NOVEMBER 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: NOVEMBER 2011

Odoslaťod lenika76 »

ahoj Katrenka,
neviem, ci si to Ty, lebo osobne tu maminu, co sa jej toto teraz stalo, nepoznam. takychto pripadov je zial, vela. a ak je to taka zhoda, ze si to prave Ty, tak mi dovol vyjadrit, ze mi je Tvojho anjelika uprimne luto a ze ked sa ta tragicka sprava ku mne dostala, nevedela som sa z toho spamatat. preto som sa rozhodla, ze budem varovat maminy a chranit zivot, ako viem. citovala som svoju kamaratku, aby som sa vyhla skreslenym interpretaciam. nebol v tom ziadny zly umysel a pisala som to anonymne a chcem, aby to takto aj zostalo. dufam, ze som tym neublizila, ale snad pomohla dat ludom novy pohlad na ockovanie, pretoze takychto pripadov je bohuzial stale viac. a Teba chcem, ak sa to len trochu da, povzbudit k tomu, aby si to nenechala tak.
budem na Teba aj Tvoje neviniatko mysliet...
lenika76

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod katrenka85 »

Ano, som to skutocne ja, mamina anjelika Maroska. Mozes verit alebo neverit, to uz je tvoja vec.
Tiez nemam nic proti tomu, ked sa verejnost dozvie, co sa deje po ockovaniach, ale nepaci sa mi, ked sa to tu vypisuje od slova do slova.
Stacilo by, keby si napisala, ze si sa dozvedela o tom, ze zomrelo dieta po ockovani, uz aj tym by si varovala ostatne mamicky, aby si davali pozor po ockovani svojich deticiek, alebo ich vobec nedavali ockovat.
Zaujimalo by ma, ktora tvoja kamaratka ti dava taketo informacie.
katrenka
katrenka85

Odoslaťod lenika76 »

Mila Katrenka,
chapem Tvoje rozhorcenie a ospravedlnujem sa Ti, nechcela som sa nikoho dotknut. Mas pravdu, mohla som to urobit inac. Citovala som moju kamaratku, nie Teba, kedze sme sa nikdy nestretli. Ak ona citovala Teba, urcite to myslela najlepsie, ako mohla. Prosim Ta preto, nehnevaj sa, ale jej meno Ti nenapisem, ved aj ona zachovala Tvoju anonymitu a este raz opakujem, obe sme to posunuli len s tym najlepsim umyslom. Naozaj ma to cele mrzi...zdielam s Tebou Tvoju bolest...

P.S. vymazala som to
lenika76

Odoslaťod Liinda »

ahoj všetkým maminkám,
už si ani nepamätám kedy som sem naposledy niečo pridala. Milanko rastie, ale ako som tak čítala sme asi najmenší :)
Zatial len dojčím, tak 8 - 12x ale vždy len z jedného prsníka. 4.3. budeme mať 4 mesiačiky. Vážime 5300 g a meriame 63 cm. Niektoré z vás píšu, že sa už vaše bábätká pomaličky dvíhajú do sedu. To u nás nehrozí. Na brušku vydržíme max 3 minútky, ale hlavičku už držíme vysoko. Pekne sa smejkáme, bavíme sa spolu aj s hračkami, chytáme už všetko do ručičiek a dávame do pusinky, vysoko dvíhame a vystierame nožky. :mm: Spinkať ho dávam každý deň okolo ôsmej a potom spinká asi do jednej, napapáme a spinká ďaľšie 2-3 hodky. Od februára chodíme do rehabilitačného centra. Doma s ním cvičím 3-4x denne+kontroly 2x týždenne + čo je fajn chodíme tam aj na masáže.
Chcela som sa spýtať dievčat, ktoré ešte len dojčíte, ako to zvládate večer, tiež si musíte večer zajesť, lebo ja bývam aj večer hladná. Váha sa mi našťastie kvôli tomu nezvyšuje, snažím sa jesť niečo menej sacharidové a viac bielkovinové.
A aby som nezabudla, píšete že ste boli na nejakom očkovaní. Nám zatiaľ pediatrička nič nehovorila. Na TBC som aj chcela dať Milanka zaočkovať ale vakcína stále nebola a keď už bola, tak nám povedali že už sme to prešvihli. Tak dúfam, že bude v poriadku aj bez neho.
Ešte raz vás všetky pozdravujem a prajem pekný dník :flo:
Liinda

Odoslaťod verusik »

Ahojte maminky, aj ja som tu malinko ...

Liidna, my sme podobne, tiez ideme mat 4mesiaciky - 6.3.:) Stale iba kojim, vzdy z obidvoch a na pocet mi to vychadza 6 az 7 krmeni. Byvam hladna, aj vecer aj v noci, tak si v noci zobnem aspon par piskotikov, aby mi tak neskvrkalo, ale tiez to na vahe nevidiet ;) Vsetko ide pekne dole, este spevnit brusko a je to ;) Do poradne ideme az o mesiac, budeme mat aj dalsie ockovanie, tak som zvedava, kolko bude mala vazit :) Je zlata, tiez vsetko chyta, dava do pusinky, nozicky dviha, chyta si ich, na bok sa este neotaca, len niekedy sa otoci z bruska na chrbatik. Uz vydrzi dlhsie na brusku a neplace hned.

Ja som brala 10 dni antibiotika :( Mala som chytene priedusky, tyzden mi bolo OK a teraz mam uz 6 dni teplotu :( 37,6 aj 38,1 vcera v noci ... Nechapem co to ... Brala mi vytery, cakam, ze mi vezme aj krv a moc, ved to nie je normalne. Stale sa citim dolamane, nevladzem ... jajaj a vlasy padaju, jojoj.

Mala sa budi, idem, papa
verusik

Odoslaťod andyH18 »

ahojte :D
už som si aj ja našla čas prisť trošku pokecať medzi Vás.
Verušik držim palce aby si už vyzdravela a nech ťa choroby obchadzaju.určite si z toho unavena .
no aj mne padali dosť vlasy už sme otom pisali aj Dolly mala tento problem neviem ako to vyriešila či jej to ustupilo mne trochu hej už som pisala že som si kupila kapsule v lekarni panthenolove a jeto lepšie ale ešte nie tak ako chcem ja :?!?:
naša sonička je asi najstaršia nam sa posunul termin o dva tyždne dopredu takže my budeme mať 14.3. -5 mesiacov.
no už je žive striebro :haha :haha už viac cez den sedime a aj stojime na nožičkach už dočahuje obrus a pod ked ju držime pri stole.ešte ju do choditka nedavame.ale krasne sa drži tak ppevne na nožičkach nepodlamuju sa jej :babo:
papame už možne i nemožne polievky: zeleninove , rajčinovu z ryžou,brokolicovy krem,zemiakovu. :hamm ako druhy chod ked sa zobudime po obede mame bud pyré zemiaky ,ryžovu kašu, vyživu s piškotami ,knedlu so štavou,ryžu s kompotovou štavou a už papame aj mesko pomlete kuracie i bravčove zo zemiačikmy.je taky natlkáčik :klip .večer spime od osmej do rana do šiestej či siedmej ako kedy.doktorka povedala že to preto že je dobre napapana tak dlho spinka že mliečko by ju tak nezasitilo keby mala stale len to mlieko a ešte nie taku stravu.na druhy týžden ideme na poradnu som zvedava kolko važime naposledy sme narastli o šest cm.
sme nesmierne štastni že ju mame i ked po dlhšom čase staršie dve dcerky ked vyletia z hniezda tak nam nebude smutno . :moj
pozdravujem Vás všetky a davajte na seba pozor papapa :clap:
andyH18

Obrázky: 6

Odoslaťod dolly20 »

ahojte maminy
problem s padanim vlasov som este nevyriesila, akurat co som si kupila sampon proti vypadavaniu, ale chce to dlhsi cas, aby som videla, ci to ma nejaky efekt...
Boli sme na tom ockovani, mala bola po tom cely den uplne bez nalady, taka apaticka, vecer jej vyskocila teplota na 37,7 ale do rana klesla a rano sa zobudila taka, aka vzdy byva - vesela a vyskerena :) inak pojdeme aj na tie rotavirusy, co pocuvam ludi, co maju male deti, tak skoro kazdy z nich skoncil s dietatkom v nemocnici na infekcnom :( tak sme sa s mangelom rozhodli, ze ju dame teda zaockovat... ale ono tie deti to podla mna maju zo stravovania, ked sa kupuju kadejake modifikovane potraviny, hlavne ovocie a zelenina, co myslite? u nas sa nastastie vela veci da dopestovat na zahrade, tak hadam nebude ziadny problem... :)
Pediatricka mi hovorila, ze by sme uz mali zacat s prikrmami, ze zacina sa ryzovym a neskor sa ide s mrkvou, po tyzdni sa k mrkve pridava zemiak, a potom zase k tomu nieco... ale ako tak citam Andy, tak ty si sa s tym asi tolko neparala, vsak? :) fakt ze nam dilemu, ako ten prechod stravy vyriesit... co by ste mi poradili?
dolly20

Odoslaťod Liinda »

ahoj všetkým maminkám :flo: ,

Verušik som rada, že sme na tom velmi podobne, takže môj Milanko je iba o dva dni starší. Budúci týždeň máme poradňu tak som tiež zvedavá koľko pribral a narástol. Prajem ti skoré uzdravenie a aby to hlavne maličká nedostala :4: Tiež som mala takmer 2 týždne strašný kašel, že ma až napínalo a modlila som, aby to nechytil, našťastie je to už za mnou...Na brušku vydrží zatial max 5 min bez plačkania a na bok sa mi dáva hlavne keď ho prebalujem.
Vlásy padajú aj mne, ale v nedelu som sadala podstrihnúť a zdá sa mi to byť lepšie :sun

Pekný dník
Liinda

Odoslaťod Monikmotylik »

Ahojte kočky, tak ja sa tu dostávam po dlhom čase, pri malom je to už problém, lebo mi nedá vydýchnuť. My máme dnes presne 5 mesiacov. Váži Danielko 6 a pol kg a dlhý je neviem koľko ale približne 64-66 asi. Je to riadne číslo. Už vystrája všeličo, prevracia sa z chrbátika na bruško a späť, chytá všetko čo vidí. Predtým na brušku vydržal len sekundu, potom nasledoval krik, tak som sa tiež obávala, že čo bude kedy bude na brušku a ako sa potom naučí liezť, pomaly aj tieto pokusy robí a posúva sa pár centimetrov. Sedí za pomoci, stavia sa na nôžky, aj ked ešte len tak balansuje. Vykrikuje všeličo, zvuky sú to riadne, sa aj nasmejeme na ňom.
Andy, stále nad tým rozmýšlam čo píšeš o tom papaní, ja som začala s príkrmami pred mesiacom, odporučil mi to pediater, aj robím zeleninky, rôzne druhy, postupne pridávam k tomu, dávam aj ryžu do toho, ale musím mixovať, malý mi kúsky vyplúva a tiež je problém s tým, že nechce z lyžičky, vydrží chvíľku, asi tak pol misky, potom sa začne krútiť, kričať, prskať, tak to musím odložiť a dokrmiť mliečkom, tak som začala túro zeleninku dávať do fľaše a papaá to z toho,čo mám robiť, ved je z neho pri tej lyžičke nervák. Dúfam, že sa to časom zmení, neviem ako to teraz docieliť, aby sa na to tešil. Andy a toto všetko už tvoja Sonička papá a to len roztlačené, aj tie piškotiky a knedlu, to môžu také malé deti? Ja viem, že kedysi sa naše mamy na nič s nami nehrali a jedli sme asi všetko čo aj dospelí, no vieš čo všetko sa teraz zakazuje. Ja tiež neviem, či môžem normálnym cukrom prisladiť rozmixované jablčka malému, ved som z tých zákazov už dezorientovaná fakt. Tak ti aj ticho závidím, že malinká takto v pohode z lyžičky papaá, dúfam, že aj u nás sa to zmení. Danielko už málo spinká cez deň, takže preto mám tak málo času, doobeda chvíľku a jedine poobede ked ideme von, to aj 3 hodky, chvalabohu, ale to už ma bolia nohy, ved toľko chodiť denne, to je dosť. Takže takto nažívame,zatial sa mávajte,papa
Monikmotylik

Odoslaťod andyH18 »

ahojte
Monikmotylik- aj naša sonička je taka ako vaš malinky važime 6650g a meriame 65 cm šak vaš je asi len o den mladšííí či nie.aj my už mame nazemi len deku a tam sa prevaluje ako ty pišeš lebo už sa bojime ju nechat na gauči spadla by.
no a toto čo píšeš problem s tou lyžičkou tak to je to prečo som začala s pridavanim stravy tak skoro aj moja pediatrička my to vobec nezakazovala že nech do toho idem ved už mam 3 dietatko a viem čo robyť. tak som jej davala prve dni vyživu dotoho pomrvila piškoty a z lyžičkou a ked začne pri jedle brblať tak to je všade :guns: .pire z lyžičkou skušaj taketo davat a postupne mu pridavaj s kuskami už čerstve jablčko postruhane ja velmi malo kupúujem vyživy už len čerstve jablká.aj polievočku daj si uvariť do hrnca zemiaky a mrkvu na kusky nakrajanu ked je meke vyber na dosku a vidličkou dobre pomagaj tie kusy niesu až tak velke je natebe ake mu nechaš a kludne potom daj aj trochu vyvarenych sližikou tie tiež pretlačam vidličkou pomagam ma to hustejšie nech to nema stale rovnake ras so sližamy ras bez nich.a knedla sa ti s bars akou štavou rozmoči sama tam su neni kusy velke to je meke.no ja som naučila malu nie na dlhe piškoty ale na indianky, marina kekse a bebe kekse ja jej to rozžujem trochu a dam spapať.zje aj dve kocky.
baby kludne ochucujte malym tie jedla ono sa zakazuje všetko ale opytajte sa vašich mamičiek aka bola doba inokedy.moja doktorka hovorila že boli na seminari kde odporučaju začat so stravou okolo toho 4 mesiaca lebo vela deti je teras sami diabetes a neznašaju lepok a to je už draha strava a liečba. :ashamed: .hovorila my aby som už malej davala aj pomali už chlebik či striedku z rohlika s maslom lebo ten lepok im treba.ja ked púostruham jablko a kyselkave tak jej ho prisladim medom alebo cukrom praškovym tak aby to bolo akurat a je to v norme proste davam jej take jedla ochutene aby to chutilo aj mne jasne že s rezervou lebo ras som kuúpila vyživu s kuracim mesom a to bol grc trochu spom to dochutila solou a bolo fain proste deti musia vediet že čo ma byť sladke je sladke čo slane to slane lebo teras potrebuju rozoznat chute neskoršie to už bude pozde a deti nebudu chcieť nič papať lebo su naučene na neutral .
ale to je moj nazor každa z vas vie čo chce pre drobca ako maminka len to naj naj :cook:
andyH18

Obrázky: 6

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.