August 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: August 2011

Odoslaťod rusalka9 »

Ahojte koceny :D
Tak sa podujimam aby sa to tu opat rozprudilo ako za starych cias.
My sa mame co sa tyka chorob celkom dobre mala sice bola chora silno prechladena ale inak celkom dobre sa drzi.
Na nocnik sa jej velmi nechce aj posedi ale vacsinou nic nejde dnes sa podarilo tak sa tesila ale ked sa pokaka tak ukazuje na ritku a kyve s hlavou.Rozprava malo co sa tyka zrozumitelnych veci ale svoje si mele :DDD Zubkov na10 a 2 stolicky napoly prerezane.Mala beha jak rychlik uz asi mesiac nekojim tak mala pije kravske mliecko lebo umele jej nechutilo tak aspon usetrime :D.Pije dvakrat denne a spinka vacsinou celu noc tak sa aj vyspim krasne a rano krici z postielky mama a mama uteka urobit mliecko.Papa kedy ako rano mlieko medzitym si da a inokedy neda nic a je az obed tak robim hustejsie polievocky aby sa zasytila a ked vstane tak zje druhe ale aj nezje a potom si da jogurt a vecer daco zobne alebo uz len mliecko a ide sa spat.
Miluje pesnicku Hore rucky dajme pekne zatlieskajme urobime okienko cez okienko kuk a uz ani muk :D ukazuje vsetko a tak sa z toho tesi .Tiez dokolecka bude na nas ukazovat co kde mame a tak podobne.
Tiez chce sama papat aj sa jej to dari a nervacit sa vie teda ukazkovo ak jej vezmem lyzicu :D
Vonku velmi nechodime lebo furt je pocasie o nicom tak aspon rano ked vozime braceka do skoly sa trosku prejdeme.
A jak tancuje hore rucky a bucha s nozickami a pohupuje sa no uzasna je :D
Tak piste aj ostatne nech sa potesime s vami ako sa vy zlepsujete a robite len radost .
rusalka9

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod meruniatko »

Caute baby, no je to jasne kde sme, behame za nasimi pokladikmi. Moj Kiki je uzasna. Najzlatsia aku si vobec viem predstavit. Miluje ked jej citam knihy, chce byt cim viac vonku a cim viac s detmi. Zacali sme chodit do materskeho centra, strasne sa jej paci, je tam ako ryba vo vode. Zboznuje psikov aj ine zvieratka a miluje smyklavky a hojdacky na ihriskach.Veru ledva cakame kedy prepukne jar naplno :) nech moze objavovanie sveta pokracovat. A aby som nahodou nezabudla, neznasa ked nieco nie je ako chce. A ma taky hlas, ze ju nikto na svete nechce nastvat! :) Ozaj, hlavnym trendom je u nas suknicka alebo saty a kolo kolo do nemoty...
meruniatko

Mood: Happy

Odoslaťod lucil66 »

ahojte babule,
uz som tu veeelmi dlho nebola tak som trochu pocitala co a ako sa mate.

zuzi
aj ked nsekor uprimnu sustrast. obdivujem ta ako to zvladas je mi luto to s manzelom hadam sa to da doporiadku este k tomu ked mas tolko toho na ramenach. drz sa

vidim, ze pisete co matenoveho a ako vase poklady rastu su krasne vsetky a sikovne
tak uz konecne vsetci chodime :)

moja Simonka je poklad nekojim od septembra lebo zacala mliecko odmietat ostala som tehotna tak sa asi zmenilo zlozenie. bohuzial som o babo prisla, ale teraz cakame dalsie tak to uz hadam dopadne podla ocakavani :)b
simonka ma teraz obdobie sama vsetko sama jest, umyvat sa...... vsetko sama ked papa je vsade spinava ale musi sama.
tak aspon nenapadne skusam davat trochu jedla do ust aj ja, ale neprejde mi to vzdy.
rozprava kopu slov uz ani neviem kolko vsetko opakuje krasne o vsetko poprosi ked nieco chce je podarena. papa uz aj nasu stravu ale na odrazadlach jej to este moc nejde.
trochu ma hneva ze odmieta nocnik ale tak hadam na jar sa mi to podari. konecne sa trosku oteplilo pokusim sa tu prist castejsie. tesim sa na to co napisete.

tak sa zatial majte pekne
lucil66

Odoslaťod shamanwitch »

Ahojte :-)

Aj ja som po dlhšom čase nakukla,i keď veľa príspevkov odvtedy nepribudlo ;-) je fajn,že sa aspoň niekto ozve občas :yes:
No my čo nové...Boli sme v januári všetci 3x po sebe chorí,takže sme boli všetci traja na antibiotikách :rolll: v kuse teploty,kašle,už som mala z toho nočnú moru,bola som vyčerpaná totálne,dúfam,že sme si to nadbehli aspoň na dva roky!

Vaneska je tiež zlatíčko,aj keď občas také nervácke,neviem po kom je taká tvrdohlavá :)) v jednom kuse,tancuje,spieva,bľaboce,väčšinou ešte svojou rečou :mrgreen: slovíčka sa jej občas daria,občas popletie,ale ja jej už celkom rozumiem,tak je sranda,lebo všetko musí okomentovať.
S papaním je to už lepšie,konečne už niečo aj pribrala,lebo je ako chrúst..Sama jedava vidličkou,lyžicou to tiez ešte dobre nejde.Varím jej stále zvlášť,lebo ja mám rada pikantnejšie jedlá,a ona aj tak musí mať vždy omáčku,take suchšie jedlo nechce,ani pečivo takmer vôbec,neviem prečo ho začala odmietať..
Nočník nepoužívame,dávam ju na klasické wecko,takže "veľkú" robí už len do wc,občas sa stane nehoda ale málo,no a cikne do plienky,nepýta sa zatial,takže ju tam posadím priebežne,nech vie,že treba všetko do wc :))
Spinkáva stále s nami,maznoš jeden,rýchlo si zvykla a v postieľke už ani za svet,len poobede,to spinká tak 2-3 hodky..

Lucil,
gratulujem k brušku :adore: Super,držím palce,nech je už všetko v najlepšom poriadku :4:
Aj ja mám také chvíľky,že chcem druhé mimi,ale niekedy si zas poviem,že je nám takto dobre,keď je už Vaneska samostatnejšia..A muž sa do toho nehrnie,že Vaneska bude hrozne žiarliť,a že nám jedno stačí,tak sme ešte na tom nezačali pracovať :DN

Už ma nič nenapadá,tak sa teším na vaše novinky! :sun
Prílohy
P2110025.jpg
(70.5 KiB) Stiahnutá 2843 krát
shamanwitch
začiatočník

Obrázky: 0

Odoslaťod Cuoredi »

Ahojteee,
konecne som sa dokopala k pocitacu aby som vam sem aj ja nieco popisala :D . Rada vas citam ale iba z mobilu a aj na net chodim z lenivosti iba z mobilu. A odtial sa mi blbo pise sem, a chcem sa aj pochvalit nejakymi fotkami..
Tak co to o nas.. od januara je 3 krat chora, najprv chripka cez 2 tyzne (nastastie sme to presli bez antibiotik), potom nadcha a za necely mesiac zasa sopliky. Alergia to nie je, lebo uz to prechadza. Zacina to vzdy rovnako, kychnutie a vyletia dva slize :rolll: , kasel pride az na konci lebo jej to trosku steka aj dole. No uz sa citi lepsie lebo mi poobede 3 den uz zasa nespi. Ked ju doobeda doslova neznicim tak cez obed nezaspi ani za svet. Ale nastastie vecer o osmej v podstate po dopiti mlieka na mne odpadne. Spanok je stale pre mna prekvapenim co bude, niekedy sa zobudi 1-2 krat za noc, inokedy castejsie. Ale lepsie v noci spi ked si pospi aj cez den. No celu noc doslova este neprespala v kuse.
S rozpravanim to je take vseliake ale snazi sa. Vie take ze ket-kvet, son-slon, dom, papat, kakat, bobo (nase morca), havo, poď, lala je spievankovo a to povie ze lala ham - vecer pustame pri veceri pravidelne, vela slov vie aspon prve dve pismena a to si uz viem domysliet ale hlavne u nas funguje posunkova rec. Nesilim to ale. Kazdy den ma nieco nove a tesime sa z toho spolu.
Chodime plavat a aby som ju vycerpala uplne nie len s plavanim tak tam chodime bez kocika. Autobus, trolejbus a sme tam. Naspat to iste. To rano vstavame o 6:30, z domu o 7:20, domov dojdeme okolo 11, obed a zalahne a krasne zaspi aj na 3 hodinky. To si oddychnem s nou aj ja.
Papkac je riadny, uz vazi 13 kg a to jej nedavam sladke. Neni tlsta ale taka pevna..Ovocie ma rada banan, ananas, jablcko, tesim sa na ceresne a melon to mala aj minuly rok rada. Zo zeleninky lubi skoro vsetko ci v surovom alebo varenom stave.
Strasne rada chodi na ihrisko to mi doma krici ze hat (hrat) a neviem ju vela krat od tial dostat :D
A co sa tyka nocnikovania tak este pred tyzdnom sa mi pekne pytala pravidelne kakat kakat a aj sa vykakala popripade vycikala do nocnika no teraz neviem ci to je resp bolo chorobou ale vcera a dnes sa ani nevycikala a ani nepytala. Povedala az ked bolo po funuse..
Shaman Vaneska je zlaticko, uz je velka slecinka. Strasne rychlo rastu.. zachvilu 2 roky. Kde to utieklo?
Lucil gratulujem k tehu. Uz vies co to bude? V ktorom si tyzdni? Resp kedy mas termin? Vsetko ok?
Dievcata tesim sa na dalsie prispevky a fotky drobcov ako vyrastli. Dufam ze sa sem dostanem skor a zasa si popiseme.
Prajem len vela zdravicka a krasne pocasie
:pa
Prílohy
IMG-20130424-WA0003.jpg
(99.66 KiB) Stiahnutá 2807 krát
20130417_152433.jpg
Na motorke
(93.66 KiB) Stiahnutá 2807 krát
Cuoredi
začiatočník

Obrázky: 0

Odoslaťod rusalka9 »

Ahojte,
tak opat sa hlasime s novinkami no od nasej poslednej navstevy sme stihli chripkovu vlnu komplet cela rodinka ale zvladli sme to super a ked sme si mysleli ze sme z najhorsieho vonku zistili sme ze bracek dostal kiahne tak sme cakali ci bude mat aj Lilka a ocakavanie sa splnilo mala este stale ma nejake 2 vo vlaskoch tam sa strasne dlho drzia ale inak uz vsetky odpadli cize uz ma viacmenej fliacky tak dufam ze coskoro vyblednu.Inak teplotky ani nemala pri kiahniach mozno prve dva dni ale nic vysoke ale odporucam ak budete mat nenatierat pisulku tekutym pudrom stipe to pri piskani .Vysypana bola dost nato ze brat mal max.25 kiahni ona ich mala mnozstvo a vsade este aj na spodku noh.Asi bude mat aj jazvicky lebo ich mala velke a ked zaspavala tak sa jej par zosuchlo tak uvidime.
Konecne uz chodime vonku lebo cez choroby a kiahne sme boli zavrete ako vo vazeni ale nastastie uz je pekne tak chodime vonku velmi radi.
Stale ide ku psikovi kt. mame vonku a minule som ju nacapala ze sa mu hrabe v miske s vodou. :nie:
Rozpravame stale rovnako malo ale ono to pride raz.A co sa tyka nocnika tak ten nehrozi nevykaka ani nevypiska sa za svet ale uz som jej kupila tie pampers nohavicky tak uz ju zacnem od maja davat cez den castejsie na nocnika skusime aj vonku ciknut.Tak som zvedava.
A tiez ked ide burlive vino tak si spieva o dusu no superna je vseobecne ma velmi rada hudbu.Teraz v nedelu sme mali u nas take varietne predstavenie cirkusu mala bola uplne vo vytrzeni a ked sa objavil pes tak zacala od radosti vyskat :lool:
Mala papa vsetko skoro aj slaninku anglicku ma velmi rada ,konecne zacala priberat uz sme sa dostali na nejakych 10,5 kila aj podrastla cca 83 cm ...no nic nadpriemerne ale staci to je nasa buchticka.
Tak piste ,tesim sa na vase ratolesti.
Prílohy
DSCN5801.JPG
Kiahne no zdaleka neboli vsetky :D
(97.01 KiB) Stiahnutá 2758 krát
rusalka9

Odoslaťod rusalka9 »

a este nejake fotky z nasej paradnice a to myslim uplne vazne . :ax
Prílohy
DSCN5684.JPG
Sponky vydrzali asi 10 sekund na hlave :D
(56.1 KiB) Stiahnutá 2758 krát
DSCN5656.JPG
:D
(56.23 KiB) Stiahnutá 2758 krát
rusalka9

Odoslaťod bystruska »

Kubinko.jpg
(34.23 KiB) Stiahnutá 2712 krát
Takze zdravim vsetky maminy a deturence.....
Teda narastli nam riadne tie nase pokladiky a sikovne su jedna radost....pekne fotecky.....pekne modelky a modeli :D :D
:D
My mame tiez kopec noviniek.Od polky aprila uz chodim do prace, takze Kubko uz chodi do jasliciek. U nas to nebolo z nudze o peniaze, ale kedze mi tu v MT nemame ziadnych pribuznych a ani v okoli nemame ziadne deticky, stale sme len boli sami kym prisiel o stvrtej ocino z prace, ale to je zas len dospely. A na ihrisko a do detskych kutikov sa tiez neda stale chodit, tak aby sa Kubko nenudil, nastupila som do prace a chodime do jasliciek.Ale chodim len na pol uväzku, jeden tyzden dva dni, dalsi tri dni atd,je to lepsie takto ako kazdy den po pol dni a ja mam pracovnu dobu len sedem hodin kvoli ziareniu tak robim od siedmej do druhej a este do vecera kopa casu ostane, takze ked bude chory alebo si ho budem chciet nechat doma, tak mozem hocikedy. Zvykal si tazko, rano si trosku poplace, ked uz vidi kam ideme, ale ako nahle sa za mnou zavru dvere, vraj prestane plakat a ze sa pekne hra, aj spinka dobre a este mi ucitelky povedali, ze takeho papajka tam este nemali, ze zje polievku, druhe, pyta si duplu a este druhu duplu. S nim co sa tyka jedla nie je ziadny problem, zje vsetko, hlavne polievky, mäsko s prilohami, akurat sladke nemusi ako palacinky,buchty, rezance.....a slaninu a klobasu ma najradsej :lol: :lol: a plnene toasty so sunkou a syrom.
Chory nebyvame vobec, este vlastne ani raz nebol ,akurat taky kasel ked 9 mesiacov mal.Teraz ako nastupil do jasliciek ma stale sopliky ale doktorka povedala ze to je reakcia na kolektiv a pokial nema teplotu a kasel, tak ze moze chodit dalej-a sa mi paci ze tam maju kazdy den nejaku inu hodinu -spevu, tanca, vytvarnu, anglictinu a co sa tyka platenia za jasle, socialka do troch rokov dietata hradi jasle v plnej vyske do 230 eur.podmienka je len byt zamestnany alebo nemusi byt zamestnany a neziadat o prispevok ale nechat si rodicovsky.
Co sa tyka nocnika a Wc-ka, vsetko odmieta, ked aj posedi, neurobi nic....
Rozpravame stale malo, len svoje hatlaninky, posunkovou recou dokaze povedat vsetko....spinkame konecne dobre, ako nahle zacal chodit do jasliciek prespi celu noc, ide spat o osmej a ano vstava o tristvrte na sest, netreba ho ani budit - akurat ze tak vstava aj cez vikend :( :( :( ale hlavne ze spi celu noc...
vecer aj rano vypije flasu Beby- ine mlieko odmieta
Tancuje tiez rad a strasne rad sa hra s autickami a tiez ma rad knizky
vecne sa vykruca pred zrkadlom, ked mu nieco obleciem hned sa bezi kuknut...
a aktivny je az moc, neobsedi ani chvilu, zo suflikov este stale vyhadzuje vsetko....na motorke- odrazadle je uz "tazky frajer"
A este nejake fotky.....uz sme sa ale dali ostrihat, lebo mu uz bolo teplo a este vsetci si mysleli ze je dievcatko....
Prílohy
Kubko.jpg
(43.19 KiB) Stiahnutá 2712 krát
bystruska
začiatočník

Odoslaťod lucil66 »

ahojte mamaicky,

bystruska
do prace :) aj ja by som niekedy vypadla trosku z toho stereotypu s malou:)aj moja je taky maly papakac polievocky, omacky vsetkeho druhu a maso to stale pyta. v poslednej dobe ked sa jej opytam co chce papat povie pastiku alebo parok :) rozpara uz vsetko . maly je riadny fesak moja na odrazadle este nic moc:(

rusalka
tie choroby ti nezavidim muselo to byt narocne a tie kiahne mala je zlatucka a aka super fotka chudatenko super ze ste to zvladli a hadam jazvicky nezostanu u deti sa to raz dva hoji drzim palce

cuoredi
tak to kupanie klobuk dole mna keby mala budila tak skoro rano tak by som bola nepouzitelna cely den:) ja som na plavanie prestala chodit chodime uz len s tatikom:) nechcela som byt putana casom presne vtedy ist ked je hodina lebo ked nahodou nema svoj den tak sa s nou nechcem natahovat. tak vaha super topredbehla aj moju malu simonka ma 12,3 kg aj teraz sa mi zda uz tazka ked ju musimniekde vykladat a nosit, aj ked teraz sa snazim co najmenej. to uz musis mat riadne svaly:) ale je podarena ako ti zapozovala maz bohovsku capicku :)b

shamanwitch
tak to cikanie do wc ti uprimne zavidim :angel: aj ja by som malu uz chcela zbavit plienok len sa mi nejako nedari daj recept ako sa ti to podarilo. kedysi mi pekne chodila cikat a teraz nic akoby utlo :-?? a nechapem preco
myslim ze kazde prve dieta bude ziarlit na surodenca lebo mu zoberie z maminky aj z ocka len jej to treba vysvetlit simonka chce babo aspon to tvrdi a stale mi bozkava brusko a chodi s utrazvukom a krici nase babo ale ako to bude po narodeni to teraz neviem

termin by mal byt okolo 10 teho decembera som v 11tyzdni, ale mam trochu problemy tak to nechcem zakriknut.
krvacam a spinim mam tam zevraj nejaky polyp a pravdepodobne je to z neho beriem nejake lieky a prikazali mi kludovy rezim ale kazda z vas vie ze pri nasich skoro dvojrocnych sidla to nieje vobec mozne aj ked moja mala je zlata.
tak ale pevne verim, ze vsetko bude v uplnom poriadku a v decembri budeme styria :dance:

uz sa vam zacali hadzat na zem ked nieje ponich alebo zacnu revat moja to ma riadne nacvicene. vcera sme boli v hypernove a ked chcela ist na asi tretiu masinu za 50 centov tak sme to zamietli a hodila sa na kolena zacala revat super predstavenie :clap: tak sme jej zakyvali povedali cau a isli sme dalej postavila sa isla za nami ale stale plakala. ale tie pohlady ludi boli peckove.
papa vsetko s nicim nema problem ale najradsej ma najzdravsie veci parok pastiku sekanu a kompoty:)aha a aby som nezabudla klobasku
lubi polievocky omacky vlastne vsetko.....
na odrazadlach nic moc ale tak hadam dobehne vase deturence zate usta jej melu riadne povie vsetko opakuje minule som v aute povedala ze madar jeden(nic proti madarom mam vela kamaratov len mal znacku ds a trosku nezvladal riadenie)a mala to mne zopakovala pekne prosi dakuje vie zvieratka vsetko oblecenie hracky jedlo vymenovat takze uz si spolu riadne pokecame je podarena. a hlavne ked mi boozkava brusko a rozprava sa s babom:) vtedy je perfektna. spinka dobre poubede cca 3 hodinky a niekedy sa jej podari aj prespat cela noc ale zvacsa sa budi tak jeden az dva razy dam jej cajik alebo mliecka a spi dalej vstavane medzi siedmou a deviatou ako kedy.
teraz byvam unavena tak sem tam si snou lahnem a pospim aj ja tak ako dnes spali sme od pol druhej do piatej lebo sme boli u baby u na obede a kym sme prisli uz bolo stvrt na dve tak isla aj neskor spinkat.
strasne rada pozera pinga a spievankovo masu a medveda a vybera si co jej pustim.
vonku mame zajacika tak toho chudacika stale natahuje azmi ho je luto ale neviem jej poriadne vysvetlit ze sa mu to nepaci ale hadam to raz pochopi:)
tak zatial to je vsetko tesim sa na dalsie prispevky
a drzte sa
Prílohy
augustovky.jpg
simonka je nalavo vedla je sesternica ninka o desat dni mladsia
(61.33 KiB) Stiahnutá 2686 krát
lucil66

Odoslaťod lucil66 »

ahojte tak tu uz nik nepise. skoda rada by som vedela ako sa mate simonka uz ma dva a o chvilku budu mat vsetky :)
chcela som vam len povedat ze budeme mat druhe dievcatko.
papa
lucil66

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.