Apríl 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Apríl 2011

Odoslaťod Nunu »

caute
TANIK: hod sem foto ako vyzera ten exem, Vanda ma tiez suchu kozu, zajtra ideme uz druhy krat na kkozne, lebo sa mi to nezda :no: Okrem toho tie zapareniny vkuse na krku, nic ine nerobim, len jej natieram ten krk sudocremom alebo bepanthenom...
ma to aj na zahyboch na rukach, pod kolenami zo zadu, no macata je riadne :rol8: sa muz smeje, ze taku tucnu zenu este nikdy za stehno nechytal :lol:

ste rozoberali plienky, tak mi klasika len tie pampers, premiumky su naj, ale ja som u nas videla len 1-2 a uz len dominavam 2ky lebo uz su dost kratke pre nas... aj active baby su dobre, mame aj sleep&play, ale tie mi smrdia, no chlap kupil tak uz pouzijem.

Uz asi treti den robi Vanda vecer histeriu :ashamed: ked ju okupeme, tak hned po vybrati z vane spusti total rev a nevie prestat asi hodinu. Medzitym sa napapa, zaspi na prsku, dam ju do postielky a zas rev :crazy: :drop: ziape na rukach, ziape vkuse, ani prso uz neche, no krasne vecery mame. Teraz som ju po asi hodine zlozila, spala 10 minut a zas rev, tak som ju bola pohladkat az zaspala, tak som zvedava ci uz nadobro alebo este bude jedna scena :G

LIA: malej prajem skore uzdravenie, nie je nic horsie ako byt v lete chora :help:

ARABELLA: tie fotky su uuuzasneeee, ste krasna rodinka :cvak:
musim uz aj ja tych mojich nejak naaranzovat nech mame foto, ale ked my sme stale na chate, potom dojdeme vecer domov a to uz len okupat a osprchovat decka, vecera a spat.
Nunu

kompletna rodinka

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod chipsa »

Lia - ano, kvoli tomu nas poslali na rehabilitacie, ze maly dava hlavicku viac na jednu stranu.. a tam to cvicia len vojtovkou... este sme neboli, termin nam dali az 28.juna...
a tie hemeroidy mam aj ja.. ale zatial som to nejak neriesila.. oni ma v podstate ani nebolia, nic.. iba po porode to bolelo jak slak.. a obcas sa mi stane pri tuhsej stolici, ze mi tam asi praskne zilka alebo co,lebo obcas ide krv.. tak sa snazim jest viacej vlakniny , aby to islo lahko :wink:

Tanikbb - ste isli vlakom do bb? ako to Misko zvladol? lebo aj ja sa odhodlavam ist vlakom k nasim, oni byvaju 50 km od nas a nie vzdy si mozem zobrat auto, ked ho muz potrebuje... so starsim sme v pohode jazdili vlakom, ale to uz bol vacsi a mali sme len golface, takze sme sa v pohode nalozili...

Nunu - tak taketo veceri mame my kazdy den... tiez nas koncert zacina vecernym kupanin a potom do 10.00 nie a nie zaspat.. ani na rukach, ani poleziacky... ale v sobotu sme spali sami doma, lebo muz so Samkom ostali spat u svokrovcov a bola vecer uplna pohoda... sice maly tiez zaspal o 10-tej,ale uplne v pohodicke, sme sa do pol desiatej rozpravali a potom v klude zaspal.. neviem ci Alexko nie je vecer nervozny aj zo mna, ked ma muz sere, ze pride z roboty, sadne za pocitac, potom k telke, ja uz ruky vytahane, co ho nemozem uspat, do toho este Samko protestuje,ze nechce ist spat..asi citi, ze som nervozna a je aj on.. a este ho stale bolieva brusko.. ma ho vecer ako kamen, ani chytit sa ho nemozme...

tak ma napada baby, vy este davate infacol alebo nieco na koliku? ja ho tym dopujem stale a ta blba kolika nas aj tak kazdy vecer trapi...

a vase babatka spinkavaju na brusku? nasho ked dame na brusko,tak ma pocit, ze musi len cvicit hlavicku.. on si ju nechce ani polozit... a ked si ju polozi, tak hned zacne plakat a jedovat sa..
chipsa
začiatočník

Odoslaťod matulikk »

ahojte!!

tak my sme už od doktorky doma, boratko moje, dostalo včeličky dve no nožičiek :skuli: tak plakal ale len chvíľku, som myslela, že aj ja sa rozplačem, tak ma to vzalo. ale zvládli sme to, hneď mi v kočíku zaspal a spinká teraz v spálni, ani som ho nevyzliekla, len som otvorila okno a spinká v postieľke. Len musím pre istotu ísť kúpiť čapíky od horúčky a zájsť na poštu.

Ako vám znášali očkovanie - tie staršie deťúrence?? mali horúčky alebo niečo??

No takže, hlavičku dvíhame, sledujeme, už sa pretáčame z bruška, ale máme vyležanú hlavičku - ľavú stranu, tak stále musíme podkladať!! na nožičky idem v júli - tak uvidíme, či bude dobre.
No a to najzaujímavejšie je - [color=#FF0000] 5,95kilečka[/colorvážime!!!

už plačká, tak idem, ahojte
matulikk
začiatočník

Obrázky: 1

Odoslaťod Tanikbb »

ahojte baby,

takze Misik ma 6640g a 63cm. dobre dlhy chlap je z neho. uz mu pomaly ani 62ky body nebudu dobre.

najdolezitejsie ale je, ze nas neockovali lebo ma tu kozu fakt ze hroznu. pripojim par foto, vyzera to na nich dost desivo, ono to nie je tak viditelne ako na tych foto ale je to zle az strach. zajtra rano na 8:00 ideme na kramare na kozne. cakam, ze si nas tam asi nechaju alebo od stvrtku prijmu lebo co som citala rozne diskusie tak aj s lepsimi AE tam hospitalizovali. dr hovorila, ze to len preto aby ma naucili sa spravne starat o Miskovu kozu.

na zaciatku jula ak bude vsetko ok a budeme v klude tak pojdeme na tu dovolenku. zrejme asi maledivy, je tam stalych 30stupnov a vanok. voda cistucka, krasne more, dobri ludia tak nemame o com rozmyslat. este ze robime v tom cestovnom ruchu a mozeme si nejak vybavit nizsie ceny. inak by sme sli raz a koniec. je to tam fakt nadherne a raz za zivot urcite odporucam ist.

Misik akurat vstal a v kociku obzera zirafku co sme dostali od mojej segri. juj taky je zlaty, aj dr hovori, ze vsetko je ok len keby ta koza bola dobra. ak nas nezoberu do nemocnice tak v piatok nam beru krvicku na imunitu. ach jo.

tak zatial tolko. skusim este tie foto supnut sem.
Prílohy
IMG_0095.jpg
(57.97 KiB) Stiahnutá 2075 krát
IMG_0094.jpg
(38.16 KiB) Stiahnutá 2074 krát
IMG_0093.jpg
(74.56 KiB) Stiahnutá 2076 krát
Tanikbb

Stastna mamina

začiatočník

Odoslaťod Nunu »

TANIK: tak my to az take nemame, ale dost sa to podoba, hlavne tie nozky :yes: nasa to ma prevazne na bruchu :( dostali sme dnes krem aj puder aj fenistil... dufam, ze ju to prejde uz konecne ved chuda strasne kazdy vecer reve co ju to musi strasne svrbiet :skuli:
Nunu

kompletna rodinka

expert

Odoslaťod JANULIENKA4582 »

AHOJTE DIEVCATA, NO MY ZACINAME MAT VELKY PROBLEM S KOJENIM,LUCKE JE MALO ,KED VYDRZIME KOJIT DO 4 MESIACOV TAK BUDEM NAJSTASTNEJSIA NA SVETE, SAMOZREJME ZE UZ PRIKRMUJEM CEZ DEN 2 KRAT NUTRILON, ALE V NOCI NEDAM, LEBO V NOCI JE SPOKOJNA AJ Z DIDY. INAK AJ MY MAME TAKE SUPINKY NA HLAVICKE,ALE MALA TO AJ MIRKA A MASTILI SME TO OLEJICKOM OD NIVEA A ZMIZLO TO , LEN TERAZ SI TO NEVIEM DOST DOBRE PREDSTAVIT, LEBO LUCKA MA PLNO VLASKOV JAK TO BUDE VYZERAT NO ALE VYSKUSAME...
TANIK , ZE MALEDIVY AJ JA CHCCCCEEEEMMM. MY SA TAK DOSTANEME MAXIMALNE NA MALTU K MIESACKE, KEDZE ESTE STALE NEMAME PORIADNE PREROBENY DOM, V SOBOTU NAM KONECNE PRIDU DORABAT FASADU SA TESIM,ZE UZ TO BUDE VYZERAT AKO MA, STRECHA NOVA,OKNA NOVE ,ZPREDU A ZBOKU FASADA HOTOVA, LEN ESTE ZO ZADU A OD SUSEDOV....ALE VSETKO CHCE CAS A HLAVNE PRACHY, POTOM SA CHCEME PUSTIT DO DETSKEJ NECH MAJU NASE PRINCEZNE PARADNU...
OZAJ JA VLOZKY DO PODPRDY NEPOUZIVAM,KEDZE MLIEKA JE LEN TAK TAK, ALE PREDTYM SOM MALA TESCOVE A BOLI FAJN,ALE VIDIET ICH BOLO TEDA PARADNE....
CO SA TYKA PLIENOK JA LEN TESCO ZELENE, LEBO SME MALI LEN SLEEP PLEY A TIE SMRDIA AJ Z NICH MALA ZAPARENU RITKU....A CO SA TYKA KREMU NA ZADOK SOM VERNA NIVEA KREMU , TEN SUDOCREM Z TOHO BOXIKU CO SME DOSTALI V NEMOCNICI SOM ANI NESKUSALA ESTE A RYBILKA JE RIEDKA ASPON MNE SA ZDA...
JANULIENKA4582
začiatočník

Odoslaťod Anicka25 »

Ahojteee,zas tu nikto nieje? Asi tu všetky chodíme tak sporadicky...Ja Vás čítam,ale nestíham písať :lol: Mne tieto dni ozaj vždy utečú ako voda.Ale tak my sme spachtošky a keď sa zobudíme o pol desiatej tak sa niet čomu čudovať.No nebudem sa hádam skôr budiť keď netreba.
Takže musím malú vychváliť,lepšie dieťa som hádam ani nevidela.Plačká ozaj iba v nevyhnutných prípadoch,väčšinou len kecá a usmieva sa a kope nohami rukami ako o dušu.Ona plače ozaj len keď ju niečo bolí :rol8: A prespinká celú celú noc.
Akurát v jednej veci ma hnevá,keď papáme a najväčší hlad zaženie začne sa usmievať a blabotať a nie a nie ju donútiť to zjesť.Začne sa ešte viac rehotať.Takže neviem čo robiť,pretože na môj dojem zje dosť málo,aj keď doktorka si s tým hlavu neláme.No ona zje tak 100-130ml mlieka 6xdenne,tak neviem.Keď dávate nutrilon koľko vám spapajú detičky?
Ja dávam síce moje mliečko,ale večer už nemám toľko tak pred spaním má Nutrilon.Nedokážem to na tej odsávačke rozbehnúť viac :bored: Už ma to vážne nebaví,ale chcem ešte vydržať nejakú dobu.
Inak sme mali zapálené uško takže sme zas behali po doktoroch.A pod noštekom sa jej urobili také žilky,má to také červené,tak som jej prestala jazvičky masírovať,súdim,že to je s toho.V stredu ideme na plastiku,tak som zvedavá čo nám povie doktorka.
Inak ja používam tiež pampers,najprv som mala premium care a teraz mám klasiky dvojky,ale domíňam a prechádzame na číslo 3 lebo už vážne ich má nadoraz.
K hemeroidom,mne to tiež úplne neprešlo,ale už to neriešim,jem viac vlákniny a potom to ide ľahšie na záchode,tak snád to časom prejde.
Vložky do podprdy nepoužívam,mne tieklo mliečko len tak prvé dva dni od začatia tvorby a potom to prestalo,takže aspon ušetrím :wink:
A ešte chodím aj s malým po doktoroch,stále má niečo vyhodené na koži,,,a má aj taký flak na nohe,tak mu brali krvičku,či nemá boreliozu,ach jaaaj. Ale chodí na plavecký,tak je taký štastný,vidno,že je po mamine,ja vodu MILUJEM :yes:
Jaj a ešte niekto sa pýtal,koľko operácií bude mať Lucka,tak v polroku nás čaká dôležitá operácia kde jej uzavrú podnebie a potom sa uvidí bude ich ešte asi veľa takých menších operácií,keďže malá má razštep veľký tak aj zo 10.Pri realistickom zhodnotení.Po puberte jej urobia ešte nos,tak bude mať po akom túži.Už sme jej začali šetriť tak verím,že bude kočka o ktorú sa budú chlapi trhať :lool:
Anicka25
začiatočník

Odoslaťod matulikk »

ja dnes len tak narýchlo, lebo nemám čas - muž zajtra odchádza na 10dní do Chorvátska, nie na dovolenku, ale on vozí ľudí, takže šofér autobusu v lete moc doma nebýva, ale sľúbil mi, že bude chodiť čo najmenej!!!
Takže balíme a chystáme zásoby, keby ste videli našu chladničku, tak sa po... :yes: :lool: taká naprataná nebola ani pred sviatkami :lool: no má starosti, aby sme všetko mali, aby som nemusela chodiť do obchodu, tak aspoň v tomto smere je super :)b

mne včera prišlo pôrodné :)b a aj materská :)b toľko peňazí na účte som v živote nemala, ale čo, aj tak sa to rýchlo rozprchne, človek ani nevie a zas tam bude ho@no :yes: v dnešnej dobe, je všetko drahé!!

Tak ja som si za pôrodné pri Maťkovi kúpila spálňu, celú komplet zostavu, lenže už je tomu 7rokov a spálňa sa nám už postupne rozpadáva :lool: ( to prežila 1 sťahovanie) novú kúpime až do domu, ak sa ho dožijeme!!
Takže teraz by som si chcela kúpiť niečo pre seba, niečo na pamiatku, uvažujem, že nejakú súpravičku Swarovsky, nie sú drahé a ako pamiatka, si myslím, že super :)b
inak, býva zvykom, že manžel by mal kúpiť žene za každé dieťatko niečo (zvyčajne prsteň), no neviem, či to ešte v tejto dobe platí, za čias mojej mamy, to tak bolo.

Kúpim si športiak pre malého a nejaké oblečenie už väčie postupne na jeseň zimu. No a ďalšiu splátku do Ceptry a nejaké oblečko si chcem aj ja kúpiť, také vhodné na kojenie :D

ozaj, dnes som mala malého celú noc teda od 20. - 6. v plienkach z Tesca a v pohode, síce nebol ani moc dočúraný, ale ani ritka nebola červená, tak zvažujem, že budem už len tieto kupovať, veď 10€ za balík je lepšie ako 15€ a kvalita je fakt super :)b :)b :)b a navyše sú aj pekné :lool:

a dnes som objavila super vložky do podpsenky, sú do Belly - stoja 3,95 a je ich tam 30ks, no čo už :-?? narobíme, sú také tenšie a majú vrúbkovaný povrch super sedia v podprde a uvidíme, ako prežijeme noc, lebo na noc si musím dávať takéto jednorazovky, lebo tie z Aventu - tie pracie sa absolútne nehodia, jedine tak cez deň, keď mliečko vyteká menej.
Inak, mne sa zas tak hrozne v noci nalievajú prsníky, už nám odpadlo to jedno krmenie okolo 1/2/3 tak je to poznať.
Nakrmim z jedného a keď chcem aj z druhého, Timko už nemá záujem :roll: :mm: a ja musím čakať 2/3 hodky do ďalšieho krmenia, sa mi nechce odstiekavať :drop: asi sa to časom upraví a nebudú sa mi tak nalievať, cez deň už máme pomaličky nejaký ten režim :)b
ale naučil sa tak papať, že keď sa zobudí, tak papá, je hodku hore a pred spaním chce zas jesť, takže aj naše pobyty vonku sú také zaujímavé :vyplaz:

no idem ja, čaute a pekný dník prajem!!!
matulikk
začiatočník

Obrázky: 1

Odoslaťod maca p »

ahojte, to je opät teplo, brrr to ja nemusim. pre mna optimum 15°C a vybavene. najviac 20-22°C tak asi ledva prezijem leto :drop: . ze som si nehladala chlapa kdesi v gronsku...

v utorok bola poradna, 60 cm, 6210g. tieto 2 tyzdne pribral denco pomenej, ale pripisujem to tomu, ze mi prespi celu noc, od 21.00 do 6.00, co je supeeer. rano ani neplace, len sa zobudim na to, ze si ide ucmulat palec, kedze dudel mu vypadne o) .
prve zo serie ockovani prekonal vyborne, ziadne opuchy, ziadna teplota, ziadna mrzutost - parada.

matulik ja po tom, ako som sa zbavila 3 krabic fixis, co boli hrozne vlozky, som vyskusala A VATA 30 ks, nejakych 2,90 v 101tke a som spokojna. z vrchu su take ako igelitove, tak vobec nepretecu a to rano vstavam skutocne s melonmi a su aj docela tenke. to len ako tip :G
maca p

pokročilý

Obrázky: 0

Odoslaťod moni232 »

CHIPSA - nam uz kolika zoslabla, sme brali tyzden espumisan, tyzden bolo super, potom sem tam len niekedy place a vystiera nozky, to je mozno raz dva krat za tyzden, tak to jej dam este tie kvapky. ale zda sa mi ze skor to prechadza same od seba a nie je to kvoli tym kvapkam. aj ked jej espumisan chuti, taka je zlata ako sa pachti po nom, davam jej na lyzicke, prisaham chuti jej viac ako moje mliecko :lool:

inak vsimla som si tiez ze moja malinka nejako menej papa, neviem cim to je, ci preto lebo jej zmizol ten saci reflex a automaticky ked ma bradavky v ustach tak uz nezacne hned papat, alebo je to bezne ze uz babatka menej casto papaju... :???: je to takto posledne par dni ze menej papka, tak neviem neviem...
moni232
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.