Januar 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Januar 2011

Odoslaťod Lenula »

Ahojte mamičky, konečne sa mi podarilo prihlásiť. Čítam Vás stále, celé tehotenstvo, pôrod a aj prvé pokroky naších :angel: bábätiek. Ja mám Elišku, narodila sa 4.1.2011. Prvé zúbky už máme, stále ešte kojím, ale skúšala som aj umelé mlieko, lebo sa mi tiež v noci veľa krát budí, už to ani nepočítam, ale to odmieta. Tak večer už spí len pri mne v posteli a keď zamrčí tam jej najesť, trochu cucne a spí ďalej, tak sa aspoň vyspíme. Cez deň spí krásne 2 až 3 krát a z toho je jeden spánok 3 a viac hodín.
Dúfam, že sa to tu opäť rozbehne a Rybička nebudeš si písať len sama pre seba. :lool:
Lenula

začiatočník

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Lenula »

Ahojte, tak teraz píšeme s Eliškou spolu. Sedíme už v pohode aj sa tak dokážeme zahrať. Pokúšame sa aj štvornožkovať, len to zatiaľ vyzerá len ako plazenie, ale každým dňom jej to ide lepšie. Tiež sú pre nás najzáujimávajšie rôzne káble, papiere, notebook, myš a všetko čo nemôžeme 8)b. Tiež už máme dovolenku za sebou, len takú krátku, boli sme v Bešeňovej a v Tatraandii. Cestovanie neznáša najlepšie, lebo sa v aute nudí, chceme jej už kúpiť väčšiu sedačku, aby videla na svet a možno bude v aute ticho :lool:
Čo hovoríte na chodítka, pri prvom synovi som ho nepoužívala, ale teraz sa rozhodujem, či hej alebo nie, hlavne kvôli hraciemu centru a kvôli tomu, že keď je sama tak sa nezahrá, stále len mrnčí, keď je v stoličke, tak jej veci padajú a to nerobím nič iné len ich dvíham, takže keď je hore a sme doma same tak nič nespravím.
Tak Vám prajem ešte príjemný večer :fl: Čaute
Lenula

začiatočník

Odoslaťod martik76 »

Ahojte maminy,
tak konečne som sa aj dostala k pc ...
Zuzanka už má čerstvých 7 mesiacov, toto leto sme si toho odžili dosť. Staršia 9-ročná dcéra doniesla zo školy kiahne, akoby nestačilo, tak po dvoch týždňoch to chytila aj Zuzka. Jedna aj druhá mali búrlivý priebeh, milión vyrášiek, prvých 5 dní vysoké teploty, chrasty až takmer do konca a zopár jaziev na pamiatku. Miška bola vysypaná hlavne na chrbte a stehnách a Zuzka hlavne na hlavičke a pod plienkou - inak, tam sa to "super" hojí ... :no:
Zuzanku ešte stále kojím, ale cez deň už dostáva na striedačku zeleninový a ovocný príkrm, večer zarábam 150ml Sunaru alebo mliečnej kaše, inak občas cez deň zaradím sladkosť - piškóty, baby sušienky, alebo pečivo - rožky, chlieb, vianočky...
Spíme cez deň asi 2x, asi 1-1,5hodiny, v noci spí zle, budieva sa každé 2-3hodiny, ale po cucaní rýchlo zaspí :sleepy: , nadránom už rezignujem a dávam si ju k sebe do postele... :yawn:
Naučila sa pekne sedieť, sedí bez vankúšov, padne, len keď je unavená, celú prechádzku v kočíku presedí a zaľahne len keď chce spať... Naučila sa krásne váľať súdky, cestuje po celej posteli, v chodítku už behá podľa seba, vie sa dostať kam chce. Najobľúbenejšie sú u nás nabíjačky na mobily, časopisy (potom ich už ale neprečíta nikto), varešky a sitká z kuchyne, akvárko s rybkami... :yes: :yes: :yes:
Ešte nerozpráva, ale robí zvuky, najčastejšie robí "motor" - v kuse stále rrrrrrr, alebo agi, gugu, ghhh, aga, ma, alala ... a hodne výska a piští :-)
Má asi 68cm a 9,2kg, je to cvalík :yes:
Pozdravujem vaše detičky.
martik76

Odoslaťod Lenula »

Ahojte, tak a máme prvý pád z postele za sebou :no: . Už je taká šikovná, že sa prekotúľala aj cez perinu a vankúš, ktorým ju podkladáme, aby nespadla :roll: Ale naštastie sa nič nestalo, máme dosť nízku posteľ, len sa zľakla.
Tie horúčavy sú hrozné, cez deň mi nechce spať a keď zaspí, tak po 15 minútach je hore a je celá spotená :guns:
Tak píšte aj vy čo máte nové.......
Lenula

začiatočník

Odoslaťod Lenula »

Ahojte maminy,
erulienka gratulujem k prvému zúbku. Tú sadu som aj ja kúpila malej a je veľmi dobrá, prvú sme používali ružovú na prerezanie, veľmi jej pomohla pri prvých dvoch zúbkoch, teraz už učíme so zelenou, ako sa čisitia, starší brat jej to ukazuje a ona sa pri tom riadne rehlí. My už asi týždeň štvornužkujeme po koberci, keď prídeme na podlahu tak sa nožičky rozídu a plazíme sa, leštíme podlahu :lool:
Tak a už nám začali aj povinnosti starší je už druhák, tak máme ranné budíčky, tak už je po našom spánku.
Tak a chváľte sa, aké pokroky robia naši maličký.
Prajem Vám ešte pokojný zvyšok večera.
Lenula

začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.