August 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: August 2011

Odoslaťod Cuoredi »

Lucil gratulujem k dalsiemu dievcatku. Budes mat doma partacky V:)
Tiez to tu obcas sledujem ci tu niekto nieco nenapise co ma nove..
U nas je nove to ze mala ma konecne svoju izbicku a uz aj zaspava sama. Ale ani tento krok nepomohol k lepsiemu spanku v noci.. stale sa budi 1-2 krat za noc a niekedy je to aj horsie. Tak snad sa to casom zlepsi :yes:
Ale zasa mame velky pokrok v rozpravani. Ti co nas nevideli mesiac tak kukaju jak puci. Malej sa pusa nezastavi a krasne sklada aj 4 az 5 slovne vety. Ani my z nej obcas nechapeme :lool:
S nocnikovanim to je stale nijake. Nechce sa pytat ani za svet. Dam ju vycikat do nocnika, dam jej gatky vysvetlim jej aby sa vypytala, kazdu chvilu sa jej opytam ci jej netreba povie ze nie a zistim ze uz je pocikana :glare:
Rusalka s tymi sponkami to poznam :) nechcela ich mat dlhsie ako minutu. Hned dole.. ale teraz sa to nejako zmenilo a chce byt velka paradnica.. keby sa dalo tak aj všetkých 15 sponiek co ma by chcela na hlave :D
Bystruska to je fajn ze mozes byt takto v praci. Ze nemusis byt hned na plny uvazok. Maly ma zmenu a aj ty trosku.
Tak popiste ako zvladate tieto tepla, co mate nove a tak :)
Cuoredi
začiatočník

Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod lucil66 »

ahojte,
cuoredi dakujem
tu izbicku uprimne zavidim mi mame dvojizbak a uz by som brala trochu sukromia s manzelom ale musime si pockat.
nasa splienkami akokedy ked chce pekne sa vycika vypyta sa a ked nema svoj den tak cika a kaka kade tade. niekedy ked mi dojde trpezlivost dam jej plienku a hotovo.tiez keca ako tvoja vsetko povie dokonac uz dava aj nejake basnicky :)

ja by som brala ochladenie na 30 stupnov aspon tie 36-tky mi uz lezu na nervy. ale tak co uz narobim.
dnes somsa zobudila a boli ma hrdlo tak som sa chcela ist dnes okupat ale asi to nepojde. uvidime zajta.

pekne letne dni prajem
lucil66

Odoslaťod rusalka9 »

Ahojte kocky,tak kde ste vsetky ja cakam ze tu pridate aspon fotky 2 rocnych deticiek a tu je akosi prazdno akoby ste sa vsetky prepadli pod zem ,verim ze tomu tak nie je a ze sa coskoro ozvete,.
Lucil gratulujeme k dalsej princeznej ktora vam bude coskoro robit partacku k starsej :D
My mame dnes 2 rocky a vyrastla nam krasna slecna .
Sice nepatrime k tym najsikovnejsim navonok ale ona to v sebe vsetko uklada a ked bude cas tak aj ukaze co vsetko vie.
Rozpravame teda minimalne len uplne kratke pomenovania ale aj tak si vie aj posunkami vypytat co treba.Piskame uz aj do zachodika aj ked gatiek menime vela no je zo dna sikovnejsia ,no kakat nebude to sa skryje do kuta aby ju nik nevidel a vytlaci do gati :jaj: ale aj to snad raz bude . Je to velka nezbednica a tanecnica a burlive vino miluje.Spime chvalabohu dobre az na chvile ked je chora vtedy musi spat s nami.Zubky nam este 4 chybaju inak uz mame vsetky a nerada si ich cisti ,resp. ona ano ale len vycuca pastu a povie mam a ked jej docistujem tak to je spev ale aspon ma otvorene usta :lool:
Tak mamicky ozvite sa a pochvalte sa s vasimi ratolestami ;)x
Prílohy
1186005_4559826374198_531544877_n.jpg
(28.3 KiB) Stiahnutá 2596 krát
rusalka9

Odoslaťod bystruska »

tt.jpg
(42.54 KiB) Stiahnutá 2591 krát
Tak fakt to tu zanedbavame.....tiez by som rada videla fotecky detureniec a mozno aj torticiek...tie co ste napisali, krasne deticky a velke pokroky....Lucil, gratulujem k dalsiemu dievcatku, drzte sa....my sme tu posledny, az o tyzden budeme mat dva rocky...dnes sme boli v poradni tak mame 91cm a 12,5 kilo...uz nam vysli aj ocne zubky....ani sme nevedeli...papajko je Jakubko stale velky, len mu prestalo chutit ovocie, iba sem tam baban alebo jablko...zeleninku lubi stale a najviac na svete ma paradajkovu polievku....a potom vsetko nezdrave, slaninku, parky, klobasku...
Do jasliciek uz chodi strasne rad....rano sa zobudi a zoberie topanky do ruky a caka vo dverach....spinkame dobre, cez obed aj 3 a pol hodiny az ho musime budit...Boli sme na dovolenke v Turecku a tam sa nam rozhovoril....sice keca od rana do vecera nezrozumitelne hatlaninky ale ma uz aj celkom slusnu slovnu zasobu.....najradsej ma slovo papagaj a motorka a krtko a tridsat krat za minutu sa dokaze opytat mama, oco,co to je? a kto to je? a kde je? teraz ficime na krtkovi- tom klasickom....napodobnuje jeho smiech a hlasky - hele..... :D juuu....... :D
co sa tyka nocnikovania tak ako kedy....ked je nahy tak krasne chodi sam na nocnik, iba ma zavola ked sa vycika alebo vykaka, ale ako nahle mu dam len slipy, uz sa nepyta....uz ma pocit ze ma asi plienky a uz sa pocika...teraz kym je teplo sa to este da,ze beha len v tricku ale ked sa schladi tak neviem....dnes sa sice pyta od rana aj plienku sam zhodil, tak keby mu to vydrzalo, bolo by fajn....
takyto som ja uz fesak...potom dam aj fotky z oslavy....
v Turecku na letisku sa nam zalubil, v noci o jednej sa tam prechadzali s dievcatkom z Malaciek za ruky,,,,taki boli zlati...vsetci si ich fotili...
a este jedna z plaze...
Prílohy
maly turek 2.jpg
(18.39 KiB) Stiahnutá 2591 krát
bystruska
začiatočník

Odoslaťod shamanwitch »

Ahojte :wink:
Neverím,že sú nové prispevky :D Dokonca aj s fotkami,čo ma veľmi teší,krásne detičky máte 8)b Tak rýchlo nám rastú pred očami,že ani nevieme,ako rýchlo sme ich "vypiplali" :yes:
No my novinky podobné,ako vy,odplienkovanie ešte nie je dokonalé,ale tak snažíme sa,niekedy je na gaťkách fliačik,ale Vaneska sa už celkom dobre pýta,horšie je to keď ideme vonku,väčšinou jej dám radšej plienku,aby sme sa nemuseli veľmi rýchlo vrátiť domov :lol: Keď bolo horúco,tak som jej len rýchlo pod šatami vymenila nohavičky ak sa stala nehoda,no teraz by to bolo horšie,ale veď všetko má svoj čas,naučíme sa :mrgreen:
Rozpráva v kuse,ešte sa jej nejaké slovká nedaria,ale tiež spája jednoduché vety,ako: čo to je,kam ideme,kde je havko a pod.všetko komentuje,keď ideme na prechádzku,tak na všetkých vykrikuje :D S malými deťmi sa veľmi hrať nechce,na ihrisku sa rozhliadne a hneď letí za chalanmi najlepsie 8-10 ročnými,dievčatká ju nebavia vôbec :D Predstavuje sa ako Vava,alebo Jajeska namiesto Vaneska,ale tak je to sranda,ako smiešne hovorí :wink: Naráta do 10 ale občas sa jej poradie popletie,stále si vyspevuje,síce menej zrozumiteľne ale melódia dokonalá,hneď viem o akú pesničku ide,tiež má rada tú z Búrlivého vína :)) Od telky sa ju nedá dostať,najviac frčí na Máši,Bambuľke a na Pingu,ale zaujímajú ju všetky rozprávky,tak aspoň v kľude navarím,upracem...Stále je to ešte taká moja prísavka,ak ma nemá v dohľade tak už na mňa kričí..Ak ide s niekym iným von,s mužom alebo babkou,tak dokola len kde je mama,poďme domov :lol: Môj maznoško,ale niekedy ma teda riedne hnevá,vie ma vytočiť statočne :jaj: Spinká celé noci,občas si vypýta piť ale hneď zaspí,cumlíka sa nechce vzdať ani za svet :ashamed: Ráno mi otvára oči a stále dokola mama vstávaj,mama poď :lol: Poobede spinká tiež 3 hodinky,mlieko už nepije vôbec,nechce žiadne,ani kakao,tak ju nenútim..S jedením slabota stále,má iba 11.5 kg,je ako chrúst,lebo je vysoká..Snáď sa polepší..
Na dovolenke sme boli iba v Tatrách,mala zažitky,stále rozpráva o lanovkách,ako sa jej to páčilo :))
Tak toľko o nás,pripojím tiež nejaké foto,papa :wink:
Prílohy
DSC_0305.jpg
(96.21 KiB) Stiahnutá 2578 krát
DSC_0278.jpg
(91.25 KiB) Stiahnutá 2578 krát
DSC_0102.jpg
(91.34 KiB) Stiahnutá 2579 krát
shamanwitch
začiatočník

Odoslaťod bystruska »

Shaman, teda Vaneska je uz riadna kočka...vyzera uz naviac ako na dva roky.....tieto baby vase su sikovnejsie ako ti nasi chlapi...vsetko robia neskor...asi len neplechu viac.... :lol: :lol: Rusalka neboj, to sa ti zda ,ze nie je sikovna....kazde dieta vie nieco skor a nieco neskor....vyzera ako stastne a spokojne dievcatko...a to je hlavne....
Tak sme oslavili dva rocky.....kopec auticiek sme dostali...Jakubko miluje vsetky policajne auta, hasicske, sanitky - vsetko co huka a blika a aj traktory, bagre, motorky - no proste chlap.....podla zvuku vie rozlisit ci ide po ceste, este to ani nevidi a uz krici ze polica(policia), hasici, motoka,tator(traktor) atd.
Prílohy
Musim skusit ci je dobra....JPG
(75.97 KiB) Stiahnutá 2557 krát
torticka.JPG
(82.17 KiB) Stiahnutá 2557 krát
bystruska
začiatočník

Odoslaťod Cuoredi »

Ahojte,
krasne deticky nam vyrastli :adore: a vidim ze mate tiez s nimi srandu :)
po mojom poslednom prispevku sa moc nezmenilo, s plienkami to vidim este minimalne na pol roka no co uz..
Rozpravanie je stale lepsie a lepsie akurat nevie povedat R, V a myslim ze L. Miesto toho povie vsade J. Ked sa jej opytam ako sa vola tak povie JEJONKA. Uz sa celkom uci aj nejake pesnicky a riekanky a najradsej ma hore ruky dole gate, pozreme sa co tam mate :))
Jedinu zmenu co zasa mame ze zasa nechce spavat vobec poobede. Teda cez den ju nedokazem uspat nijako.. nepomaha ani ked ju necham v postielke iba tak, ani v kociku, jednoducho povie ze neni unavena a nechce spat a hotovo. Vecer zaspi okolo osmej- pol 9 a spi s 1-2 zobudeniami do pol 9 rana. Co uz s nou. A to ju naozaj vycerpavam dostatocne..
Tak pridam uz aj ja nejake fotky nasej princeznej :)
Prílohy
20130821_162155.jpg
(94 KiB) Stiahnutá 2531 krát
20130811_171919.jpg
(98.13 KiB) Stiahnutá 2531 krát
20130818_155254(0).jpg
Prvy krat na kolotococh
(99.16 KiB) Stiahnutá 2531 krát
Cuoredi
začiatočník

Odoslaťod rusalka9 »

Este zopar fotiek :D
Prílohy
969106_4478309736333_2047410543_n.jpg
Moja mala modelecka :D
(75.33 KiB) Stiahnutá 2500 krát
1186203_4585021164052_1291173088_n.jpg
To je moja torta :D
(87.23 KiB) Stiahnutá 2499 krát
1236325_4585025524161_15007466_n.jpg
Lilkina sacherova torta ,co uz ked tak lubi cokoladove :D
(47.6 KiB) Stiahnutá 2500 krát
rusalka9

Odoslaťod ejda »

Ahojte
aj ja som sem po dlhej dobe nakukla nech vidim co rovesnici stvaraju. Zlatucki su a maminy krasne torty napiekli:)

V podstate ma sem dohnala zvedavost ci niekto bojuje s obdobim vzdoru.
Od dovrsenia 2. roku - teda nejake 2tyzdne- to u nas ide zo dna na den horsie. Pri kazdom vychovnom NIE sa jeduje, oduje spodnu peru , ocervenie a vresti aj bucha rukami dookola....akosi doma sa to nejak vyriesi v pohode ale uz mame hanbu v lidli aj v jednote pri pokladni, aj na ihrisku....och presne toho som sa bala kym som nemala deti. Ako zachovat klud a rozvahu? A to som matka ktora zvazuje kedy povedat nie ...myslim ze mu dost dovolim volnosti.
Ale vsak to len tak vyliat si tu srdce ci ma niekto chape:)
Inac je to vacsinou zlaticko- pripojim foto ak sa podari.

Este sa chcem opytat ci podla vas v 2roku su nejake prehliadky u doktorky.

Pozdravujem vsetkych co este pisu aj co len citaju.
Prílohy
DSC_7850-002.jpg
(95.7 KiB) Stiahnutá 2473 krát
ejda

Odoslaťod lucil66 »

Ahojte,
tak dnes som bola na poradni 30+3 malej srdiecko bije vsetko je v poriadku som zavreta ako mam byt :). takze spokojnost. moja dvojrocna dnes bola prvykrat v skolke na doobedie a celkom v pohode trosku plackala, ked som prisla, ale uz bola unavena. zajtra idem na ultrazvuk tak sa tesim, ze malinku uvidim :) uz sa tesim na porod nech ma konecne prestane palit zaha uz ani neviem ake to je :)
simonka ma tiez obdobie vzdoru hadze sa na zem a podobne niekedy je to celkom unavne hlavne teraz ked mam uz take brucho.
ejda
ja zachovavam klud tak ze sa otocim a idem od nej prec pozdravim ju a ona sa postavi a s placom ide za mnou ;--) tak zatial to funguje.
lucil66

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.