December 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: December 2011

Odoslaťod zuzu883 »

Ahojte maminy,
neviete náhodou ako je to s výpočtom reťazovej materskej?Merillka možno ty si zisťovala...Počíta sa s predošlej mzdy,alebo s minimálky?
zuzu883

Obrázky: 14

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod keziah »

zuzu, mne sa vidi z predoslej
keziah
expert

Odoslaťod zuzu883 »

Keziah,myslíš si správne :) Volala som do soc.poisťovne,kde mi to len potvrdili.V prípade ak zamestnávateľ potvrdí,že som naďalej zamestnancom,výška materskej sa vypočítava rovnako ako pri prvej 8)b
zuzu883

Odoslaťod merillka »

zuzu: prepac, nejak nestiham sledovat forum, tak som sa tu dostala az dnes. Dik ze si to zistila aj za mna. Tesi ma vedomie ze mi vyrataju matersku z predoslej mzdy. Ja som to nezistovala, ved co uz by som s tym aj tak spravila. Teraz mam aspon dobry pocit.
Inak vraj cakame dievcatko, tak budeme mat dalsiu princeznicku. Uz sa tesim. A chystame sa prerabat byt ked bude mat mala cca 3 mesiace, tak hadam to zvladneme.
merillka

Odoslaťod katkapd »

Ahojte baby :D
ja som tu uz cely mesiac nebola :ashamed: pred vianocami bola kazda volna chvila draha a teraz mam konecne po veceroch cas na svoju vasen-knihy.ale uz som vas musela ist konecne pozriet.som rad,ze sa vam tak pekne dari,maly Luky este nebeha sam,ale za ruky aj cely den.ked si najde "obet" chyti a nepusti,tak robime koliecka po byte.
aj ja som mala nedavno fazu,ze by som prijala este jedno,ale ked som si pomyslela ake to byvalo tazke najmä vecer,ked som bola na vsetko sama a teraz by som mala ukladat Lukyho a novorodeniatko,tak som si to rozmyslela.... drahy ma casovo narocnu pracu a ja som sa vtedy zapovedala,ze druhe,len ked bude byvat viac doma.ale uvidime...
inak mame sa fajn,len maly mi zacina strajkovat s jedenim.nikdy nevypluval,ale teraz to obcas robi.a uuuplne mi odmieta mliecne produkty.dokonca ani mliecne polievky nechce(tie robim z umeleho mlieka)muz ma utesuje,ze ved ho je dost(ma 11kg)a ked by bol fakt hladny,tak zje,ale aj tak-jedaval uz aj okolo 200g a teraz ani nie polovicu.a uz sa objavuju aj prve jedy,ked nie je ako chce on.ale nad tym sa len pousmejem,musi si zvykat... :D
aj u nas dopadla oslava 1.narodenin super,urobili sme riadnu vyzdobu a maly nevedel,ktoru hracku skor chytit.sam zhasol aj sviecku a kedze je Silvestrovy mal aj ohnostroj,ale iba pohladom z okna :D ale vsetkych 3 nas ta oslava tak odrovnala,ze sme vecer zalahli a prespali velky ohnostroj aj novy rok.no co-byt rodicom je narocne :lol:
drzte sa a nech su drobci zdravi,snad sem zasa pridem skor ako o mesiac :D
katkapd
začiatočník

Odoslaťod merillka »

Ahojte zeny, uz davno sa tu sice nik neukazal, ale keby nahodou ste sem zabludili, tak... 15.5. sme s velkou radostou privitali na tomto svete nasu druhu dcerku Miriam 3870 g, 51 cm.
merillka

Odoslaťod Anina71 »

Merillka z celeho srdca ti gratulujem ;) A prajem pevne nervy :lol:
Anina71
začiatočník

Odoslaťod zuzu883 »

merillka gratulujem k malej princeznej...Hlavne nech ste všetky zdravé...
Ja mám termín 11.novembra a tiež to tipujem na druhú slečnu.Neboli sme ešte na morfologickom sone,tak uvidíme,či sa nám ukáže v plnej kráse.
Anina71-ako zvládaš svoje poklady?Riško je už veľký chalan,asi to najhoršie máš už za sebou...
Ja sa obávam,ako zvládnem dve detičky súčasne (a to už od marca bývame sami v domčeku) a nikoho tu na pomoc nemám.Ale tak hádam,keď to zvládate vy ako aj iné maminy,musím si nejako poradiť :yes:
zuzu883

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.