Apríl 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Apríl 2011

Odoslaťod Lia123 »

Ahojte,
niečo som potrebovala nájsť na nete, tak som si zapla počítač a že si vás aj prečítam, ale skoro nič tu nepribudlo :no:. Škoda. Bola som rada, že sme boli také aktívne fórum a že sa tu dalo všeličo dozvedieť, no ale asi má každý toho veľa :unsure: .
Naša staršia je už ok, teploty trvali dosť dlho a vyšplhali sa až na 39,6 st., ale už je to za nami :clap:. Nunu, ďakujem za povzbudenie.

A Moni, ešte som chcela, aj naša teraz nejako menej papá, niečo sa jej nezdá, ale neviem čo :-??. Pri prvej som mala na konci 3.mesiaca dosť veľkú laktačnú krízu, no ale asi sa k nej dopracujem aj teraz, ak nezačne papať... :unsure:
Chipsa, ani naša nespáva na brušku, nejako sa nevie uložiť. Pokiaľ vládze, dvíha hlavičku, potom sa už iba hnevá, tak ju vždy otočím. (:

Tak zatiaľ ahojte a prajem pekný týždeň.
Lia123
začiatočník

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod tattoolik »

Lia: my sme viaceré na Facebook-u,tam rozoberáme väčšinu našich problémov :yes: tak sa pridajte, máme tam uzavretú skupinu, neviem, ktorá z nás vás môže pridať( kto to zakladal?)..Nikita?Keď tak napíšte Nunu..

Matulikk: ako si si to perfektne premyslela s tým "pôrodným" :lool: ..
no ja som oo exmanžela nedostala myslím nič?..možno bonbonieru Tatianu(to bola moja najobľúbenejšia), je to už 8,5 roka, nepamätám..ale určite nič na pamiatku..
no a od Miškinho tata mám telefón, nokiu N8..ja po takýchto hračkách netúžim, ale chlapi áno, tak podľa toho asi darujú :vyplaz: , ale je v nej dobrý foťák, aj s možnosťou robiť rámčeky, pridávať rôzne obrázky do fotky..tak sa vytešujem aspoň z toho, bo ja rada fotím deti

a niekto zháňal tričká na kojenie..
:http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:VNKrL7561PYJ:www.mimibazar.sk/redir.php%3Fid%3D13104+dojciace+tri%C4%8Dko+mimiaukcie&cd=2&hl=sk&ct=clnk&gl=sk&source=www.google.sk
tu sú tričká, šaty, čo len chcete...
tattoolik

Odoslaťod JANULIENKA4582 »

DIVCATA NA FB VAS DO SKUPINY MOZE PRIDAT HOCIKTORA, KTORA V NEJ SME A TAM TO ZIJE VIAC, TU UZ JE DAJAK TICHO...
JANULIENKA4582
začiatočník

Odoslaťod matulikk »

no baby, ja som mala taký úžasný víkend, že až!!!

tak v sobotu - malý mi poplačkával doobeda, stále aj keď sa napapal, tak si pchal rúžky do pusky, bol hrozne nervózny, tiekli mu slinky, nedalo sa spať, tak takéto príznaky majú detičky, keď im idú zúbky, mi to bolo divné a tak som zavolala mamine - tá má predsa len viac skúsenosti (3deťúrence a teraz má už 3vnukoch), tak sa pýtala, či nie sme chorí, či ho nebolí v krku, keď toto robí, vravím si no možno aj hej, lebo Maťulo kašle, chlapa tiež bolelo v krku, no a mne zas každé ráno tečie z nosa, tak nech mu dám pol čipky od bolesti, keďže horúčku nemal.
Veru som si aj všimla, že mi častejšie Timko kýcha, zvykol kychnúť len vtedy, keď si kopkal bez plienočky, teraz aj inokedy a dokonca aj si párkrát zakašlal, tak som mu dala tú čipečku - fajne to šlo, som sa bála, až mu neublížim, alebo že tam nepôjde... no ale dobre, čipka asi zabrala a spinkal mi od 3 to 7 - takže faaaaajne!!! potom bol asi 2hodky hore, ale to sme sa kukali na telku a bolo dobre, spinkal až do rána.

No nedeľa, som si to predstavovala nejako podobne, síce nemusel by tak dlho spinkať, ale skutočnosť úúúúúplne iná!!!
Do obeda spal raz - to tak aj zvykne, no a od obeda spal možno 3xpo pol hodke, stále sa mi budil a plakal, ani papať, ani sa nosiť, ani spinkať, nič... som bola už zúfala, keď konečne zaspal, tak sa zas na niečo zobudil, dala som mu zas čipku a aj tak nespal, ale už bol kľudnejší, takže včera jeho najdlhší spánok od 4do5 ;--) a to vo vibračnom kresielku, lebo nikde nechcel byť, potom sa zobudil a zas sme kukali telku a zaspal až o 8 a to zas len hodku a potom o pol 11 a spal až to 2!! zas mu niečo nedalo spať, potom sme boli hore o 5 a o 6, teraz mi zaspal o 8, tak som zvedavá ako to bude dnes vyzerať.

Ja som si všimla, ako keby sa u nás striedali dni, kedy spíme a nespíme, lebo presne táto včerajšia nedeľa bola aj v piatok, takže ak to platí, dnes by si mohol pospať, no nenamietala by som. Treba mi navariť, ešteže nemám muža doma, tak nemusím variť každý deň. No ale moje nervy, byť na všetko úúúúúplne sama!!

A vy ste ako víkendovali???
matulikk
začiatočník

Obrázky: 1

Odoslaťod Tanikbb »

[quote="Lia123"]Ahojte,
niečo som potrebovala nájsť na nete, tak som si zapla počítač a že si vás aj prečítam, ale skoro nič tu nepribudlo :no:. Škoda. Bola som rada, že sme boli také aktívne fórum a že sa tu dalo všeličo dozvedieť, no ale asi má každý toho veľa :unsure: .

Lia urob si konto na fb. Pridaj si ma ako priatela tatiana hrabovska a ja ta pridam do skupiny.
Tanikbb

Stastna mamina

začiatočník

Odoslaťod arabella77 »

Ahojte holky,

ozaj to tu nejako flakame :( mali by sme sa polepsit... :yes:
taakze my sme dnes boli s kamoskou na obede, sme sa dobre napapcali a poobede som isla pre Lucinku do skolky a sli sme na zmrzku :)
Janulka nam rastie zo dna na den, uz krasne rozprava a usmieva sa, no je to proste uzasne pozorovat ako sa meni a stale viac a viac si vselico vsima, napr. pri kolotoci nad postielkou vydrzi uz aj pol hodku, pozera, smeje sa, je nadherna :adore:
Uz mame aj termin krstu - 7.8. = moje narodky 30tka :yes: takze bude BIG oslava :) a my s muzom sme nemali svadbu v kostole, tak sa nas nas farar pytal, ci by sme si nechceli dat v kostole slub :ashamed: tak nad tym rozmyslame, bolo by to pekne :fl:
Chystate sa niekam na dovcu? Viem ze Tanik aj Moni idu k moru /tisko zavidim ale v dobrom/, my sa chystame iba tuto na Slovensko na Liptov do takeho penzionu ze Villa Betula, vyzera to podla fotiek super, Lucka sa tam vyblazni, no a muzik vymysla, ze by s Luckou isiel na taky predlzeny vikend do Chorvatska, ale to este nie je iste..
Juuj baby ja si nemam co obliekat, do svojich povodnych veci sa ani zdaleka nezmestim a to chudnutie je este v nedohladne, kedze sa snazim stale kojit :ashamed: asi si budem musiet nieco kupit, ale ked moc nechcem, lebo ked schudnem mozem tie veci potom akurat tak vyhodit... :-??
No a teraz v sobotu ideme na Vitanie obciankov, tak sa tesim, s Luckou sme neboli, tak si to teraz vynahradime aspon trosinku..
No nic idem ja, troska nieco kuk v tej telke, aj ked tam prdelku davaju.. ale tak snad si tam nieco najdem..
Tak dobruuuu paaa
arabella77

porod v dvojke :) uz prid medzi nas Janulka

začiatočník

Odoslaťod Nunu »

vazne to tu flakame, lebo to zije na FB... ale tak mozme aj tu niekedy popisat nie?
ja mam dnes tlakovy holter, lebo od piatku sa necitim dobre, tiekla mi krv z nosa tak som pomerala tlak a jasne, ze bol vysoky, tak mam dnes ten holter. V noci mi to bude merat kazdu hodinu, snad sa vyspim.. uz som to mala 2x a prezila som.
Rano som mala tlak este vysoky, potom od cca 11tej bol super, skoro az nizky, no a od 16tej brutal hodnoty, ze 150/105 okolo pol 6 sa znormalizoval u mna na 140/100 no a ked som vzala lieky tak je zas dobry. Uvidime co povie zajtra dr, ci mi prida lieky abo co.

ARABELLA: aj my ideme k moru a trosku pochodit Svk ked sa bude dat, ale my planujeme teraz kupit pozemok, tak nechceme zas moc rozhadzovat, aj to more ideme ku kamosovej priatelke na dom...

chceli by sme pozemok v jednej obci co je vlastne mestska cast KE, super pristup do mesta, k nasim domov je to 5 minut autom, cesta dobra ziadne zapchy 2 pruhy v oboch smeroch,.. Zhana nam ho jeden znamy, lebo tam nie je nic na predaj cez realitky, tak nam drzte palce aby sa podarilo, lebo vyzera to tam SUPER a my strasne strasne chceme vypadnut odtial, lebo tu byvame temer v centre, rovno pri nemocnici, takze denne x sanitiek hukacich, zastavka autobusu pod oknami, ide tu dost rusna cesta, no hroza. Deti vypustit nehrozi do 15ky :(
Nunu

kompletna rodinka

expert

Odoslaťod miroslava44 »

no, tak konečne tu píšem aj ja. Akosi som sa tu stále len prihlásila, počítala troška a písať sa mi nechcelo, keďže ja tiež fungujem na fb. :D
No a troška mám teraz čas, keďže je nedeľa a malinký spinká, keďže doobeda naspal možno pol hoďku, lebo sa chudáčik nevedel vykakať. No a pokiaľ nie je vykakaný, že ho trápi bruško, tak on spať nebude, lebo sa nerváči :roll: . Ináč je úplne zlatunký, plačká tiež len keď mu niečo nie je po vôli, teda ak ho len bolí bruško, čo už teraz chvalabohu nie je často. Alebo keď už je veľmi hladný. V noci spinká super, už si zas posunul čas papkania, tak sa teraz zobúdza až po 4-tej. Potom hneď zvykne do hodinky zaspať, keď sa napapá. Cez deň zvykne byť po papkaní asi tak hodinku - hodinku a pol hore a potom sa už pýta spinkať. No a takýto je on zlatunký chlapček. Ani nosiť ho moc nemusím, lebo vydrží aj v kresielku aj na hracej deke. :)b :clap: :)b
Už sa tiež neskutočne usmieva, z čoho ja nemôžem, vtedy by som ho spapala :ashamed: no a samozrejme aj rozpráva. Keď je na brušku, tak hlavičku vykrúca z jednej strany na druhú, ale ju ešte nevie dobre dvihnúť. Keď spinká doma tak veru na brušku, to mu je najlepšie, tak to ho chodím stále obkukávať. :yes:
Plienky som ja už vyskúšala skoro všetky, tesco zelené mi precikával, tak tie som vylúčila, huggisky boli také aj áno aj nie, tak som skúsila teraz kúpiť babylove z DM-ka, no nezdajú sa mi dobre a tiež ich prekakáva a keď do nich naciká, tak sa mi zdajú byť normálne z vonku vlhké. Skúsili sme aj klasické pampersky, boli celkom fajn, no najviac sa mi zatiaľ osvedčili sleep&play, aj v noci ich používam. Ale som rozmýšľala, že kúpim tie pampersky na noc.
Papkáme zatiaľ super, klop, klop, klop :mm: :)b pravidelne nejakých 15 až 20 minút, najskôr po 3 a pol hodinách. Niekedy vydrží aj dlhšie. No keď papká, tak musí po 5 minútach grgnúť a tak, ako kedy. Len je veľmi podarený, lebo keď si potrebuje odgrgnúť keď papká, tak sa vykrúti z cecika, no a nie že by grgol ale spustí strašný pískľavý plač, až kým negrgne a opäť sa nepricucne. :lool: Mliečko nám zatiaľ stačí, no uvidíme dokedy.
Akoso som písala už na fb, tak keď sme mali 2 mesiace a dva dni tak sme vážili 5950 g a merali 62 cm, takže to bude dlháň po ocinkovi. :)b
NO ale som sa rozpísala....
Budúci víkend čakáme návštevu, no a ten ďalší cestujeme na východ, tak sa už tešíme, ideme pozrieť babku a dedka a bratrancov :clap:
No nič, idem pomalinky ešte oddychovať.Tak sa majte pekne. :D
miroslava44

najšťastnejšia mamina :)

začiatočník

Obrázky: 10

Odoslaťod tattoolik »

Anička 25 a Maca p..pridajte sa k nám na FB...
tattoolik

Odoslaťod Anicka25 »

Ahojte,,,už som poslala žiadosť Tanikbb,pretože to je jediná,koho som si našla ako sa reálne volá.Síce neskoro ale predsa :D
Anicka25
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.