Máj 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Máj 2011

Odoslaťod hana@redakcia »

Srdečne vítame všetky budúce maminy s termínom máj 2011! Ak ste u nás prvýkrát, možno využijete príručku nášho fóra
hana@redakcia

Skolaaaa

začiatočník

Mood: Tired
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máj 2011

Odoslaťod diniro »

Ahojte,
je tu niekto s terminomv maji?
asi je este sk :) oro
diniro
začiatočník

Pozvania odoslané: 0

Odoslaťod slagy »

No uz by sa to mohlo rozbehnut... ved prvomajovky by mohli byt momentalne uz v 5 tyzdni :eeek: :whist:
slagy

spokojna mamina

expert

Mood: Happy

Odoslaťod kravka »

Tak ja som sa sice uz zaradila medzi aprilovky, ale podla mojich vypoctov to vychadza na maj.
Nejde mi do hlavy preco sa tehotenstvo rata od dna poslednej menstruacie. Ja viem kedy bol den pocatia a ak to ratam odvtedy tak som na konci 3. tyzd. a termin porodu mi vychadza na maj. Ale podla poslednej mens. som v 6 tt. Tak ako to je? :scared:
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Odoslaťod Kalea »

kravka píše:Tak ja som sa sice uz zaradila medzi aprilovky, ale podla mojich vypoctov to vychadza na maj.
Nejde mi do hlavy preco sa tehotenstvo rata od dna poslednej menstruacie. Ja viem kedy bol den pocatia a ak to ratam odvtedy tak som na konci 3. tyzd. a termin porodu mi vychadza na maj. Ale podla poslednej mens. som v 6 tt. Tak ako to je? :scared:

Kravka - nuž vieš, väčšina žien nevie presný dátum počatia, preto sa tehotenstvo ráta od poslednej menštruácie (a preto potom vznikajú aj rôzne nezrovnalosti v predpokladaných termínoch pôrodu, pretože naši lekári akosi nie vždy berú do úvahy, že niektorá žena máva 28-dňový cyklus a iná zase 35-dňový alebo aj dlhší). Takže ak Ty vieš presný dátum počatia, tak si podľa mňa k tým týždňom, ktoré ti vychádzajú podľa dátumu počatia, prirátaj ešte dva týždne. Teda ak si tehotná tri týždne, prirátaj k nim ešte dva, potom mi to vychádza, že si približne v 5 tt. Dúfam, že som Ťa ešte viac nedoplietla.
Na tejto stránke hore máš tehotenskú kalkulačku. No a prvý údaj, ktorý tam od Teba chcú, je prvý deň poslednej menštruácie. Môžeš si ju vyskúšať a vyrátať si termín pôrodu. Ak vieš presný termín počatia, zadaj tam presne o dva týždne skorší dátum.
http://tehotenstvo.academy.sk/
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod kravka »

Kalea, dik za vysvetlenie, ale akosi mi to stale nedochadza :ashamed: preco mam priratat k datumu pocatia dalsie dva tyzdne? Ak sme dieta pocali pred 3 tyzdnami tak ma predsa tri tyzdne a nie 5?
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Odoslaťod Zuz ana »

Kalea píše:
kravka píše:Tak ja som sa sice uz zaradila medzi aprilovky, ale podla mojich vypoctov to vychadza na maj.

Kravka - nuž vieš, väčšina žien nevie presný dátum počatia, preto sa tehotenstvo ráta od poslednej menštruácie (a preto potom vznikajú aj rôzne nezrovnalosti v predpokladaných termínoch pôrodu, pretože naši lekári akosi nie vždy berú do úvahy, že niektorá žena máva 28-dňový cyklus a iná zase 35-dňový alebo aj dlhší). Takže ak Ty vieš presný dátum počatia, tak si podľa mňa k tým týždňom, ktoré ti vychádzajú podľa dátumu počatia, prirátaj ešte dva týždne. Teda ak si tehotná tri týždne, prirátaj k nim ešte dva, potom mi to vychádza, že si približne v 5 tt. Dúfam, že som Ťa ešte viac nedoplietla.
Na tejto stránke hore máš tehotenskú kalkulačku. No a prvý údaj, ktorý tam od Teba chcú, je prvý deň poslednej menštruácie. Môžeš si ju vyskúšať a vyrátať si termín pôrodu. Ak vieš presný termín počatia, zadaj tam presne o dva týždne skorší dátum.
http://tehotenstvo.academy.sk/

no ja tiez viem datum pocatia viac menej presne.. a s mojim megadlhym cyklom, som si proste podla tej kalkulacky vyratala prijatelny datum menstruacie a teraz uvadzam ten... Klamem, ale aspon je to takto jednoduchsie... teraz mi vychadza vek babatiek podla PM aj podla uzv. rovnako a nikto ma nicim nestresuje. :mrgreen:
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Odoslaťod slagy »

Ja si pamatam, ze pri dcerke som mala strasny problem s vyratanim terminu,... mala som nepravidelny a velmi velmi dlhy cyklus. Prave aj preto som ani len netusila ze som tehotna, zistili mi to nahodou pri preventivnej prehliadke v 8 tyzdni :whist: .
Niekedy mi mrska prisla po 2 mesiacoch, po 7 tyzdnoch...ako kedy :eeek:
Termin porodu mi upravovali snad tisic krat, vzdy podla sona, lebo inak sa to ani vypocitat nedalo. Ale mozem povedat ze sa trafili :roll:
V den, kedy som prisla na prijem do nemocky, - po TP s tym , ze mi porod vyvolaju... Od rana som este doma zacala pocitovat ze sa nieco deje, malicka sa hlasila ze uz asi bude cas :yes: Po porode sa mi aj cyklus upravil... nebol 28 dni, ale len o par viac a hlavne pravidelny.
Je to patalia, s tou nasou mrchou mrchovatou :mad:

A na margo pocitania terminu porodu: Ked som isla s tymto mojim terajsim tehotenstvom prvy krat k dokymu, ... dala som mu udaje poslednej menstruacie,... a on ze som v 2 tyzdni. Babatko na sone este nebolo vidno, ani dutinka ani nic... Ale ved v druhom tyzdni - to je ako keby som to prave pocala :eeek: :eeek: :eeek: , dnes viem ze to, ze vtedy ten 2 tyzden bol realny - babatko pocate pred 2 tyzdnami. A podla papierov a tabuliek som bola vo 4t.t. Tiez som v tom mala riadny gulas :blush: .
slagy

spokojna mamina

expert

Mood: Happy

Odoslaťod diniro »

uz su tu aj majovky :D , ja mam termin na 5.5.2011. Je to moje tretie tehotenstvo pri ktorom sa citim najlepsie, ziadne zvracanie ani pocit na zvracanie a som plna energie, dufam,ze to vydrzi :D :wink:
diniro
začiatočník

Odoslaťod Kalea »

Zuz ana píše:no ja tiez viem datum pocatia viac menej presne.. a s mojim megadlhym cyklom, som si proste podla tej kalkulacky vyratala prijatelny datum menstruacie a teraz uvadzam ten... Klamem, ale aspon je to takto jednoduchsie... teraz mi vychadza vek babatiek podla PM aj podla uzv. rovnako a nikto ma nicim nestresuje. :mrgreen:

Zuzka - presne. Aj ja som to robila takto. Tiež mám dlhé cykly a takto som sa vyhla prípadnému úplne zbytočnému predčasnému vyvolávaniu pôrodu.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.