Február 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Február 2011

Odoslaťod anety »

v júli sme sa konečne zbavili aj cumľa, hurá :) na to,že bol dosť veľký závislák a bez svojej DIDY nezaspal,tak to šlo celkom ľahko, spomenul si na ňu po 3 dňoch,keď videl v telke bábätko,chvíľu pomrnkal a bol pokoj :wink:
Prílohy
IMG_9392.jpg
na prázdninách
(76.73 KiB) Stiahnutá 4111 krát
IMG_9482.jpg
na prázdninách :)
(81.28 KiB) Stiahnutá 4111 krát
anety
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod poohie »

jeej, aky je uz andrejko velky! a dominika ani nevravim.
a super, ze sa ani v noci nepocikava. to nas ondrejko 4-rocny este ma plienku na noc. ale neriesim take veci... kazdy ma svoj cas. ako aj s tym rozpravanim. to sa neda porovnavat, su v tom velikanske rozdiely. kamoskina dcerka v 15 mesiacoch krasne zrozumitelne hovorila "mamička", no mozem porovnavat? alebo druhej kamosky dcerka kreslila v 15 mesiacoch prasiatko. nas ondrejko zacal teraz v 4 rokoch konecne kreslit :-)
to ondrejkove zajakavanie je tzv. vyvinova neplynulost - mavaju to deti v tomto veku (teda 2-5 rokov), ked im mozog mysli rychlejsie ako dokazu hovorit. tak ak by ste nieco take u vasich deticiek spozorovali, nelakajte sa. malo by to do pol roka same prejst, aj sa tak vacsinou stane. len ondrej to uz ma rok a pol. po tom polroku sme akoze mali ist na logopediu, len ja som bola stale strasne proti.
anety, a od toho cumlika ste ako andrejka oducili? len tak pre zaujimavost, misko ani anicka nemaju cumlik vobec, takze v blizkej dobe to riesit nebudem, ale nejaka dobra metoda sa vzdy hodi :-) mal ho len na zaspavanie alebo aj cez den?
poohie
pokročilý

Odoslaťod slagy »

Ahojte žabky,
konečne som si sadla k pc, reku že Vás idem kuknúť :D Už som tu bola aj pred nedávnom, len mi neuložilo príspevok , tak som ho napísala ešte raz a zase mi to zrušilo :) , teraz sa to snáď už podarí :rol8:
Máme sa fajn, po x-y zápaloch hrdla, angínach, herpangínach som si povedala dosť, ... vyskúšali sme homeopatiu, vedľa v meste to robí jeden praktický lekár pre dospelých,... a musím si zaklopať, držíme sa .
Prázdniny si užívame od začiatku. Chodíme po výletoch,...aj kupkať sme sa boli, pokúšame sa robiť program čo najpestrejší :yes:
Šimonko je riadny viťúz :mrgreen: , šinter,... ničema ničemná, provokatér... sranda je u nás stále. Už teraz v sept.ide do škôlky, tak som zvedavá, či sa tam jeho povaha trošku okreše. Hlavne Emče vie robiť strašne zle...a ona ako "dobrá sestra" si to nechá. Mal obdobie, kedy kúsal, raz ju pokúsal skoro až že jej krv tiekla :uh: .V posledných dňoch pozorujem, že sa čoraz častejšie vedia spolu zahrať, tak uvidíme,...kiež by im to vydržalo.
Čo sa týka reči, nebolo to nič-moc... hovoril vždy len koncové hlásky slov,... ja som mu síce rozumela, ... ale na dva a pol ročného chlapca to je asi slabé. Ale aj tak chcem povedať , že ho neženiem do ničoho, každé dieťa má svoje tempo, či už z rečou, alebo pýtaním sa.
Teraz mi začal viac opakovať, spájať vety - ale keby ste počuli ten jeho slovosled :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Doposiaľ Emke hovoril Aji, Ajik... Teraz povie krásne Emka, alebo : de bola ty? Keď sa ho spýtam, čo je Emke... povie at- brat :D, alebo bacho. Zvieratká pozná, ale vačšinou namiesto názvu , napodobní zvuk, alebo tiež auto nepovie, vždy len brm brm. Keď sa ho opýtam,že čo bude mamina pozerať večer, on povie VINO :rol8: , ... vie toho vela , a hlavne dost sprostostí. Dedo ked si ide šúlať cigaretu, Šimi musí byť prvý čo mu ten kombajn stlačí , .... a podobne. :mrgreen: Je to loptoš .
Čo sa týka plienok, resp. odplienkovania, je te to celkom fajn, i keď napríklad cca mesiac dozadu sa pýtal krajšie. Teraz ho musíme nahánať, lebo v zápale hry sa zabudne a už je to tam. Na spinkanie plienku mávame aj na obed, a večernej plienky sa asi nezbavíme asi do 4 rokov :crazy: :whist: ... totiž on mi vypije v postieľke aj liter čaju niekedy. Sama nechápem, cez deň toho moc nenapije,... ale večer do doháňa. Predvčerom mal nejakú blbú noc, ... inak spáva dobre.. .ale v tú noc mi vypil liter a pol... Lebo ako ide spať, dám mu napiť, potom si ešte vypýta... ja ho trochu hamujem... že už nie je , že už vypil...nech už zavrie očká... keď zaspí... tak keď idem spať ja, vždy ho ešte prebalím, lebo okolo tej jedenástej má už plienku kilovú... a vtedy som ho asi nejako viac prebrala... a potom len vymýšľal, ... že chce čajík,.. keď som mu už potom nechcela dať, reku že nech spí, že nemám... on že MAŠ,.. a až do plaču mu bolo... tak som musela ešte privárať.
Neviem kto mi to hovoril, ale som počula , že také nadmerné pitie v noci nie je moc zdravé.... len neviem ako ho od toho odučiť...
Tak toľko len v stručnosti, snáď sem prídem aj častejšie. Pekný zvyšok víkendu dievčence. My máme u svokry prázdninárku, 3 ročnú neterku, tak rozmýšľame , že keď sa vyspia, necháme sa zaviesť na Bradlo a s troma loptošákmi pôjdeme odtiaľ pešo :whist: , sama som zvedavá, je to štreka... Dvaja dospelí , 2,5 ročný Šimik, 6 ročná Emča , 3 ročná Veronika a pes... ešte bude veselo keď začnú pekne po jednom štrajkovať, že ich bolia nohy :rol8: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
slagy

spokojna mamina

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0

Odoslaťod slagy »

Šimonko ...
Prílohy
DSC_0530l.jpg
(64.02 KiB) Stiahnutá 4054 krát
slagy

spokojna mamina

expert

Odoslaťod poohie »

takze uz aj simonko pojde do skolky... mne sa ani nechce verit, ze uz su taki velki, kedze ja skolku neriesim, ani starsi este nejde. teda uz najstarsi teraz :-)
to pitie v noci asi fakt nie je velmi vhodne, ale on je uz tak zvyknuty, tazko ho len tak oducit. bud mu za to vymyslis nahradu - inu zavislost - ktora ti nebude vadit alebo od ktorej budes postupne oducat, alebo mi napadlo - nas ondrejko bol podobne "zavisly" tiez aj v noci ked sa zobudil, pytal si pit, ale unho to bol zjavne prejav lasky voci nemu, on to tak bral - ked mu podame poharik. my sme mu ho dlho podavali, nemal ho nadosah hadam aj do troch rokov, lebo sa strasne jedoval a vsetko vtedy zhadzoval a to by som 5x denne utierala. a v noci tym duplom som mu dala napit ja, nech sa neobleje v polospanku alebo ako trucoval, lebo este tak ho v noci prezliekat by mi chybalo. uz tak sa dost budieval a zvykol aj v noci vrieskat, tak som mu nechcela prirabat este dovod. keby sa nechcel prezliect alebo co. no ale ked nam bolo nad slnko jasnejsie, ze si pyta pit len zo zvyku alebo z takehoto vydierania a nie od smadu, tak sme mu ten poharik dali na dosah vedla postele na policku a nech si vezme sam. ak je smadny, tak ten zadok z postele dvihne a napije sa (lebo zasa nemozem mu povedat, ze nedam, lebo co ak je naozaj smadny?) a ak nie, tak nie. celkom rychlo sa to naucil, nepamatam si, ze by boli ejake velke a hlavne dlhodobe revy okolo toho a on teda dokaze vrieskat aj za somariny este v 4 rokoch. alebo tak, ze das mu pit raz, povies, ze beries to prec a viac sa pit nebude. len to zasa nevies, ked sa v noci zobudi a pyta, ci naozaj nie je smadny. ak mu bolo teplo napriklad. no ale vraj sa nema ani vecer uz pred spanim pit, nejako oblicky aby oddychovali ci co. takze asi fakt by bolo dobre hoto oducit. jaj alebo este, pisala si, ze caj mava. daj mu vodu. ak bude smadny, napije sa aj tej, a ak bude len vymyslat, tak si neda. alebo ak pije z flase, daj mu to do pohara alebo uz cokolvek. aby sa fakt napil len ked naozaj chce.

no a musim nazalovat na nasho misa. ako som pisal, davala som ho na zachod ja priebezne, lebo sa nepytal. len v poslednej dobe sa mu tam nechcelo chodit (doteraz sme vzdy ho na nieco namotivovali,a le uz sa nam asi minuli motivacie), rpsote vrieskal, ked sme mu pekne povedali, aby sa siel vycikat napr. pred spanim alebo ked sme sli von. tak som si ale uvedomila, ze mozno az na jeden raz denne ho davam stale ja - lebo rano, ekd sa zobudi, potom ked ideme von, potom este niekedy aj pred obedom (lebo vecne ako jedol polievku, tak sa mu chcelo cikat), potom pred spanim, potom po spani, ked sme davali dolu plienku, potom raz siel niekedy sam, a potom vecer pred kupanim, spanim sme ho zasa posielali. tak mi doslo,z e asi mu to lezie na nervy a ze raku nebudem ho teda posielat, ved nech si radsej cvrkne alebo ked sa aj pocika, ved mne je to vlastne jedno. ale co on robi? zadrziava a to neskutocne dlho a nejde. vidno na nom, kruti sa, preslapuje, ale nejde ani za svet, ked mu aj pekne poviem, ze ma ist. a to predsa nei je zdrave takto zadrziavat. ked sme ho parkrat dali na silu na zachod, tak v tom momente cikal. a to boli hodiny, co nebol cikat. tak ja neviem... myslim, ze mu tam nic nevadi na tom zachode, lebo niekedy ide pekne sam od seba, nema s tym problem, ale niekedy takto drzi donemoty, ani enviem, ako dlho. aj som rozmyslala, ze mu dam radsej naspat plienky, ked toto mieni robit, nech si neublizi. ale neviem, ci do plienky by cikal. okrem spanku teda, vtedy si to neuvedomuje. no dufam, ze to ma len nejake kratke obdobie :-(

a maju aj vase deti vselijake strachy a fobie? to je vraj normalne v tomto veku (2-3 roky), len mne je to niekedy az smiesne, coho sa dokazu bat. ondrejko sa bal v tom veku krizika na stene :-) alebo hodin v kuchyni. som musela chodit s nim, ked isiel nieco zahodit do kosa, nemohol okolo nich prejst sam :-)
misko mal nedavno panicky strach zo stuplika vo vani :-D lebo raz ho niektory z nich vytiahol, ked sa kupali a vytekala voda, a strcila sa aj retiazka do odtoku, tak potom sa toho bal, ze sa to tam "vcucne" :-) aj sme dali retiazku prec, ale nebolo dobre ani tak. aj ked som anicke napustala vodu do vane, tak krical, ze uz mam zastavit, lebo to tieklo na ten stuplik, to nemohlo tak byt :-) nastastie sprchovat sa mohol, takze hygiena bola aj bez kupania, to by nam este chybalo, niektore deti nechcu ani jedno ani druhe, tak to uz je horsie. ale kupodivu netrvalo to dlho, a sam povedal raz, ze sa chce kupat a zvladol to. hoci vcera zasa nechcel, ale to uz neviem, ci vymyslal ci co.

joj zasa tu toho pisem... dobre, majte sa, skolopovinnym prajem uspesny skolsky rok, ale hlavne vasim drobcom, ktori idu prvy raz do skolky, nech sa im tam paci a nech si najdu kamaratov!
poohie
pokročilý

Odoslaťod ZuzkaR »

Ahojte,

u nas konecne zacala Barborka sama hovorit a chodit cikat. Tiez som ju zvycajne davala ja pravidelne, ale neviem presne co sa stalo a uz parkrat povedala a bezala k nocniku. Ale plienok na spanie sa asi tiez tak skoro nezbavime, stava sa, ze cikne. A to pritom cez den vie vydrzat dost dlho.
Neviem, ci som pisala, do skolky este nejde, lebo riaditelka mi vravela, ze deti do troch rokov sa rataju za dve, tak keby ju zobrala, tak musi vziat menej deti. Ale slubila mi od januara. Ja som riesila, ze chcem ist od novembra do prace a ze co s nou do januara, ale ked som pisala do prace, tak som sa dozvedela, ze mam veeeela dovolenky, ktoru musim cerpat do konca roka. Takze papierovo nastupujem od novembra, ale az do zaciatku januara budem cerpat dovolenku. Na jednej strane, vyplaty pojdu, ale mne sa uz ziadalo aj medzi ludi ist. Snad uz do januara vydrzim. Chcem sa vas spytat, co to uz mate za sebou, co vsetko treba obehat? Socialu poistovnu? A rodicovsky prispevok mozem poberat aj ked som uz akoze v praci, ci musim ist aj na UPSVaR oznamit, ze mi to maju ukoncit?
Poohie, k tym strachom. Boli sme v Chorvatsku na dovolenke (inak, deti si pekne uzili more) a jeden den prisla burka. Blesky boli rovno nedaleko nas. Byvali sme v bungalovoch, takze boli sme k tej burke akoby blizsie nez ked sme doma a Barborka utekala do postele a prikryla sa cela vratane hlavy a do konca burky takto lezala. Aj mi z nej bolo smiesno, bola zlata.
Barborka uz ma par slov a vyrazov, ktore hovori, ma snahu opakovat, ale zatial ju asi jazyk neposlucha. Najdlhsia veta, ktoru povedala je: mama, cakaj na mna :-).
Majte sa pekne.
ZuzkaR
expert

Obrázky: 1

Odoslaťod slagy »

Ahojte dievcata,
Hlasime sa po prvom tyzdni v skolke. Tento posledny a zaroven prvy spolocny rok s Emkou sme zahajili super. V pondelok som ich brala na obed a od utorka tahali az do poobedia aj so spankom. Teda Simik so spankom, Emka uz nespava. V utorok dokonca ani nezaspal, bolo to pre neho nieco nove, ale streda, stvrtok a piatok aj zaspal. Sice vymyslal ako sa z toho vyvliect, skusal taktiku s cikanim asi 5 x po sebe, ani sa nevycikal...tak mu dali nocnik do spalne a ked videl, ze je to spanie uz iste, tak vraj aj place boli. Ale vcera to bolo uz lepsie . Viem, teda som si ista, ze keby tam nemal Emku, nebolo by to take fajn. Cely den je poslusny, hra sa , na prechadzke sa za ruku drzi...a to spanie sa nejako doklepe :yes: a ked tam zaspinka, tak spi len malo, lebo je tam dost malych-novych deti, jeden maly downik a navzajom sa budia.
Preto mi vecer hned zaspinka ako ho dam do postielky a uz ani tolko cajiku nepyta. Len prvu flasku a spi :-)
Je to najlepsi stravnik v skolke, nenecha nic...akurat este vyuzivame plienocky. Ten prvy tyzden bol taky rozhadzany, ale teraz uz budeme skusat aj bez nej, teda len na spanie. Doma ju cez den nema.
A mozem povedat, ze sa mi tam rozrosparaval. Normalne nechapem z neho-tak melie :mrgreen:
Pred nastupom som mu zacala davat Cebion immunity, kiez by sa na neho nic nenalepilo, lebo kolektiv je v tomto zradny.
Idem makat, poobede chceme ist prec... Peknu sobotu babulky :X
slagy

spokojna mamina

expert

Odoslaťod anety »

Ahojte, zas je tu nejako mĺkvo :? Ako sa máte? Čo vaši "veľkáči" ? Aké máte pokroky?
Ja a Dominka sme úspešne začali nový školský rok, ja sa pomaly zabieham v robote, staré mamy pomáhali ako vedeli tento mesiac,striedali sa pri Andrejkovi. V utorok by mal nastúpiť do škôlky, prvý týždeň pôjde na pol dňa a potom na celý deň. Uf,tak som teda veľmi zvedavá,ako to zvládneme....

V rozprávaní máme nejaké pokroky,ale od normálnej súvislej reči to má ešte veľmi ďaleko :rol8: ale snáď škôlka pomôže a keď zistí,že reči jeho kmeňa všetci nerozumejú.tak začne aj po našom hovoriť . Ako sa vie nazlosiť,keď mu niekto nerozumie ... :lol:
V čom nás udivuje,že ho straaašne bavia písmenká,aj teraz cez týždeň som bola s ním v Lidl na nákup a on hláskoval všetky veľké nápisy a úplne bez chyby. Takže aspoň v "niečom" je možno popredu oproti svojim rovesníkom. Proste ho to baví, či ideme v aute,tak názvy dedín, čo stihne vymenúva písmenká,alebo na fľašiach od minerálok, v reklame a tak múdro sa pritom tvári. :lol: Dominka sa naučila v 4 rokoch písmenká, on to stihol skôr.
Papkáč aj spinkáč je tiež veľký,tak dúfam, s tým v škôlke problém nebude. Čoho sa obávam, že či nebude biť deti,lebo Dominiku by stále otĺkal a pritom ona mu nikdy neubližuje. :no: Tak snáď si na cudzie deti nedovolí.

Slagy,tak váš Šimonko to teda super zvládol, môžeš byť spokojná a Emka je už predškoláčka ??? Teda ten čas letí .... :wink:

Zuzka, vidíš , predsa Barborka prišla na to, že nočník je lepší ako plienka. Andrejkovi na noc tiež dávam ešte plienku,síce za posledné 3 mesiace mal nehodu len 2x,ale pre istotu.
Keď nstúpiš do práce,tak odo dňa nástupu by si mala do 8 dní zájsť do Sociálnej poisťovne nahlásiť zmenu,keďže ešte Barborka nebude mať 3 roky. Bola som aj na Úrade práce,ale tam netreba nič nahlasovať a rodičovský príspevok ti ostáva v plnej výške do 3 rokov, nezávisle od toho, či je dieťa doma s niekým,alebo v štátnej škôlke, teda my by sme mali dostať ešte za január vo februári naposledy,keďže sa to vypláca za predchádzajúci mesiac.
Mňa v Sociálnej poisťovni trochu ,teda dosť naštvali. Najprv pri jednom okienku mi pani povedala,že netreba nič nahlasovať, že to je povinnosť zamestnávateľa,ale že nehc radšej idem ešte vedľa. Tak tá druhá pani vyrukovala na mňa s tým, že som sa im nebola ohlásiť,keď mi končila materská dovolenka a že tým pádom sa mi tie 2 roky po jej skončení nezaratúvajú do dôchodku. :?!?: :scared:
Som si hľadala aj na stránke Sociálnej poisťovne ,aj v robote zisťovala a vraj kým je žena zamestnaná,tak to za ňu robí zamestnávateľ. Mne aj v robote povedali aj ukázali to tlačivo aj s persným dátumom ,čo posielali poisťovni potom ako som žiadala ostať doma na rodičovskej dovolenke,takže dodnes nechápem,čo mi tá pani tam splietala,lebo je to v poriadku,teda dúfam. Vy ste sa po skončení materskej dovolenky hlásili na Sociálnej poisťovni ?

Poohie aj u nás bola "vaňová" fóbia spôsobená kávovarom :lol: Raz keď sa Andrejko kúpal a už sme vypúšťali vaňu,tak spoza steny kuchyne bolo počuť,že manžel robí kávu (hučalo to) a malý si myslel,že to odtok tak hučí,tak bol veľký krik a veru zopár týždňov, bolo naše sprchovanie len blesková záležitosť,lebo sa vždy bál vojsť do vane ,našťastie to už prešlo :D

Tak babuľky napíšte ako sa vám darí? My sme prekonali jesennú nádchu všetci (tento krát som to ja doniesla z roboty),ale našťastie lekár nebol potrebný. Tiež dávam na imunitu Cebion multi sirup. :wink:
anety
začiatočník

Odoslaťod poohie »

mamicky... ahojte :-) neviem, ci si to tu niekto precita ;-) tak som si na vas spomenula... ze ktovie, ako sa mate. asi deticky uz su vsetky davno v skolkach a vy v praci, teda ak nepribudli odvtedy dalsie prirastky - nema niekto nove dietatko? lebo my ano :-) teda zatial len take 3-milimetrove :-) a velmi sa tesime!
u nas do skolky len teraz nastupil najstarsi, do predskolskej, paci sa mu tam, a doma je neuveritelny pokoj :-) toto viem konecne nazvat materska dovolenka :-) ale to len preto, ze viem, ze sa tam ma ondrej dobre, inak by som nemala take kludne svedomie, keby sme ho tam len odlozili preto, aby nam bolo lepsie. no ale ako vedlajsi efekt je to prijemne. uvidime, ako bude dalej...
zaujima ma, ako sa mate, co deticky? urcite robia radosti ;-)
a prosim si fotooo!
drzte sa ;-)
Prílohy
IMG_5718b.jpg
(92.88 KiB) Stiahnutá 3296 krát
poohie
pokročilý

Odoslaťod marfush »

ahojte..poohie, gratulujem ku dalsiemu babatku,nech ti to rychlo prejde a uspesne to dotiahnes do konca :fl: .je to neuveritelne ako tie deticky rastu :-) aj z tvojej malej babiky mas uz poriadnu slecnu..Prisiel mi mail tak ma napadlo,ze kuknem ci niekto nenapisal. Co sa tyka nas,stale zijeme v nemecku,konecne pred rokom sa nam podarilo prestahovat do vacsieho bytu,takze aj carolina ma uz svoju vlastnu izbu.Aj ked najradsej sa hra uplne inde mimo izby,zaspava v izbe pri citani rozpravok a skoro kazdu noc v noci pride ku nam do postele do spalne,co nas este trapi su nocne plienky,dennych sme sa rychlo zbavili este pred 2 narodeninami ,minuly rok cez leto aj cez noc uz nemala plienky,potom sme odisli na svk na tri mesiace,lebo som si robila vodicak a tam mala dalej chodit na zachod po schodoch a tak ako keby sa jej nechcelo a ja som mala dost tazke obdobie a zacala sa znovu pocikavat a teraz v noci este stale ma,len je to o lenivosti zevraj,lebo sme sa bavili o tom s lekarkou tak povedala,ze tu sa nieco take neriesi do 6 rokov lekarmi,len ked sme jej povedali,ze ako to u nas je sa iba pousmiala a povedala,ze musime vydrzat,ze sa toho urcite zbavi... Do skolky chodi od marca,ked nastupila velmi sa tesila a stale sa tesi do skolky,vobec jej nevadilo ze nerozumela,pekne sa do kolektivu zaradila a teraz uz "sprechuje" a dorozumie sa uplne v pohode,je to take zvlastne ked vidite takeho maleho cloveka ako rychlo sa tu rec nauci...
koneccne jej zacali rast poraidne vlasy,v jej veku dievcata maju vrkoce skoro po zakok len ona ich ma pomenej,ale uz rastu a krasne hustnu,a mam z nej kuceravu slecnu,vyzera stale akokeby strapata,tot leto sa naucila jazdit bez pomocnych koliesok na bicykli,vie vyliezt na stromy,stale sa smejeme ze mala byt chlapec ako nam to kazdy predpovedal ked som bola tehotna,ma 102 cm a 17,5 kg,na vecer stale pije nutrilon z flasky..ahojte a budem rada ak sa ozvete aj dalsie mamicky
Prílohy
1897863_10205003701001555_5054597589792486105_n.jpg
vsetci traja pokope :-)
(47.2 KiB) Stiahnutá 3261 krát
10659318_773801999327989_7825676538812759605_n.jpg
na svadbe
(99.72 KiB) Stiahnutá 3260 krát
1898272_10203046407709655_4769347030654481603_n.jpg
(73.23 KiB) Stiahnutá 3260 krát
marfush

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.