Máj 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máj 2011

Odoslaťod tigrica182 »

ahojte babule... tak po dlhsej odmlke sa hlasim a podavam info - teraz cez tie horucami sa sebcovi tlacil zubcek a mal aj hnisavu anginu a hanckoval a mal vysoke teploty... v noci maval normalne halucinacie, ked sme s tym k lekarke, tak ze maly je dehydrovany - inak keby ste videli kolko vody popil by ste neverili a skoncili sme na infuziach nemocnici... 2 dni bol v kuse napojeny na infuzkach, dostaval penicilin na liecku anginy a po 3 dnoch nas pustili domov... musim povedat, ze to tam zvladal bravurne, mat 2 dni infuzky, ruku priviazanu o postielku aby si ju nevtrhol, v kuse le nv postielke, tam sa hral, spal, jedol... najhorsie bolo, ked mu vytiahli infuzku az vtedy bol na neurdzanie, akoby si uvedomil, ze uz behat moze, tak ste to mali vidiet :D

ale uz sme v pohode... a ked sme sa vratili z nemocky, tak sme absolvovali fotenie : kuk:

lucka:
[ img ]

[ img ]

Sebik:

[ img ]

[ img ]

to su len take ukazky, budeme mat viac :) uz sa neivem dockat :)

baby, inak na FB som vytvorila stranku detskeho bazariku, kto chce, nech sa prida:

http://www.facebook.com/groups/39912344 ... rk_t=group

pekny zvysok dna
tigrica182
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Ninive »

Ahojky všetky :-)
Tigrica- s Ninou somsi to už i ja zažila, vždy keď zvracia, tak skončíme v nemocnici. Vraj niektoré deti to mávajú a počas dospievania to vymizne. Už aby to bolo, ale myslím, že vekom sa to lepší.
Fotky máte nádherné, aj my sme boli fotiť, boli sme s mužom spotení ako myši, aj Nina Zaru krotila, ale bola to fuška. :mrgreen:
Zara dáva zabrať, stále vylieza na stolík, na motorku (na to sedadlo), dokonca vyliezla aj z postieľky (máme ju úplne dole). No sila.
Dajte vedieť ako sa máte....
Fiore- ak budeš mať čas, prosím daj vedieť- na Leušku stále myslím :4: Mimochodom ideme do Talianska, tak na vás budem myslieť z menšej diaľky :lool:
Ninive
expert

Odoslaťod tigrica182 »

NINIVE - my nastastie len raz sme boli a dufam, ze uz nepojdeme, aj ked vravim, ze to zvladol uzasne :)
co sa tyka fotenia - ja som bola ako mys, lebo mojmu milemu bolo zle na zaludku, sebco nam stale behal do zaberu, lucka sa necitila dobre a tak nie su fotky nejak extra supis - ale aspon nejake su :)
a mohla si sa aj ty pochvalit fotkami - hm????

[ img ]

[ img ]
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod tigrica182 »

waaaw - JEDNO NESKUTOCNE VIDEO , BABO KUPU V UMYVADLE, TECIE NA NEHO VODA A ONO KLUDNE SPINKA.... UPLNE UZASNUTA, UVELICENA.... WAW....
STOJI ZA POZRETIE...

http://www.youtube.com/watch?v=OPSAgs-exfQ
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod vinicka »

[b]Tigrica[b], krásne video, škoda, že sa v dnešnej pretechnizovanej dobe stráca intimita a pohoda už vo všetkom, aj vo vzťahu k dedičkám. :(
Ako sa inak máte babule? Tak sa mi zdá, že ste už asi všetky len na FB, alebo nemáte čas? Ja som zaneprázdnená, práce stále viac a viac a od nového roku všetky tie zmeny, no neviem ako to zvládnem. :?
Dávidko bude mať rok a pol, je to šikovné úžasné bábo, len sa nám nechce rozprávať a stále dobre v noci nespíme, kojíme sa ešte a vstávame v noci, ak je dobrá noc, tak 3x asi a keď zlá, tak aj 10x a viac.
Inak máme 12 zúbkov, chodievame často do materského centra medzi detičky a samozrejme stále von, miluje pobyt vonku v prírode, rovnako ako ja s malou... :D
Jediné, čo ma teraz trápi, že Dávidko nemá úplne zostúpené semenníky, má tzv. migrujúce semenníky a budeme to musieť riešiť pravdepodobne operačne. :cry: .
vinicka
začiatočník

Obrázky: 0

Odoslaťod Ninive »

Ahojte. No aj ja som akosi zaneprázdnená. Práve prerábame dom u našich, stále robíme dokončovačky aj na našom dome. Už by som rada aj čo-to pripravila na Vianoce, ale ak upracem, tak do 3 hodín je to ako predtým :ZZ:
Zara má horolezecké obdobie. Neustále lezie kamsi, najradšej sa hrá na stole, parapete okna, no proste vydriape sa všade....
Oproti staršej Nine rozpráva menej (Nina bola už vtedy super, krásne rozprávala , začínala tvoriť jednoduché vety). Zara rozpráva neustále, málokedy zrozumiteľné slovo, stále len tie jej hatlaniny :))
Ja už nekojím. Bola som so Zarou v nemocnici keď mala 14mesiacov, mala silne zdurenú prsnú žľazu a hrozne červenú. Boli sme tam len krátko, no odporučili mi nekojiť. Aj som tomu neverila, naťahovala som to, ale keď som prestala všetko sa vrátilo do normálu. Vraj veľahormónov v mliečku. Zare to nevadilo,tak si užívam ten luxus nekojiť :lool:
Vinicka- už nieje šanca, že to ešte zostúpi? No kdesi som čítala, že u niekoho to až po 2.roku....(ale isto to neviem, chlapcov nemám)
Fiore-prosím, nemáš info?možno chodíš na FB, ja tam ale niesom, tak mi neostáva nič iné, len na Leušku myslieť, že sa má dobre. Prosím,daj info.Posielam pusku, myslím na vás stále :4: :4: :4: :4:
Tigrica- ako to všetko zvládaš? máš pomoc mamy? Alebo si už supermama? Som na teba myslela v stredu, že ako zvládaš rytmus 2 detí, ako spávajú, máte ich obe v spálni. Dúfam, že sa ti veĺa neštikútalo :whist:
A aby som nezabudla, v 16.mesiacoch nám vyšiel 1 zub, odvtedy vyrástli ešte 2, tak jej manžel hovorím trojzubec ;--)
Všetky vás zdravím a ozvite sa ešte......
Ninive
expert

Odoslaťod tigrica182 »

NINIVE - ahojki . no obcas pride aj pomoc rodicov - cez vikend zoberu maleho na hodku dve vonku... ale inak som s nimi sama.... je to na houby, mily dosiel o pracu ,teraz nastupil snad do novej prace - snad sa uchyti - tak uvidime... drzte prsty - lebo s dvoma malymi detmi a uverom na krku + platit rodicom za stravu a najom - to z najnizsej materskej proste nejde :( ale robime co mozeme...
takze manzel je v praci a ja doma s detmi - mame uz konecne zabehany system - rano vstavacka - nakolko mala nechce hned papat - krmim prveho sebika, potom prezleciem jeho, pustim ho behat... prezleciem malu, este sa pohraje a potom sa okolo pol deviatej - deviatej pyta spat... ona ma 7 mesiecov ale inak zaspat nevie - jedine tak, ze ju dam do perinky ,zviazem jej ruky dovnutra a az vtedy spi.. pospi chvilku - mozno hodku... potom sa zobudi, ide sa hrat .... medzitym sa hram so sebcom, alebo upratujem, alebo varim - to treba samozrejme... okooloo dvanastej ide sebco spat - do roka a pol mal este narok na umele mlieco kvoli tomu refluxu - takze zaspaval s flasou - teraz sa uz pred spanim napapa a ide spat bez flase - trva to obcas dlhsie zaspat bez nej - ale ide to... medzitym sa lucka hraje - po case ide aj ona spat - a spinkaju spolu - mozno hodku... to si vytiahnem pc a na chvilku pokukam :) ked sa zobudia, nakrmim, obleciem a taham do vecer vonku... sebcom spanok je cca 3 hodinnovy... potom domov, krupica, okupat, uspat... je to narocne, lebo uz aj lucka si yzaduje pozornost, uz sedi - nie este uplne sama - este ju obcas vykaca, ale inak je to pohoda... da sa :)
najhorsie su noce - lebo spime vsetci v jedenj miestonosti a obom deturencom sa deru zubky - takze ked zacne plakat jeden budi druheho. sebco uz spi krasne sam bez budenia, obcas mu staci povedat, tiiisko, daj si dudku a hajaj dalej, ze nemusim ist ani k nemu, ale lucka casto mrci... takze bezne sa stava, ze sedim pri postielke skoro celu noc, placem od unavy a toho,ze neviem co jej uz mam dat, aby som jej ulahcila to prerazenie prveho zubka... :( hruuza :( totizne estenemame ziadne zubky.
sebco ma 11 zubkov, teraz mu ide horna aj dolna stolicka aj ocny :( takze si viete predstavit, beha cely den s dudkou v puse, stoji, mrci, cely nesvoj ... takze je to zahul hlavne na psychiku ...
vecer pride muz total unaveny - je rad ze sedi a ja by som zas rada ze je doma, chcem pokecat a tie jeho jednoslovne odpovede ma vytacaju do nepricestnosti ze by som vedela snad aj zabijat :D :guns: ale co spravim??? proste je toho dost... ale nejako prezivam - vravim, ze este taky rocik, nech zacne lucka behat tak to bude super :)
inak sebco je velky pomocnik, ked place uteka jej dat dudel, alebo cajik, alebo mliecko, alebo pride za mnou a ukaze mi, ze mala place :) a strasne ju lubi - chodi ju bozkavat, objimat, hladkat, tulit. no proste zlatunky su spolu. ona sa z neho tiez tesi, ked pride za nou :) no proste parada :) :fl: ale nikdy je to fakt na maslu ...

prajem pekny den...
tigrica182
pokročilý

Odoslaťod vinicka »

Ahojte,
tak už máme za sebou aj operáciu, všetko sa zbehlo strašne rýchlo, v utorok som volala, že kedy by sme mohli prísť na vyšetrenie do B. Bystrice, povedali, že hneď vo štvrtok...V ambulancii ho prezreli a povedala nám doktorka, že jedno vajíčko ešte zíde dolu samé, ale druhé je veľmi vysoko a zjavne skrátený semenovod tam bol, a že to treba riešiť operačne. :(
Tak sa pýtam, že ako, kedy a ako dlho to bude trvať a ona, že môže operovať hneď na druhý deň ráno, pretože im vypadlo veľa zákrokov, lebo veľa detí je chorých... Tak sme prišli asi večer o pol šiestej domov a na druhý deň sme už o pol šiestej ráno cestovali do B. Bystrice. :?
Najhoršie bolo, že Dávidko nemohol od pol druhej nič papať a piť, bol mrzutý, už nespinkal od piatej, chcel sa kojiť a tam sme ešte čakali do pol desiatej, hoci mal pôvodne už byť operovaný pred ôsmou. Celú dobu okrem zákroku som bola s ním, krásne to zvládol, po operácii ležkal so mnou v posteli a pozerali sme rozprávky, a na druhý deň ráno nás pustili domov.
Teraz musím len dávať pozor, aby sa trošku šetril, lebo sa blázni ako predtým, len večer ho potom rany bolia, chudáčika...
Inak sa máme v rámci možností, Lesanka pomáha, v škole sa jej darí, strašne sa majú radi s krpcom, v práci je toho čoraz viac a neviem čo bude po novom roku, ked sa všetko mení...
Dadymu sa veľmi nechce rozprávať, je to taký menší drobček,ale stále je usmievavý a milučký, keď ho nič netrápi tak ani neplače, len sa často budí na kojenie v noci, ale to je najmenej... :D
Pridávam fotku z nemocnice...
vinicka
začiatočník

Odoslaťod vinicka »

Ešte raz foto :o))
Prílohy
ddd.jpg
(75.53 KiB) Stiahnutá 1592 krát
vinicka
začiatočník

Odoslaťod tigrica182 »

VINICKA - tak teda ty mas doma akeho statocneho chalana - zelame skore uzdravenie... a je naozaj anjelsky... krasnucky :)
drzte sa a informuj nas - ako sa vam dari :)

BABULE mam na vas otazku -verite na jantarovy nahrdelnik, ze pomaha na zubky???? ze priebeh nie je taky bolestivy a uplakany? mate niektora s tym skusenost? som objednala pre lucku, ale ako som dnes pozrela sebcovi do pusy (2 stolicky a jeden ocny mu ide) tak neviem ci najskor on si nepozicia... hm?

dakujem
tigrica182
pokročilý

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.