Prášok na pranie vecí bábätka

Plienky/neplienky, olejíky, obrúsky, drogéria, chémia/nechémia
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prášok na pranie vecí bábätka

Odoslaťod zuzitka »

OMO sensitive
zuzitka
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod COSTA »

ja pouzivam BATOLE a som spokojna, ale velke skvrny som este nerpala, teraz zacinam prikrmy, tak uvidim, ako pojdu dole skvny.
COSTA
pokročilý

Odoslaťod Zuz ana »

persil sensitive gel. ale kakacku mi nevyperie poriadne. cim vam sli skvrny od hovienok dole?
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Odoslaťod corky »

Lovelu a česky Batole
aviváž (až po 3. mes.) tiež Batole
raz som mala aj Persil Sensitive, mala som kuponik naň z DM- Drogerie (tam som ho aj kupila)

Zuzana, ja som vždy preprala ručne v jadrovom mydle a potom up plienky na 90 s predpierkou do práčky, vyšlo všetko
ale pokakane som mala malokedy, ja som davala pampersky, latkovky len na široke balenie a pod hlavičku, takže vždy raz za čas, ked sa mi nazbierali flakate plienky, som to takto povyvárala a boli zas čistučké
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod petule »

Lovelu alebo Persil sensitive.
Bez avivaze, lebo malej vysly zle vysledky hormonov a moznou pricinou je vraj avivaz. Odkedy periem pre deti bez avivaze, vysledky sa jej dost zlepsily....
petule
pokročilý

Obrázky: 0

Re: Prášok na pranie vecí bábätkaRe: Prášok na pranie vecí b

Odoslaťod petule »

nez píše:petule, aké hormóny môže ovplyvniť aviváž ? (aká)

ja som pouzivala Lenor lebo Silan, ale zrejme to nie je podstatne.
Ide o FSH, prolaktin.
Napisala som ti ss.
petule
pokročilý

Odoslaťod slniecko »

Fiha, a co jej to sposobovalo?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Re: Prášok na pranie vecí bábätkaRe: Prášok na pranie vecí b

Odoslaťod petule »

slniecko píše:Fiha, a co jej to sposobovalo?

Budem sa snazit napisat to zrozumitelne. Pisala som vcera Nez ss, lebo nerada davam na net sukromne veci ohladom zdravia deti, ale teraz nad tym rozmyslam - mozno, ked o tom napisem, niekomu to pomoze vyhnut sa problemom...
Nasa pediatricka si vsimla, ze mala ma vacsie prsniky. To bolo malej 15 mesiacov, bolo to pri normalnej preventivnej prehliadke. Ja som si toho nevsimla (ozaj neviem, ake "velke" maju dievcatka normalne prsniky :oops: ). Ako moznu pricinu uviedla kuracie masko, co mi prislo celkom logicke, kedze tie kurence su krmene hormonami, aby rychlejsie narastli. Poslala nas na endokrinologiu.
Endokrinolozka urobila malej odbery hormonov (islo o hormony stitnej zlazy a pohlavne hormony). Ked sme dostali vysledky, skoro som odpadla. Malicka mala extremne vysoke FSH a zvyseny prolaktin. Kedze do toho "trochu vidim", hned som myslela na najhorsie. Jednou z moznych pricin zvysenia tychto hormonov, je nador na mozgu... Doktorka nas ukludnila, vraj pri 90% zvacsenych prsnikov sa pricina proste nezisti. Nakazala nam dodrziavat urcite rezimove opatrenia, a sice vyhnut sa latkam, ktore by mohli zvysovat hladinu tychto hormonov. Uviedla, ze kuracia maso sa uvadza ako jeden z moznych faktorov, ale vyskumy nie su jednoznacne. Doporucila kuracie maso pre istotu vynechat. Dalej hovorila o tom, ze musime vylucit avivaz - pre obsah zloziek, ktore mozu exogenne podminovat zvysenie hormonov, a do tretice telove mlieka. Kazala malu natierat indiferentnou modrou indulonou. Poctivo sme dodrzivali tieto rady - malu sme kremovali indulonou, avivaz som uplne vynechala pre detske pradlo a kuracie maso sme sa snazili nedavat. Po troch mesiacoch sme sli na kontrolne odbery a vysledky sa zlepsili... Nie su este uplne v norme, ale FSH dost pokleslo. Doktorka je velmi mila a hovorila mi o tom, ze nikto nevie, ktore rozne latky mozu takto podminovat zvysenie hormonov. Ze pri mnozstve roznych farbiv, prisad, konzervantov a podobne nie je ani mozne zistit, ktore z nich mozu po case vyprokovat zvysenie hladiny hormonov. O avivazi a telovych mliekach (niektorych) sa to vie na zaklade studii.
Nasa malicka je inak uplne v poriadku, cula, zvedava - ako kazde 2-rocne dietatko. Verim, ze budeme spadat do kategorie tych 90%, kde sa proste pricina nezisti...

Ospravedlnujem sa za elaborat, snazila som sa pisat jasne a nejako som sa rozpisala :roll:
petule
pokročilý

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Hygiena

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.