NOVEMBER 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: NOVEMBER 2011

Odoslaťod dolly20 »

ahojte maminy
my sme zacali prikrmovat ryzovou kasou, takze miesto vecerneho mliecka, papame kasicku :) pediatricka vravela, ze mozem pomaly davat mrkvu, potom k nej zemiak atd, a az okolo 6. mesiaca skusit pridat postruhany rozok do jedla, aby si mala pomaly zvykala na muku.... takze my na to pojdeme asi takto postupne... :)
inak dala som malu zaockovat proti rotavirusom, podava sa to cez usta a je to sladke, takze ziadne sceny neboli :)
Hanka uz prisla na to, ze ma ruky a konecne bucha do hraciek na hrazdne ako diva :) avsak objavila si aj nozky, takze obcas je to riadny boj, kym ju prebalim a obleciem :)
Nasla som jej na nozke taky maly suchy fliacik, ziadny ekzem to nastastie nie je, len ze je to suche, tak nam dr predpisalu kyselinu mliecnu, ze to je naj pre babatka.. inak tuto kyselinu sme tu uz raz riesili, dufam, ze pomohla a pomoze aj nam :)
drzte sa
dolly20

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod dolly20 »

ahojte kocky,
ako sa mate? a babatka??? ono to su su vlastne celkom velkí ludia, a nie babatka :D
My sa mame fajn, skusali sme papat pomixovanu mrkvu a mala sa pri tom tvarila, jak keby jedla citron, takze s mrkvou som u nej neuspela... :( asi skusime zemiak a pomiesam ho s jej mliekom a zarobim jej z toho taku zemiakovu kasu :)
Ozaj holky, este sme tu nepreberali, ake plienky a aky praci prostriedok vlastne pouzivate... bo nie kazdemu babu robi konkretna znacka, tak sa podelime o skusenosti :)
Inak prajeme pekne sviatky :)
ahojte
dolly20

Odoslaťod Liinda »

ahojte :flo:
ako sa máte?
Vo štvrtok sme boli na prehliadke s Milankom, akurát má 5 a pol mesiaca, váži 6400 g a meria asi 67 cm. Chodíme ešte stále cvičiť do rehabilitačného centra, pretože maličký má hypertonus, ale verím že sa nám to tou fyzioterapiou podarí odstrániť. Používa už niektorá z vás športový kočík? My sa chystáme jeden kúpiť, veľa mamičiek mi hovorí že už od šiesteho mesiaca je možné vymeniť hlboký kočíček. Uvažujem aj nad ohrádkou. Zatiaľ si ho dávam do kočíkovej vaničky keď od neho potrebujem na chvílku odísť, do postieľky ho dávam iba spinkať a v tej vaničke už dokáže poriadne vyvádzať :haha
Podľa našej pani doktorky máme od šiestej mesiaca začať papať popučenú zeleninku, začíname zemiačikom a mrkvičkou.
Inak prášok používame Persil sensitiv gel, avivážik dezinfenkčný z DM a plienočky Pampers Sleep&play...
Pekný dník a píšte ako sa vám darí, už sa neviem dočkať čo máte nové... :pa
Liinda

Odoslaťod dolly20 »

My pouzivame sportovu cast od 5. mesiaca, v tej vanicke mi uz nehcela byt, tak my sme uz vymenení :) inak sa rada hupe v takej hupacke co aj vyhrava a najnovsie sme objavili Tuli vak, tam ju polozim a vozime sa po byte, velmi sa jej to paci :) velmi dobra vec to je, nema kam padnut, ked ju aj necham samu, bo uz mrte vymysla, kruti sa kade tade :)
Prikrmy davame uz dlhsie, zacali sme ryzovou kasou, potom ryzovo-vanilkovou, teraz mame ryzovo-kukuricnu kasu, medzitym mi uz papala zemiakove pyre, Hami mi poslalo vzorku pyre zemiaky s mrkvou, to jej cutilo velmi :) 2x dostala do kase banan, sice sa xichtila, ale zjedla :) takze postupne pridavame do jedalnicka nove veci :)
Ja pouzivam Lovelu prasok na pranie, mala som aj ten DMkovy, ale z toho mala mrte suchu pokozku, tak uz nepouzivam :) a plienky striedame Huggiesky premium a Babylove a na noc dostava BIO Babylove-ky, tie nie su bielene chliorom a predsa len, uz ked v noci ma tu plienku najdlhsie, tak nech sa zbytocne nezaparuje... :)
dajte vediet aj ostatne, ako sa mate :)
papa
dolly20

Odoslaťod lenika76 »

ahojte babenky,
tak ideme sa aj my podelit o nase radosti aj starosti :rol8:
nas Leo ma 5 a pol mesiaca, minuly tyzden sme boli na poradni a namerali nam 6,5kg a 63cm. Stale sa vylucne dojcime :mm: , ale uz za kratko zacneme pekne papat. zubky este nemame, ale akoby mali svoje fazy rastu a ked to pride, tak maly by zjedol-zozul cokolvek. asi ho to riadne svrbi, lebo uplne najradsej ma vtedy suche zipsy :haha

maly sa nam kotula ostosest a najradsej by uz sedel. ujo ortoped nam povedal, ze ked mu to tak ide a ma to tak rad, ze pol hodku ho mozem nechat posediet. to je niekedy velka pomoc, lebo ked papam alebo chystam kupel, tak ho dam do vysokej stolicky na chvilku. ja som kludna, ze sa mi neskotula alebo neprevrati niekam (polovicka je na tyzdnovkach, tak som na maleho cez tyzden sama) a maly je z toho prestastny, smejka sa, nadskakuje na bobecku, vyska od radosti :dance:

inac dolly, my sme sa tiez pred par dnami zacali blaznit s tulikom, je to parada :punk:

pred dvoma tyzdnami sme zacali chodit na kurz plavania pre babatka. u nas to stoji 10 lekcii 85 eur, sme v termalnej vode. vyucba je 30 minut a potom mame este 10 minut len pre seba, mozme sa len clupkat, pustia nam bublinky, nafuknu vselijake hracky... :balon: malemu sa to velmi paci. len niekedy je to tazke nacasovat s jeho fazami bdenia, minule mi skoro zaspal priamo v bazene. zaciname o 7:00. no odkedy sme zacali chodit, cez den mi zase dlhsie pospi :sleep:

na poradni ma ale doktorka trochu vydesila. merala malemu obvod hlavicky a povedala, za sa rast spomalil a ze sa mu kosti na hlave na dvoch miestach prekryvaju namiesto toho, aby sa pekne zrastali v rovine. aj mi ukazala take hrcky na tych miestach. povedala mi, ze hrozi, ze ak bude lebka rast pomaly a mozog rychlo, tak mozu byt problemy, aj operacia hlavy!!!! pred tym vysetrenia CT a "150" rtg snimkov!!!!!!!!!!!!! :-?? hroza len pomysliet. a kontrola je az o mesiac, mam pocit, ze sa dovtedy zblaznim. casto mu tie hrcky kontrolujem s nadejou, ze zmiznu... nemate nejaku skusenost, co s tym moze jedna mama robit? :help:

ale inac v poho, maly je zdravy, vesely, vselijake grimasy nam predvadza a rozveseluje nas, blabota si kadeco. najnovsie ma zabavku s jazyckom :vyplaz: strasne ma rad deti, ale dospelych uz zacina podozrievat, teda takych obcasnych. ja som tiez ok, len klby ma strasne bolia, hlavne od bedier dolu a krize. nedari sa mi ist s hmotnostou dolu. esteze mame satku a manducu, tak sa mi lepsie nosi a malemu sa to tiez velmi paci :moj spolu sa tak tulime, ale aj vysavame, varime, nakupujeme, hocico :)b no a snazim sa najst si uz nejaku robotku z domu, co by som mohla popri malom, lebo nechcem ho nikomu nechat, ved som na neho 8 rokov cakala, ale na druhej strane dajaku korunku budem musiet zarobit, lebo z jedneho platu nijak raz nevychadzame. esteze mame starych rodicov, ktori sme tam nieco sami od seba prispeju...

pouzivame latkove plienocky a som s nimi velmi spokojna. dnes su uz take vymozenosti, vselijake superne nohavickove plienky, v ktorych maly normalne vydrzi aj celu noc a hoci je docurany, tak je suchy. inac mi vyspi celu noc uz od 2 mesiacov, len niekedy sa potrebuje dokrmit, ale to max. raz. takze necha pekne aj mamu oddychnut, zlaticko :flo:

a ozaj baby, ako sa maju k vasim malym anjelikom stari rodicia? ja som velmi neprijemne prekvapena, ze nasi sa takmer nezaujimaju o maleho a akoby "cakaju", az maly vyrastie a bude s nim "o com", lebo teraz akoby to pre nich bolo o nicom. peniazky, ktore sem tam prispeju, sice potesia, ale ovela radsej by som bola, keby sa leli pozriet maleho, sli by s nami na prechadzku alebo len tak nadväzovali puto. o nejakej pomoci typu "postrazim Ti dieta, vybav si, co potrebujes" sa mi ani nesniva :no: vy to mate ako? ma vam kto pomoct s drobcami?

no, vela som popisala, dufam, ze ste to zvladli. drzte sa, myslim na vas a vzdy sem rada chodim... tak vela stastia :4: :pa
lenika76

Odoslaťod dolly20 »

caute maminy
idem sa vam pochvalit, moja Hanka uz sama sedi a ma prerezane 2 spodne zubky :) tak sa tesime, ze aky velky pokrok nastal :)
Leni: u nas je to tak, ze obaja babkovci adedovci by boli naj, keby mohli mat malu furt.. hlavne svokrovci, tí su cely na makko a naj by boli, keby ju mali len sami pre seba....
dolly20

Odoslaťod Monikmotylik »

Ahojte kočeny,
je mi veľmi ľúto, že som tu nebola tak dlho, veď ste mi aj veľmi chýbali, ale pri malom sa ja tu už tak ľahko asi nedostanem. Je taký živý, že ja som viac unavená, ako po pôrode. Ale nie, nie je to také hrozné, ale deň mi prejde, ani neviem ako. Danko mal 12.5. 7 mesiacov, koľko váži presne, to neviem, ale možno už aj na 8 kg to pôjde, lebo nemám čas ho ani odvážiť, ale na rukách mi je už riadne ťažký. Je to živé striebro tento náš krpček, usmievavý, síce som si všimla, že na cudzích ľudí tiež pozerá podozrievavo. Teší sa všetkému, všetko ho zaujíma, ešte sám nesedí, ale už to asi bude, lebo už sa vie dať na bok a je opretý o ručičku, plazí sa tak, že vypučí riťku a posunie sa nejako na ručičkách o hlavičku, čiže na zem, na parkety ho nemôžem ešte dať, lebo by si obúchal hlávku :). No a včera sa začal stavať na štyri a pohupoval sa, tak sa na ňom nasmejem, čo vystrája. Museli sme kúpiť cestovnú postieľku, to máme ako ohrádku v obývačke, lebo nedá sa ho ustrážiť, tak aby som si mohla aspoň na vecko odbehnúť, bolo to nevyhnutné. Aj sme museli kupiť do bytu kočík, aby som ho vedela uspať, lebo v autosedačke už nechce, tam ho len občas posadím a ked papáme, tak je tam, ale bude načase asi kupiť už stoličku, no to som chcela až ked bude sedieť sám, ale to asi bude už tento mesiac, však? No a zúbky ešte stále nemáme, ale dáva do pusy všetko čo vidí. Papáme už dávno zeleninku, mäsko, králičie, kuracie, no všeličo, už to len pretláčam a papá to krásne a je strašný jedák, máme sa na čo tešiť, veľkú misku len tak spráska, ved to je aj pre mňa veľa. No a spinkávame celú noc, niekedy už o ôsmej večer je hotový, tak do rána do pol šiestej, šiestej, potom papá mliečko a potom mi ešte na hodku zaspinká, potom desiatujeme ovocie, keksíky, alebo kukuričnú kašu s ovocím, alebo ryžovú, potom sa hrajkáme a ešte spinká také dve hodky a potom obedík, to už je všeličo a potom tiež ešte spinká také dve hodky. No a to chodíme dosť von, prechádzky, opalovanie (to iba ja), našťastie tu v Senci je kam ísť, takže takto nám prejde deň, niekedy ideme na nákup, v obchode sa mi smeje nahlas a výska, tak sa ľudia len pozerajú a smejú s ním, no zlatý je.
No a čo sa týka varovania, tak ja mám švagrinku, na ktorú sa môžem spoľahnúť, má 17 rokov, ale to je kočka, čo by hneď mohla mať rodinku a Danko ju miluje a moji rodičia, keďže už nie sú najmladší, mamina 64 a ocino 65 rokov, tak tým by som krpca ani nedala, mamina občas dojde a kočíkuje, ale to je všetko, ale tak finančne pomôžu dosť, aj s priateľovej strany na plienky, takže je to v pohode.
My používame už bežné gely na pranie, ja väčšinou persil, predtým som mala lanzu a aviváž mám cocolino z rakúska mi nosia známi a malý nemá nijaký problém, takže ja už ani neperiem zvlášť, ale niekedy je práčka plná len malého vecičiek, tak vlastne periem len jemu :). Inak kočky čo urobíte s vecičkami, ja už mám vrece plné vecí, čo už malý z nich vyrástol, tiež pultík na prebaľovanie, odsávačku, váhu pre novorodencov a kopec vecí, čo mi už zavadzajú, neviete o niekom kto by to aj kúpil? Zachvíľu aj novú autosedačku budeme potrebovať, aj to bude navyš, no fakt neviem čo s tým.
Tak sa mávajte kočky a dajte vedieť o sebe, aj malinkých, ja sa tiež budem snažiť :) Monika
Monikmotylik

Odoslaťod andyH18 »

ahojte :D
No tak aj ja som sa dostala k vam až teras jeto už fakt ťažke ako piše aj Monika.my máme 7 a pol a naša Sonička už chodiíííí za ruky cupka ako rychlkik sama sa nam pustila ked mala rovnych sedem mesiačikov sama sedela od šesť.je velmi rychla vo všetkom rychlo napreduje aj doktorka hovorila že niektore deti chodia prv abysom jej vtom nebranila nechodi zas cely den beha v choditku ako dabel od šest mesiacov sama prejde do kuchyne stade do obyvky na chodbu všade za nou poplach dnes povyhadzovala nachodbe šlapky z botnika inokedy veci spodkoča no je snou veselo nevadi jej že ja varim v kuchyni či upratujem ona si brazdi ulicami našho bytika.a už sa jej podarilo rozbyť aj stojatu lampu chytila kabel a už som len počula ranu letela som o život čučala vedela že spravila zle betarka hlavne žesa jej nič nestalo. :sm :ham: všetko zostola ide preč lebo dočiahne všade vie si pustit domace kino ide jej hudba hned letim vypinat lebo vybehne aj fiok kde sa dava cd aby ho nezlomila nočo vam poviem mam veselo :lol: :jaj: a ešte ked kukne na vas anielskimy očamy a rukou robi galibu to sa neda ju ani vyhrešit ideme sa z nej zblaznit naučila sa na staršie sestry rano je snimi ked idu do školy potom im bucha na dvere do izby ale segry su fuč ked pridu tak až ide vyskočit z choditka a pišťí od radosti uiž povie pekne mama ,tata, daj a vie urobyt sama indiana ručičkou si bucha po ustach a vydava zvuk stale sa jej venujem a učim ju všeličo aj ručičkou už vie otačat ak to poznate že ako sa máš :len tak všelijak:No a strava ako aj Monika pisala jeme všetko mlieko len večer okolo osmej a potom rano okolo šiestej.mame inak 7600g a 69 cm aksitto dobre pametam.zubky ešte nemame a ani nema neake nbolesti okolo toho.Cez den použivam aj ja ohradku od kedy rozbila tu lampu ale moc dlho tam nevydrži chce pohyb betarka :babo: .papame v kuchyni v stoličke jeto dobre.ajmy travime vonku cele dni a ako prve ideme za starkou na cintorin ukazať sa aky sme krásny ...tak velmi my chýba.....ale viem že je snami a vidí nás..... :X
andyH18

Obrázky: 6

Odoslaťod dolly20 »

caute maminy
ako prezivate tieto horucavy??? 8s: my sme boli nejaky cas u svokrovcov, tam je bazen, tak sme sa cvachtali 8) mala bola aj v lodicke, aj so mnou na rukach vo velkom bazene, ani raz nepipla, velmi sa jej to pacilo, plieskala potom rukami do vody a strasne sa bavila :) tak som bola rada, ze sa jej voda paci... :boat:
inam my mame 2spodne a 6 vrchnych zubov, jej sa vytlacili aj horne dvojky a trojky, takze Hanka je teraz take male zubadielko :D spime 2x denne, raz doobeda, raz poobede, a potom celu noc :) uz ma tiez choditko a uz uz sa vie v tom aj pohybovat, najradsej cuva :D a papame vsetko, uz aj jogurty, kexiky, a vsetko to, co deti v 7mom mesiaci mozu... teda o chvilu uz mame vlastne 8my mesiac... :) ale to letiiiiiiiiiiii ...
dajte vediet, ako sa mate a ako napreduju deticky...
papa
dolly20

Odoslaťod Monikmotylik »

Ahojte kočky,
vidím,že nie som jediná, čo sa sem vôbec nedostanem, asi sme na tom časovo úplne rovnako, ale dúfam,že si to ešte pokecáme. Ja som veľmi chcela sa sem dostať hlavne dnes, lebo je akurát rok od narodenia nášho Danka. Presne pred rokom o 7,40 hod. uzrel tento svet, ja si aj pamätám, ako som vám to oznámila :).
NOvého máme veľa, krpček váži 8700 a je vysoký cca do 74 cm, ani to nie, je to také krpátko naše,no ešte nechodí, ale za pomoci, za ručičky áno, pridŕža sa všetkého, všade chce liezť. No neviem pri ňom veľa spraviť, lebo chodí všade za mnou, všetko čo robím ja, chce aj on, ale je zlatý.Takže budeme mať oslavu, veľmi to prežívam hlavne ja, je to pre mňa význemné. Ale poviem vám, tak ubehol ten rok, ani sa mi nechce veriť, že to je fakt pravda, že už rôčik má moje malé bábenko, ked si na to spomínam, aký bol malilinký, tak aj plačem. Kočky napíšte občas, normálne mi chýbate, síce celé leto som tu nebol aj ja, ale budem tu klikať vždy ked sa dostanem na pc. Tak papap a napíšte o vašich drobcoch, ja už musím, lebo malý mi tu pacičkami pláca na pc, tak ahojček a držte sa, aj vy budete oslavovať prvé narodeniny, ale ako si spomínam, myslím,že mne s a narodil danko asi ako prvej :). Pááááááááááááá
Monikmotylik

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.