Február 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Február 2011

Odoslaťod slagy »

Ahojte,
Poohie, ja som si aj myslela , ze si to tak myslela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Minuly tyzden sme si konecne vybavili dvojrocnu poradnu, mame 89 cm a 12.600 - taky maly oskvarcek . Vseko sme mali ok ,akurat mi dr.povedala, ze mu mam z casu na cas pipika stiahnut,... ale nic hrozne to nie je. ja som to aj skusavala, len ono mi to neslo, teda asi som nevedela ako :whist: , a teraz ako mi to ukazala, tak som doma skusila a ide to, sice s vreskotom, ale ide. Casto to robit nebudem, len obcas.
Hned na druhy den po poradni prisla zvysena teplotka, od jesene sme sa drzali bez liekov, aj teraz som si myslela ze den predtym sme to prehnali so slnieckom, lebo z poradne sme sli peso domov. Z Brezovej na Kosariska po cyklochodniku s kocikom. A v sobotu sme sli mrknut pre istotu na pohotovost, lebo ta teplotka vobec neklesala, nebola vysoka... chcela som sa len uistit ze je to len prehriatie...V sobotu poobede prisla az 39 stupnov, to uz nebola sranda.... A ono to prehriatie nebolo, hnusna herpangina, minule leto to mali obaja... tak sme sa atb zial nevyhli, lebo mal to v tom krku naozaj velmi skarede. Snad nas to po tychto liekoch bude obchadzat aspon na nejaky cas, nechem do nich pchat chemiu, ale co ked sa to niekedy naozaj musi... :yes:

Mamu som mala v skole v prirode v Trencianskych Tepliciach, tak vcera prisla a Emka je uz tam :D a asi bude az do zajtra, babka jej je teraz vzacna :rol8:

Dnes pri obede nas chytila pozerska sajba :mrgreen: , Simonko pozoval o dusu :D

Babulky piste , piste , piste... :4:
Prílohy
DSC_0641vvv.jpg
(86.24 KiB) Stiahnutá 2942 krát
slagy

spokojna mamina

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Alena13 »

Ahojte mamicky, som rada, ze mam konecne cas si s vami pisat. Na uvod sa trochu pochvalim, urobila som bakalarske statnice, vsetko na prvy sup a nie najhorsie, tak som stastny clovek, ze to mam za sebou. Bolo to minuly utorok a odvtedy sa snazim aklimatizovat, som hotova z toho, kolko mam zrazu volneho casu - poobede si mozem dat kavu a posediet pri pocitaci, vecer citat knihu bez toho, aby som myslela na ucenie. Boli to neskutocne stresy, aj ked si hovorim, ze som to nemusela az tak prezivat, ale aspon som to dala a mam pokoj. Aspon do septembra, potom sa rozhodnem, ci pojdem dalej.
Ale som tu kvoli detickam, tak nieco o mojich malych nezbednikoch (: Simonko je riadne cislo, velky zlostnik, rad place, aj ked casto to hra. Na druhej strane je velky pomocnik, rad vysava, zaujima ho varenie, na zahrade je tatovi v patach pri vsetkych cinnostiach...ma uz vsetky zubky, rad si ich aj umyva, no najradsej si umyva ruky. Odkedy dotiahne pustit vodu, robi to kazdu chvilku. Minule dojedol obed a povedal, ze si ide umyt pusu do kupelne. Bol tam nejaku chvilu, aj vodu som pocula pustat, vysiel von s pusou spinavou. Zrazu sa zastavil a vravi, ze este si pusu neumyl, iba ruky (ale tie vobec pri jedeni nepouzival). Proste hlada kazdu prilezitost tam ist. Je poriadne vysoky, snad uz bude mat aj stovku v centimetroch a vahu cez 14kg. Prihlasila som ho do skolky, od septembra je prijaty, no uvidim ako sa bude spravat. Mali sme tazke obdobie, kedy sa odo mna nepohol ani na pol metra, vtedy som mala skusky, chodila do skoly, dost tazko to znasal. Ostal iba s mojou mamou, nikoho ineho nechcel. Bakalarsku pracu som chodila pisat s nim do podniku. Odkedy sme sa vratili do nasho domu sa to velmi zlepsilo. S manzelom si dobre rozumel, napriek tomu, ze on chodi na niekolko tyzdnove pracovne turnusy do CR. Teraz sme sami, tak je spokojny, aj za babkami a dedkami sa pyta. No nedokaze sa bavit s detmi dlho bez toho, aby som tam nebola aj ja. Boji sa cudzich ludi. Adamko je zas opak, stale sa smeje a zatial nedava najavo, ze sa mu niekto nepaci. O dva dni bude mat 8 mesiacov, ten cas neskutocne zletel. Je velmi zivy, taky svizny, uz sa dviha na nohy. Dokaze sa pekne zabavit, co sme pri Simonovi nezazili. Vsetko ho zaujme, rad pozera rozpravky (vtedy sa najlahsie krmi, lebo nie je velky jedak), pocuva pesnicky, vydava stale nove zvuky. Je to nas smejko krasny okaty. Uzivam si obe deti neskutocne, aj ked je to dost narocne pri takych malych prckoch. Manzel je opat v praci, takze som na nich sama. Zacinam uvazovat o nejakej praci z domu...alebo dalsie babo. No manzela nato nenahovorim, aspon nie hned O:
tolko od nas, zastavim sa tu coskoro...drzkajte sa vsetci a uzivajte leto 8)b
Alena13
začiatočník

Odoslaťod Alena13 »

Takto sme si uzivali poriadne teple dni 8s:
Prílohy
DSC_0308.jpg
moji anjelikovia
(79.1 KiB) Stiahnutá 2862 krát
Alena13
začiatočník

Odoslaťod poohie »

jeej, akurat vcera som myslela na vas, ako sa asi mate vy a vasi takmer dvaapolrocni, ze sem napisem...

Alenka, to je super, ze si zvladla tu skolu, ja ta ale nechapem, ako to robis. a musim povedat, ze si riadne cislo (ale len v dobrom), ked mas necely tyzden volno a uz uvazujes o praci alebo dalsom dietatku. fuu, tak toto nepochopim, ja teda chcem mat deticiek viac, ale ze by som sa nudila, nemozem povedat :-) si super ;-) uzivaj si pokoj, pohodu, sprav si prazdniny, vynahrad si tie stresy a vela casu straveneho ucenim teraz s detmi. su zlatucki chalani, Simonko vyzera taky velky brasko. a teda aj pises, ze je vysoky, mozno aj tym, ale aj pri malom braskovi tak vyzera.

tak napisem nieco aj o nas, i ked neviem, asi nic nove nemame... misko sa stale pocikava, teda aspon sa pyta, ale cvrknute ma takmer vzdy. teda vacsinou ho davame my, ked vieme, ze uz dlhsie nebol, on je nastastie taka povaha, ze sa da motivovat - najskor chodil na nocnik, potom ze wow, zachod, potom sme mu tam dali take svetielko aby nanho dociahol, tak sme ho na to namotavali,z e si tam sam zasvieti, potom zistil, ze aj na velkej doske sa udrzi, tak bolo to, teraz dociahne na vypinac - ale len zhasnut, tak na to ho namotame. vzdy si nieco najdeme, lebo aj ked je to kludas, predsa len s nim ta jeho "puberta" trosku mava a to klasicke trucovanie je aj unho. ale uz teda nebudem asi skor ako v 2 rokoch oducat dieta od plienok. lebo sa mi zda, ze proste ten jeho cas este neprisiel. aj ked to zo zaciatku vedel super. ale uz dlho to nevie.

vsetko opakuje po ondrejkovi samozrejme (teda niekedy je to naopak) a niekedy aj naschval mi robi - ked ondrej sa ma nieco spyta, ja mu to vysvetlim, tak miso naschval to iste sa spyta ale s takym uskrnom, az sa mu jamka v licku robi, ze dobre vie, ze to druhy raz hovorit nemienim. alebo niekedy ked sa pyta "preco?", tak s takym usmevom, ze viem,z e to ani nemysli vazne, len zo srandy sa pyta, lebo vie, ze som z tych otazok niekdy podrazdena, ked sa ondro pyta na somariny.

L stale nevie povedat (obcas v nejakych slovach uz hej), ale to ma od ondreja, zato R mu ide v cim dalej tym viacerych slovach, to ma asi tiez od neho. on vlastne chudak nema narok na nieco svoje, robi len to, co jeho brat. ale niekedy ako som uz pisala, motivuje asi mladsi starsieho. konecne sme zacali kreslit, ondrej v 4 rokoch, to neviem, kto po kom opakuje alebo ci obaja naraz zacali mat o to zaujem.

a rad spieva sestricke "anika dusika de si boua" :-) nevie vobec povedat v slovach "čk". ale ved ma cas...

anicka uz ma 4 mesiace, velmi to leti. teda uz aj 4,5 asi. je to stale pohodacka, tak som rada. a bola som na duchovnej obnove pre mamicky, aj s nou. super bolo. aj ona to super zvladla. tak som rada, po 4 rokoch nieco trochu pre dusu.

napiste nejake srandovne vyroky vasich deti, nech sa zasmejeme :-)
uzivajte si leto a dajte o sebe vediet!

a par futbalovych...
poohie
pokročilý

Odoslaťod anety »

Ahojte kočky,tiež som akurát včera na vás myslela a že nakuknem a konečne nejaké správy, teda tie,čo ste na FB občas vídavam aj deťúrence,ale ostatné veru nie. :nie:
Predovšetkým gratulujem Alenke,ale aj Poohie ako to bravúrne zvládaš s 3 drobcami . Detičky sú krásne a veru už také veľké vyzerajú :angel:
My sme teraz u našich na prázdninách na 2 týždne,tak si užívame leto a všetko,čo k tomu patrí.
Možno si pamätáte, že som tu na jar pýtala radu ohľadom odplienkovania,že náš Andrejko vehementne odmietal sadnúť na nočník,či WC. tak v tomto sme urobili veľký pokrok a som na neho hrdá. :angel: Pred Veľkou nocou som skúšala,ale nemalo to efekt,tak som to na mesiac nechala tak. A v máji sme sa teda rozhodli,že už mu nepopustíme a zrazu to šlo, síce po prvé razy s plačom,ale za 3 dni sme boli bez plienky a za týždeň sa prestal pocikávať už aj v noci a počas denného spánku a tak je to doteraz :)b :)b :)b Od tých čias sme mali možno 5 x nehodu len. síce najprv cikal výlučne po stojačky ako veľký chlapi a kakal len do plienky,ale cca po mesiaci sa aj to prelomilo a teraz je to v pohode a vždy oznámi,či chce kakať,či cikať a teraz zásadne kaká už len na WC :D

Poohie,aj nám sa zo začiatku stávalo,že si cvrkol a veru som mu prezliekala aj 3 x slipky za deň,ale teraz už nie, už si necvrká vôbec. Proste prišiel jeho čas a hlavne premohol sám seba a už to neodmieta ako predtým. :whist:
Andrejko je tiež tvrdý oriešok a máme svoje obdobie,ale sú dni ke´d je ako :angel: a dni,keď sa zlostí za všetko a odmieta všetko,čo od neho chcem :evil-red:

Proste on musí chcieť a vtedy to robí,inak je ako mulica . :D Je to veľký papkáč aj spachtoško, cez deň vždy pospí minimálne 2 hod od 21.00- cca 7-8.00 rána ,v noci sa nebudí vôbec,žiadne pitie, či cikanie :nie:
konečne začína byť aj samostatnejší v jedení a vyzliekaní resp. obliekaní,aj,ke´d sa pritom nazlostí občas ,ale každý malý úspech ma teší.

Jediné,čo ma trápi je jeho rozprávanie resp. rozprávanie po svojom. Na svoj vek hovorí veľmi málo stále,teda málo takých slov, čo sú ozajstné slová ako majú byť. Rozmýšľam, že navštívim nejakého logopéda. Síce mi mnohí vravia,že ešte má stále čas,že mu to raz v hlavičke "docvakne" a začne pekne opakovať,bude mať tento týždeň 2 a pol roka, no ve´d uvidíme. Dominka v jeho veku hovorila viac. napr. keď sa ho opýtam, že ako sa volá tak darmo mu poviem, že Andrejko on povie JAJA, proste po svojom, pes je stále HA (nie HAVO), mačka MNAU, voda JAJDA, proste on hovorí,ale tak po svojom,že mu rozumieme len my.
Je tu vôbec ešte nejaké dieťatko,čo tak málo zrozumiteľne hovorí?
Inak je šikovný, už aj abecedu sa učíme pomaličky, sranda,tam písmenká pekne zopakuje,keď mu vravím,lrn akosi to spájanie dokopy nejde tak akoby malo byť.
Tak o nás zatiaľ toľko a píšte ako sa máte. Foto pridám,keď sa vrátime domov. A skoro som zabudla, od októbra tiež ide do škôlky, v septembri mi ho zobrať nemohli,lebo je januárový a ja idem späť do práce. :wink:
anety
začiatočník

Odoslaťod ZuzkaR »

Ahojte,

Anety, ani Barborka nie velmi hovori. Snazi sa komunikovat, ale prevazne hovori len posledne slabiky. Takze topanky su ky, ale aj ponozky su ky, tricko je ko, rozpravku je ku, ale aj lyzicku je ku, babka je ka. Takze tazka komunikacia. Velmi dobre vie povedat nieeeee, ale ano ani nahodou, to len prikyvne. Vidno, ze velmi dobre rozumie, ale akoby to nevedela vyslovit. Ale uz nemam strach, moj kedysi nehovoriaci Robin, je teraz nezastavitelny a nepovie len to, co nevie.
S odplienkovanim som u Barborky na nervy. U Robina to bolo ako u Andrejka, nechcel sediet, ale ked uz sme ho udrzali a vedel, co ma robit do nocnika, tak velmi rychlo sme sa plienok zbavili. Barborka uz dlho sada na nocnik, vie, co sa do neho robi, ked ju posadim, tak spravi, co ma, ale nehlasi dopredu. Pred par dnami aj dobehla za mnou a kricala kika kika, tak mi po chvili doslo, ze cikat, dala som ju, vycikala sa, pochvalila som ju, ze mi to povedala a vecer po sprche cupela pri nocniku a vycikala sa na kupelnovy kobercek. Dnes sa mi pocikala na ihrisku, plienku jej uz davam len na spanie a cestovanie, castokrat ostane sucha, dokaze podrzat cikanie a kakanie, ale neviem ako ju naucit, aby bud isla sama alebo mi povedala, ze jej treba.
Na druhej strane, sikovna je v jedeni, ked jej chuti, tak papa ukazkovo. Uz aj obliekanie a vyzliekanie jej ide. Este nie uplne dokonale, ale predsa.
A vyzera to tak, ze je tiez nespavec ako Robin. Poobede sa jej uz nie vzdy chce zaspat, dnes mi nezaspala a vecer to citit, lebo sa rozplace kvoli hocijakej drobnosti. A vecer tiez vybieha z postielky aj ked musi byt poriadne unavena.
Tak som sa trochu vystazovala. Majte sa pekne.
ZuzkaR
expert

Obrázky: 1

Odoslaťod poohie »

ahojte, tak som sa odhodlala napisat...

anety, to je super, ze sa vam podarilo odplienkovanie a uz ste bez nehod. my sme na tom stale rovnako. vidis, kazdy ma nieco. nieco mu ide skor, na ine si pockate. podla mna neries jeho rozpravanie. ved je este malicky. vyjadrit sa vie, tak bud trpezliva. a ono to pride zo da na den a bude sa snazit opakovat tak, ako to ma byt. ale samozrejme ako to citis. ja som proti zbytocnemu (teda takemu 'pre istotu') chodeniu niekam, ci uz k logopedovi alebo kdekolvek. aj ked asi budeme musiet s ondrejkom ist kvoli zajakavaniu. strasne som sa tomu doteraz branila, ale asi budem musiet sa podvolit. vidis, kazdy sme iny :-)
to s tou skolkou som velmi nepochopila, ze od oktobra ide. ci si chcela napisat od januara?
a foto daj!!!

a presne ako zuzka vravi, este si budeme stazovat, ze stale recnia. ani nas ondrej sa neda zastavit.
a veru to poobedne spanie mojich deti si vzdy tak vazim, ked sa stale dozvedam o viacerych dvojrocnych detickach, co poobede nechcu spavat. je to super si aspon hodinku aj poobede oddychnut, neviem, ako by som si od toho odvykla.

nemame asi nic nove, tak davam aspon foto. anna uz ma pomaly pol roka, nejako rychlo nam vyrastla a mne je trosku luto za tym nic netusiacim babatkom, ktore vie len ustocka otvarat a hladat mliecko. uz sa prevracia hore-dolu, chcela by sa plazit, lozit, pomaly bude jest zeleninu... uz to nie je to male babatinko. ale ma to aj svoje vyhody, vcera ma potesila prvym "mama" a odvtedy to casto opakuje. viem, ze netusi, co to znamena a preco sa tomu tak tesim, ale je to mile :-)
poohie
pokročilý

Odoslaťod anety »

IMG_9660.jpg
(51.13 KiB) Stiahnutá 2736 krát
IMG_9660.jpg
(51.13 KiB) Stiahnutá 2736 krát
Ahojte, jej,super,že ste sa ozvali. :clap: :D Čo máte nové?
Zuzka, tak sme s rozprávaním na tom podobne. Unás sa to pomaličky rozbieha, sem tam nové slovíčko, dnes napr. TORTA (TOTA), od včera aj VŠADE (ŠADE) a prekvapil ma aj celkom dlhou vetou. Bola som v kúpelni a hľadal ma, vykrikoval MAMAA , keď ma našiel,tak si povedal. TOTO JE MOJA MAMA a tak pekne čisto. TOTO JE je u neho obľúbené slovné spojenie a k tomu sem tam doplní. Tak uvidíme, či to zas takto ostane, či sa rozbehne.
Zuzka, máte nejakú zmenu s ohlasovaním sa na nočník? Ja som mu prestala dávať plienku na spanie cez deň a klop-klop zatiaľ bez nehody, na noc sa ešte neodvážim,aj keď už mesiac nehodu nemal, uvidíme. :wink:

Poohie, nádhernú trojku máš doma a Anička sa ako zmenila za ten čas, mám pocit,že sa bude viac podobať s Ondrejkom. Miško má riadne huncútske oči. :oi Veru ten čas letí poriadne.
K logopédovi sme zatiaľ nešli, uvidíme ako to pôjde, tiež si myslím, že je ešte maličký,ale zas na druhej strane sú aj o pol roka mladšie deti a rozprávajú plynule, to je asi v nás mamách to porovnávanie a zbytočné strachovanie sa.
Ondrejko sa zajakáva od mala, či len od istej doby? Čítala som o tom,že to deti mávajú,že to vie vyvolať hocijaká situácia , stres,strach z niečoho a pod.

Tú škôlku si dobre pochopila,od októbra ide Andrejko do škôlky. Chcela som od septembra,ale môžu ho zobrať až od októbra na 3 mesiace na adaptačné obdobie a od januára už normálne,ale bude od októbra hne´d chodiť na celý deň. Riaditeľka bola ústretová,tak sme sa takto dohodli. U nás je totižto aj jedna trieda maličká,kde sú detičky najmladšie,také napr. čo majú až v jeseni 3 roky,alebo koncom roka. Uvidíme ako sa adaptuje,ale dúfam,že ok, medzi deťmi je rád, hneď sa zapojí do hry a nehľadá ma. Necháme sa prekvapiť :D

Ako zvládate horúčavy? My sme doma v lete veľmi málo, boli sme v júli na 3 týždne u našich, potom chvíľku doma, na Orave a v Poľsku na dovolenke, u svokrovcov tento týždeň a v nedeľu ideme zas k našim na týždeň, medzi to kúpaliskovanie a tak, nenudíme sa :D V paneláku je v týchto horúčavách hrozne, ale to poznáte.

Jaj a zabudla by som. Nové máme to, že sa učíme písmenká. Kúpila som mu také puzzle s veľkými tlačenými písmenkami a veľmi ho to baví, už vie polovicu abecedy a zaujímavé, písmenká krásne opakuje,čo nevie povie slovo, ktoré sa na to začína. :D Zlatý je,keď aj v novinách alebo v knižke zbadá písmená veľké,tak sa snaží prečítať, prštekom ukzauje a hovorí si. :adore:

A zopár sľúbených fotiek ešte a ozvite sa zas,aspoň pár riadkov, nech nám diskusia nezanikne.
Prílohy
IMG_9741.jpg
v Dinolandii, Inwald- Poľsko
(87.09 KiB) Stiahnutá 2736 krát
anety
začiatočník

Odoslaťod anety »

neviem, prečo mi 2x dalo tú prvú foto , nevadí, ešte zopár :)
Prílohy
IMG_9586.jpg
(66.07 KiB) Stiahnutá 2736 krát
IMG_9783.jpg
v Parku miniatúr - Poľsko
(89 KiB) Stiahnutá 2736 krát
anety
začiatočník

Odoslaťod anety »

a ešte :)
Prílohy
IMG_9002.jpg
mali sme 1. sväté prijímanie :)
(41.59 KiB) Stiahnutá 2736 krát
IMG_9215.jpg
na prázdninách u starých rodičov :)
(80.5 KiB) Stiahnutá 2736 krát
anety
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.