Júl 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Júl 2011

Odoslaťod Kvietoczek »

Tak co mamky, kde ste???
Pravidelne sledujem ci tu nenajdem novy prispevok ale stale to iste sklamanie. Piseme si tu len zopar mamiciek a ostatne asi na toto forum asi zabudli, skoda...
My sa mame fajn, mali sme slabu nadchu, len upchaty nostek a trosku kasel ale rychlo to preslo...
Zacali sme spavat na brusku :) Doteraz nechcela vobec ...
Vysiel nam piaty zubok :D
Stale nelozime, len sa tocime dookola a trosku sa plazime...
Uz sme sa kupali vonku vo vanicke. Teraz chodime za rodicmi na chalupu, lebo v panelaku je to o drzku, vonku je vonku :D
Dnes som malu prvy krat posadila na nocnik a hned sme ho aj pokrstili, hura :D
Pripajam nejake fotecky...
Tak sa majte pekne...
Prílohy
Miška 197 x.JPG
(43.98 KiB) Stiahnutá 3636 krát
fotky 037 x.JPG
(47.84 KiB) Stiahnutá 3636 krát
Kvietoczek

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod klmt »

Kvietoček- prekráááásne fotky !!!! :)b :)b :)b :)b malá je neskutočne podarená :) mi to až zlepšilo náladu

a ozaj je škoda že nik nepíše.... teda takmer nik :(
Dievčence, veď sa pochválte svojimi ratolesťami alebo sa aj posťažujte !!!!

A my sa máme fajne... tešíme sa zo slniečka :sun
Malá pomaly už ce aj chodiť. Tak za ručičky bežka , inak sa nám štvornožkuje po celom dome a postaví sa pri každom kuse nábytku. Najviac sa jej páči pri hojdacom kresle stojí a hojdá ho a ja len tŕpnem kedy cupne na zem. zubky stále nič.. tak len čakáme .... veď niekedy sa už len hádam dočkáme... :)

A čo sa týka môjho bruška, tak to už riadne cítim kopance :)

Krásne dni prajem 8s: 8s: 8s:
klmt
začiatočník

Odoslaťod Kvietoczek »

Klmt - tie kopance ti uprimne zavidim, je to jeden z najkrajsich pocitov v zivote zeny. Aj ja sa uz tesim az to znova zazijem. Prajem vam vela zdravicka a uz vies co to bude? Nevolnosti uz presli? Tak ja dufam ze ma obidu aj pri druhom tehotenstve. Inak aj ja by som uz chcela druhe, ale dohodli sme sa s manzelom ze ked mala zacne v noci riadne spat tak pojdeme na vec. Lebo ona je v tomto hrozna, cez den bojuje len aby nezaspala, pospi max 3 hodinky dokopy a v noci je to stale na 3-4x (vstavanie). Neviem si predstavit k nej v noci vstavat s bruchom, mat problemy sama so sebou a este behat okolo malej. Cez den sa sama velmi hrat nechce. Boli sme chvilu u nasich na chalupe, tam sa jej stale niekto venoval a teraz si doma tiez vyzaduje neustalu pozornost.
Zacali sme sa plazit ako o preteky, uz len cakam kedy sa dvihne na styri.
A vcera prisla na to ze sa da skripat zubami.
Dobru nocku
Kvietoczek

Odoslaťod Janina71 »

Ahoj maminy,
klmt -tiež závidím pohyby v brušku, je to ozaj krásny pocit, ja už ho nezažijem, jednak vek a jednak dve dievčence nám stačia. Ináč sa máme fajn, len sem tam teplotujeme zo stoličiek, už máme tri, ale nie, celé sú prerezané a postupne rastú. Staršia ich mala až 15 mesačná, Laura je nejaká rýchlejšia, čo sa týka zúbkov. Stále nechodíme, vieme sa z ľahu posadiť a postupne sa staviame a zdvíhame v postielke, ale ide to pomaly-vraj do 14-15 mesiacov máme čas. Stále sa kojíme, v noci už len 2x, aj to po polnoci, ale spáva s nami v manželskej posteli. Tešíme sa z teplého počasia, stále sme na dvore a malej sa páči na deke, ochutnáva trávu a pozoruje mravce. Prajem pekné dni.
Janina71

Odoslaťod Lenuska2103 »

Ahojte zienky tiez vas pozerame pravidelne, mala ratstie ako z vody uz mame 8 zubkov, ale nechce sa jej stvornozkovat iba cuva, no a beha za obe ruky ale mam s nou velky problem nechce spinkat v postielke a neviem ako ju to naucit lebo priznam sa hoci s tazkym srdcom a hambim sa spadla mi z postele kedze spava s nami v posteli. A ked sa snazim ju naucit na postielku spusti taky rev ze sa az zachadza ja uz neviem ako si s nou dat rady. Cumel nechce vobec a sem tam sa este stale usprava na prsniku. Baby ak mate dake rady sem s nimi lebo ja uz som na pokraji zrutenia, nechcem aby sa ten pad z postele zopakoval i ked sa chvalabohu nic nestalo.
Prílohy
Tamaruska.jpg
(87.05 KiB) Stiahnutá 3591 krát
tamarka3.jpg
(86.62 KiB) Stiahnutá 3591 krát
Tamarka.jpg
(75.65 KiB) Stiahnutá 3591 krát
Lenuska2103

Odoslaťod klmt »

Lenuška- to s tou postieľkou nie je ktovie čo. Skús malú naučiť na nejakú hračku. Naša má psíka na spanie. Najprv nech spáva aj hračka s vami a potom hračku prelož do postieľky a malu k nej. No nejaký čas budeš musieť "strpieť" aj plyšáka vo svojej posteli :) aspoň sa vrátiš do detských čias :))
A bez plaču to asi nebude, skús, uvidíš. Čim skôr tým lepšie, predsa len malinké už sú riadne pohyblivé, tak aby ti neskákala z postele :no:
A gratulujem k zúbkom! To u nás len prázdna pusa :)))

Pekný podvečer všetkým :)
klmt
začiatočník

Odoslaťod espritko »

Lenuska a neskusala si malu uspat u vas v posteli a potom preniest do postielky, ja to robim takto a spinka bez problemov. Tiez mi maly parkrat padol z postele a potom som to riesila takto a nejako sme si na to zvykli.

Nam idu asi dalsie zubky, lebo od vcera nas prehana a do rana sme mali 40-tkove horucky. Uz mame inak 4zubky, tak asi idu na rad ocaky. Inak stvornozkuje, chodi ako divy :jaj: :jaj: niekedy neviem kam ho skor dat, aby nieco nevyparatil. Horsie je ze nechce byt v choditku, predtym bez problemov a teraz nic. :unsure:

Inak sme opat chory, babenky aj vase deticky su chore, alebo len my sme chytili nejakeho bacila a nevieme sa ho zbavit, uz je chory skoro mesiac. :?!?: :?!?: :?!?: Som zufala, si to striedaju so starsim. Toho som uz odhlasila aj zo skolky. Chudacik, je z toho na nervy.
espritko

pokročilý

Odoslaťod Lenuska2103 »

Ahojte no skusala som aj s mackom mame takeho hroch s ktorzm spava v nasej posteli ale ked ju s nim dam do postielky koniec, skusala som ju aj prekladat ale tym ze je tazsia za kazdym som ju zobudila....No a skusala som uz aj tu metodu podla volakej knizky ze kazde dieta sa vie naucit spat a to je ta metoda 3 5 7 ci ako sa to vola ale to sa nedalo vydrzat ona neplace tak normalne ale to je naozaj az zachvat placu. este som rozmyslala budeme sa stahovat tak si dat postielku hned ku posteli lebo tu kde sme teraz mam postielku tak ze ma ani nevidi mozno aj preto tam nechce byt ze je dost daleko od nas.
Lenuska2103

Odoslaťod beus1 »

Ahojte mamičky V:) ospravedlnujem sa váám velmi ze som sa takstrasne davno neozvala ale akosi nebol cas , dokoncila somskolu tak teraz toho casu uz budem mat asi viac ;)x mate krasne deticky a este k tomu ake sikovne :yes: moj Adamko sedi , lozi iba tak pomalicky akurat mu idu zubky pocitala som 6 zubkov takze mame veselo a do toho este ma aj cervene hrdielko malinky a berie antibitotika zase :( takze stale by bol iba na rukách mal horucky aj 39,9 co sombola uz zhrozena dufam ze tato noc bude uz onieco lepsia, Davidko /moj starsi syncek/ je tiez doma v skolke dostalzapal na ocka tak pre zmenu u eho liecime to ale uz je to okej ani nei vidiet ze mu nieco bolo, som rada ze nase julovcatka este vobec existuju, dufam ze sa mi podari prsipievat aj castejsie, majte sa zatial krasne ;)x
beus1

Odoslaťod Janina71 »

Ahoj maminy,
tak my už máme preryté všetky 4 prvé stoličky, tak dúfam, že teraz nastane trochu pokoj od tých zúbkov a nepôjdu hneď očné. Asi pred 7-10 dňami sme začali klasicky štvornožkovať a hneď sa malá aj postavila v postielke a teraz si to už pekne krásne vykračuje za ručičky. Som si myslela, že to ešte potrvá, vôbec sa nejak moc nesnažila zdvíhať sama na nohy a zrazu prekvapko v jeden deň všetko naraz.
Lenuska2103 možno sa Ti teraz budem zdať príliš premúdrelá, ale maličká Ti plače práve preto, že už si uvedomuje, že ideš od nej preč a bude sama. Naša sa pôvodne uspávala len na prsníku, potom sa naučila po kojení odtiahnuť, ešte bdelá zaspala v postielke. Potom prišlo obdobie prerezávania sa zubov a boli sme opäť na prsníku a nechcela ma pustiť za nič na svete. Tak som sa jej prispôsobila, ľahla som si s ňou do postele a tam zaspala raz- dva.A od 20:00 som spávala aj ja. Keď spala takto asi 2 týždne už ma tak nekontrolovala,či som pri nej začala som od nej po zaspatí odchádzať, ale kraje postele som zabezpečila paplónmi, aby nespadla. Možno som mala výhodu, že ešte nelozila, len sa plazila a to sa jej cez periny nedarilo, pri plači som hneď bežala k nej a spala ďalej takmer bez prebratia. Vôbec neriešim prekladanie do postielky, spí s nami, tým, že ma cíti pri sebe prespí celú noc , kojíme sa už len raz, aj to bez svetla, len si ju prisuniem a spím ďalej, ani neviem koľko cucká. Keď som ju prenášala hore dole, mali sme problém so zaspávaním, a nebola som poriadne vyspatá.
Takto mi to poradila laktačná poradkyňa, a mala pravdu, dieťa sa bojí a preto narieka, si z Hrádku tam pôsobí p. Glavová alebo p. Kráľová, ak ich nepoznáš môžem Ti dať kontakt, je som s nimi veľmi spokojná, poradia hocičo, nielen ohľadom dojčenia. Chodím na kurz, kde robia lektorky, a preberieme tam kadečo. Nechci všetko robiť podľa knižiek nauč sa pozorovať maličkú a prídeš na to, čo jej vyhovuje. Keď budeš mať druhé dieťatko už nebudeš robiť veci presne podľa knižky, bude to iné, lebo každé bábo je iné. Viem to podľa seba. Držím palce.
Janina71

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.