Látkové plenky

Plienky/neplienky, olejíky, obrúsky, drogéria, chémia/nechémia
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Látkové plenky

Odoslaťod derexie »

Používáte někdo látkové plenky? My jsme s oběma dětmi udělali tu zkušenost, že z jednorázovek byli opruzení, látkovky fungují dokonale.

Své látkové plenky jsem si šila sama, abych ušetřila, ale zjistila jsem, že mě to i moc těší, když balím malého do něčeho, co jsem mu vyrobila s nejlepším svědomím z těch nejlepších látek.

Látky se dají koupit např. zde: www.sijemdetem.cz

Hezké léto,

Terka
Prílohy
IMG_7722.jpg
Látkové plenkové kalhotky domácí výroby z bambusového aksamitu.
(42.88 KiB) Stiahnutá 2921 krát
derexie

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Látkové plenky

Odoslaťod Chantal »

A co strihy? Kde najdem strih na plienku/nohavicky?
Chantal
expert

Odoslaťod derexie »

Na www.sijemdetem.cz je sekce uzitecne odkazy a tam je spousta strihu i navodu na usiti, tak jsem se ucila ja.

Velikost se da pripadne trochu odhadnout z papirovych plenek, ktere pouzivate, usit si jednu plenku a potom doladit podle specifik Vaseho detatka.

Snad jsem trochu pomohla, drzim pesti, jestli se do toho pustite, ale pozor, je to docela navykove! :)

Terka
derexie

Odoslaťod babeno »

no, ja som este nie pevne rozhodnuta, co vobec budeme pouzivat, resp. manzelovi to je viac menej jedno, a moja mam by chcela zachovat veciam tradiciu: tj. latkove pienky...

no, ale ako ide doba dalej a vsetkeho je vela a cely svet je uponahlany... zvazila som pre a proti, a asi to tak vyzera, ze to budu tie latkove, resp. ekolog. plienky... aio = ALL IN ONE... NAJLEPSIE CO BOLI NA TRHU:
Bum Genius, Tots Bots, Mommy s Tiuch, Gro Baby a Pop in - tychto 5 druhov plienok je podla mna najlepsich, lebo:
http://www.ekoplienky.sk/uvod/latkove-plienky/all/

oproti tym klasickym su skoro ako jednorazove, len ich treba oprat:) dokonca tychto 5 druhov su len jednovelkostne a teda su od 3 do 15kg, to znamena ze az do vtedy, dokym babatko nebude potrebovat ziadne :)

stoja sice trochu viac, ale este mam na kupovanie casu, takze: budem sporit!!! samozrejme, urcite jeden balik jednorazoviek budem mamt vzdy doma.

som rada, ked nemusim zbytocne zatazovat nase zivotne prostredie...

PS: nemam 100 rokov, nie som babicka - az sa moje nazory zdaju niektorym zastarale alebo staromodne...

dokonca som nasla aj ekologicke pranie:) a nestoji to skoro nic:)
http://www.ekoplienky.sk/product/mydlov ... -1-kg-219/

treba asi skusat nove veci:)
babeno
začiatočník

Mood: Happy
Obrázky: 2

Odoslaťod keziah »

Odporucam aj tuto temu> viewtopic.php?f=36&t=87739
keziah
expert

Odoslaťod valigurka »

Ahojte!

Ja som velky zastanca latkoviek a mam 16 mesacnu dcerku. Uz zacala chodit na nocnik, takze prestavame pouzivat plienky- uz len na noc a to len na pripad nehody, lebo kludne vydrzi do rana sucha.
Ta okrem ineho aj ponukam na predaj plienky
http://www.plienka.sk/product_info.php?products_id=1303 - presne tento typ. Su malo nosene. A vnutorne vlozky sme vlastne ani nepouzivali. Mam k tomu aj vrecko na spinave plienky, vrchne nohavicky SX, S, M, a separacne vlozky. V pripade zaujmu hodim foto.
valigurka

:)

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod babeno »

http://www.sladkasue.net/news/tyzden-latkovych-plienok/

AZ 35% ZLAVY NIELEN NA LATKOVE PLIENOCKY
babeno
začiatočník

Mood: Happy
Obrázky: 2

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Hygiena

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.