September 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: September 2011

Odoslaťod matus28 »

Ahojte maminky,

konecne som si nasla trocha casu, aby som odskocila na forum :) Vsetkym cerstvym maminkam gratulujem. Aj my uz mame nasu Ninku doma, narodila sa 26.9. od 23:31 :) Porod sa dal zvladnut, o jednej mi dali vyvolavacku, o pol deviatej vecer som sa konecne zacala otvarat a o tri hodiny bola mala na svete. Mame sa fajn, zvykame si na seba, noci su este dost hekticke, ale vsetko sa da zvladnut. Manzel ma este dovolenku, tak mi dost pomaha.
Radula - aj Nina mava problemy s bruskom, papa velmi hltavo, nadycha sa vzduchu a potom mrci. Snazim sa, drzat ju po kojeni v takej vzpriamenejsej polohe, aby si odgrgla (nie vzdy sa podari). A este sa mi stava, ze sa pogrcka - niekedy aj hodinu po tom, co som ju nakojila a byva to dost velke mnozstvo mlieka. V stredu idem na poradnu, tak sa popytam co s tym a dam vediet.

idem maminky, nech stihnem nieco porobit, kym mala spinka. Pekny dnik vsetkym
matus28

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod zuzamia »

Čaute maminy, doteraz som neprispievala, lebo som nemala žiadne "problémy", ale teraz si pripadám ako idiot, keď idem s malou k doktorke a ona mi takmer na všetko povie, že "to je normálne".
Malej dávam Nutrilon, najskôr mala HA, ale doktorka hovorila, že keď nie sme alergickí, netreba jej dávať HA, navyše ju zapekal, tak sme dali Nutrilon Comfort, ale chvíľku bolo dobre, ale teraz zase nemáme pravidelnú stolicu. Ako často "kakajú" vaše bábätká na nutrilone a ako vyzerá stolica? Hovorí sa, že zelená by nemala byť, ale viacerí hovoria, že po Nutrilone zelená je, lebo obsahuje veľa železa, ktoré stolicu sfarbí dozelena. Doktorka mi poradila, že mám skúsiť ešte Antikolikový Nutrilon a ak to neprejde, máme prejsť na Humanu (nie Bebu ani iné, ale že naj je Humana). Netrpíme však neutíchajúcim plačom ako píšu pri kolikách... A ešte k jedeniu. Niekedy by stiahla aj 130 ml naraz a niekedy nechá 30 ml a po pol hodine, po odgrgnutí a 5 minútovom spánku sa preberie a začne plakať, lebo chce asi doraziť tých svojich nedopitých 30ml. Neviem, či je správne jej dávať po pol hodine hodine "dopiť", lebo na to ma upozorňovali, že ešte nemá natrávené jedno a už jej tam nalievam druhé... Koľkokrát pijú Vaše bábätká a aké množstvo prosím ? Ja viem, že každé dieťa je individuálne, ale doktorka mi hovorila, že 130 ml 6 x denne je pre 5-6 týždňové bábätko veľa. Díki za rady, ale fakt sa cítim pred doktorkou ako idiot.
zuzamia

Odoslaťod Radula25 »

ZUZAMIA - neboj sa nie si sama :)))
My sme mali tiež problémy s papaním. No moj malý tiež papá Nutrilon (prvá voľba po materskom mlieku) už odvtedy ako sme prišli z nemocnice. Mne takisto doktorka povedala, aby som mu nedávala Nutilon HA, ked nie sme alergici.
Mne sa moj maly strašne pučil a bol nespokojní, hned ako dopapal mlieko. No nebolo to vždy, ale hlavne v noci.
Doktorka mi povedala, že u chklapcov je to normálne, lebo že oni sú viac nespokojní ako dievčatá a že ešte sa mu ukladajú črievka a že malo by to prejst do tých 3 mesiacov. Potom som mu chcela vyskúšať iné mlieko (BEBA), ale zase mi povedala,ze nie je dobré striedať iné mlieko (myslím inej značky). No ale ja už som si tiež nevedela poradiť, tak som predsa vyskúšala BEBU, no ale to bolo aj chutovo horšie ako Nutrilon a pučil sa mi ešte viac. Tak znova som mu dala Nutrilon, čo sme papali dovtedy. potom mi povedali, že nech si kúpim antikolikovú fľašku, lebo moj malinky strašne hltavo papá, takže asi sa naje veľa vzduchu a že preto je taký nespokojný.(ja používam fľašky AVENT a tam je to v dudlíku nejako zabudované, že aby sa nenehltal tolko vzduchu) No ale teraz je to už lepšie.
Malinký tiež spapal ked mal 5-6 týždňov od 120-150 ml, ale 150 ml stiahol tak 2krát za deň a v noci už nespapal tak veľa (80-90). A doktorka mi nic nevravela, len ze pekne priberá a že on vie kolko potrebuje.
Ešte k tomu mlieku. Ja dávam malému vypiť aj po pol hodine, to čo mu zostane vo fľaške, lebo aj on je taký, že ked nevypije všetko tak je hladný. V nemocnici aj mne vraveli, že ked mlieko nevypije do pol hodinky, tak že už to mám vyliať. Ale zase na krabičke je napísané že do 2 hodín sa može vypiť, ale už sa nesmie 2krát zohriať. Robím to takto od začiatku a ešte sa mu nic nestalo a vypije aj take studené (no pri izbovej teplote).

Tak dufam ze som ti aspon trošku poradila. Drž sa a neboj všetko bude OK.
Radula25

Odoslaťod matus28 »

Ahojte maminky,

vidím, že to tu akosi stíchlo, všetky máme veľa starostí s bábätkami :) Naša Ninka mala včera 10 týždňov, takže je to už veľká baba :D Na poslednej poradni vážila takmer 5 kg, pekne priberá. Zatiaľ len kojím a musím si zaklopať, mlieka mám tak akurát. Chcela som sa opýtať, ako dlho vydržia vaše bábätká byť hore? Ninka má totiž dobrú náladu maximálne hodinku od zobudenia. Teda zobudí sa, nakojím ju a potom sa usmieva, rozpráva, hráme sa s hrazdičkou atď., no po pol hodinke začne byť nervózna a do hodiny plače. To znamená, že do 1,5 - 2 hodín ju vždy musím uspať, lebo inak prejde do hrozného revu. Cez deň ale nedokáže zaspať sama od seba, aj keď vidím, že jej klipkajú oči. Len plače a plače a musím ju nosiť, spievať uspávanky, resp. ju takú plačúcu obliecť a vyložiť do kočíka, na vzduchu vždy zaspí do 10 minút. Ako ste na tom vy?

A ešte sa trápime vždy po kúpaní. Vo vaničke je celá vysmiata, špliecha na všetky strany, no akonáhle ju vyberiem a zabalím do uteráka, spustí rev a neskončí, až kým ju nenakojím a neuložím do postieľky - večer a v noci našťastie bez protestov zaspáva sama v postieľke. Skúšala som všetko, pred kúpaním jej dať jesť, po kúpaní dať jesť, nechať vyspať, nechať hore - nič nepomáha. Kúpem ju pri cca 23 stupňoch a uterák nahrievame, takže zima by jej nemala byť. Máte s tým niektorá skúsenosť? Čo by mohlo zabrať?

A ako vám bábätká spinkajú v noci? Naša zvyčajne zaspí okolo pol ôsmej, potom sa zobudí pred polnocou a okolo tretej ráno. Od tretej už býva nekľudná, pučí sa v postieľke, hoci pomaly nič nejem, aby ju nebolelo bruško. Takže musím niekedy aj 2-3x zase vstať, cvičíme s nožičkami, masírujem, až kým sa nevykaká alebo "nevyprdká" a potom už spinká zas aspoň dve hoďky. Niekedy teda vstaneme už o šiestej-siedmej, niekedy až o deviatej. Balím naširoko, ale o tej tretej dávam veľké plienky dole, pretože keď nemôže kopať nožičkami, pučí sa ešte viac a to by som sa už do rána vôbec nevyspala. Ale zatiaľ únavu celkom zvládam. Veľmi dobre mi spáva poobede, vyložím ju na terasu alebo ideme na prechádzku a potom spí ďalej aj vo vnútri, vždy 3-4 hodinky, tak si aspoň stihnem porobiť niečo v domácnosti a dať sa do poriadku. Ja som totiž koľkokrát ešte o dvanástej v pyžame, čo behám okolo nej. Už si veľmi vyžaduje pozornosť.

Tak maminky, dúfam, že si nájdete čas a napíšete, ako to u vás vyzerá :) Rada sa nechám inšpirovať, ak máte nejaké odskúšané metódy ako eliminovať plač, aj keď ona si asi občas poplakať musí, len mi jej je vždy strašne ľúto a necítim sa dobre, ak sa mi ju nedarí ukľudniť.
Teším sa na novinky :)

[ img ]
matus28

Nutrilon

Odoslaťod monn77 »

ahojte mamičky!!! Originál balenie Nutrilonu 1,2,3, a 4 ..800g...za SUPER CENU 12eur...v pripade záujmu ma možete
kontaktovať aj na mail:monhr@post.sk
monn77

Odoslaťod Lala2006 »

Ahojte.
Všetko dobré do nového roku 2012, hlavne nech sme všetci zdraví...ostatné už nejak bude...
Mamičky, čo ste ešte nekrstili svoje detičky, príp. sa s nimi chystáte na nejakú oslavu, či svadbu - odporúčam 1.internetovú požičovňu slávnostných šatičiek pre detičky - www.coolbaby.sk (šaty sú dovezené z USA - naozaj tu také kúsky nenájdete!!!)
Lala2006
začiatočník

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.