poradite dobry krem na zadocek?

Plienky/neplienky, olejíky, obrúsky, drogéria, chémia/nechémia
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: poradite dobry krem na zadocek?

Odoslaťod Neytiri »

diky baby za odpovede, skusim sa znova vratit k tej ryb.masti/bepanthenu/sudocremu, mozno vyskusam ten avril,... a hlavne vysadim tie vlhcene utierky... ja som ich aj jeden cas nepouzivala vobec, hlavne ked mal maly skaredu ritulku a potom som dokonca citala, ze nejaka zlozka, ktora udrziava utierky vlhke sposobuje u chlapcov neskor neplodnost.. :evil: nepamatam si zdroj informacie ani doveryhodnost ale aj tak :? po kakani som ritulku umyvala vodou a inak som utierala len servitkami navlhcenymi teplou vodou.. vtedy bolo vsetko ok.. kooolko servitok sme vtedy kupovali, akosi sa minali viac ako tie vlhcene.. vtedy len vdaka nam nekrachovali celulozky :lol:

pred tym Imazolom mam respekt, kedze tam je ucinna latka Clotrimazolum, co je ucinna latka aj napr. v Candibene - krem proti kvasinkam, plesniam, cize je to antimykotikum.. ono je pravda, ze pri zacervenani a naruseni pokozky je velka pravdepodobnost premnozenia bakterii a/alebo plesni.. ale davat to bez lekarskeho "pozehnania" ze to smiem a ze prave to zacervenanie je sposobene plesnami sa mi zda dost odvazne.. no neviem, ale ked citam, ze to dost pomaha.. hm hm..
Neytiri
expert
 
Príspevky: 1230

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: poradite dobry krem na zadocek?

Odoslaťod zdenka1 »

uzivatel - len na upresnenie, VULM Modra ako taky uz asi 2 roky neexistuje, teda aspon nie pod tym nazvom. prebrala ich nemecka spolocnost Hameln, ale na vyrobe pripravkov sa to nijako neodzrkadlilo. zmenil sa len majitel. takze teraz sa volaju hameln, ale je mozne, ze vyrobky, ktore vyrabali predtym ostali aj pod nazvom firmy VULM Modra

a este k teme, my sme pouzivali aviril krem, nemali sme ziadne problemy. ak sa nahodou nieco vyskytlo po zavedeni tuhej stravy, tak vacsinou jednorazovo stacil imazol krempasta
zdenka1

expert
 
Príspevky: 1101

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

poradite dobry krem na zadocek?

Odoslaťod Ľubica Krištofová »

My používame Aviril krémik,ale už nenatieram stále.A keď má malý bolavú riťku kvoli papaniu alebo zúbkom tak už hore spomínaný Imazol,ten samozrejme natriem raz a je po probleme. Čo sa týka vlhčených utierok,tak používame aj te,ale ja nekupujem prvé ktoré mi prídu pod oko.Najviac sa mi osvedčili Pampers,Johnson a Babylove.Tie ostatné maju podla mňa v sebe strašne vela parfumu a umelín ktoré sa hnusia mne už len keď pričuchnem k nim.Samozrejme že najlepšia je aj tak čistá voda.
Ľubica Krištofová

skvelý

začiatočník
 
Príspevky: 239
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: poradite dobry krem na zadocek?Re: poradite dobry krem n

Odoslaťod uziva »

zdenka1 píše:uzivatel - len na upresnenie, VULM Modra ako taky uz asi 2 roky neexistuje, teda aspon nie pod tym nazvom. prebrala ich nemecka spolocnost Hameln, ale na vyrobe pripravkov sa to nijako neodzrkadlilo. zmenil sa len majitel. takze teraz sa volaju hameln, ale je mozne, ze vyrobky, ktore vyrabali predtym ostali aj pod nazvom firmy VULM Modra
..


Môže byť, Zdeni, alebo sa ešte dopredávajú staré zásoby, lebo ja bežne kupujem výrobok, kde je výrobca označený oficiálnym pôvodným obchodným menom - VULM, a.s. MODRA
uziva
začiatočník
 
Príspevky: 414

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: poradite dobry krem na zadocek?

Odoslaťod maneta »

kvôli inému sme išli ku kožnej a tá malému vypísala zarábanú mastičku proti zapareninkám


predpokladam, ze to bola tzv. ondrejova mast (salicylova), my pouzivame vlastne len tu. pouziva sa niekedy aj na detsku seboreu. moze ju predpisat aj pediater.
mne ju robi svokra (pracuje v lekarni), tvrdi, ze skoro vsetky ine detske masticky obsahuju oxid zincnaty a ten dost upchava pory. cojaviem :roll:
s kozou je to viac individualne, asi treba skusit, samozrejme, nie hlava-nehlava, ale pozriet si zlozenie a hlavne, aby tam neboli alergeny pripadne ine drazdive latky.
kazda mamicka ti asi poradi nieco ine.
mam znamu detsku sestru a ta nechce dovolit nic ine ako klasicku modru indulonu.
maneta
 
Príspevky: 51

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: poradite dobry krem na zadocek?

Odoslaťod Kirkuša »

Pokial nie su vyslovene masivnejsie zacervenene zapreniny, ale ako bezne mazanie, prevenciu a liecbu zacinajucej zapareniny, jednoznacne odporucam Weledu, krem na zadocek. Podla mna bezkonkurencna!
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: poradite dobry krem na zadocek?

Odoslaťod slniecko »

Ja tiez prisaham na Jecorisovu mast v zelenom obale od VULM a na Sebamed. A na umyvanie vo vode a ziadne vlhcene obrusky.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: poradite dobry krem na zadocek?

Odoslaťod Karkulka »

My sme používali rybaciu masť od Galvexu, žiadne vlhčené utierky (len vonku na ruky :oops:), po kakaní dnu, som mu vždy umyla ritku pod tečúcou vodou a podľa možností ju nechala trochu vyvetrať.
Karkulka
pokročilý
 
Príspevky: 665

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: poradite dobry krem na zadocek?

Odoslaťod theofana »

ahojte, nám nepomohol na zapareniny, sudokrém, pityol ani imazol a potom mi lekárka povedala aby som vyskúšala bravčovú masť (čistú bez soli) , len som žasla ,stačilo 24 hodín a bolo vidieť ,že ustupujú. :D
theofana
 
Príspevky: 1

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Hygiena

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.