Október 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Október 2011

Odoslaťod luciiinka »

Ahojte
Elen, zlatíčko, to mi je moc moc ľúto, až ma zamrazilo, keď som to čítala..obíjmam ťa silno aspoň takto :moj a muži, hmm...to určite muž nepochopí, aj keď je to ich funkcia veľmi to bolí, keď nevedia pochopiť takú dôležitú zmenu hlavne u svojej ženy, ale si silná a ty to zvládneš, verím ti !
Lala k tým kiahniam, tak susedine deti tiež mali kiahne a aj som rozmýšľala , že k nim pôjdeme na návštevu, ale potom som si to rozmyslela hlavne kvôli tým teplotám, aj keď by som bola rad, aby to baby mali už úspešne za sebou...v každom prípade ti držím palce, aby to kiahne neboli a ak predsa, tak aby ste to z prehľadom celé zvládli...
My sa máme inak celkom o.k., až na to, že Sárka sa neustále / už to trvá asi mesiac / sťažuje na bolesť v krížoch, nie každý deň, ale tak tri až štyri krát do týždňa čo je dosť a na to, že ju stále a to každý deň škriabe šušurka alebo sa jej nedá vycikať poriadne a potom jej samozrejme cvrkne...no začínam byť z toho zúfalá, už som jej aj moč dala vyšetriť, ten je v poriadku..tak už neviem..ešte som čítala na nete, že by nebolo na škodu ísť na sono močového mechúra a obličiek...no ale neviem, že či si to môžem normálne vyžiadať takéto vyšetrenie alebo ako to funguje, ak by ste mi mohli ohľadom tohto nejako , hociako poradiť, bola by som vám veľmi vďačná :4: no musím ísť, lebo baby už na mňa vykrikujú, ozvem sa čoskoro, pa a držte sa
luciiinka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod bystruska »

Prajem pekny den.....
Prepacte ze som sem zabrusila....ja som z augustovej diskusie, moj Jakubko je na konci augusta takze to nie je az tak velky rozdiel.....zvyknem vas citat, lebo u v nasej diskusii to tiez stagnuje...raz je zivo, potom dlho nic....chcela som reagovat na prispevok Elen.....v prvom rade, je mi luto ze vam to tak dopadlo, ale chcem ti povedat nezufaj...ak sa smiem spytat, kolko mas rokov, ked si pisala ze mas davno po 35-ke....ja som rodila Jakubka ako 42-rocna, po dvadsiatich rokoch ako som mala dceru...bolo to babätko chcene, nie nahoda a poviem ti, nie je nic krajsie...si to uzivam, aj ked je to certik....tehotenstvo som mala uplne v pohode, aj porod, takze ked sa tvoj organizmus zotavi, mozete sa este pokusit o babo a uvidis, ze to vyjde... :D ak chces, mozes si precitat moje prispevky aj pozriet fotky v augustovej diskusii....mam zdrave, krasne dieta aj ked sme riskovali a ludia nas odhovarali....tak sa drz a aj vsetky maminy a deturence septembrove a oktobrove....
bystruska
začiatočník

Odoslaťod chrenik »

ahojte maminky,

juj Elen, strasne ma to mrzi. Bolo mi do placu, ked som to citala. Je uplna pravda, ze chlapi nikdy nepochopia co citime, my matky. Mozno to vyznie sialene, ale co som sa ja naplakala v kupelni, kym som si zvykla na svoju ulohu matky a drahy nepochopil co mi je a to je pritom fakt uplne fantasticky muz.

Nejake novinky od nas: chodime okolo nabytku a vrhame sa mame do narucia a snazi sa v stoji udrzat rovnovahu. Uz sme kupili prve topanocky - bola to riadna odyssea. Dnes bola malinka prvy krat na polden u opatrovatelky - ta si ju chvalila, ze ani nevedela ze ju ma, vobec ziadny plac. Je pravda, ze Lily je velmi spolocenska.

MAJTE sa krasne a neuvarte sa.
chrenik

Odoslaťod Elen74 »

lucinka, chrenik, lala, ahojte a dakujem za podporu, uz aj tomu mojmu chlapovi doslo, ze to nie je pre mna len tak, ze to citim ovela intenzivnejsie a citlivejsie. Rozmyslam, ze mate odo mna len same sokujuce spravy :bored: Mamulky, inak uz som doma, vcera som to absolvovala a moj nazor.... radsej dva porody ako jeden takyto zakrok.... urcite je to najma z psychickeho hladiska tazsie, ale aj fyzicky som sa citila znicenejsia, ako z posledneho porodu. Nemam ziadne komplikacie, uz som ok.
Bystruska, dakujem aj Tebe, ja tiez obcas zabrusim do inych mesiacov a od Teba som citala tiez niekolko prispevkov, urcite to neberiem tragicky, budem mat 39, uz mame tri deti, resp.chlapcov, najmensi mal nedavno 10mesiacov, ale chceli sme mu zabezpecit rovesnika, aby casom nebol smutnucky a mal sa s kym pohrat. Doma sa veru nenudime ani chvilocku, takze smutne myslienky su hned zahnane do kuta :yes:
Babulky ten nas maly zabiacik tak beha po styroch, ako stihacka, ze cakam, kedy si tukne nosik o zem, lebo nohy su rychlejsie ako ruky :O Coraz castejsie sa pusta do krokov, rovnovahu drzi aj stvrt hodku a stoji a hra sa, alebo nieco vlaci v rukach a trenuje svoju stabilitu. Najradsej je vsak bosy, este stastie, ze je leto, tak beha aj vonku bosy. Este musim jednu milu spravicku, dnes som sa velmi nasmiala pri bazene, lebo sa tak osmelil, ze chcel plavat sam (samozrejme s tatinkom, ja do vody nesmiem) az mu skoro usiel, tak pistal a spliechal, normalne som sa nahlas smiala. Tesim sa, ze je pekne pocasie, aj ked strasne dusno a ja by som chcela urobit hruskove a jablckove vyzivy, len v tychto horucavach sa mi veru nechce. Preto oddychujem a pustim sa do toho trosku neskor.
Vsetky vas pozdravujem, aj deturence a uzivajte si krasne prazdniny a tesim sa na nove spravy :pa
Elen74
začiatočník

Obrázky: 20

Odoslaťod luciiinka »

Ahojte :4:
Elen, zlatíčko na jednej strane som rada, že to už máš za sebou a na druhej mi je to stále ľúto...aspoň, že máš tých svojich štyroch chlapov doma :wink: a hlavne som rada, že aj muž sa aspoň ako tak vcítil do tvojich pocitov...
Ja mám tento raz tiež pre Vás takú " zmiešanú " správu...možno to len potrebujem niekomu povedať, tak mi prepáčte....1.8. sa narodilo susedke dievčatko, Katka...nechali ju trápiť v PN 20 hodín, že prvorodička a malú jej ani neukázali, že nech si oddýchne..na druhý deň ráno jej povedali, že malá je na tom veľmi zle a keď podpísala reverz a išla za ňou do TT, povedali jej, že malinká bude žiť 5 dní..Katka zomrela do dvoch hodín...no a pozitívnejšie..druhej susedke sa v deň Katkinho pohrebu narodil zdravý synček Maťko...paradoxná situácia, všetky tri sme kamarátky....je to celé také divné, smutné a krásne....fúúúú...som rada, že mám nádherné, zdravé baby, aj keď ma niekedy poriadne hnevajú...
Inak čo sa týka Sárky , tak nič nové až tak nemáme, akurát stále tie kríže...nielenže ju stále bolia, ale dokonca sa jej tam spravili modriny, takže na pol chrbátiku je modrinová..neviem, čo to je za príznak, ale zo dňa na deň, zajtra s ňou už konečne pôjdem lekárke, tak potom dám vedieť, čo a ako..
A Hanka, smejko dnes spravila sama 5 krokov a zlatá je, keď sa jej niečo podarí, tak si aj sama zatlieska :D no a topánočky, tak na tie sme si zvykali asi týždeň, aj teraz ich sem-tam ešte vyzuje, ale pekne sa snaží chodiť v nich.
Inak mamulky, ktoré už nekojíte, dávate ešte bábinkám umelé mlieko ? naša kočena ho totižto vypľúva, snažím sa jej ho dať aspoň večer pred spaním, ale nie vždy sa mi to podarí
Idem spať, zajtra vás pozriem..a ďakujem..že ste, že ste ma vypočuli.....pekný večer ešte :4:
luciiinka
začiatočník

Odoslaťod Zuzka:) »

Ahojte kocky, tak po par mesiacoch som tu znova...
V prvom rade Elen je mi neskutocne luto co sa stalo, posielam ti boztek, si statocna mamina... Mas ale neuveritelne sikovneho toho Filipenka ako citam, klobuk dole :wink:
Svadba dopadla vyborne, kazdemu sa pacila, no my sme si ju moc neuzili, furt sme dakde behali, fotenie, cepcenie, milion zalezitosti, ale inka bol to krasny pocit, a nas vztah je od vtedy (alebo od svadobnej cesty?) este lepsi.... Moj mily muz ma zobral na Barbados, pani moji, bolo to pre mna prekvapko..... Maly bol doma s nasimi, bolo mi smutno za nim, ale na druhej strane uz sme toto potrebovali, byt konecne normalne spolu po tomto sialenom obdobi, babo, skusky, svadba.....
My mame uz 7 zubov, 4 hore, 3 dole. Lacko lezie ako pavuk, strasne rychlo, vsade sa postavi, teraz sa uci zo stoja sa zohnut a zdvyhnut hracku, potom sup na ritku. Je krasny a zdravy. 3.septembra ideme este do poradne, som zvedava kolko vazi, typujem takych vyse 10kg :D
Majte sa krasne, bozkavam vas :)
Zuzka:)

Odoslaťod Elen74 »

Mamulky babulky a deticky zlate ahojte :) Lucinka, zuzka dakujem este raz, my uz sme opat v normalnom rezime. Zuzka gratulujem k svadbe, prajem Vam velmi vela stastia, lasky a porozumenia. Lucinka, uz davnejsie som si citala Tvoju spravu, najskor som zostala bez slov, nemohla som sa ani vyjadrit, je to pre mna velmi smutne, viem, ze zivot musi ist dalej, ale bolest v srdiecku zostane navzdy. Ja sa tiez velmi tesim a dakujem, ze mame tri zdrave deti. Ja maleho kojim, ale ponukla som mu aj nutrilon, vobec ho nechcel, resp od odmieta cokolvek vo flaske s cumlikom, takze neviem. Ale krupicovu kasu a puding varim z normalneho mlieka a to mu velmi chuti.
Idem sa na vas pozriet, kym nam zacne opat skola, lebo budeme v jednom kole, kym nepridu vianoce (ze vianoce :scared: ) este predvcerom sme sa kupali. Lenze to tak leti, ze o par tyzdnov budeme oslavovat prve narodeniny nasich drobcekov. Ake darceky ste vybrali?? My sme boli tento tyzden na chate a tam mali bager, traktor, nakladiak, take na pieskovisko a maly sa od toho nevedel odtrhnut, takze volba je jednoznacna :yes: A musim sa pochvalit, my uz chodime, pred tyzdnom zacali prve ozajstne krociky doma, ale tento tyzden exceloval, postavi sa a strasne sa mu paci chodit, normalne pri tom pisti a vydava take tesive zvuky, ze sa musime smiat. My sme drobceka za ruky vobec nevodili, ked chcel isiel popri nabytku alebo stvornozky, takze sme chrbatiky setrili. Napokon sa sam rozhodol chodit, ked si na to trufol. Babulky a ako ste na tom so zaspavanim? Ked bol Filipko mensi, zaspaval v pohode v postielke, ale tatinko ho naucil cez leto zaspavat na rukach vonku, ja som ho to len tento tyzden odnaucila a konecne opat zaspava sam v pohode v postielke. Potom prespinka celu noc, niekedy sa zobudi nad ranom, dam mu vodicku a spi dalej. Cez den spi 2-3x (podla toho kedy sa rano zobudi) a to v kociku na prechadzke alebo doma v postielke, najcastejsie ked ho kojim. Co sa tyka vnimania, uplne bez problemov rozumie co sa po nom vyzaduje, ked poviem ideme ham okamzite nastupi, aj ked poviem ideme von, uz sa aj zbera :)) Najlepsie je, ked poviem, chod urobit tatinkovi aba, tak sa k nemu rozbehne a da mu aba. Uz dava rucickami papa, podava ruku pri slove servus, dava nam ovonat kvetinku a ocakava, ze si kychneme a potom sa tomu strasne smeje. A zacal sa aj hanbit, vtedy je strasne zlaty. A najma blaboce ostosest mama, baba, da, dede, ham a pisti a ked mu spievam, tak zacne "tancovat". Velmi rad mi pomaha v zahrade, ked trham burinu vytrhava so mnou, a ked odhazdujem popadane jablcka, hadze ich tiez :ax zlaticko nase pracovite. Samozrejme uz objavil aj caro jedovania sa, mam pocit, ze prichadza obdobie vzdoru, ktore trva vraj do troch rokov (ja si myslim, ze do 18tich :D) takze pevne nervy vsetkym :jaj: Tesim sa na vase spravy, som cela zvedava, ako sa vam dari, ake pokroky robia vase zlaticka a tuknite nejaku tu fotku, nech sa potesime :) Majte krasny zvysok vikendu :pa
Prílohy
P1010837.jpg
nas smejko
(34.94 KiB) Stiahnutá 1847 krát
P1010917.jpg
maly zahradnik
(55.63 KiB) Stiahnutá 1847 krát
Elen74
začiatočník

Odoslaťod chrenik »

ahojky maminky,
ako sa mate? co mate nove? volako nam to tu zaspava:-) ale to bude asi tym, ze mame kopec roboty s nasimi drobcami.Elen, tesim sa ze uz cupitate. Nam sa volako este nechce. Lilinka sice okolo nabytku a okolo stien veselo cupita, ale do priestoru sa zatial neodvazi. Svokra ju naucila chodit za rucicky:-( ale doma to nerobim, predsa len mam len jeden chrbat a ten si dost nicim, ked ju musim zdvihnut (ma 11kg, obcas je to ufff :ashamed: )
Od zaciatku septembra chodime k opatrovatelke, strasne sa jej tam paci, normalne je smutna ked ju odtial beriem domov. uz tam ma aj kamosku :scared: Opatrovatelka povedela, ze je velmi priebojna a spolocenska, co ma straaaaaaasne tesi. dokonca sa s 3-rocnym chlapcom pobila, ked jej zobral kocku :ham: Aspon viem, ze jej nikto nebude neskor robit :lol:
Maminky, ako budete zavadzat kravske mlieko. Ja som rozmyslala, ze jej spravim privarok, predsa asi bude lepsie, ked to mlieko bude najpr prevrete.

Ja nemozem uverit, ze ti nasi drobci budu uz mat ROK :lool: :off , ved este len teraz sme videli na testery tie 2 ciarky. Aku torticku budete robit? Ja spravim asi dve, jednu pre nas a jednu piskotovo-jogurtovo-ovocnu pre malinku a tam jej dam sviecku. straaaaaaaaaasne sa na to tesim.
tak sa drzte, koncim, lebo som sa volako rozkecala (chi,chi.rozpisala)

Renca a Lily
chrenik

Odoslaťod Lala2006 »

Ahojte.
Elen - som rada, že si pozitívne naladená, že všetko zvládaš...si proste - naša ELEN 8)
No...začal školský rok a pre nás veľká zmena. Naša Laura nastúpila do škôlky. Je z nej nadšená...chodí len na pol dňa, no pre mňa je to veľká pomoc... Ona sa tam má dobre, aj my s Lindou sa máme dobre. A už som si toooľko aktivít naplánovala, že emám ani chvíľu voľna- Ale to je dobre. Inak by som scvokla. DLhšie som sa neozývala, no to preto, lebo som mala čudné stavy...myslím psychické...žiadna sranda byť už 3 roky doma...neviem...ja sa teším, že mám 2 zdravé deti, no ten život sa zrazu stane taký...ale nechcem nikoho strašiť, i nič negatívne písať.... Už mi je lepšie, už mám plány na každý deň. Začala som chodiť do jazykovej školy na angličtinu. Myslím, že je to potrebné a som rada, že som sa prihlásila. Chodievam pondeloky a štvrtky doobeda. Laura je v škôlke a tam, v tej jazykovke je detský kútik, kde dávam Lindu (sú tam s ňou vyškolené pedagogičky)...a tam sa s ňou hrajú. Zatiaľ to zvláda super. Takže ona sa zabaví, naučí sa spoločnosti a ja sa vzdelávam. Stredy doobeda zas chodíme do Blavy na svičenie s bábätkami pre detičky od 1-1,5 roka. Síce je tam najmladšia, no najsmelšia. Je to veľká nezbedníčka. Cvičíme na fitloptách, masírujeme svoje detičky, ..tiež si myslím, že je to vhodné pre socializáciu...ja sa teším z toho. A zas v piatok podvečer chodievams Laurou na angličtinu pre deti - myslím, že už je vo veku, ked to má veľký zmysel a vidím, že po 1 hodine sa toho veľa naučila.Takže furt mám niečo. Zajtra máme s Lindou voľné doobedie, tak skočíme možno do mamalandu (v Blave). Je to taká herňa pre detičky, je tam aj kozmetika a kaderníctvo pre mamičky...údajme veľmi dobré, ešte som tam nebola...ko je z Blavy - odporúčam...resp. dám vedieť ako tam bude :)

A predstavte si!!!! My v nedeľu máme 1 rok !!! Naša Linduška je veľmi dobručká...ona sa vkuse usmieva . Fakt. Neskutočnééé. Lozí veľmi rýchlo po štyroch...všade sa stavia, aj popri nábytku prejde, no sama ešte nie...ale ved...má čas...ani ju nenútim. Ked sa bude cítiť nato, tak sa pustí a hotovo.
My v sobotu máme megapááárty. Máme v rodine (najbližšej ) 4 septembrovky. Moju mamu, Lauru, Lindu a švagrinú. Takže to všeto spojíme a v sobotu u nás oslávime. Ja som u našej tortárky objednala vláčik. Rušeň bude niesť veľkú jednotku (to bude Linduškina), potom pôjde 1. vozeň s trojkou a na nej Hello Kitty (to bude Laurina)...potom švagriná...a mama... každý vozeň s číslom narodenín. To bude prekvapenie, nevedia o tom...tak som zvedavá.
Som sa rozpísala...Baby, čo ste niekde v blízkosti BA - tak môžme dať príp. stretko v mamalande...zajtra to omrknem. Ok?
DObrú noc Vám prajem...papa
Lala2006
začiatočník

Odoslaťod Elen74 »

Ahojte babulky :) joj, veru niekde lenosite tusim skoro vsetky :yes: a to som bola zvedava, ako sa mate, ako vam rastu deturence a co mate nove. Tak pridame nieco my, ked uz podaktore babatenka oslavuju rocik. Lala, dakujem za tu uvodnu vetu, velmi ma potesila a zahriala na dusicke aj srdiecku, dufam, ze ste oslavili ako sa patri, ked uz bolo tolko oslavenkyn, posielam zubrienkam bozteky :ax Je uplne fantasticke, ze si zacala chodit na kurz, aj malej to prospeje a tesi ma aj Tvoja radost z Laurinky,ze uz je velka skolkarka. Asi na kazdu z nas dolahne skor ci neskor tuzba sa opat rozvijat a vzdelavat, kazda to samozrejme pocituje inak, ale netreba to nechat ujst. Aj u nas je od septembra zmena, ja som 2x v tyzdni v praci v Blave, chodim aj na cvicenie vo vode, co prospieva najma mojim krizom, drobcek je zatial s tatinkom alebo babkou, je to zmena aj pre mna, a vlastne vsetkych, kazdy sa opat uci nieco nove..... a myslim, ze najlepsi osoh z toho ma nas syncek, lebo takto cerpa len to najlepsie z kazdeho :) Vcera sme boli na tretom ockovani, juj, maly vecer nemohol chodit ako ho to bolelo, tak nam ho bolo luto, dnes mal este trosku zvysenu teplotu, ale uz cupital po zahrade, dufam, ze zajtra a uz bude po vedlajsich ucinkoch. My sme narastli na 84cm a 10kg, na nosenie myslim dost :drop: Uz sme mali aj zopar urazov mensich, rozbita pera, ked bezal po styroch a ruky nestihali nohy, nechcel sa vyhnut skrinke a pod. CHvilku je plac, ale potom uz aj frci opat na plne obratky.
Co som Vam to este chcela, este jedna zmena, maly konecne prijal Nutrilon ale len prichuteny, nasla som babanovy a vanilkovy, takze uz chodi spokojnejsi spinkat, takze som ho postupne odstavila. Je velmi ucenlivy, uz hovori mama, tata, mnam, baba, a take zvuky rozne, dava veselo papa, servus, ked chcem pusinku, uz aj bezi mi ju dat, vie kyvat hlavou na ano, a na nie, ked uvidi kvietok povie hapciiii (to ma tesi najviac :) ukaze kde je mesiacik, lietadlo, hviezdicky, jablcka na strome... a ukazuje aky narastol, urobi tapusky, varila mysicka... dokonca ma vie napodobnit, ako robim nonono a to uz vsetci pukaju od smiechu :lool: Tak u nas je to vesele, aj ked som vecer rada, ze zalahnem a ani sa nehnem :sleepy: Budem velmi rada, ked sa ozvete, prajem Vam velmi vela radosti z deticiek a detickam posielam pusinky. Papa :pa
Elen74
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.