Marec 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Marec 2011

Odoslaťod lenypoty »

Ahojte!

Tak sa ja som tu teda dobre davno nebola :)
Momentalne som priserne chora, nejake blbe prechladnutie, ale dost silne :( aj ked netusim, kde som mohla prechladnut. Vaneska je zatial ok, ale obavam sa, ze to odomna chyti :HLP

No Vaneska si uz normalne chodi :) Uz sa kedykolvek hocikde pusti, prejde si par krokov a ked sa jej uz nechce, tak sa hodi dopredu na styri a fici si po styroch :) a tym padom sa dostane uz uuupne vsade, Ale co sa tyka hovorenia, tak veru tomu vela nedava :) Kde tu nieco zopakuje, resp. ja mam pocit, ze to zopakovala, ale uplne zretelne to nie je. A na vsetko co chce, ukazuje prstom a tak hka na to, ze tp chce, ale slovo nepovie. Ale rozumie podla mna uuuplne vsetkemu, aspon podla jej reakcii na to. Akurat dnes sme sa smiali (uz neviem presne na com), ale nechapali sme, ako tomu moze tak dobre rozumiet :)

Strasne je teraz zlata :) A veru baby, BRUTAAALNE TEN ROK UBEHOL :( Ani sa mi nechce verit, ze to uz bude rok a tiez ked si pozeram fotky, tak sa mi enchce verit, ze bola taka malilinka, pokladik moj.
Mia, veru, ja uz uvazujem nad druhy a presne tie veci, ktore si ty napisala ako nevyhody mi VOBEC nenapadli. Ale dobre, ze si to napisala, aspon mam uz aj nevyhody, okrem toho, ze tiez sa bojim, ze si Vanesku neuzijem v tom najkrajsom veku, i ked asi kazdy vek je carovny :) Asi predsa len pockame do tych troch rokov :)

Konecne nam uz prichadza jar, i ked mna to moc netesi, bo Vaneska, cim bola vacsia zima, tym lepsie cez den spinkala, kedze doma mi nechce spat a spava v kociku cez den vonku :) Ked boli tie -15, tak som musela chodit k nasim, ktori maju zasklenny balkon a tam som ju davala do kocika pri cca 5stupnoch :) Ale ked bolo okolo -5, tak uz som ju davala u nas na balkom a spavala mi najlepsie zo vsetkych dni, dokonca raz skoro 3hodiny :D

Ozaj, ako Vam spavaju cez den. Spavaju este 2x, ci uz iba jeden krat??? A ako v noci, o ktorej chodite spavat a o ktorej vstavate???
lenypoty
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod bellatrix »

Jáj, Lenypoty, k tomu spaniu: je mi až do plaču z toho. Mne stále spáva 3x denne a keď mi aj spí len 2x, tak je potom večer nervózna a aj tak sa mi zobudí, keď ju aj dám akože spať na noc. Stále si ťahá tých svojích 12 hodín dokopy za noc aj deň. Takže večer chodí neskoro spávať.
Dneska sme boli na kontrole. Dostala aj očkovanie. No a doktorka sa pýtala, koľko má zubov a ja že žiadny, tak sa dala smiať a jej pozerala do pusy a sa ma pýta, že či sa v noci nebudí. Ja že nebudí. No a ona na to, že sa pýta preto, lebo sa jej prerezáva 5 zubov naraz. :lol: Tak som ju uistila, že 4 sa jej prerezávajú už asi mesiac. Fakt sú jej tam všetky štyri vidieť tesne pod ďasnom a nič. No a o tom piatom som ani nevedela tam nabok som jej ani nepozerala a ten asi bude nakoniec prvý. :blink: Ten vyzerá najnádejnejšie. :lol: No ale k tomu očkovaniu to nie je bohviečo. Trochu jej aj vystúpila teplota teraz na večer. Ešte mi aj teraz večer spadla na hlavu s perom v ruke z gauča, no lazaret u nás. :HLP Teraz mi to zalomila, lebo spala len 2x za deň, ale ako som písala vyššie, nebude spať ešte do rána. Doháňa ten tretí spánok. To zase bude večer. :jaj:
A pribrala mi za 2,5 mesiaca len 520g. Ale už to doktorka nerieši, lebo stále pomaly priberá. A ešte aj fontanela sa jej pozdávala ešte nejaká moc otvorená, ale skonštatovala len to, že sa to stáva a že keď si dáva načas aj s tými zubami, tak asi aj s tým. Inak všetko v pohode. No a tak teda teraz má 8440g a 72cm. A aké miery majú vaše detičky? Už sme to tu dlho neporovnávali.
bellatrix
začiatočník

Odoslaťod mijatkova »

bellatrix aj ja som bola dnes u dr.boli sme objednaní na 13.00 o koľkej ste boli vy?u nás bolo minulý týžden rušno,Tobias dostal strašne vysoké horúčky na teplomery sa ukázalo až 40,4 :crazy: štvrtok a piatok mal stále horúčky,vôbec mu neklesali pod 38,8 tak som každé 3hod menila ibuprofenový s paracetamolovým a zábaly...v piatok sme boli u dr.urobila mu crp mal vysoké tak nasadila hned antibiotiká tie zabrali a horúčky ustúpili dnes sme sa boli u dr.ukázať a vo štvrtok máme ísť znova na kontrolu crp...tiež vyšli Tobiasovi horné zúbky a myslím,že mu idú dalšie dva....do poradne máme ísť zas v pondelok,tak asi by mala očkovať aj Tobiasa,ale ktovie či bude po tej chorobe...
Tobias spáva 2x za deň doobeda okolo 10tej cca.1,5-2hod najnovšie a potom poobede okolo 14tej takú 40minutovku
momentálne stagnujeme s chodením,chodí tak isto ako pred 2či 3týždnamii ked sa začal sám púšťať,stále hľadá ruku aby sa nás chytil,ale ked si "neuvedomuje",že ide sám tak prejde krásne,ale v topánkach katastrofa chodí jak kačica :lool: :)) :)) u Karolínky to bolo iné,do mesiaca od prvého samostatného chodenia,krásne chodila sama bez strachu,ale nevadí,aspoň bude opatrnejší V:)
babulena ako si to vyriešila s tými topánočkami nakoniec?
mijatkova
začiatočník

Odoslaťod bellatrix »

My sme tam boli 14:15 a to som bola rada, že sme to stihli, lebo som behala po ulici so štartovacími káblami a stopovala autá, že kto mi to nakopne. Nakoniec sa mi podarilo odchytiť auto plné cigáňov, no nebolo mi všetko jedno, keď som ich pozvala k nám do dvora. :lol: No ale v pohode, naštartovali sme a išli sme každý svojou cestou. Od doktorky som potom musela zase stopovať s káblami. Baterku už mám dobitú, ale neštartuje, tak tu musí dneska manžel niekam odviesť dať pozrieť. :crazy:
No u nás dosť váhala s tým očkovaním, lebo má len pár vakcín a očkuje len takých, u ktorých by sa to už nemalo odkladať. No nakoniec povedala, že teda zaočkovať, aby sme tam nemuseli ísť potom v apríli len kvôli očkovaniu, keďže sme cezpoľní. :vyplaz: Tak teraz pôjdeme až v júni. A to bude tiež očkovanie, ale zase niečo iné. Len som už zabudla, čo. :ham:
Teda dobre by som bola rozklepaná pri takých teplotách :scared: Chudák Tobi, si to teda "užil" naplno tú chorobu. :cmuk:

No a mne nakoniec J. včera prespala celú noc od večera! :adore: Aj Viky si k nej ľahla a zalomila to tiež. Tá mala za sebou 5km prechádzku. Ani sme nechceli veriť, že spia tak skoro a že sa nezobudia. Aj sme ich nechali na gauči spať, aby sa nezobudili pri prenášaní.
bellatrix
začiatočník

Odoslaťod babulena »

caute :pa .Lili minuly tyzden chytila nejake cervene vyrazky na cikulke a tu nezozenie clovek ani repik :rolll: .No,tak len cistu vodu a canesten som jej na to davala,prebalujeme kazdu polhodinu :€ ,tak jej to zacina pomaly miznut,ale uz to niesu vyrazky,ale take fliacky.Mate stym skusenost?Mame plienky 4ky a za tu polhodinu ich pocika,ze su tazke jak kamen.Tak sme kupili teraz 4+ som zvedava ci to pomoze.Nejako viac cika,alebo sa zhorsila kvalita plienok,no neviem,predtym sme ju prebalovali asi po 2hodinach a nemala vyrazky.
Lili vazila v decembri 9900g,v januari 9600g :off ,no a dnes vazi 10,5kg,ale este divnejsie je ze meria 78,8cm.Nechceli sme tomu uverit tak bola merana 3krat.Nedarilo sa mi obut jej tie topanky z SK co mam po chalanoch,myslela som si,ze je to koli tomu nartu(ci ako sa to vola),ale zmerala som vnut.dlzku topanky a malej chodidlo a som skoro spadla na zadok,topanocky 12cm a jej chodidlo 13cm :scared: .Sak tie topanky chlapci nosili az ked mali vyse roka.Ake nozicky maju vase deticky?Mija,ja som chalanom tiez kupovala tenisky,ale pre dievcatko sa mi viac pacia topanocky,tuna v irsku mi vzdy treba take prechodne,v cizmickach je tu horuco a v sandalkoch zima.Momentalne som kupila pouzite od kamosky,a na SK jej nakupim aj niekolko cisel topanok.Som rada,ze som jej nekupila nove,lebo keby som jej ich uz teraz neobula asi by ma piclo,ze 50 euri a pouzite len v kociku parkrat.Pozerala som bazar na MK a tam niektore maminy predavali nove topanky a pisali ze povodna cena 26,90 no tak tu stoja okolo 50,tak jej nakupim doma.
K tomu spanku:Lili spi uz konecne asi tak hodinu az hodinu a pol cez den 2krat,ale niekedy iba po polhodine ale vtedy je potom cely den umrncana a nervozna a zalomy sa mi o 6tej a jasnacka,ze vstane o 8mej a zaspi az po 11tej.Ale ked spinka po tej hodine a pol tak ide spat okolo 8mej vecer a spi az do rana.Ale teraz ked ma tie vyrazky tak ju o polnoci ked idem spat prebalujem no ona sa nezobudi,iba 2krat sa mi stalo,ze sa zobudila tak spala s nami.
Este stale nechodi,dokonca ani za jednu ruku ani okolo nabytku,boji sa.Tiez mam pocit ako Lenypoty,ze rozumie uplne vsetko a uplne vsetko opakuje-je zlata.
Belatrix,Julka chce asi dobehnut vsetky deti s tymi zubkami :lool: ,chudatko ju to musi boliet tolko zubov naraz.
Mija,tak Tobi si fakt toho prezil s tymi chorobami.Take vysoke horucky,ja uz by som panikovala.
Ale ten cas rychlo leti,dnes ma cibulka 11mes.akosi sa mi nechce tomu verit.Za mesiac rok,potom Velka Noc a potom cesta domov,aj sa bojim aj tesim.
babulena
začiatočník

Obrázky: 0

Odoslaťod jolla600 »

ahojte konecne som vas docitala.
no tedaaaaa mala J nas chce veru dobehnut stymi zubkami lebo sa jej vsetci smeju :D
nas maly spinkava uz len 1x za den a to uz dlho zaspinka pekne o 12 a spi do 14-15.niekedy ho musim budit.
vecer mi chodi spinkat o 18-19 a zobudi sa niekedy jeden krat na mliecko a spinka do 7,30 max.
na buduci stvrtok odchadzame za tatinom do UK.fuha mam strach stej cesty!tata sa uz strasne na nas tesi.ideme tam na mesiac.
baby neviete ci je v lietadle prebalovaci pult?keby sa mi nahodou maly pokadil ze kde ho prebalim :D
my mame stale 4 zubky a malinky mi uz beha okolo nabytku zacal pekne stvornozkovat a sem tam sa aj pusti od telky ku gaucu,da jeden krok a spadne mne do ruk lebo keby som tam nebola bol by si pekne ublizil.
davate uz deticky na nocnik?
chudatko tobiasko :skuli: prajeme skore uzdravenie a hlavne aby si bol malo chorucky.
aj LILINKe nech fliacky zmiznu
jolla600
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod bellatrix »

Tak sme dneska boli na sono nožičiek a ešte sa doktor pýta, či je chodiaca a ja že nie a došli sme domov a ona je zrazu chodiaca :lol: :lol: :lol: :lol: Už asi tak 2 dni mi po návštevách urobila pár krokov, ale na nejakú mlsnú motiváciu :lol: a teraz ako sme došli od toho doktora sa tu prechádza krížom krážom. Ešte je síce opatrná a potom radšej zase zvolí lozenie, ale už sa sama pekne púšťa, nielen na motiváciu. A zub jej ešte nevyliezol žiaden! :eeek: Ani ten, čo vyzeral najnádejnejšie.
bellatrix
začiatočník

Odoslaťod bellatrix »

No nejak to tu viazne, tak sa ozývam zase ja. Zuby teda vyšli 3 zatiaľ naraz, ďalšie 3 tesne pod ďasnom zatiaľ čučia. :lol:
Chodenie kam ďalej lepšie. :oi Aj spanie sa jej začína nejak upravovať. Stáva sa, že vynechá ten podvečerný spánok a tak je síce veľmi mrzutá večer, ale ide spať už o trochu skorej. Ale je to skôr výnimka, že aj vydrží spať, že tam nie som hneď vedľa v posteli. :rol8:
A inak čo ste dali, alebo dáte, alebo čo dostali, alebo čo dostanú vaše detičky k prvým narodeninkám? Lebo mňa sa všetci pýtajú a mňa nič nenapadá, lebo máme vlastne všetko po Viktórii. Jediné ma napadlo nejaké pohodlné kresielko pre ňu a ešte ma dnes napadol príbor, lebo lyžicu sme niekde stratili. :jaj: Akurát takú šikovnú, že ani veľká ako polievková a ani malá ako čajová.
A mne tuším zase tie metre stoja a to som ich už raz upravovala. :jaj: :ham: :HLP
bellatrix
začiatočník

Odoslaťod babulena »

ahojte,Lili nema nove nic,zato ja ano.V nedelu som sa ucila korculovat a hadajte jak som dopadla... :whist: .Prava ruka-vyklbena v lakti,zlomena smerom od lakta k ramenu a este kdesi medzitym odstiepene z kosti.Nechcite vediet jak to bolelo.A este mi prislo hned zle.V meste kde byvame nieje chirurgia takze ma z pohotovosti poslali 65km sanitkou.Vyklbenie napravovali 2krat,lebo 1.krat sa nepodarilo.A v pondelok rano operacia-vysledok 2 sruby a jeden nejaky tanier cico-teda aspon v anglictine to volaju tanier neviem ako u nas sa to vola-manzel povedal ze asi disk :lol: ,to znie este cudnejsie.To je jedno,proste som takto dopadla a na korcule ma uz nik nedostane.Horsie je,ze za mesiac ideme domov a 2krstiny-jedni nase jedni svagrinej idem za krstnu,to budem vyzerat....Teraz ma to az tak neboli,ale kym mi to neurobili som myslela,ze zdochnem.Velmi zle je to,ze dom mame poschodovy a mala nechodi,ja ju hore nedostanem,dole nezaspi...ani lavou rukou aj tak toho moc nespravim.Manzel si prehodil smeny na nocne,takze on je doma do 5.45h. a svagrovci prichadzaju o 5tej-6tej,tak aspon ze tak.Ja vas budem citat(teda,ak budete pisat :lol: ),ale pisat asi moc nebudem,aj toto mi trvalo napisat celu vecnost.Davajte na seba pozor-nie ako ja
babulena
začiatočník

Odoslaťod slagy »

Babulena :scared: , oci mi vybehli ked som si to citala :eeek: .
Drz sa, nech ti to rychlo ubehne a nech mas rucku cim skor plne funkcnu. Tieto dni su pre teba isto zaberak.
slagy

spokojna mamina

expert

Mood: Happy

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.