Október 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Október 2011

Odoslaťod Adulienka126 »

Ahoooooojte mamulky!
JA ani neviem ako dlho som tu nebola tak uz mam konecne cas aj na vas. Ale musim sa priznat velmi casto som na vas myslela ako sa mate aj s detickami.
Elen len teraz som si precitala co sa ti stalo. Je mi to velmi luto ale zaroven skladam pred tebou klobuk ze si to zvladla. Aspon na dialku posielam velke objatie a boztek :ax
Velmi som stastna ze vase deturence robia pokroky.
A co je u nas nove? vela :D
Tak to vsetko nejak zhrniem. Uz asi dva a pol mesiaca som na Patka sama. S priatelom som sa rozisla... no jednoducho viete aki su chlapi kym im nehori pod ritou tak su majstri sveta a tomu moju uz aj dohorelo :D ale nie som smutna prave naopak on mi bral zivot bola som ako ziva mrtvola ...
Patko robi velikansku radost. Od polky augusta mi zacal chodit a teraz uz lieta po celom dome :D Hovori mama. Ukazuje na veci a vravi tototo... Inak papame uz vsetko ja som si prestala robit tazku hlavu z naso jedenia lebo on tie babatkovske gebuzinky nechcel a jest musi takze uz mame zmaknutu fasirku aj plnenu papriku a bez bolesti bruska .... viete vari moja starka a ona mala vred a neviem co vsetko takze ona vobec nepouziva skoro koreniny a sol a to nehovorim o bujone ten ani nevidela :lol: najradsej mame polievocku zahustenu krupickou toho sa maly nevie dojest.
Mliecko papa stale ale uz len vecer v noci a rano. rezim ustaleny nema takze este je to kadejake.... niekedy sa zobudi v noci niekedy ale to je zriedka aj mi ju celu prespi...
Mame zatial 6 zubkou. Na nocnik uz nechodime lebo strasne vyvadza a tak si ho beriem na zachod a dovolim mu splachovat mozno sa mu to zapaci a rovno pojde na zachod :D
13.10. sme mali prvy rocik juj to bola oslava super a ta torta mnamky :D maly asi hodinu pobehoval po dome s reznom v ruke :D
Inak co sa tyka mna tak volny cas travim asi tym ze som sa zacala ucit nemcinu dost som cvicila inak to je najlespia vec ked vas niekto vytoci toto robil byvali ako sme sa rozisli tak nepresiel jeden den co som necvicila inak by som z neho skoncila asi v cvokarni ... a este som sa dala na spoznavanie jogy na ktoru teraz uz nemam cas co mi je luto.... aaaaaa este taka vec to budete vediet len vy :D a moja mama :D zacala som pisat knizku neviem ci ju dokoncim nejak som sa zastavila :D
Bambulky prajem vam pekny dnik vela sil s deturencami... :)b
Prílohy
patulkoooo.jpg
(60.98 KiB) Stiahnutá 1850 krát
Adulienka126

začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Inga29 »

Ahojte mamicky :D
prepacte, ze som sa vam tak dlho neozvala ale teraz to napravim V:)
Elen uprimne ma mrzi co sa ti stalo a som hrda ze si sa k tomu takto pekne postavila a zvladla si to s rozumom ... verim ze sa nevzdate a dockas sa svojho vytuzeneho dievcatka aj ked viem ze tvoji clapci ta naplnaju stastim.
Lala Som rada ze malej slecne sa v skole paci urcite si z toho rada ... Chapem aj tvoje stavy kedze si uz vazne dlho doma a to je ubijajuce ale vyriesila si to uplne perfektne zaplnit si dni povinnostami znamena ze namas cas uvedomovat si nepodstatne veci :rol8:
Adulienka ostat s malym dietatom sama nieje ziadna sranda ale keby si mala s partnerom zit len koli malemu to by bola vacsia hlupost ... urobila si dobre ked si to ukoncila keby ta mal oberat o energiu tak rasej ju venuj malemu je nadherny a ty to zvladnes aj sama uvidis :yes:
Chenik aj tvoja mala je super ked sa jej u opatrovatelky paci budete mat doma splocenske dieta a to je velke plus ...
Zuzka blahozelam k svadbe :clap:
Luciiinka ako ste s malou dopadli nic si nepnapisala dufam ze je vsetko uz poriadku ...
No a teraz trosku o nas Tomasko 6.1O. oslavil prvy rocik tak sme cely vikend oslavovali ... torta bola krasna a on sa velmi tesil dotal kopu darcekou s krtorymi sa viac hraje ocko ako on lebo on je maly opravar zaujima ho dialkovac od tv, vypinanie a zapinanie mikrovnky, hadzanie pradla do pracky, otvaranie a vypradznovanie suflikov no ved to poznate :) ale je to zabava vazne s nim sa nenudime vobec ... Krasne blabota ale este sa mu nechce chodit stoji uz skoro 4 mesiace ale ked s nim prejdem zopar metrou sup na styri a uz lozi ale ved on si sam povie kedy je ten spravny cas takze ho nenutime ani nahodou ... Pekne dnicky stravene s vasimi ratolestami prajem a dufam ze sa tu rozpiseme znova budem rada :phone:
Inga29

0

Odoslaťod Elen74 »

Babulky zabulky peknu sobotu prajem, aj ked uprsanu, aspon mam chvilku na nejaky prispevok, inak som v jednom kole :haha Vcera som nasla malemu prerezanu stolicku, uz niekolko tyzdnov ju tam hladal cimkolvek, co mal v ruke, ale hlavne palcekom si masiroval dasienka, a aj na druhej strane mu trci kusok.... nastastie, musim si zaklopat, je dobrucky, noc prespinka celu a cez den spi 2 hodky poobede, niekedy aj doobeda, ked sa rano zobudi skorsie. Samozrejme, ze uz beha ako pretekar, vylezie kam sa mu zapaci (by ste mali vidiet moje sprinty k nemu, ked to zbadam :scared: ) dzavoce stale dokola, vie mi v knizke pekne ukazat co chlapcek robi.... papa, vonia kvietky, kde ma rucicku, ocicko... niekedy to aj opakuje. Zvlastnym sposobom nosi za kozuch nase maciatka, nechapem, ze pred nim nezdrhaju :nie: a je taky usmievavy smejko, velakrat sa z neho ideme popucit od smiechu. Velmi ma rad deticky, ked zbada rovesnikov, o par mesiacov starsich, tak ich ide vybozkavat a vystiskat, skoda, ze oni nemaju take pochopenie a hned mu zdrhaju :)) ani o hracky sa nechcu podelit, on je taky socialne adaptovany, ze nema problem tete predavacke v obchode dat ahoj, servus, alebo by sa kludne nechal aj ponosit, ale to je dost riskantne :D
Lala, tak ako sa maju - mate princeznicky? Rozmyslala som nad tym mamalandom, ale teraz do BA nechodim s malym, lebo sa varuje s babkou, uz by cely den nevydrzal so mnou v kanci a takto mu je lepsie. Ale najblizsie, ked tam pojdem aj s nim, ozvem sa Ti, ak mozes daj mi do spravy na Teba kontakt :) Adulienka, Inga, dakujem este raz za mile slova. Adulienka, velmi ma mrzi, ze ste sami, malinky je velmi zlaty a predpokladam, ze take sidielko mamickine. Velmi Ti drzim palceky, aby si mala vela sil a energie prejst tymto obdobim, nech stoja pri Tebe vsetci blizky a tes sa na krasne dnicky s drobcekom. Tu knihu dufam raz vydas, urcite si ju rada precitam.... a s tym cvicenim suhlasim, tiez sa chodim raz do tyzdna vybit na aquaerobic, ale hladam aj dalsie moznosti okrem cvicenia doma, velmi ma zacali bolet kriza, tak urcite cviky mi zmiernuju bolesti...a samozrejme plavanie je ulava.
Inga u nas to bolo s chodenim zasa tak, ze za ruku ani len krok nechcel, tak sa jedoval, ze on vsetko sam... napokon aj teraz, dufam, ze ho to prejde, lebo by som ho nerada nahanala na ulici, certika jedneho :evil-red:
Lucinka, chrenik, zuzka ozvite sa co nove, chybaju mi vase pismenka :cry:
Pripajam foto nasho strapkacika, so setrenicami, s tortou, a nasu tekvicovu rodinku :)) Majte sa krasne a piste...aj basne papa
Prílohy
narodky.jpg
1.rocik
(38.82 KiB) Stiahnutá 1807 krát
kuk.jpg
maly zvedavec
(33.62 KiB) Stiahnutá 1807 krát
u babky.jpg
opatrovatelky :)
(42.02 KiB) Stiahnutá 1807 krát
Elen74
začiatočník

Obrázky: 20

Odoslaťod Elen74 »

tie tekvicky mi nevzalo, tak repete :)
Prílohy
rodinka.jpg
tekvicova rodinka
(43.07 KiB) Stiahnutá 1807 krát
Elen74
začiatočník

Odoslaťod Lala2006 »

Ahojte.
Aké pekné fotky ste sem popridávali. Už má väčšina z Vás narodeninovú párty za sebou, tak chcem všetkým drobcom zaželať hlavne veľa zdravíčka.
Elen - napísala som Ti kontakt do správy...ak budeš mať čas, daj vedieť. Bola som v tom mamalande, no asi akurát som nevystihla práve najlepšiu Linduškinu náladu. Nechcela v tom detskom kútiku ostať s tou mladou slečnou, čo sa tam stará o deti...i ked by som bola meter od nej a popísala kávičku s kamoškou. Je to tam maličké, no útulné, majú tam výbornú kávičku...také príjemné miesto pre mamičky na materskej. No žiaľ, Lindušku som musela mať v kočíku a to sa tiež dostala do veku, že tam dlho nevydrží..ved poznáte. Teším sa už, ked bude sama chodiť, bude to veľká pomoc. Jej sa páči chodenie, ked ma drží, takže môj chrbát...uuuf....ale ked teda cíti, že sama nechce, tak nechce...nič sa nedeje...inak je motoricky veľmi čulá, lozí ako raketa...a furt sa usmieva :-))) fakt veľmi zlatá....Ona je od narodenia také veľmi nenáročné dieťa, i ked teraz ako chce chodiť a tak...nemôžem ju ani sekundu nechať bez dozoru, lebo len čo sa otočím, už niekam vylezie...ale ved to poznýte...takže teraz mi dá trochu zabrať zato. Laura je v škôlke ako anjelik, aj starí rodičia tvrdia, aká je dobrá...no ked je so mnou, je to hotová katastrofa...odvráva, je strašne tvrdohlavá...no to len so mnou a s manželom. Má také obdobie vzdoru, takže ona ma skôr psychicky vyčerpáva. Fyzicky už ani nie...ona sa sama oblečie, nakrmi, taká naozaj samostatná - veľa pomohla škôlka...
Inga - sa mi strašne páčilo ako si sa ku každému vyjadrila, že si ku každému mala milé slovo povzbudenia....také milé mi to prišlo.
Adulienka - vieš...my s manželom sme spolu asi 11 rokov (manželia 6)...a až teraz (pred mesiacom) sme sa 1x tak naozaj vážne pohádali. Mali sme 1x manželskú krízu. Strašne som sa trápilam schudla som príšerne (žiaľ, ide to späť :-(.....a ja som presvedčená, že keby sme nemali deti, tak k tejto kríze nedojde. Nechcem viniť deti, no chce, tým povedať, že narodením dieťaťa sa manželský, resp. partnerský život diametrálne zmení. Ja to považujem ako ťažkú skúšku vzťahu. Nie je to len zmena pre ženu ( i ked pre ňu najhlavnejšia), no s veľa vecami sa musí vyrovnať aj muž. A nie každý to žiaľ zvládne. Neviem, či toto bol dôvod vášho rozchodu, no prajem Ti veľa síl. Je asi ťažké vychovávať synčeka sama, no pokiaľ Ti nebol on oporou, pokiaľ Ti skôr uberal energiu ako dodával, tak nemáš čo ľutovať...a máš tu nás, sme kamošky...v čomkoľvek sa na nás obráť, radi pomôžeme. Drž sa!

pekný večer prajem
Lala2006
začiatočník

Odoslaťod Lala2006 »

ahojte.
Inak...čo sa týka nejakého odporučenia....nehovorím, že je zlé v mamlande, ale - ak by som mala odporučiť nejaké centrum, ktoré je super pre detičky, tak Vám všetkým odporúčam Buppi centrum v Palace shopping centre v BA. Tam je naozaj super. Tam by sme mohli dať aj viaceré rande , ktoré by ste došli :-)
Lala2006
začiatočník

Odoslaťod Inga29 »

Ahojte mamicky :D
som velmi rada ze si tu zase zaciname dopisovat ako pred rokom :) a dufam ze to bude stale castejsie a castejsie ...
Tomaskovi sa tlacia zubky tak trosku nekludnejsie spinka ale da sa to zvladat. Zatial ich mame 6 a 7 je uz do polovice von ale ved oni sa ukazu aj otatne na stolicky sa najviac tesim fuuu. Tomik je inac maly nezbednik vzdy nieco vystroji a tak ako ste aj vy pisali, ze sa nemozete na krok pohnut od svojich drobcov tak aj ja od nasho. Naprikalad minule som ho nechala v postielke dlhsie, ale videl ma z nej inokedy krici dost skoro ze chce ist uz von, ale vtedy bol az podozivo ticho tak som prisla blizsie a on bol oprety zubkami o ram postielky a so spodnymi zubkami dohryzol drevo na potielke, ale fakt ze dokonale :scared: takze mame novy vzor v dreve :jaj: ... potom ma v oblube vyhadzovat veci zo suflikov najviac sa mu pacia hrnce a potom sa do suflika posadi a chce sa zavriet ... raz som ho na minutu nechala so synovcom a ten ho dal na postel co by mi ani nenapadlo, maly chcel zliezt a sup z rozbehu dopadol rovno na čielko :skuli: viete ako to buchlo boze ani spominat sa mi na to nechce, tak sme rychlo volali sanitku lebo nam zacal modriet a odpadavat ale prebrali sme ho takze neomdlel, urobili mu RTG a vsetko chvala bohu bolo ok :drop: ale krvy by ste sa mi nedorezali ... No a veselsie myslim si ze uz kazdym dnom bude chodit lebo dostava odvahu tak len potom sa mame naco tesit :off
Elen maly je nadherny vazne maly smejko ... obdivujem ta co vsetko pri detoch stihnes .. Ja tiez zacinam s cvicenim minule som bola na preventivnej prehliadke u svojej lekarky a ked som zbadala svoju vahu ze 60kg az sa mi zakrutila hlava vazne 8 kg musi ist dole necitim sa takto dobre ...
Lala som rada ze ste si to s manzelom vysvetlili je velka pravda ze dieta zmeni vztah uz to nieje len o nas ale hlavne o detoch a zrazu sa ukaze sila vztahu, ale to ze ste mali krizu po tokych rokoch je urcite znamenie ze si rozumiete :)b A to stretko by som s radostou prijala aj ja len to mam trosku daleko kedze som z Kosic :lool:
Ok mamicky idem pozriet na drobca lebo spinka ci este nahodou nechce vstavat ved uz je aj dost hodin, aby mi potom vecer spinkal ... Pekny dnik vam prajem a tesim sa na novinky od vas :pa
Inga29

0

Odoslaťod Elen74 »

babulky ahojte, lala, inka, tesim sa s Vami :)
musim sa s Vami potesit, maly zacal taky super harmonogram, cely den je uplne zlatucky, vie sa pekne sam zahrat a poobede si pospinka 2-3 hodky. V noci je to tiez super, obcas sa preberie, ale cucne cajik a spinka dalej. Tak sa velmi tesim z tohto usmievaveho a dzavotaveho obdobia. Aj si uzivame krasne pocasie, doobeda sme vonku aj cez 2 hodinky.
Inka, mna az zamrazilo, ked som citala o tom uraze, lebo aj nam sa to raz stalo, ale to sme este nechodili. Teraz ho strazim ako aj cez troje dvere :) laserovymi ocami :off
Pekny vecer a malym drobcekom boztek :ax
Elen74
začiatočník

Odoslaťod Elen74 »

babuleeeeeeee kde ste vsetky??
tak my uz mame 3 stolicky, dnes som mu nasla novu prerezanu, uf, ale sme chorucki, najskor zacal najstarsi, potom ja, tatino a napokon maly chrustik. Tato noc bola strasna, lebo mu hlieny zatekaju a nemoze dychat, aj ked ma hlavicku poriadne vysoko, do 2hod bol hore asi kazdu pol hodku, potom uz spinkal az do rana. Ale na to, ze je chory, ma horucky, tak lieta, chce byt vsade a vsetko vidiet, dzavota - velmi sa mu rozviazal jazyk, uz povie na pavuka - pa, ked sa ho spytam, co je vonku povie - tma, to t trosku prehltne, jest si pyta ham, alebo mnam V:) a tak rozne nazvy, snazi sa opakovaj ako daj, sem, a ukazuje ukazovackom pekne na veci :)
My sme mali ist zajtra na turistiku do Rohacov, ale bohuzial, aj ked sme sa tesili, musime sa liecit.
Tak piste piste piste, lebo Vam poslem jablckovo cokoladovy kolac :))
Pekny slnieckovy dnik...a dnicky.
Elen74
začiatočník

Odoslaťod chrenik »

ahojky maminky,
ale nam to tu zakapalo :ham: , to bude asi tym, ze uz nemame na nic ine okrem nasich zlaticok cas.
Lilinka si doniesla z jasli poklady - ma v nosteku streptokoka a hrdielku candidozu a pritom je uplne zdrava, ziadne sopliky alebo kasel, no budeme teraz doma a uvidime co povie doktora. Ona jej chce dat antibiotika, ale hadam existuje aj alternativa /aj ked asi nie :( :mad: ).
Mala uz chodi po byte veselo bez pridrzania a vonku si vzdy este popyta rucicku. Taktiez sme zistili, ze je asi "alergicka" (precitlivela) na teplo. Keb mala v detskej pri spanku 20°C, tak kaslala, zle spala, no proste hruza. tak sme experimentovanim prisli na to, ze tam musi mat 17°C. Ja uplne umieram, ked k nej mam ist, alebo ked ju uspavam a ona veselo drichme:-). Este stale nevie prespat celu noc, vzdy sa tak 1-2x zobudi, posadi sa, musim prist zo spalne, daj jej pusu,pohladkat ju a ona zaspi dalej.
Este niektora kojite? ja som s tym uz viac-menejsekla, uz som nevladala tolko krat denne odsavat mlieko a mala sa na pocudovanie teraz sama na ranajky prisaje (rano ked sa prebere,otvori pusu a zacne robit mama, mnam-mnam).
Elen-uz ste zdravi, boli ste v Rohacoch?
Inga-co maly je v poriadku?hadam si uz dava pozor. az som skoro zamrzla, ked som to citala, neviem si ten strach ani len predstavit.
Ale som sa rozpisala, idem este oddychovat.
tak sa tesim na Vase odpovede a nove infosky.
Prílohy
PA200016.JPG
Budime rodicov na dovolenke:-)
(52.6 KiB) Stiahnutá 1661 krát
chrenik

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.