILA SOM VOBEC NIE :( LEBO VONKU JE 35 STUPNOV A ONA CHCE BYT ZABALENA V PERINKE A TAK SPAT - INAK SA NEVYSPI :(
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod cottoncandy »

Tigrica, to je fakt ťažké, keď sa inak nevyspí, len v perinke...možno blbosť, ale nepomohlo by ju zaviazať do tenkej bavlnenej plienky? Nebolo by jej tam tak teplo, ale kto vie, či by ju neodmietla. Netuším, asi treba skúšať všetko možné aj nemožné. A pediatra si sa nepýtala? Či radšej nie, aby ťa neposielal kade tade po vyšetreniach s malou... :rolll: držím palce

Lucya, ty to máš teda zariadené V:) Je to fajn, že to takto berieš... ja mám problémy sama so sebou, som veľmi úzkostlivý typ matky, všade za malou behám, dohliadam, strašne sa o ňu bojím, mám paniku už pri nádche a soplíkoch, vôbec ju nenechám plakať, hneď ako zamrnčí, už ju aj utišujem...neviem, myslím si, že nerobím dobre, ale je ťažké byť nad vecou, keď som taká príšerná povaha v tomto, manžel je už zo mňa na prášky...

...inak. naše plány sa menia, Veronike sa tlačia stoličky, je z toho nervózna, poplakáva, zle spí, navyše prechladla, má zahlienené hrdlo, tečú jej soplíky, tak ostávame doma a pocestujeme hádam na konci budúceho týždňa...budúci týždeň mala mať síce očkovanie, ale to určite odložíme, keď nie je zdravotne úplne fit

pozdravujem, držte sa :D
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod tigrica182 »

COTTONCANDY - no jasne ze som skusala - nic nepomaha - tak este deka ale aj ta je hruba - takze perinka bohuzial stale vyhrava - vonku 40 stup nov, my skoro holy behame po dvore a malinka v perinke - no co uz - jedine tak chce spinkat :D
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod nealy »

cottoncandy,vam sa uz tlacia stolicky??ze by aj nam,vidis to ma ani nenapadlo..maly nechce jest,vkuse cosi kuse vzadu veru tiez,mame riedku stolicu uz treti den,je uplackany,nervozny,zatial mame hore 4 zuby a dole 2,tak neviem ani ktore sa teraz tlacia..pri tom zhone ani nemam kedy kuknut...kedze sa ideme stahovat,tak nbalim a mam doma vsetky tri deti...tak veselo...

tigrica,tak ju nechaj,no co uz,uz sa troska schladilo,tak nech je v perinke,inak aj nase baby boli take perinkove az do 4 mesiaca hihih
nealy
pokročilý

Odoslaťod tigrica182 »

NEALY - no nezavidim ti teda ... s manzelom aj s dweturencami sme boli u svokrovcov v nitre a oni menili okna za plastove, prerabali obyvacku, kuchynu, garaz takze viem a chapem co je to zhon a est aj s detmi . svokra chodila aj do roboty tak som jej pomahala -t o bol zahul :D
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod lucya »

Ahojte

Nealy - no zistila som, ze ked ju uspavam na rukach tak to trvaaaaa, ale ked ju polozim do postielky zacne plakat a ked zavriem dvere, tak za 20 sekund je ticho a postupne zaspí. to ona ked sme niekde, tak ju uspím na rukách a potom si to vyžaduje aj doma, prefíkanec, uz aj v noci sa pýta k nám do postele, okúsila to par krát a teraz reve až kým ju nevezmem. tak sme si s manželom povedali, že je najvyšší čas urobit jej svoju izbičku. Verím ti ze pri 3 detičkoch sa neda stihnut nic, ale cochvila odrastu, a ty sa budes zrazu "nudit" hihi. A to stahovanie, to zrazu nevies co kde más,... fuuuu to ti nezavidim....
Tigrica - tak to je sila, čo Lucka vyžaduje, no ale ak jej to tak vyhovuje, ved neboj isto ju to casom odučíš, nic netreba silit
cottoncandy - no to veru aj ja som zacala vsade za nou chodit, ked nieco zaplakala, tak hned pri nej, ale som si uvedomila, ze to nie je OK, a prestala som s tým a aj padnúť ju nehám - no teda nechytám ju dáko, ked sa snazi robit prve kroky, no inak sme ich uz urobili zopar, najviac presla asi tak 7 m, a celkom jej to ide. Ved dieta sa musí naucit aj padat, a ako inak ked nie praxou a povedz si, ze ked sa nieco ma stat tak sa to stane a nemysliet hlavne na to najhorsie.
Malá sa začina uz poriadne rozkecavat, uz pomenuje par veci a hlavne zvieratka, papucky- papuc, kacka - kaka, havo - ha, miňa - miň, ko ba - kolo mlinské urobilo bác,...no bohovská, bam - lampa, kako - hovienko, ...
drzkajte sa babulky
lucya
začiatočník

Odoslaťod nealy »

Lucya,no sikulka je tvoja malinka,my vieme povedat len mama,tata,baba, najradsej ked vidi male babo,tak zakrici krasne cisto BABO ;) a este pomenoval neterku Ada;)zvieratka vie napodobnit len kac kac a hav hav ;)
behame o stosest,tak som rada,ze v tomto uz nemusim =davat pozor,akurat na cestu ;) no mam veselo veru baby,tri deti zamestnat a aj seba,ked musim im varit a pritom balit krabice s vecami,ktorych to mame koooopec za tych 10 rokov hihi
mne maly vydrzi u mojej mamy cely den bezo mna,ale ako ma zbada,tak sa lepi tiez len na mna hihi sranda veru tie deti...
nam asi tiez idu stolicy baby,nechuti mu jest a vkuse si to tam vzadu chyta...

no bezkam ich kupkat,majkajte sa :angel:
nealy
pokročilý

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.