Júl 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Júl 2011

Odoslaťod Kvietoczek »

Ahojte, najak to tu stale mrzne maminy

Musim sa pochvalit, ze cvicenie zabralo a uz asi 2 tyzdne sa pretacame jedna radost a plazime sa po zemi ako hadik :) :) neviem po kom je taka leniva. Ona len nerobi to co ma ale energie ma hrozne vela, vkuse so sebou naraba a nic ju nebavi dlhsie ako 10 minut.
Pred tyzdnom sme mali poradnu, vazime 8335 g a sme dlhi 71 cm. Aj ked sa mi to nezda, lebo pred 2 mesiacmi mala 70. asi ju s manzelom zle merame. na poradni bola zastupujuca lekarka a ta ma zprdla ked som jej povedala ze sa v noci casto budime. Kazala mi dat malej pred spanim krupicu aby sa nasytila a ked sa aj tak bude v noci budit, tak uz len caj. Ale nas ani krupica nezasyti a stale sa okrem krupice krmime este 3 krat, caj nechce v noci ani citit, to spusti taky krik ked zisti ze to nieje mlieko. Lekarka povedala ze deti nad 6 mesiacov by sa mali budit max 1x za noc, a nemaju jest v noci casto, lebo si vraj vybuduju zly navyk a v neskorsom veku budu mat sklon k obezite, tak ja neviem co si mam o tom mysliet... :?
Janina ty si spominala ze u dojcenych deti je caste budenie v poriadku, ci?
Vase dietky uz rozpravaju? myslim nejake konkretne slova, lebo my stale len slabikujeme
Tak sa majte a prijemne prezitie Velkonocnych sviatkov prajem...
Kvietoczek

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Janina71 »

Ahoj maminy,
Kvietoczek, z doktoriek, hlavne takých, čo študovali za socíku, čo aj ja, si laktačné poradkyne hlavu nerobia. Naša Laura sa cez noc budí stále, cucne si a zaspí. Na staršej dcére, pomaly 16 ročnej slečne nijakú obezitu nevidím, a kojila som ju aj v noci, a tiež pomerne často. Kojené dieťa totiž nemôže byť obézne, jedno je buclatejšie iné menej ale nie je obézne, lebo mliečko je presne vyrobené pre to ktoré dieťatko, také ako práve potrebuje. Zatiaľ čo um je veľmi ľahké prekŕmiť, keď nechceš vylievať, tak donútiš bábo dopiť a obezita sa risuje. Osobne súhlasím s poradkyňami v tom, že mm je určite výživnejšie ako čaj, ktorý je pri kojených deťoch pokiaľ nie je leto úplne zbytočný. Kojenie nie je len o jedení, ale aj o pocite bezpečia, ale pre niektoré maminy je to záťaž a stres v noci vstávať. Ja som sa už naučila kojiť po ležiačky, malá spí medzi nami , tak sa len pricucne a po chvíli odtiahne a spíme. Cez deň veľa nekojím max. 1-2x, lebo už papáme 3x denne príkrmy, a len málokedy ich potrebuje zapiť. Napr. popoludní ak zje celú hrušku, tam má šťavy a šťavy, alebo jablko , cez obed polievku, druhé mäso s prílohou jej zatiaľ nechutí, ale polievky zje 200ml, predvečer jej dávam kašu, a pred spaním sa potrebuje pri prsníku ukľudniť a zaspí sama v priebehu pár minút. A že sa budí v noci, pokiaľ nemá zúbky a pracuje jej rozumček, spracováva kvantum informácií, to je podľa mňa normálne. Majte sa krásne a žiaden strach z kojenia, vyrastie Ti z nej krásna samostatná a sebavedomá slečna.
Janina71

Odoslaťod Janina71 »

Kvietoczek, ale aj pre ostatné maminy, ponúkam celkom zaujímavé čítanie:www.dojcenie.wordpress.com
Janina71

Odoslaťod Kvietoczek »

Janina mas pravdu, ze doktorka co mi to povedala, studovala velmi davno. Ale potom som sa na to este pytala nasej lekarky, mimochodom ta stara je jej svokra, a ona povedala ze v castom budeni az taky velky problem nevidi, ani co sa tyka tej obezity nezdiela rovnaky nazor a ze Miška nieje az taka velka aby to bolo nieco zle. Ze jej dcera sa budila kazde 2 hodiny do 2,5 roka a pomohlo az jej prestahovanie do vlastnej izby. Tiez, moja lekarka mi tiez vravela ze nemohla dceru odnaucit od dojcenia, az raz ju manzel vyhnal na par noci do obyvacky, on malej v noci daval caj ked sa zobudila a rychlo ju ponocovanie preslo :D
Aj ked chcem pre malu to najlepsie, uz by som si priala aby s tym vstavanim prestala, som dost unavena.
Janina , ked sa mala v noci napapa, uz ju nedavas odgrgnut?
Este sa vas maminy chcem opytat, uz vsetky vase dietky lozia po styroch???
A rozpravaju nejake konkretne slova???
Kvietoczek

Odoslaťod barbora127 »

Ahojte maminy.....tak co ako sa tu mame?My sme teraz prekonali nejakú črevnú virózu,malá nam začala zvracať dokonca sme boli aj na pohotovosti kde nám museli pichnúť niečo proti zvracaniu,potom nás chytili teploty a mierna hnačka....ale zvládli sme to síce sme kus schudli ale nevadí, veď to doženieme :) Kvietozcek tak naša bambula ešte stále neštvornožkuje len sa vie plaziť dozadu,dokonca si sama ani nesadne, už ma to začína trápiť keď vidím ako detičky kámošiek mladšie od nás o dva mesiace už pekne lezú ale snáď sa aj mi dočkáme.....zúbok ešte stále nemáme ani jeden ale ak sa mám priznať ani mi to nechýba....baby ako spinksjú vaše ratolesti cez deň?Lebo mi spíme väčšinou doobeda len pol hodinku a poobede v kočíku podľa nálady od polhoďky až dve hodinky...mne sa to zdá strašne málo teda, ale musím sa pochváliť že večer okolo pol ôsmej pekne zaspinká a budí sa mi až okolo pol piatej na dojčenie a potom ešte schrupne do šiestej...a čo sa týka toho rozprávania tak u nás to je len mama,tata,baba ....tak vám prajem pekný deňa nech sa nám už ten šialený apríl konečne skončí a príde teplo
barbora127

Odoslaťod klmt »

Ahojte mamičky.. :)

Naša bambuľa lozí už vyše mesiaca pekne sama po 4 a prejde aj z miestnosti do miestnosti, tak ju musím riadne strážiť. Otvára aj šuplíky a prezerá si veci čo su v nich :)
Pred týždňom sa už aj sama postavila v ohrádke a od vtedy to robí stále. Keď ju dám večer spať ešte zo 3-4 krát sa mi postaví a vykrikuje. Inak zúbok tiež nemáme žiaden.

Čo sa týka spania cez deň, tak to spinká do obeda tak 1-2 hodiny a po obede hodinku.
Nerozpráva nič zrozumiteľné, len blaboce. Ide jej slovo lego, ale nevie že to niečo znamená :) takže to si len tak recitkuje:)
a vykrikuje slabiky... ma, ba, va....

:)
a nase druhé bábo sa má v brušku k svetu. dnes som bola na ultrazvuku, tak pekne rastieme vše je ok. Inak nepribrala som ešte ani kg a to som v 15 týždni. Pri prvom som už mala o 3 kg viac :)

Pekné jarné dni prajem.. pa pa
klmt
začiatočník

Odoslaťod espritko »

Ahojte maminky,

Mam konecne trosku kludnejsie obdobie, tak Vam napisem aj ja. Citam Vas pravidelne, len sa mi nechce pisat, ked mam depky. S muzom mame take blbe obdobie, viac sa hadame ako normalne komunikujeme. Tak ma potom vobec nic nebavi. Esteze mam tych svojich dvoch malych certikov.

Nas Filipko rastie ako z vody, mame cez 9kg. Oblecenie uz nosi velkost 80-86. Normalne nechapem. Co sa tyka stvornozkovania, tak my uz stvronozkujeme asi 2 mesiace a asi mesiac chodi pekne za jednu rucku. Papa uz skoro vsetko, je to riadny valibuk. Keby ste ho videli ako to premiela v papulke. :adore: :adore: je na zozratie. Ozaj zubky uz mame 3 a stvrty je na ceste, tomu davam take 2 dni. A dokonca sme sa naucili kakat do nocnika, do plienky sa nam podari len malokedy. :P :P V tomto je drobec sikovny, len sa mu nechce rozpravat. Povie akurat tak baba a ham. Mama sa mu podarilo len raz, aj to omylom asi. :vyplaz: A odvtedy nic. Pri skrinkach sa zdvihne ako nic a riadne mi uz aj vsetko kontroluje co v nich mame. :)b :)b len keby to mal kto davat naspat. :crazy:

Klmt ako to rychlo ubieha, fuuu ze 15.tyzden. A uz viete aj co budete mat?

Este pridam aj nejake fotecky. Skuste aj ostatne nech sa potesim
Prílohy
DSC_0039.JPG
A takto sa usmievam na svoju maminku
(28.46 KiB) Stiahnutá 3452 krát
DSC_0034.JPG
Takto sa postavim ako frajer a vsetci ma posluchaju :D
(34.62 KiB) Stiahnutá 3452 krát
DSC_0029.JPG
S maminkou a bracekom na vylete
(46.16 KiB) Stiahnutá 3452 krát
espritko

pokročilý

Odoslaťod klmt »

Juj, to ma mrzí Espritko, že stále to nie je u vás doma na najlepšom poriadku. Držím palčeky, nech je čím skôr všetko ako má byť !!!!
A krááásne fotečky, šikula je Filipko :) Aspoň že ti obaja robia takú radosť :)
Inak naozaj to strááášne rýchlo ubehlo- ako by to bolo včera čo som sa sem prihlasovala s trasúcimi sa rukami a pozitívnym tehotenským testom a už nám pomaly bábatká behajú.... wauuuuuuu (dúfam, že takto rýchlo neubehne celý život ) xixixi

A teraz ešte neviem čo to bude. Manžel samozrejme očakáva chlapca ale ktovie. Inak toto druhé tehotenstvo mám uplne iné ako prvé. Aj nevolnosti, strašná pleť, vlasy, no všetko....

tak krásne dni prajem... :)
klmt
začiatočník

Odoslaťod klmt »

Ešte pridávam foto :)
Prílohy
P3200017_resize.JPG
(97.97 KiB) Stiahnutá 3432 krát
klmt
začiatočník

Odoslaťod Janina71 »

Ahoj maminy,
KVIETOCZEK po kojení už ani cez deň ani v noci neodgrgávame, keď malá potrebuje grgnúť sama sa zdvihne do sedu a grgne, dokáže grgať aj poležiačky, tak to už ani nesledujem. Čo sa kakania týka, od 28.3. kakáme aj my len do nočníka, 2x za tú dobu sme trafili plienku ale ináč nie, nelozíme po štyroch ešte stále, i keď už sú náznaky zdvíhania zadku, malá mala naposledy 8 kg, nie je tučná, ale je dosť dlhá 73cm, aspoň mne sa zdá, momentálne nás trápia stoličky, už má celé ďasná boľavé, minulý týždeň sme aj teplotovali cca 37,7 nálada pod bod mrazu, no už je lepšie, ďasienka sú celé biele, tak čakáme kedy sa zúbky vykľujú von. Cez deň spávame stále rovnako 2-3x, dopolodnia 1-1,5h, popoludní tiež, a podvečer cca 30-40min. Zaspáva okolo pol ôsmej a spí do 5:30 - 6:00. s 2 -3 kojeniami po pol noci. Majte sa krásne.
Janina71

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.