Júl 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Júl 2011

Odoslaťod Lenuska2103 »

Ahoj Janina71 prosim ta ak mozes posli mi na mail cislo tych laktacnych...ano som z Hradku, vies a to je tym ze u mna v rodine je uz vela malych deti a nikto nekojil a vsetci su premudreli, kazdy ma aj odhovara aby som uz ju pomalicky odnaucala od kojenia ale mne to pride ze je to skoro sak problem mi to nerobi tak preco asi bude dobre ked budem v kontakte priamo s jednou y tych pani. Ved a prave to ze mne to dako ani nevadi ze je s nami v posteli ani mne ani priatelovi ale vsetkym naookolo to vadi, ze by mala spavat v postielke a tak. A mne aj v posteli rychlo zaspinka a tiez sa par krat prebudi pridem ku nej vidi ze som doma a v pohode spinka a kojime sa tiez v noci iba raz aj to nad ranom. Mail je l.catlosova@centrum.sk
Lenuska2103

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Lenuska2103 »

A este som chcela janina ze na ten kurz chodis kde v LM?
Lenuska2103

Odoslaťod klmt »

znova je tu nejak tichúčko...tak aspoň trošku to tu preruším :)
Detičky rastú.... aj vám to tak letí ????? Ani som sa nenazdala a o pár dní mame rok.... Nechce sa mi tomu ani veriť :)

Naša Karolínka chodí, ale len s držaním, no popri nábytku jej to ide jedna radosť. Prezrela už tuším všetky šuplíky :))
Mali sme trošku problémy, dostala mi hnačky, no príšerné to bolo ... v tomto teple. Našťastie to za dva dni uľavilo. Inak vše po starom :)

A bábo v brušku bude chlapček :)tak sa s manželom vytešujeme, že budeme mať párik :) Len už aby to bolo, bo mám pocit že sa drobček vo mne uvarí.... ufffff

Tak krásne slnečné dni prajem/ pekne v chládku/ :)
klmt
začiatočník

Odoslaťod espritko »

Ahojte maminky, nejako to tu zase zamrzlo, ako sa mate? Konecne je teplo, tak sa tulate po vonku? Uz sa nam blizi jul a nase ratolesti budu mat rocik. Boze ako to leti. :adore: :adore: Niekedy by som brala, aby bol Filipko zase babatko.

Inak mame kiahne, takze sa trapime so svrbenim, horuckami a sme zavreti uz 2 tyzdne doma. Ide ma porazit. A akoby nestacilo, tak este aj zuby nam idu. Vcera nam vsiel 6. takze mame 3 hore a 3 dole. :jaj: Pred mesiacom mi zacal aj chodit, ale potom zrazu prestal, neviem preco. Vobec nepadol, len jedneho dna sa zobudil a nic, ale teraz zase zacina, sice nie daleko ale prejde. Tak mozno sa rozbehne.Je to moja sikulka.

Ale chcela som sa hlavne spytat, nemate problemy s malymi s jedenim? Nejako mi prestava maly papat. Mam pocit, ze strasne malo papa.

Klmt gratulujem k chlapcekovi, takze bude parik. Urcite sa velmi tesite. A kedy ti to vlastne vychadza?
espritko

pokročilý

Odoslaťod barbora127 »

Ahojte maminy :punk: ,tak ako pozerám tak je tu dosť pusto....ja si vždy po prečítaní nového príspevku poviem že už naozaj napíšem len čo budem mať chvíľku času ale nejako sa k tomu potom nie a nie dostať....my si pekne rastieme, malá je úžasná aj keď teda vie niekedy pekne pozlostiť....už sme sa konečne naučili sadnúť si...postaví sa pekne pri nábytku aj okolo neho chodí....sama sa ešte teda nepúšťa ale za ruky by chodila aj celý deň,štvornožkovať sa jej moc nechce tak sa len plazí ale ide jej to teda parádne....papáme celkom dobre aj keď posledné dni to nie je nič moc buď to budú zúbky(zatial sa ukázal iba jeden hore) alebo to bude tým teplom....čo je horšie začala nám vymýšľať zo zaspávaním,predtým sme ju po nakŕmení položili do postielky a ona pekne sama zaspala...teraz sa niekoľkorát posadí či postaví a keď je manžel doma ten nevydrží a vyberia ju a potom ju musím uspávať na našej posteli...ináč je veľmi učenlivá,baví ju prezerať si knižky a napodobňovať zvieratká,ktoré v nich uvidí....ináč dievčatá chystáte sa niekam na dovolenku?????my ideme v auguste do chorvátska aj s rodičmi a mojimi súrodencami...mám z toho teda riadne zmiešané pocity,že aké to s tou našou bambulou bude...tak sa tu majte pekne,užívajte si slniečka 8s: pa pa
barbora127

Odoslaťod Janina71 »

Ahoj maminy,
tak mi sme už rôčik oslávili v nedeľu- vychádzalo to 22.6. na piatok, ale to sú všetci v práci. Chodíme tiež len za ručičky, už vie udržať rovnováhu aj za jednu ručičku. Keď sa má čoho pridržať, tak sa púšťa aj sama, dokonca zistila, že vie stáť a to sa jej veľmi páči, ale musím na ňu dávať pozor, lebo sa jej páči kývať sa a padať. Zúbkov máme stále 12, som rada, že momentálne je kľud, lebo to dosť zle znášala. Spí stále 2x denne. Papá všetko a hlavne z našich tanierov, aj keď v svojom má to isté. V týždni varím dietnejšie jedlo, jem ho aj ja , už nevarím oddelene, len cez víkend, keď je niečo mastnejšie, resp. vyprážané varím drobcovi osobitne. Zaspáva v pohode v našej posteli, spí tam celú noc a ešte stále sa kojíme asi 1x, keď bolo teplo tak aj 2- 3x za noc. Začala som jej ponúkať aj vodu, pekne z pohára a šikulka cca za týždeň sa pekne naučila piť. Chodíme aj plávať medzi bábätká, celkom sa jej to páči, na jeseň si zaplatíme aj kurz pre pokročilých.
Leni vy ako?
Gratulujem k páriku a úprime závidím.
Prajem pekný dníček.
Janina71

Odoslaťod klmt »

Ahoj dievčence.... KDE STE?????????

Primálo sem sa píše, nik sa nechváli detičkami :(
Tak len v skratke info o nás: maličká má už narodeninky oslávené, vykukli nám prvé dva zúbky, chodíme za ručičku, alebo popri nábytku či stene. Robí nám veeeeľkú radosť :) iste ako i vám detičky. Je to krásne sledovať ako je zo dňa na deň šikovnejšia vo všetkom :))

Inak sa máme dobre. Braček v brušku pekne rastie a už len 10 týždňov a je na svete. Neskutočne beží ten čas :(
Napíšte dievčence niečo !!!! Ako sa máte, čo robíte, ako detičky, oteckovia.....
teším sa, že si niečo prečítam :)

Prajem krásne dni :)
Prílohy
DSC_7883_resize.jpg
(44.49 KiB) Stiahnutá 3334 krát
klmt
začiatočník

Odoslaťod StankaDca »

Ahojte maminky, takze sa ozyvame konecne aj my, nakolko sa mi styri mesiace nedarilo prihlasit...stale mi to nejaku chybu vyhadzovalo :-/
takze Lukasko napriek tomu, ze sa narodil skoro tri mesiace skor, tak uz chodi uplne sam:-) sa vsetci lekari cudovali, ze to cakali az okolo 18 mes. ale tak hlavne, ze zatial sa vsetko vyvija dobre, teda klop klop :-D
zubkov mame osem. ale riadne sa pri kazdom natrapime, teploty cez 40 :-((((
Dievcata, aj vas chytaju stavy /teda okrem Klmt :-P / ze uz by ste chceli dalsie babo? teda ja si chcem Lukaska poriadne uzit, aspon tak rok este, ale kamosky jedna po druhej ostavaju tehotne a mna to strasne laka :-) aj sa bojim ,ci sa nam druhe podari, ako by prebiehalao tehu a tak...ale ked si predstavim, ze by som zasa nedajboze musela od stvrteho mesiaca lezat v menocke a potom aj tak predcasne porodit, tak uff...radjsej na to ani nemyslim :-(
Lukinko je velmi hyperaktivne dietatko, lieta za nim cela rodina a mame , co robit.nicim ho nevieme zabavit, vsetko tak minutku a dost. ale tak, radsej poriadne zive babatko, nech vieme, ze je ok :-)
Oslavu jedneho rocika sme mali 2.maja a potom sme si symbolicky spravili aj na riadny termin /16.jula/. bolo to krasne, ocko maminu dokonca poziadal o ruku, cize nateraz musim aj tak o druhom babatku len snivat, bo tehotna by som sa vydavat nechcela :-)
ked sa mi podari zmensit niekde fotky, tak pridam aj fotky toho nasho milacika :-)
zelam vsetkmy krasne maminkovanie a este snad aj nejake to slniecko :wink:
StankaDca

Odoslaťod Lenuska2103 »

Ahojte žienky tak sa vám ozývam aj ja nám sa to s tou postielkou vobec nepodarilo mala plakala tak ze sa az zachadzala tak sme sa na to vykaslali dali sme okolo postele nafukovacie postele a od vtedy nam mala nespadla z postele ale vzdy ked sa zobdui najskor krici mama tak sranda no ze ako nahle sme postel zabezpecili tak ani nepada :) no stale kojime ale teraz je to hrozne v noci sa budi aj kazde dve hodinky idu nam vsetky zuby ostatne naraz mame uz 10 zubkov z toho jedna stolicka a jeden ocny a teraz nam idu ostatne stolicky a ocne....no hroza cez den iba plackame ale snazim sa jej ich stale natierat....horucky pri zubkoch nemame vobec len je nervozna place a zle spinka, ale hrce v ustach ma az modro fialove....&co sa tyka druheho baba tiez si netrufam mala je na mna moc zatazena a prave sme kupili byt a prerabame a budeme sa stahovat takze asi by sme na druhe babo nemali ani financne kedze sme to riesili cez hypoteku....inac baby co myslite ked sa budeme stahovat navykne si rychlo mala ci myslite ze bude mat s tym problemy*?? nemate s tym niekto skusenost??? No a behame len neveime padat tak som si zaobstarala tie popruhy na chodenie a je to super vec mala sa velmi rychlo uci rovnovahe...rozpravame len tak jedna radost od rana do vecera sa jej nejdu zavriet usta :)
Lenuska2103

Odoslaťod barbora127 »

Ahoj maminy tak konecne soms i našla čas napisať aj ja....my tiež sme mali oslavu narodenín len nám moc nevyšlo počasie tak sme to museli robiť doma u našich ale nevadi na budúci rok to už nejako vybavíme :sun , mali sme veľmi peknú tortičku bolo mi až ľúto ju vôbec rozkrájať malá si z nej moc nedala kedže bola dosť mrzutá...už máme dokonca za sebou aj prvú dovolenku pri mori, boli sme v Chorvátsku, poviem Vám cesta bola naozaj horor.Naša Dianka totiž je v aute vždy ako čert,kričí a plače až sa zachádza,neviem čím to je ale asi jej bude zle mám taký pocit a tak si viete predstaviť ako sa nám išlo.Ani zaspať nám nechcela (šli sme na noc) až keď sme sa nahnevali a jednoducho vybrali sedačku a uložili ju pekne na sedadlo a potom už spinkala ako malý anjelik :angel: ...pri mori si to naozaj užívala vo vode bola veľmi rada...len si tam zvykla na to, že mala okolo seba kopec ľudí,ktorí sa jej neustále venovali tak teraz sa už ani minútku sama nezahrá,vyžaduje si neustále pozornosť.Zubkov máme päť,no teda piaty nám ide teraz,akurát sme prekonali šiestu chorobu,tie horúčky to bolo niečo strašné a máme problém opäť začať pekne papať.Chodiť ešte sami nechodíme iba pekne za ručičku už sa nám aj pekne púšťala od jedného k druhému ale naraz ako by uťalo a bojí sa....za to rozprávanie nám ide jedna radosť všetko po nás opakuje 8)b čo sa týka ďalšieho potomstva tak ja už by som určite chcela mno manžel je iného nazoru :skuli: momentálne túto tému moc nevyťahujem ale ku koncu roka by som mu už chcela navrhnúť ďalšie dieťa tak to budeme mať zase veselo u nás :whist: Pridávam pár foto :on:
Prílohy
DSCN0586.JPG
(85.22 KiB) Stiahnutá 3206 krát
DSC_0056.JPG
(82.57 KiB) Stiahnutá 3203 krát
08082012385.JPG
(76.61 KiB) Stiahnutá 3205 krát
barbora127

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.