December 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: December 2011

Odoslaťod katkapd »

Anina: no teda mas to veru "vesele".ja si myslim,ze Veronika asi tiez mala tu 6. chorobu(ona sa vraj najcastejsie vyskytuje prave v obdobi prerezavania zubkov,vtedy je trochu oslabena imunita),ked pises,ze po teplotach sa objavil vysyp.a co sa tyka spania alebo skor nespania maleho,aj ja som si isty cas myslela,ze maly ma otoceny rezim,ale potom sa to same dalo do normalu.to je mi luto,ze si musela ukoncit kojenie,ale mozno je to takto lepsie.teraz asi viac ako inokedy potrebujes co najviac energie.ale na to,ze nekojis sa divim,ze maly ma bolenie bruska.naivne som si myslela,ze to maju len kojene deti.... :ashamed: drzim palce,nech sa ti co najskor ulavi a aj deti nech su v pohode :4: :4: drz sa moja :4:
baby mne maly rano moc nechce jedavat.niekedy zje aspon polovicu rozka(obcas sa mi nam podari prepasovat trochu masla :D ),ale niekedy ani to.o jogurtoch ani pocut a vyzivy mi bojkotuje asi mesiac.snazim sa to vykompenzovat cerstvym ovocim,ale aj to si musi sam hryzt a nie vzdy ma chut...ja uz niekedy neviem co s nim :no: je zas pravda,ze v noci je hore kazde 2 hodky a mozno je najedeny este aj rano,ale aj tak,nechcem aby si zvykol rano nic nejest.ako ste na tom vy?
katkapd
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Radka86 »

Anina - ak už nekojíš, tak si daj predpísať Nutrilon Anticolics, ak by to bola kolika, tak mne toto mliečko veľmi pomohlo v spojení s Infacolom. Ono to nezaberie hneď, ale po určitom čase. Malej kolika trvala iba mesiac, takže to nebolo oproti iným deťom až také hrozné.
Katka - mne malá našťastie prespí celú noc (musím si zaklopať). Zaspáva o 20tej a budí sa okolo 7mej ráno. Takže paráda. Ráno mi pekne jedla a teraz posledné dni začala vypľúvať rožtek aj chlebík, ale keď vidí, že ho jem aj ja, tak chce práve ten môj, takže vlastne papáme takto spolu. Trošku si zapíja mliečkom. Inak jogurty a miláčikovia inú u nás na dračku, to mi zje hocikedy. A ovocie zje úplne všetko, čo sa veľmi teším.

Maminky držte sa! A prajem pekného Mikuláša :santa:
Radka86
začiatočník

Mood: Happy
Obrázky: 0

Odoslaťod Kristii »

Ani je mi ľúto že ste ukončili kojenie,ale chápem ta :(... A ked ti to vše uberalo energiu ktorú teraz moc potrebuješ....
A držím palce aby sa malému co skoro otočil ten spánok aby sis aj ty odpocinula.... To nas druhý ma obdobie vzdoru a snaží sa vybit svoje :(
A Riško náš :( tiež to nie je výhra lebo aj dnes sme boli na kontrole a lekárka pocuje na ľavej strane niečo,začínam sa tešiť na to cetecko aby sme boli mudrejsi... Ale začal konečne priberat huuuuuuuuura... Beha ako splasena koza :)a aj po schodoch :( a to už nie je sranda... Z krbu ma rešpekt :)
A darky už mám nakupené..
Kristii
expert

Odoslaťod zuzu883 »

Ahojte baby,
my už máme po oslave 1.narodenín...juj,to bolo radosti z rozbaľovania darčekov :yahoo
Klop-klop zatiaľ nie je ani chorá..ešte len pred týždňom vyšiel 1.zúbok,neboli teploty,len ma zrazu uhryzla lopatou :mrgreen: Ešte stále sama nechodí,i keď chvíľu sama postojí,akoby sa bála pustiť sama...Spinká celú noc,tatko má z toho najväčšiu radosť,vstáva ráno do práce svieži :D
Merilka,srdečne gratulujem,my tiež plánujeme druhé,ale ešte tak 2-3 mesiace počkáme,lebo Nelka sa najskôr musí naučiť pekne chodiť,aby som ju nemusela toľko zdvíhať (veď váži cez 14kg :O ,tak vymakané bicepsy som ešte nemala :drop: )
Anina,máš to ťažké,ale mám známu,ktorá mala deti s vekovým rozdielom ako ty,len ešte k tomu po dvoch rokoch sa jej narodilo tretie a bolo obdobie,kedy mala všetky celé dni,kým prvý chlapček nastúpil do škôlky.Dnes už chodia strarší do školy a s úsmevom spomína na staré ,,ľahké"časy.Všetko je len dočasné,hlavne nezúfať,raz sa na tom len zasmeješ,ako ti poklady neumožnili vydýchnuť :yes:
zuzu883

Obrázky: 14

Odoslaťod Kristii »

Tak dievčatá aby Vám nebolo ľúto a hovoríte že ste unavene, tak Vám popišem naše dny. Od utorkovej noci začal náš prvý syn grckat a hnackovat celu noc,ale celu. Tak som nespala. V utorok druhý začal tak kaslat že som tiez nespala a dnes Riško začal tak grcat že aj táto noc bude cool :)... Tak tri dni to budu co ide moje telo v núdzovom stave :( :)... A zajtra ráno treba ísť odnest stolicu k lekarke a ja musím k zubarke
Tot vše co mame :)
Kristii
expert

Odoslaťod merillka »

zuzu: ani my sme neplanovali tak skoro, ale tesime sa ked uz je tu. A mozno je to lepsie, aspon nebude Maria dlho rozmaznavana. A s tym chodenim - ona ako keby citila v 8. mesiaci, ze na ceste je dalsie babatko, lebo dovtedy ani nesedela ale potom sa zrazu postavila, sadla, zacala lozit... vsetko naraz a od 11 mesiacov uz sama beha po byte. Nema este ani 9 kg, no vsetci nad nou lamentuju aka je velka baba. Asi je to tym, ze tak vela beha, tak nestiha priberat.
merillka

Odoslaťod Radka86 »

Ahojte baby,

tak my sme už dnes postavili stromček, spravili celú výzdobu. Malá kuká ako puk, lebo všetko svieti, ale zatiaľ je to v pohode. Do gule sem-tam ide šťuchnúť, ale len jedným prštekom a hneď na mňa kukne, že či môže. Ukážem jej nie a ide preč.
Je to taký šašo, že sa na nej smejem od rána až do večera, kým nejde spať. :lool: Stále nás napodobňuje, čo robíme, vydáva rôzne zvuky, akože sa s nami rozpráva. Od jedného roka prichádza podľa mňa najkrajšie obdobie a veľmi sa na to teším.
Radka86
začiatočník

Odoslaťod Kristii »

Tak už sme všetci po tej viroze :(... Bol to hrozny týždeň.. A aby mi nebolo ľúto dnes som sa zobudila so zapalenym prsom a zapalom v tele :(... Tak som volala k môjmu gynekologovi a ma dovču az do 7.1 :( tak idem dnes na pohotovost :(

My už mame vyzdobu týždeň spravenu a zakusky zjedene :), tak zajtra sa ide opäť pect :), a musím spraviť veľký,veľký nákup jedla :), to bude zasa suma pre 5clenu rodinu na týždeň :)...
Kristii
expert

Odoslaťod sulajma »

Ahojte maminky, prajem vám všetkým šťastný nový rok plný pohody, lásky, zdravia a len toho najlepšieho a nech vám deťúrence aj v druhom roku života robia len a len radosť :D
sulajma

Obrázky: 7

Odoslaťod Radka86 »

Ahojte maminky,
aj ja sa pridávam, prajem Vám len to dobré, nech Vám detičky robia radosť, nech sú zdravé :dance:

My sme nezačali najlepšie, malá sa mi včera celá vyhádzala po chrbte, brušku, za ušami. Tak sme boli u koženého, ale vôbec sa nevyjadril, čo to je, dal nám masť a fenistil. Vraj keď sa to nebude zlepšovať, tak pôjdeme na infekčné.... No tak kým jej všetko tým hustým krémom natriem, tak sa narobím. Ale ona je zlatá, asi jej to robí dobre, lebo drží, ani sa nepohne V:)
Radka86
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.