Júl 2011

bábätká narodené v roku 2011
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Júl 2011

Odoslaťod Kvietoczek »

Ahojte,
my sa stale nekotulame, vo stvrtok ideme na rehabilitaciu. Lekarka nam ukaze ako cvicit s malou... Som zvedava co to bude...
Inak je krpana uzasna, väcsinou vysmiata, vo svojom hojdacom kresielku sa sama vyhra aj hodinu, vie sa uz asi mesiac sama rozhojdat a velmi ju to bavi. a ked ju to bavit prestane, dam ju na deku a tam sa hra dalej...
Klmt - tak vam blahozelam, to je super. Moj manzel by tiez chcel druhe babo hned, ale ja chcem aby bola mala trosku samostatnejsia. Na druhy rok sa zacneme snazit. Ale aj ja som si uz robila tehotensky test :wink: No antikoncepciu uz brat nechcem...
Inak, merali sme Mišku, meria 70 cm
Dobru noc :sleep:
Kvietoczek

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod barbora127 »

Ahojte maminky, tak my sme sa konečne pekne rozpapkali...a to som ešte pred týždňom hromžila že to naše dieťa sa snáď nikdy nenaučí poriadne jesť teraz spapá skoro všetko čo jej dám tak sa vytešujeme :) čo sa týka kotúľania tak nám to ide jedna radosť len ma zaráža že z chrbátika na bruško sa pretočí len do jednej strany do druhej len málokedy musím to spomenúť na najbližšiej poradni...zúbok ešte nemáme ani jeden,čo mi až tak nevadí keďže ešte kojím a bojím sa či mi malá potom nedohryzie bradavky....ako Vám detičky búvaju cez deň? lebo Dianke sa moc teda nechce vstáva o šiestej a potom ju ukladám pred desiatou ale pospí vždy iba pol hodinku a viac ani za svet potom je však nejaká mrzutejšia poobede v kočíku pospí hodinku a koniec
klmt gratulujem k tehotenstvu,museli ste byť teda prekvapený ale verím že milo :) ja by som chcela mať medzi detičkami čo najmenší rozdiel o čom však môj manžel nechce moemntálne ani počuť on vlastne moc ani druhé nechce čo je pre mňa teda nepredstaviteľné takže veľmi dúfam že ho to prejde lebo ja som vždy túžila mať dve deti
tieto mrazi nás teda dosť ubíjaju teda aspoň mňa....boli dni kedy sme nemohli ísť ani von...kedy to konečne skončí...ešte teraz máme u nás ráno okolo -25 a okolo obeda -10
barbora127

Odoslaťod espritko »

Babulky idem len na rychlo, mame s muzikom udobrovaci vecer. Ale ako som si precitala spravicku od Klmt, tak musim napisat. Inak sa Vam urcite ozvem zajtra. :D :D :D :D

Takze Klmt gratulujem k malinkemu uzlicku, ktory cakate. :D :D :D Veeeeeeeeelmi sa s tebou tesim. Dufam, ze sa tesite aj vy a ze to bude chlapcek, nech mate kraaaaasny parik. Ja osobne by som si netrufla tak skoro po sebe. Ja mam rozdiel medzi detickami 2 a pol roka. :D Aj to niekedy saliem. :D :D Juj, taku dobru naladu si mi spravila. A Dufam, ze opat pojdes rodit do BS, aby som Vas mohla prist kukuk. cmuk
espritko

pokročilý

Odoslaťod klmt »

veľmi pekne ďakujem dievčence.
Tešíme sa mooooc, aj keď mám troška obavy, bo prvé som rodila cisárskym pre komplikácie :( a je to len pol roka, vraj dosť skoro, ale dáko to hádam zvládneme.
Je to síce neplánované, no veľmi chcené ---- juj, znova to u mňa začne od znova... xixixi ešte som si ani nezvykla na život v "hriechu" pri dobrom vínku a vifónkových polievkach a znova nastupujem na minerálky a riadne vývary a plnohodnotné zdravé jedla :) xixixi A znova som dva v jednom :)

Espritko.... ja na štiavnickú porodnicu nedam dopustiť, tak isto budem rodiť tam :) a ďakujem za podporu :) Inak tiež by som cela teraz chlapčeka, ale i z dievčatka budeme šťastím bez seba... aspoň budú mať vaši chalani nevesty : )

tak krásny deň všetkým prajem :)
klmt
začiatočník

Odoslaťod klmt »

haloooo dievčence !!!!! kde ste kto ????????????? :haha

žiadne novinky ?????
Slniečko nám krásne svieti, všetko sa prebúdza, tak šup šup, prekonať jarnú unavu !!!! 8s: 8s: 8s:
Naša malinká ma dnes 8 mesiacov ... ani neviem ako to tak rýchlo ubehlo. :klip
Papká krásne, je neposedná ale po 4 loziť nechce. Za to sa riadne berie do nožičiek... huncútik náš :) a stále nemáme ani jeden zúbok ... :-?? doktor však povedal, že do roka má čas... tak čakáme :)

Inak som už v 11 týždni, takže 30.9. - 12.10. (podľa ultr) budeme mať ďalšie bábo ... :yahoo

Tak prajem krásne slnečné dni :)
Prílohy
P3100007ok_resize.jpg
(9.82 KiB) Stiahnutá 2783 krát
klmt
začiatočník

Odoslaťod barbora127 »

Ahoj maminky :punk: ...pozerám že to tu teda moc nežije, asi ste všetky povyliezali na slniečko :sun ...ja som taká rada že sa to počasíčko pomaly ale isto zlepšuje,človek má hneď lepčiu náladu :clap: ...aj keď tá moja náladička nie je v poslednej dobe nič moc teda :jaj: ...stále som nejaká podráždená a nervózna už aj mne samej to ide na nervy čo potom musí hovoriť môj manžel.....naša bambula nám robí teda radosť...papá tak krásne niekedy radosť ju kŕmiť aj keď tiež má svoje muchy teraz si zmyslela že ona proste papať z fľaše nebude :-?? ...predtým mi pekne spapala večer pred spaním kašu z fľaše a zo dňa na deň ako keby uťali a nechce ani za svet musím jej dávať lyžičkou ani čajík nechce piť tak sa obávam že bude mať málo tekutín keďže aj menej kojíme teraz aj sa mi zdá že mliečka ubúda neviem ako už na )u každý deň sa snažím ponúknuť jej mličko z fľaše ale ona úspešne odoláva.....snáď sa teda umúdri....ináč zúbky ešte nemámea ani to nevizerá že by sa drali von......tiež sa jej moc nechce do lezenia ani sa ešte sama neposadí ale šak času dosť nie?....tak Vám babule želám krásny slnečný víkendík 8s:
Prílohy
21022012112.JPG
(41.55 KiB) Stiahnutá 2777 krát
barbora127

Odoslaťod Janina71 »

Ahoj maminy,
s papaním nemáme problém ani my, i keď kašičky chcem začať až teraz po skončenom 9. mesiaci, čo je u nás za 5 dní. Stále sa kojíme, klopem, ale mliečka máme zatiaľ dosť. Čo sa týka pohybu, nelozíme typicky po štyroch, ale maličká sa plazí a gúľa po celom dome, takto sa dostane kde chce. Sedí už celkom fajn i keď do sedu sa ešte sama nezdvihne. Zúbkov už máme osem, šesť jej vyšlo v priebehu februára, bolo to dosť bujaré, ale prežili sme. Momentálne zasa začala sliniť a obžúvať si ručičky, tak asi sa opäť musíme pripraviť na nervóznejšie obdobie.
Lenka z Lipt. Hrádku už zaspávame bez prsíčka, jednoducho to prišlo samé, dá sa povedať zo dňa na deň, jeden večer sa po napapaní odtiahla, položila som ju do postielky a zaspala sama, odvtedy to takto trvá(cca 6 týždňov). V noci sa ale budí stále rovnako často, ale to je kojením, pokiaľ ju neodstavím bude to takto stále, viem to podľa staršej dcéry. No, a chcem kojiť čo najdlhšie, minimálne do roka - roka a pol.
Prajem veľa radosti z detičiek.
Janina71

Odoslaťod Kvietoczek »

Ahojte,
aj my rastime ako z vody. Mala je uzasna, az na to ze je stale leniva, teda nerobi to co by mala ale inak ma energie za troch :D Je krasne pozorovat ako sa uci nove veci a ako mudrie. Slabikujeme jedna radost, mama, tata, baba... Zubky mame dva, dolne jednotky a na rade su horne dvojky... Bude vyzerat ako upirik :) . Je to s nou niekedy na nevydrzanie. Dufam ze je to koli tym zubom. Uz mesiac cvicime vojtu, poctivo doma placeme :cry: Sedi krasne sama, ale rehabilitacna nam ju zakazala posadzovat, az kym sa sama neposadi. Ale obcas ju dam sadnut, nech ma zmenu.
Este stale sa kojime. Rano, niekedy cez den, väcsinou pred spanim, a vecer a v noci. V noci sme hore kazdu chvilu, asi pre tie zuby, ale aj ked zubky neboli, tiez sa budila tak 3-4 krat.
Janina - ako casto kojis v noci?
Na vecer ju dokrmujem UM ale ani to nepomaha aby dlhsie pospala. Inak papame 3 prikrmy denne. Rano ovocie, na obed zeleninku s mäskom a podvecer dojedame obed alebo papame kasu.
O tyzden mame poradnu, takze miery napisem potom.
Tak sa majte krasne... uzivajte si jar aj za nas. Ja som marod, takze nemam vela volnosti :(
Dobru nocku
Kvietoczek

Odoslaťod Janina71 »

Ahoj maminy,
Kvietoczek kojenie v noci? Niekedy mám pocit, že sa kojíme celú noc - to v čase keď jej išli zúbky jeden po druhom asi každé 2 hodiny, čiže cca 4-5x za noc. Ináč začíname okolo polnoci a 2-3x . No do roka to chcem vydržať, potom už bude me zavádzať stravu dospelých pomaličky, takže kojiť budem čoraz menej, určite nie večer a postupne obmedzovať noc. Predsavzatie pekné, no uvidíme ako sa podarí. Pa
Janina71

Odoslaťod klmt »

Awoj dievčence :)
idem sa pochváliť našou malinkou :)
naučila sa loziť po 4 :clap: :clap: :clap: :clap: je to také malé šidielko. Na minútku sa obzriem a už jej niet. Rada sa mi schováva a potom sa usadí a smeje sa :)
Inak u nás všetko po starom, papká už takmer všetko a našťastie jej nič neškodí (klop, klop) :)b
Postieľku sme prerobili a rošt sme posunuli úplne na poslednú priečku , aby nám z nej neušla :)

Druhé bábo si pekne hovie v brušku, ja sa rozširujem ale všetko je ok, takže máme radosti až až :)

Prajem krásne jarné dni :))) :punk:
klmt
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.