September 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

September 2011

Odoslaťod Bejča »

Ahojte!
Tak šup šup mamičky čo nimi budete v septembri...alebo už ste a zase budete...
Kedže mám termín 1.9. tak to tu musím rozbehnuť asi ja...
Čakám na Váááááááááááás.... :on:
Bejča
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: September 2011

Odoslaťod mery.zazova »

ahojky :D
tak aj ja čakám babo,termín my ešte doktorka nepovedala,ale ked som si to počitala tak okolo 11.9. by to malo byť,
ale nič nechcem zarieknuť,pretože minulý rok som prišla dvakrát o babatko... vo februari a v juli,ale konečne nam
našli príčinu,tak pevne veríme že už bude všetko ok :(
mám to teraz síce komplikovanejšie,lebo mam hematologicky problém (hustu krv), takže si každý den pichám injekcie
do brucha...
inač ako sa máte vy??? máš aj nejaké ranne nevolnosti,alebo niečo také.
ja okrem citlivosti prsníkov(už sa aj zvačšili trocha :D ),častejšieho močenia,silnejší výtok a sem tam pálenia žáhy
tak okrem toho nepociťujem nič iné zatial...
tak sa držme zatial a nech nás tu čím skôr pribuda viac a viac :)
mery.zazova

Odoslaťod Bejča »

Ahoj Mery,tak super, že tu nie som už sama...
Držím palčeky,aby to tentokrát vyšlo až do konca...verím tomu, a držím palčeky že o toto drobátko už neprídeš.
Toho pichania injekcií do brucha mi je lúto,ako dlho to budeš nútená robiť?celé tehu?
Ja zatial problémy nemám...akurát som strašne unavená ked prídem z práce domov a mám desné nálady :roll: ..chudáci moji chlapi pri mne....
Zajtra asi pofrčím do laborky, aby mi zobrali krv a všetko skontrolovali, lebo u dr. som bola v stredu,ale až o 12h. a to už boli labory zatvorené,tak si musím dojsť zajtra extra kvôli tomu do nemocky....No neva...
Ok Mary tak pekný dník ti prajem...pááááá :D
Bejča
pokročilý

Odoslaťod Sunnyday »

Pridavam sa k vam baby, podla vypoctov by sme mali patrit k Septembrovym detickam - okolo 6.9., hoci este nemame potvrdeny termin od doktorky :D Cakame prve babo, Vianocne prekvapko :lool:

Ako sa citite? V:)
Sunnyday

Odoslaťod mery.zazova »

Sunnyday : tak vítame ta medzi nami :D
aj nám sa Vianočné prianie splnilo... :D :wink:
síce ako som už písala ja to mam trošku komplikovanejšie,ale verím že už to bude všetko ok
a aj tie injekcie,je mi to jedno,len nech je bábatko v poriadku :adore:
tak ešte raz nech su naše babatka zdravučké a rastu do krásy :lool:
pa zatím
mery.zazova

Odoslaťod mery.zazova »

ahoj Bejča.dakujem Ti veľmi pekne,aj ja Vám držím palčeky,nech je všetko v poriadku ....
a tie injekcie,tak to som čítala že celé tehotenstvo plus ešte jeden mesiac po pôrode :mad:
ale už si pomaly zvykám... no čo neurobíš preto aby si mala konečne v náručí krásne zdravé bábo :dudel: :blush:

a to že si unavena tak to je normalne,ja tiež ,teraz som na rizikovom,takže prespím aj pol dna niekedy :lool:
no musím oddychovať veľa,takže som zvedava koľko priberiem :D inač zatiaľ ešte detičky nemame...
tak zatím papa a držme sa :)b :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4:
mery.zazova

Odoslaťod mirida »

Ahojte dievcata - septembrove maminky :-)
Ja sice patrim do majovych maminiek, ale neda mi nereagovat na mery.zazovu. Ja si tiez od zaciatku tehu picham injekcie do brucha a vsetko je zatial v pohode. Tak len tolko mery, ze tie injekcie su fakt zazrak. Tiez mi po dvoch MA zistili hematologicky problem a teraz picham a picham kazducky den, ale uz som si zvykla a cim je brusko vacsie, tym musim ustupovat viac do bokov, lebo sa mi na brusku uz neda urobit riasa. No je to sranda :8-): Babatku to pomaha a to je hlavne. Drzim palceky, aby bolo vsetko v poriadku a ostatnym maminkam tiez prajem vela vela zdravicka a radosti z ocakavania malych chrustikov.
Mirka
mirida

Odoslaťod Bejča »

Sunnyday
vítam ťa!Takže začiatok septembra to istí čo..hihi.Pekné vianočné prekvápko!

Merry
vieš s tým pichaním do bruška to určite nie je zábava,ale čo by si už teraz pre to drobátko neurobila?!Len aby sa dobre malo a hlavne aby bolo.Tak to bude pokračovať celý život..ved uvidíš.Ale síce to určite nie je príjemné...ale jedna vec je príjemná,že aspon existuje niečo čím sa to dá riešiť a tým pádom to zlatíčko mať aj ked to obsahuje pichanie do brucha...no už to pomaly začneš brať automaticky..

Ja som dnes bola na odber krvi..o 5 týždnov idem na prvý screening...síce foto maličkého už mám ale to bolo len vnútorným sonom,ale biť srdiečko už som mu videla..hned ma zalialo šťastie a úsmev od ucha k uchu celý den..Tento dašlí už bude lepší..výraznejší..Ja už mám jedno tehu za sebou a predtým som bola augustovka..a porodila som koncom augusta..takže sme to všetko presne zopakovali o 5 rokov a ani nevieme ako....lebo je to zaujímavé..presne pred piatimi rokmi mi meškali krámy na vianoce a presne pred piatimi rokmi sme 11.1. robili tehotenský test a vyšiel pozitívne....Mám synčeka čo stále rozprával o bábetku...a kedy už budem mat to velké brucho sa ma pýtal asi pred dvoma mesiacmi a to sme sa len smiali...No on to počaroval a ukúzlil.....

Babenky tak sa opatrujte,šetrite sa....a vychutnávajte si to pokial sa dá celé tehu...
Zatím páááááááá :8-):
Bejča
pokročilý

Odoslaťod Sunnyday »

Vdaka za privitanie :)b

Pre mna je to vsetko nove, po prvy raz, a zmeny teda citim uz par tyzdnov. Mery - pises ze castejsie chodis na zachod, ja som mala pocit, ze sa tam budem musiet prestahovat :bored: Tiez som stale unavena, zaspim aj postojacky keby sa dalo :lool: A hrozne som sa vyhadzala na tvari, mam pocit ze co ma obislo v puberte, tak ma teraz plieska, ale riadne.

Bejca, zavidim Ti fotku drobca, my zijeme v Anglicku a tu o Teba nikto nezakopne kym nekoncis prvy trimester. Navsteva lekara prebehla asi tak, ze sa na mna usmial, ze ci som si urobila domaci test, kedy som mala poslednu menstruaciu a potom uz len - gratulujem, midwife sa vam ozve o par tyzdnov :blink: Ziadne vysetrenia, ziaden ultrazvuk, nic... Oni to tu nepovazuju za nutne, tak sa uz neviem dockat toho 11-12 tyzdna, ked snad aj uvidime drobca :adore:

Mery drz sa! :)b
Sunnyday

Odoslaťod Bejča »

Sunnyday
viem o čom hovoríš..kamoška tiež žije v Anglicku a rodila tam..takže viem aspon približne ako to tam frčí.
Ja zase pre zmenu žijem v Taliansku...severnom..čiže v Alpách.Tu je to tiež ináč ako na SK,tiež som mala občas pocit z nich že kým neumieraš tak ti nič nedaju....Ale už som si aj zvykla a niečo kombinujem s SK,že si nakupim sirupčeky a kvapky pre maleho na SK,lebo tu je to same homeo a prírodná báza...Je to aj fajn ale treba to vedieť rozdelit..kedy to fakt nestačí povedať na kašlík dietata že mu treba čaj s medom.. :blink:
Ja som bola na kontrole,kde potvrdili že som teda tehu...všetko vypísali..tehotensku knižku a teda o 5 týždnov na sono poriadne..už sa teším.Chcem zobrat aj muža ale aj syna...len uvidím či mi to dovolia,myslím že by bolo zlaté že by Kubko videl čo má mama v brušku... (:
Ja už mám teda jedno tehu za sebou ale vtedy som sa rozhodla rodit na SK a od piateho mesiaca tehotenstva som nerobila..tentokrát mám robotu ale aj synáčka 4,5ročného tak som zvedavá ako to budem zvládať.Lebo predtým som si to mohla naplno vychutnať,mať vyložené nohy kolko som chcela a spať kolko som chcela.....
A tebe moja pevné nervy do toho 13Týždna teda musíš vydržať len s predstavou....ale ved hladkaj a predstavuj si aspon zatial :8-):
Ozaj a ked si vyhádzaná ako pubertáčka tak to bude dievčatko...to sa tak hovorí.Že ak žena čaká chlapčeka je krásna a ked dievčatko tak oškaredie..ale neboj len v tehu...Hihihi...Ja som to tehotenstvo predtým bola ako bábika,taku plet som nemala celý život snád a veru narodil sa mi chlapček a teraz som tiež ako pubertáčka tak si robím srandu že to bude baba..
No uvidíme!Jedna kamoška bola fakt zrazu taká škaredá až sme jej to nechceli hovorit a naozaj mala babu a jej sestra sa tiež viac vyhádzala ako v normálnom stave a mala chlapčeka..takže tolko.Vyber si!!!! :whist:
Bejča
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.