Marec 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Marec 2011

Odoslaťod mijatkova »

ahojte babuľky
no veru,nejak to tu viazne :nie: :nie:
babulena fúúú si si vytrpela teda,prajem skoré uzdravenie
bellatrix tak super,že sa vám to všetko začína upravovať.s tými darčekmi je to u nás tak isto,všetko čo potrebujeme vlastne máme pre malého bud po malej,alebo sme dostali už ked sa narodil....tak som tiež rozmýšlala čo mu kúpiť,tak sme mu kúpili do obyvačky dvd prehrávač :lol: :lol: :lol: lebo už 2týždne frčíme na spievankove stále ku mne príde a tancuje,doteraz som mu to púšťala na notebooku,lebo dvd prehrávač mala len kajka v izbe,tak teraz mu to pustím a môžem si niečo robiť na pc.a potom sme sa dohodli s rodinou,nech mu tiež nič nekupujú ale sa poskladáme a kúpime konštrukciu na hojdačku,šmýklavku a tak do záhrady.
inak u nás všetko po starom,boli sme týžden preč,v Tatralandii a potom v Prievidzi u maminky,deti sa vytešovali a ja tiež,konečne trošku zmeny...
s chodením to u nás stále stagnuje,hľadá furt ruku aby sa mohol chytit,ale ked sa sám dá do stoja bez toho aby sa niečoho prichytil a pustí sa chodiť,tak na nás pozerá a usmieva sa jak frajer,že pozrite čo robím :)) :)) :)) prvá som tu písala,že už sa púšťa chodiť sám a nakoniec budeme posledný,ktorý sa pustí bez toho aby sa bál,aj som rozmýšlala,či sa neudrel alebo nespadol nejak,že sa zľakol a nechce sa púšťať i ked už prejde,ale nepamätám si :rol8:
inak všetkým detičkám,ktoré oslávili prvý rôčik nedávno a oslavovať budú prajem len to najlepšie,hlavne veľa veľa zdravíčka a radosti zo života V:)
a píšte čo nové u vás....
mijatkova
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod bellatrix »

Babulena, to je sila, že sa ti takto podarilo sa zraniť :eeek: :eeek: :eeek: Aj som rozmýšľala, že zase vytiahnem korčule a skúsim sa na nich učiť, ale už ma to prešlo. :lol:
Mija, také niečo chceme na dvor tiež. Manžel už navrhol, ale uvidíme, ako zoženieme drevo. Inak som pôvodne chcela toto: http://www.mojeihrisko.sk/index.php?ter ... ction=PEAK ale radšej to skúsime nejak postaviť, jednak cena a jednak to, že ja tam chcem 2 hojdačky, lebo oni sa budú určite chcieť vždy hojdať obe naraz :ham: Ale asi tam objednám šmýklavku, lebo zatiaľ najlacnejšia, čo som našla a ešte je aj v akcii teraz. Len či to stihnem :jaj:
No a Júlia teda má 3-6 zubov, neviem presne, nenechá si tam pozrieť, ale dneska je taká umrnčaná, akoby jej 10 liezlo. :jaj: Neviem, čo jej dneska je.
Inak pomaly ale isto začína jesť to, čo aj my. Odmieta mi často jej varené jedlo alebo aj kupované a nemôžeme sa najesť nášho jedlo bez toho, aby neotravovala, že aj ona chce. Ale tak ja moc nesolím, korenie nepoužívam takmer vôbec, tak to snáď až taká tragédia nebude. Veď má pomaly rok. Samozrejme, že ju neládujem klobáskou či hríbami. :lol: No ale musím končiť, lebo ma aj zo stoličky ide zhodiť, aká je protivná.
bellatrix
začiatočník

Odoslaťod babulena »

caute,aj Lili papa uz s nami vsetko uz od 11mesiaca,teda okrem omacok a kremovych polievok,ale asi jej skusim dat,lebo predvcerom som jej dala detsku krupicu z kupovaneho mlieka a nic jej nebolo.Ona zje vsetko,nevymysla,ale posledne 4dni nam nezje nic pokial jej nepustime gummybear song z youtube :death: .Raz vymyslala,tak sme jej ho pustili a odvtedy proste ani do tej stolicky ju nemozme posadit(tak sa napina a hadze)pokial nevidi,ze uz jej ideme zapnut toho gumimacka :jaj: .Neviem ako to bude,lebo uz to nieje fakt normalne.A aj pocas dna chodi okolo stolika s pocitacom a spieva a tancuje,ukazuje prstom na pocitac a puta na seba pozornost krikom...aby sme to pustili.Zacala chodit okolo nabytku,ale sama este nie a ani za jednu ruku este nie.Spi vacsinou 2krat denne,ale iba ked sme doma,mimo domu ako keby mala nevybitelnu baterku v sebe.Nam sa to pomaly krati,za 23 dni cestujeme,snad to s nimi v aute prezijeme,Simi je v pohode,ale Roman...Lili nam vydrzala 3,5hod.v aute bez problemu,ale ako to bude na 2dni tak to neviem.19hod. na :boat: ,prinajhorsom budeme vsetci :ble: .
Jola,Lili sedi na nocniku od 8mes.,tam dokaze sediet dlho,malo kedy je nocnik prazdny.Sama sa nepyta,to je jasne,ale ked ju posadime,vie,preco tam sedi a co ma robit.Hej,a vsetko hadze do kosa co chyti do ruk.Nieco si vezme,polezie na styroch ku kosu,postavi sa,povie BA a hodi to tam,musime schovat kos.
Na rocik jej asi kupime babiku,zatial ziadnu nema.Chcela som jej upiect tortu sama,ale s 1rukou asi nezvladnem,tak ked nepomoze manzel,tak budem musiet kupit,uvidime.Iri zatial potahovane torty nerobia,akosi su pozadu s dobou,a ja som chcela s lienkou :-?? .
Jola,ako sa ma Alex?Uz mu je lepsie?To bude asi zmenou toho pocasia(Slovensko-Irsko),predsa len ta Irska klima je na prd,vlhko,mokro,vietor a slnko nikde.
ou,a dnes som nasla Lilke novy zub,tak ma asi 9,inac ona nam nechce ukazat tak mozno ma viac,ale ten jeden novy som dnes zbadala.Moja lava ruka je ucenliva a za tych par dni sa naucila skoro vsetko.Uz len par veci nezvladam,take ktore fakt potrebuju 2ruky.V utorok idem na kontrolu,vraj mi daju dole sadru a budem cvicit s tou rukou :scared: ,a potom neviem,ci mi daju novu sadru,alebo ma nechaju bez.Uz ma tak neboli,aj odpuchla :balon:
Inac,vsetko najlepsie Alexovi a Tobiasovi.Mija,keby bol Tobi o den rychlejsi,tak by ste to mali naraz,ale aj tak je to super,jeden den rozdiel.Lili ma 28. narodky a svagrina bude rodit 28. alebo 29.,dali jej na vyber,ale ona si asi vyberie 29.lebo jej partner ma vtedy meniny.
Tak piste,
ja som ale sikulka,kolko som toho popisala lavou rukou.... :lool:
babulena
začiatočník

Obrázky: 0

Odoslaťod mijatkova »

babulena Lily je nádherná akurát som pozerala fotky na FB,vyzerá staršie aj 2roky by som jej povedala V:) teda tú cestu autom vám vôbec nezávidím....prečo idete vlastne autom?nebolo by pohodlnejšie letieť?ako dlho budete na SK?
ja som chcela aby mi Tobiasa vyvolali na moje narodky,ale vtedy mal dr.už niečo naplánované tak sme to dali o deň neskôr,lebo som prenášala už 12dní
Tobias od roka zas chodí úplne bez problémov neviem čo ho zabrzdilo,ale hlavné je že sa zač začal pekne púšťať,lebo som sa bála ,že sa zastaví aj do 15tich mesiacov :lol: ale je oveľa opatrnejší než Karolínka tá bola jak strela :rol8: a už zas soplíme,kajka doniesla sople zo škôlky a jasné že do 4dní to mal aj Tobias tak sa znova trápime :no:
no už sa sem na mňa tlačí tak sa mu idem venovať a píšte
mijatkova
začiatočník

Odoslaťod jolla600 »

Ahojte.alexovi uz je lepsie.este sopli a kasle.
Alex dakujeeeeee
babulena aka voda je tu kojenecka????? Mozem mu davat tu Evian????prevarat musim????? lebo ruzova lucka sa nemusi prevarat.
My uz sa motame zajednu ruku a obcas sa pusti ale moc toho neprejde.papanie sa nam pokazilo trraz rano o osmej spapa chlebik o 11-12 ide spat obedovat nechce tak mu dam ked sa zobudi polievockuale stym bojujem lebo nechce okolo 16 mu dam nieco malea na veceru mu dam ovocie a piskoty.vnoci ked sa trosku prebere mu strcim hned mlieko do ust nech sa napapa.chuda akosi mu uz tyzdennebere.a pit????on mi vypije 50ml max za cely den.nechce ani lyzickou ani striekackou.neviem co sa mu porobilo.:(
jolla600
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod babulena »

Jola,ked si na FB najdes skupinku Slovenske mamicky v Irsku-tak tam som sa ja dozvedela,ze Evian je velmi zla voda aj pre dospelych,nieto este pre deti.Neviem,my ju vobec nepijeme.Ja malej prevaram normalne vodu z kohutika.A teraz posledny mesiac jej skusam davat pit neprevarenu vodu z lidlu-Beckerich,my pijeme tuto a ona ju prvykrat ochutnala pred mesiacom a v pohode.Sak uz maju rok,tak si nemyslim,ze im kupovanu treba prevarat.Ale z kohutika pouzivam na mlieko ale tuto samozrejme prevaram.Aj vy mate take horucavy?Vcera bolo 25stupnov,dnes zasa :)b :)b aj v pondelok bolo.Bude vraj do nedele a potom znova ten irsky veterny uprsany blejvajz...Ozaj,a ako sa mate?Kde je lepsie,doma ci v Irsku?
Mija,my sme zvazovali vsetky za a proti-ci letiet ci ist autom.Keby sme byvali blizsie k Bratislave tak by sme mozno leteli,ale terigat sa s 3detmi vo vlaku 6hodin,kde je horuco...+ na SK nemame autosedacky a nepozname nikoho kto by nam ich na 3tyzdne pozical,o ziadnej pozicovni v Presove tiez neviem,takze to je dalsi dovod a byvame 12km od Presova takze autosedacky vyuzijeme skoro kazdy den,lebo cestovat autobusom,kde je 5bielych a 25 smradlavych drzich opitych ciganov nemam chut.Dalsia vec-1 batozina letom stoji 50eur-my sme 5ti tak len za batozinu 250eciek bez leteniek.A do auta si toho nalozime kolko chceme(mame 7miestne).Bojim sa tej cesty jasne,ale aj sa tesim,deti sa tesia,lebo pojdeme 19hodin lodou,na ktorej je aj kino a neviem co este tak sa idu zblaznit.Sak uvidime a potom porovname.Keby sme mali let z Dublinu priamo do Kosic,tak by sme asi leteli,ale do Kosic odtialto nic neleti,museli by sme v Bratislave cakat nejakych 6hodin na let do Kosic a tiez nehorazne ceny.
Lili vazi 10,9kg a meria 82cm je naozaj vysoka.Za posledne 2mesiace sa nam zagulatila,brusko ma ako stary pan od piva.Je mudra a velmi presibana.U svokrovcov sa dnes pije vo velkom oslavuju Lilkin rok a zaroven narodenie dalsieho vnuka.Svagrina cakala na svoje vytuzene babatko 13rokov,po narodeni Lilki mi povedala,ze kasle nato,ze jej sa to nikdy nesplni,no a kto by to povedal,ze to takto pekne vyjde :angel: .
Lili stale nechodi,ani za jednu ruku,iba za dve.Ked sme von a vidi pred barakom tu kopu deti tak nechce byt v kociku,chodit sama nevie a ani nechce za ruky-ona si chce sadnut,hrat sa na zemi a stvornozkovat :death: .Dala som jej teplaky a pustila nech si lezie,spinava bola ako cert.
Jola,mozno idu Alexovi dalsie zubky.Lili znova odmieta mlieko ako kedysi,tiez jej asi idu zuby,lebo znova do nas hryzie a aj do vsetkeho okolo.Gratulujem vsetkym drobcom ktori uz chodia-myslim,ze uz len Lili nechodi.Ona este bez drzania ani nestoji.Pravdepodobne nasleduje svojho najstarsieho brata-Simon zacal chodit ked mal 1r. a 2mesiace,ale on ani nestvornozkoval,len sa plazil ako had :lool: .
Joooj a som zabudla napisat,ze vcera mi dali sadru dole,videla som konecne aj rentgenovy snimok,fuuuu,tie sruby a ten disk :eeek: .Ja uz v podstate som si zvykla a viem vsetko robit uz tou lavou a pravou si dopomaham.Akurat nedokazem tu pravu ruku narovnat este,musim nou cvicit,stale ju drzim v polohe do L aj ked uz nemam sadru :lool: .A je uplne modro-cierno--hnedo-cervena -asi zrazenina krvi alebo co.Stehy mi zalepili,takze ich zatial nevidim,ze aky dlhy rez tam mam.A robili mi testy na osteoporozu,zevraj je podozrenie,lebo som mlada na takuto zlomeninu a kombinacia mojich liekov na epilepsiu vraj tomu dopomaha.Na kontrole mi povedia ako dopadli testy,prinajhorsom mi vraj predpisu kalcium a vitamin d.
A budem uz koncit nejako som sa rozpisala,Lili spi uz hodinu a pol tak machrujem :whist: .Piste
babulena
začiatočník

Odoslaťod babulena »

to tu uz nik nepise,len ja?
babulena
začiatočník

Odoslaťod bellatrix »

No priznám sa, že ani ja som tu dlho nepozerala, keď to tu tak utícha. Ale je to škoda. :jaj:
Babulena, kedy odchádzate na Sk? A ako tvoja ruka?
U nás majú obe baby už 2 týždne sopeľ a teraz už aj kašlú. Júlia mi chodí stále neskoro spať. Napr. včera sme mali výročie svadby a keď došiel manžel z poobednej, že si v kľude pripijeme šampanským a prd. Čumela tu s nami do polnoci aj ona.
Čo sa chodenia týka, tak už by najradšej aj behala turbo rýchlosťou. :lol: Ale hovoriť sa jej nechce. Tú jej hatlaninu používa až moc, ale slová žiadne. Jedine tak to jej nenenene, keď niečo nechce. No a vymýšľa mi s jedlom. Čo jej proste nechutí, tak do huby nestrčí. Teraz mala taký týždeň, že len rožky a mlieko a nič viac nechcela. Teraz zase týždeň pekne jedla všetko a už od včera zase vymýšľa. :ham:
Baby, aké máte kočíky? Ja by som chcela niečo malé a hlavne ľahké, čo môžem ťahať aj po schodoch po obchodoch a škole a aby sa tam dalo aj ležať úplne, lebo naša bugina po Viky sa nedá tak dať. A kočík ťahať už fakt nemienim. Ale zase na tento náš dedinský terén sa obávam malých kolečiek. Tak teraz neviem, čo. Páči sa mi Bertoni Foxy, nemáte s ním niekto skúsenosť? Nemá síce veľké kolieska, ale tak už sa toľko voziť nebude.
bellatrix
začiatočník

Odoslaťod babulena »

Belatrix,to preto s vami sedela do polnoci,lebo si chce byt ista,ze ona ostane tou najmladsou v rodine :lool: .Piclo by ma,keby Lili tak dlho bola hore,ja som cela hepy,ked zaspi.Chodi spat okolo 7mej-do pol 8mej je tuha.Ale chalani maju 2tyzdne prazdniny a nechcu vecer spat,lebo ze rano nejdu do skoly.Ale minule ma nahnevali tak chodia spat uplne v rovnakom case ako pocas skoly.Belatrix,a kedy potom Julka vstava rano ked ponocuje do polnoci?
Lilke asi idu vsetky zuby naraz,lebo hryzie vsetko a vsetkych a hnackuje velmi,dnes sa uz 6krat posr..a a vidim na nej ze ju uz z toho boli brusko a asi aj ritula.A je tiez velmi uplakana cele dni.Inac sa cudujem,ze papa,ona zje vsetko co jej dame,mam z nej pocit,ze keby som jej dala slaninu tak aj tu by zjedla asi :lol: -ja to napriklad do huby nedam.
Chodit stale nechodi ani sama nestoji,ale zasa pusa sa jej nezavrie,a opakuje co sa len da.Aj slova sa snazi dost vela tych jej slov sa podoba na nase fakt sa snazi.Simon nam zacal rozpravat az ked mal 3roky :drop: ,a aj to mal svoj jazyk,ktoremu len ja a manzel sme rozumeli.Pri nom sme sa napotili co sa rozpravania tyka-psychologia,logopedia....
Belatrix,pozrela som si ten bertoni kocik,no mne moc pripomina kocik ktory sme mali predtym-graco,manzel ho neznasal,bol tazky a v aute zaberal uplne vsetok miesto.Pozeram,ze aj ten bertoni ked zlozis tak tiez zaberie v aute vela miesta.My mame chicco liteway a je perfektny.Nezaberie vela miesta po zlozeni,rychlo a lahko sa da zlozit,da sa dat uplne do lahu-ma to viac poloh.My mame s tou ruckou(ci ako sa to vola)v predu,Lili sa jej velmi rada drzi.Tyrkysovo biely mame.Velmi sme spokojny,ale co som pozerala tak ma mensie kolieska od toho bertoniho,tak neviem,ci by ti to neprekazalo,ale fakt super kocik,aj lahko manipulovatelny.Hej,a da sa polohovat aj to na nozky,ze ked zaspi,tak jej nemusia visiet dole.Akurat,co mi na nom chyba je nieco,kde by som jej mohla polozit flasu s cajom alebo aj sebe nejake pitie,na tom gracu sme mali-to bolo asi jedine dobre na tom kociku :lol: .
Skusili sme dat malej zase normalny nutrilon taky od roku,tak cakame co sa bude diat,ci sa ekzem zase ukaze,alebo ci je z toho uz von.Minule sme mali kurca na smotane,a riskla som to a dala jej,a vobec ziadna reakcia co sa ekzemu tyka,tak sa tesime,snad ani nutrilon neuskodi.Akurat minule jedla halusky s tvarohom a po nom sa ekzem ukazal,ale uz zmizol,takze tvaroh nemoze,ale chutilo jej-jej vsetko chuti :lool: .Mame 2deti,co zjedia uplne vsetko,co nezje ich a 1 vymyslave,ktore zje iba asi 3druhy jedal a dost...pri ostatnych dokaze sediet aj hodinu pokial to zje a samozrejme,ze to ma vzdy potom studene.Lili bude ochvilu vacsia a tazsia ako on :whist:
Ou,na SK ideme 15steho,uz nas s manzelom chyta cestovna horucka,z toho ci to zvladneme. 4hodiny pojdeme ku pristavu,potom 19hodin lodou,z franc. do nemecka asi 9hodin a pri dortmunde mame susedu od nas tak sa u nich zastavime.Odtial asi 7h. do Prahy,tam mame kamosov,ktori odtialto odisli minule leto,ich dcera bola Romanova spoluziacka,no a potom dalsich asi 7h. domov.Ale medzitym samozrejme nejake prestavky,lebo soferuje len manzel,velka zodpovednost s 3mi deckami v aute,ale snad dojdeme v bezpeci.Bojim sa aby nezaspal.
Ruka je vraj zahojena aj stehy,ale moc sa nou este neda hybat-chodim s nou ako s L.Ale chodim na fizioterapiu cvicit a aj doma sa snazim,ale nejak sa mi nedari,lebo ked to boli tak kaslem nato :whist: .
babulena
začiatočník

Odoslaťod lenypoty »

Ahojky!

Ja som tu teda riadne dlho nebola, ani som to vsetko neprecitala, bo je to na mna fakt prilis vela a vzdy ma bolia oci, ked dlho citam na notebooku :(

Babulena, co sa ti stalo s rukou??? Asi si to pisala, ale nenasla som to, tak ak sa ti chce, napis este raz, aks a ti nechce, tak nemusis :)

My sa mame super, Vaneska je uplne uzasna, akurat teraz mame trosku problem, resp. sme mali. Chodievala nam spavat az okolo 22.00 vecer, bo skor nechcela ani za svet, ale potom sme si s muzom proste povedali, ze musi chodit skor, bo sa to nedalo zvladat, vobec nic som neurobila ani doma, ani do firmy, ked chodila spat tak neskoro, tak sme ju skusili dat spat uz okolo 19.00 a nakoniec sme to ustalili na 19,30 a celkom v pohode zaspava a dokonca spi do cca 7.00-7.30 (tak isto ako ked chodila spat o 22.00) :D A este stale mi spava 2x za den :) Aj Vam este tolko spinkaju cez den, ci spavate uz iba 1x denne???
No a dalsia vec, prestala nam papavat mlieko vecer, vobec ho nechce, ale rano presne to iste mlieko pije a tvari sa akoby to bolo jej najoblubenejsie jedlo dna, ale vecer ani za svet. Vobec nechapem preco to robi.
No a predvcerom sa nam strasne pokadila, cista voda, tak sme nahodili dietu, vecer iba vyvar z mrkvicky (ziadne mlieko) a to jej normalne brutalne chuti :) Zajtra uz zase skusim mliecko, tak som zvedava :)

S chodenim sme na to uzasne, mala uz normalne nie ze chodi, ale BEHA jak diva. Uz sa vie dokonca aj postavit bez opory, ale pokial ma oporu, tak radsej sa pridrzi. Blabotat blaboce furt, len my jej nie vzdy rozumieme, ale uz zacina pekne pouzivat slova, resp. skoro slova a dokonca aj spravne ako napr. ked jej nieco padne na zem, tak povie "BAAA" ako baaac, ked tat odchadza prec, tak dojde do chodby a zacne vykrikovat "papaaa" a este aj mava rukou. Pouziva ak hatlaninu slova ESTE, ked este chce napr. papat. A najlepsie vie "ciglicigli", ked ide niekoho steglit, tak ho stegli rukami a zaroven aj hento vykrikuje, bo my to tak robime, ked ju steglime :D Je uzasna :) Uz je to normalny maly cloviecik, ktory uz vsetko vnima, vsetko chape, akurat my obcas nechapeme :D

No aj so soplikmi sa uz minimalne 2tyzdne trapime, rozmyslam, ze jej od zajtra zacnem davat Nasivin kvapky a budem davat az kym jej to neprejde, bo som jej ich uz davala, ale iba 3dni, bo sa jej to zlepsilo, tak som prestala davat a to som asi urobila chybu :(

Tak piste, ako sa mate, co mate nove... :)

papa
lenypoty
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.