December 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: December 2011

Odoslaťod keziah »

anina, pozri tu alebo zapriahni manzela, daj mu do ruky telefon a nech kmita
nech mrkne, ktore tam su take, ze vedia osobne prist a nebyvaju pridaleko
alebo ze by ste vy autom zbehli
ta katka carska je velmi sikovna baba, mozno aj s nou by to slo nejak? prinajhorsom cez skype, zapnete kameru
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyn ... jceni/#ktn
keziah
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod keziah »

katkapd píše:keziah: to keby som vedela :jaj: tomu ockovaniu v 15.mesiaci sa budem chciet co najdlhsie vyhnut.ak to je mozne tak ho dam ockovat az ked pojde do skolky.ked som citala tie reakcie....... :no:

jaaaj, kati, este ma napada, tie reakcie po ockovani: plac (pogoogli encefaliticky krik, ci to nebude ono), nechutenstvo, vyrazky, horucky nahlasila pedina ako neziaduce ucinky po ockovani? Viem, ze to mohla byt 6. choroba a ten zubok, ale nikdy nevies, po ocko treba byt opatrny. Spytaj sa jej na to a pokial sa bude vykrucat, ze to nebolo z ocko, tak to nahlas sama na regionalny urad verejneho zdravotnictva ako neziaduce ucinky- siestu chorobu a ten zubok nespominaj, v pripade, ze budes chciet manevrovaci priestor pri MMR vakcine, toto hlasenie ti moze pomoct- budes to mat ako taky zolik v rukave.
keziah
expert

Odoslaťod Kristii »

Tak dievcence dnes som bola s Riskom u lekarky lebo kaslal. A nie a nie prestať, poslala nás na rengen a upsss mame zasa zápal pľúc a to nemá teploty, sople... Tak zajtra nástup do nemocnice a ide aj pod narkozu ide sa robiť cetecko... Držte palce... Babulky..
A ked sa uzdravy ideme imunologovi a musíme sa preobjednat na kardiologiu..
Kristii
expert

Obrázky: 0

Odoslaťod keziah »

Kristii, neprijemne strasne, drzte sa vsetci. A co ze mate tolko vysetreni? CT, kardio?
Mne tiez rastik uz druhy tyzden kasle, pred tyzdnom mal cez 39 teploty, po 3 dnoch to slo prudko dole, potom zase mierne hore a tan kasel ustupuje a vracia sa...
keziah
expert

Odoslaťod katkapd »

Kristi: to mi je luto,prajem,nech to mate co najskor za sebou a s dobrymi vysledkami.aj kamoska sa nedavno vratila z nemocnice,mala mala zapal priedusiek a vraj ich tam bolo vela s podobnymi problemami.je toho asi naokoli dost.... :(
keziah: mam kamosku na reg.urade ver.zdrav. a vsetko som jej povedala.zajtra ideme este pediatricke,vraj to nahlasuje ona,tak budem trvat,nech to ma aj zapisane v karte a neviem-neviem co bude budeme musiet absolvovat MMR ockovanie :nuke: ale ten vysyp mu na chbatiku nejak neustupuje,je to taky jemny krupickovy vysyp,dnes som mu dala aj fenistil.ale nevyzera,ze by ho to svrbelo.... :no:
katkapd
začiatočník

Odoslaťod merillka »

Katka: aj my sme boli minuly tyzden v poradni, ale kedze nas prvy krat neskoro ockovali, tak preockovanie nam vychadza az na december. A o dva dni na to nam vyskocila teplota nad 39. To trvalo 3 dni a po troch dnoch nahly ustup teploty a vyrazky. uz jej ustupuju, uz zacina byt aj culejsia. Takze sme v rovnakom case ako vy prekonali 6. chorobu. Aj doktorka nam vravela, ze ake stastie ze sme neockovali. Neboj sa, podla tvojho opisu to vyzera, ze je to len zhoda nahod, ockovanie + inf. ochorenie.

A uz ked som sa konecne dostala k tomu pisaniu, tak sa s vami podelim o radostnu spravu. Cakame druhe babatko. :dudel: Som v 17tt, termin mam 13.5., takze rozdiel medzi detickami 17 mesiacov. :D To bude sranda :moj Hadam to zvladneme :drop:
merillka

Odoslaťod keziah »

merillka velka-prevelka gratulacia :flo: :clap:
keziah
expert

Odoslaťod katkapd »

merillk: pripajam sa ku gartulacii :clap: :4: pajem,nech vsetko prebieha v pohode :4:
katkapd
začiatočník

Odoslaťod Radka86 »

Jéj, Merillka, aj ja sa pripájam ku gratulácii. Super, super! :)b Drž sa!

Kristi je mi to ľúto, že vás všetko toto čaká, myslím na vás, držte sa! A skoré uzdravenie. :flo:
Radka86
začiatočník

Mood: Happy
Obrázky: 0

Odoslaťod Anina71 »

Merillka, gratulujeme aj my! Pozavaraj si spanku,budes ho potrebovat :D :D :D
Kristi, nech ste rychlo v poriadku!
Nasa Veronika mala 3 dni teploty 39,9, boli sme aj na pohotovosti, zapal stredneho ucha ma, vraj zo zubov, lebo sa jej chudiatku tlacia 4 naraz... a tiez ma na chrbatiku taky vysyp...
Nemohla to mat tiez reakciu po ockovani tie teploty? Je to sice uz dlhsia doba, ockovali ju 22. 11.. ale predsa...
Uspesne sme ukoncili kojenie, nemala som uz energiu... ani nervy... maly strasne zle spava, ako mys na vreci, su dni, ze sme hore od pol 2 v noci do rana do 7 a place a place a potom cez den spi. Skusali sme aj Infacol, zo zaciatku sa mi aj zdalo, ze lepsie, ale figu... mame to tu vesele, k tomu este aj ja teplotujem, a sup ho, zapal ladvin, mala som prievan boleli ma zuby, oko, ucho, spuchla som... no paradicka. Neviem, ako by som mu "vylepsiela" to buvanie, mne sa zda, ze ma otoceny rezim..
Anina71
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.