Máj 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máj 2011

Odoslaťod vinicka »

Tigrica, držíme sa zatiaľ statočne, krpec sa správa ako keby ani nemal dve šité rany, len ho to ešte bolieva, našťastie Nurofen raz za deň stačí...A je viac na mne nalepený, ale má na to teraz nárok. Zajtra ideme vyberať stehy, uvidíme ako to bude...
Čo sa týka jantáru na zúbky, Dávidko ho nosí neustále od 4 mesiaca, aj teraz v nemocnici ho mal stále, len na operačke nie a lekár ráno na vizite, že aby sa neobesil na tom, že čo keď je to šmejd z Poľska...a ja, že to máme originál z Rakúska a on, či aj tam už nie sú poľské šmejdy... :wink: .
Neviem ti zodpovedne povedať, nakoľko jantár zaberá na zúbky, ale Dávidko je kludné bábo, keby sa v noci tak často nebudil na kojenie, bol by priam ukážkový...Ak chceš jantár aj pre Sebíka, určite mu daj jeho osobitne, jantár sa totiž nemá požičiavať ani meniť, keďže absorbuje energie a aj vyžaruje späť...
vinicka
začiatočník

Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod tigrica182 »

VINICKA - uvidim ako to zafunguje u lucky a ak budem vidiet napravu - tak kupim aj sebcovi :) akej farby mate vy? lebo som videla,ze su aj tmavsie, aj svetlejsie... hm?
je v tom nejaky rozdiel, alebo len na oko?
drzte sa a napis ako ste zvladli stehy... maly je hrdina :)
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod vinicka »

Tigrica, tak to máme za sebou, v piatok mu vybrali polku stehov a dnes zvyšok, neviem, prečo to nespravili na 1x, ale zvládli sme to statočne, trošku plaču bolo ale len pri vyťahovaní stehov. Pekne sa to hojí, takže už len kontrola o mesiac na detskej urológii. :D Dávidko to zvládol úplne geniálne, asi je fakt, že deti všetko zvládajú oveľa lepšie ako dospelý....
Žienky, ako sú na tom vaši drobci s rozprávaním? My stále takmer nič, iba mama, baba, gaba a potom mix neurčitých zvukov :whist: , rozumieme všetko, veľmi rád pomáha krpček so všetkým, ale povedať čo len aké zvuky robia zvieratká, proste nič...
Jediné čo krásne robíme, je dokonalé vrčanie áut, to sa hráme a vrčíme už asi od 9tich mesiacov, jednoducho autá v hocijakej podobe ho fascinujú. :)b
Lesanka v tomto veku už krásne všetko pomenovala a snažila sa komunikovať, Dávidko komunikuje ale ako nejaké zvieratko, len zvukmi a posunkami. :) Snáď sa v tomto rozbehneme ....
Inak stále chodievame do materského centra, stále vonku, pokial neprší, lebo Dávid neznáša igelit na kočiari, jednoducho musí vidieť, takže v daždi von ideme len ak, tak peši s dáždnikom,,,
vinicka
začiatočník

Odoslaťod tigrica182 »

VINICKA - no vidis, aky ste hrdinovia :) super - blahozelam...
no co sa tyka rozpravania - tak aj sebcovi sa pomaly rozviazzuje jazyk: mama, tati, baba, dede (dedo), havo - ako aj hav ked pocuje stekat psika, najnovsije je to HAPI - akoze hapci ked niekto kycha, alebo HAJI - lucka isla hajat, NONO - ked nieco nemoze, aj sam si povie nono a aj napriek tomu to spravi samozrejme :) dalsie slovicko je TIK akoze štik - ked sa niekomu stikuta, TITI je kamaratka timejka, TIGE- je tiger (pre mamku dolezite slovo :lol: ), uz z neho vyslo aj PIT - ked bol smadny, LULU -akoze lucka, ale aj tak vacsinou ma zoberie za ruku a dovedie tam ,kde sa nieco stalo, alebo nieco chce.... na dalsie slovicka si teraz nespominam....
neboj sa- rozkecate sa - moje krstna sa rozropzravala az tearz - v januari bude mat 3 roky...
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod Fiore »

Ahojte! Vidim, ze sa to tu trosku zobudilo ;-)
VInicka som rada ze mate operaciu uspesne za sebou a malinky je nadherny! Ako taky anjelik v tej postielke ;-) Inac aj Mia bola taky nespavcek ... Teda ani nie ze nespavcek ale nepokojny spavec a casto sa budievala. Lea ta nastastie prespi krasne celu noc. Drzim palceky nech uz sa aj davidko nauci pekne spinkavat.
TIgrica no veru nie je to lahke takto sama s takymi malinkymi detickami ... ale fakt o rok uz bude lepsie!!!

NINIVE :ax :ax :ax dakujem dakujem , ze na nas takto myslis!!! :D Som tu strasne dlho nebola tak preto som tti neodpovedala .... MAme sa dobre! Lea je krasne, mudre velmi aktivne dietatko a robi nam nesmiernu radost!!!! Od operacie preslo uz 8 mesiacov a Lea uz vsetko zameskane dobehla :clap: Od 16 mesiacov chodi a teraz uz beha a vysplha sa kam sa da, ma 16 zubkov a pomalinky aj rozpravat zacina. Tiez to nie je slava ale tak ona je dvojjazycna tak sa nadtym nejak nepozastavujem i ked jej sestricka v 18 mesiacoch krasne rozpravala. ALe tak kazde dieta je ine a dobehnu to vsetky :wink:
CO sa tyka zdravia tak sa pekne drzi!!! Ale nie je to veru vobec jednoduche... stale chodime na kontroly a na odbery krvy ... no strach je tam stale strasny ale musime sa s tym naucit zit... Pecen funguje vyborne. MOmentalne riesime chronicku hnacku a pomaly rast ( ma 76cm a 8kg) .. no a prave vcera nam bolo oznamene ze Lea je alergicka na bielkovinu kravskeho mlieka, obilniny, vajicko, soju. to je taka kombinacia, ze vlastne nemoze nic.... no uvidime aku dietu jej daju... zatial sa snazim davat len to co moze a snad to pomoze!!!!! ja velmi dufam ze ta hnacka a pomaly rast boli sposobene touto alergiou lebo som sa bala nejakych hroz.... ALe tesime sa ze lelinka je spokojne dietatko a do nemocnice chodime len na kontroly!!!
Obrovsky boztek Ninke a trojzubkovej ZAre! a nech uz nestrasi s nemocnicami! :wink:
Fiore
expert

Odoslaťod marykey »

Ahojte, akosi sme tu vymizli:) Tak aspon pred koncom nech to napravim, aspon par riadkov od nas. Sme vporiadku :) Co je snad najhlavnejsie. Mala je dost velky jedak, ale aj jedos, pekne rastie, aj pribera, chodit zacala az v 17.mesiacoch isto aj vdaka Vojtovke. Mame uzivat zelezo, no viete, ako to deti znasaju, takze je to tak na striedacku, melasa a Maltofer. Podla poslednych merani ma asi 81cm a tazka je uz riadne, hadam aj 10,5kg, pozerame, po kom to to dieta ma. Ale nech ma :D Rozprava par slov, jej najviac oblubene-kedze dostane na ne vzdy aj odozvu, je -etecem -estechcem, otorto - otvor to a dole. :) Ale stale zle spava, chodime okolo nej ako okolo spiacej mysi, lebo vzdy, ked sa nahdoou rpebudi, je to koneic sveta, vreskoty piskoty a nemozne ju utisit. Nijako. Budi sa aj sama od seba, bud na rastuce zubky, neskutocne zle ich vzdy znasa a tiez ma, prepdpokladam, nocny des, vtedy s nou nic nie je mozne urobit. Pocuju nas hore,dole, vedla, bohuzial s tym nic neurobim, iba vyrast. Alebo zeby bola ina pomoc? Kazda rada dobra. Poobede zacaal strajkovat so spanim, ale pevne verim, ze sa opat znormalizuje, ved to je este prilis skoro vynechat ho, aj vzhladom k niektorym uplakanym nociam.
FIORE, som rada, ze si sa ozvala aj ty a strasne ma tesi, ze ste vporiadku a napredujete! Vstekym vam rpajem veseleho Silvestra a dalsi novy rok nech je pokojny, bez stresov, problemov a hadok :KH :) Vela zdravia, lasky a dobrej nalady vam aj vyrastenym drobcom!!! :clap: :clap: :4:
marykey
pokročilý

Odoslaťod marykey »

VINICKA, to ma mrzi, ze Davidko musel taketo bolesti prezivat. Dufam, ze uz je to vporiadku! A k jeho meninkam vsetko naj naj naj!!! :4:
marykey
pokročilý

Odoslaťod vinicka »

Ahojte,
Fiore, som rada, že ste v poriadku a dodatočne veľká poklona za odvahu a trpezlivosť, mne stačil jeden kvázi rutinný zákrok a ďaľší šedivý vlas pribudol... :no:
Marykey, držím ti palce, aby ste čím skôr z tých nočných desov vyrástli, Lesanka sa mi tiež tak budievala, krik, plač, kopanie a nič nepomáhalo, také objatie to snáď len zhoršovalo...Našťastie, vyrástli sme z toho....
Všetkým ostatným tiež želám len to dobré do nového roku, hlavne porozumenie a pokoj....
Prílohy
63747_312447932188034_109940118_n.jpg
(77.38 KiB) Stiahnutá 1202 krát
vinicka
začiatočník

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.