plavky s plienkou

Plienky/neplienky, olejíky, obrúsky, drogéria, chémia/nechémia
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: plavky s plienkou

Odoslaťod prasiatko katka »

corky, myslela som to tak ze nemas na vyber ak chces ist do verejne pristupneho bazena kde nebude nacikane. jasne ze moznost zostat na suchu pripadne vo vlastnom bazeniku je tu vzdy :lol: tie specialne bazeny pre babatka su tiez ocikane... ale ved s hygienou to netreba prehanat 8)
prasiatko katka
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky »

ja viem, ako si to myslela :lol: :lol: :lol:
ale nemám moc rada tie typické baby-bazeny na kupaliskách s čajovo-teplou vodou a čudnou farbou :roll:
to už radšej rukávniky a so sebou do velkého bazena :wink:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod prasiatko katka »

bleeee, tie bazeny si pamatam este odkedy som bola dieta a odvtedy sa vsetkym bazenom vyhybam oblukom :lol:
prasiatko katka
expert

Odoslaťod corky »

chodievame do Turčianskych Teplíc www.therme.sk
alebo do PL do hotela Golebiewski vo Wisle
http://www.golebiewski.pl/hg_wisla/sk/ klikni si vľavo na Park Tropikana
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky »

zrzka, ja neviem, ja som len čítala, že dieťa do 3 rokov nemá chodiť na verejné kúpaliská
len do špeciálnych bazenov pre deti alebo k moru
Tak ja som vždy brala tak, že more je v pohode. Len treba dieťa (špeciálne dievčatko) vždy po vyjdení z vody prezliecť do suchého (čo je dosť náročné, lebo deti väčšinou lietaju do vody-z vody-do vody-z vody....). Ja mam vždy aj 3 plavky pre deti so sebou... Alebo radšej nahé, ako v mokrom.
corky

I choose to be happy...

expert

Re: plavky s plienkouRe: plavky s plienkou

Odoslaťod Kirkuša »

Plienka do vody (jednorazovka - nohavicky, ktore sa na boku roztrhnu ked sa davaju dole) sa pouzivaju bezne na kurzoch plavania pre babetka. Maju zadrzat stolicu pokym sa dieta nevyberie z vody akonahle si to mama vsimne. Cikanicu neudrzia a bezne rodicia po hodine po vyzleceni plienok na kraji bazena zmykaju tuto pred tym ako ju hodia do kosa nasiaknutu od vody do bazena, aj tak je v plienke len voda, cikanica sa davno vyplavila a zmiesala. A to su prosim pekne kurzy kde sa dba o hygienu inak uplne prehnane, ked instruktorky vidia ze dietatu tecie z nosa hned zurivo utieraju kapesnickami ktore su hned vedla, prip. poslu utriet von, utieraju slinky, davaju pozor na kazdu necistotu, mamy aj deti sa musia velmi dokladne pred hodinou sprchrovat, zo zabiek vystupivsie stupit rovno na schodik bazena, teda ziaden krok po zemi a pod. opatrenia, ale cikanici nezabranite nech robite co robite aj tak, viete ona je sterilna, odtial zdravotne potvrdenia od lekara, a bazen sa neustale filtruje. Nikdy sme tam nic nechytili ani nikto koho poznam a to sme chodili dlhodobo.

Nerobte si iluzie o verejnych termaloch, bezne tam cikaju aj dospeli, detto kupka, jazera. No nemozme asi drzat tie nase deti uplne vo vaticke, vekova hranica kedy ich pustime do verejneho zavisi od rodica.

More je dezinfikovane tou solou, to je uplne v pohode. Nasa tam behala naha alebo v obyc. plavkach, par krat sa stalo ze jej uslo aj hovienko, rovno priznavam, ale pochybujem ze sme boli jedini a ze sme niekoho nakazili. Primorske krajiny bezne celu kanalizaciu vypustaju do mora a pohoda.

Za najnebezpecnejsie co sa tyka rizika pokladam termaly kvoli teplej vode kde sa bakterie rychlo mnozia a verejne kupka, aj to hlavne z toho ze sa dospeli neumyvaju pred vstupom a ze tam bezne cikaju (nerobme si iluzie ze nie). Jazera kde su dobre vysledky odberov vody su viac v pohode, maju prirodzenu samocistiacu schopnost, more podla mna uz uplne. My chodme aj do aquparkov uz od mala deti a nikdy sme nic nechytili, ako stat sa urcite moze, ale to aj na piesku, hockde na prechadzke, dieta si strci ruku do ust a uz je vymalovane. Neuchranite.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Re: plavky s plienkouRe: plavky s plienkou

Odoslaťod corky »

nez píše:Kirkusa, ja nemozem prijat fakt, ze by normalny dospely clovek cural do bazena !

no asi si sa práve dozvedela "novinku" a asi sa s tým musíš zmieriť... žiju medzi nami aj humusáci, čo nemaju problem nielen sa do vody (sterilne) vycikať, ale aj vysmrkať a vylúčiť ine telesne tekutiny :evil: :evil: :evil:
corky

I choose to be happy...

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Hygiena

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.