ake plienky na noc?

Plienky/neplienky, olejíky, obrúsky, drogéria, chémia/nechémia
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ake plienky na noc?

Odoslaťod Markíza »

Sleep and Play sú podľa mojej skúsenosti "pampersky" druhej kategórie. Keby sme ich nedostali do daru, nekúpila by som ich. Ale proti vkusu žiaden dišputát. Najviac sa nám osvedčili fialové Tesco plienky a chystám sa vyskúšať tie z Lidla. Počúvam na ne samé chvály.
Markíza
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod rabiva »

Na noc LIDL a cez den Tesco fialove... bez problemov :)
rabiva
expert

Odoslaťod iviq »

Ja hlasujem za fialove tesco plienky. A to som uz vyskusala snad vsetky na trhu, aj rakuske pampersky. Neprecikal ani tie, ale rano ta plienka dost zapachala mocom a maly mal cely zadocek biely od tych papierovych vlakien. S Tesco plienkami take problemy nemame.

Nemate niekto podobne skusenosti? Aj vy tak rano citite rozkladajuci sa moc a utierate biele zadocky?
iviq

expert

Odoslaťod hypot »

MOc citime aj my :? myslite ze je to plienkami?????A tie LIDLOve sme tiez uz skusili a myslim ze su supis....ale nejak sme ostali pri HAPPY :wink:
hypot
expert

Odoslaťod cecília-ba »

ahojte, tiež som začiatočníčka a rozmýšľam o tých látkových plienkach ako hlavných a našla som si, čo Janka písala o svojich skúsenostiach, tak to tu prilepím, pre tie, čo majú záujem.
Jr to šialene dlhé, ale snáď prínosné.
Bohužiaľ, tu na tomto linku, čo Janka písala, že už boli o látkových diskusie, sa to už nedá vyhľadať, tak aspoň to, čo zostalo, nech sa páči:

http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.p ... ht=#622264

mam 3 ks popoliniek a kazda je ina - na odskusanie. ostatnych ti nepoviem presne, ale asi po 10 hamiko z 3 velkosti (to som si nedavno dokupovala, lebo uz vypredavali sklad a koncili s vyrobou, tak aby som mala aj vacsie a aj malicke, lebo pri petke som pouzivala na zaciatku stvorcovky) a 5 ci 6 babylucy na terajsiu velkost.
momentalne mam v obehu 19 ks (pre pohodlie som vytiahla aj z tych o cislo vacsich, lebo nosit ich uz moze a nemusim tak casto prat ani do pracky zhanat dalsie...). teraz na radiatoroch vyschnu do rana, takze ziaden problem. v prechodnom obd., kym sa nekuri a vonku je vlhko, tak to trva cca den.

samozrejme, ze su hrube, popo v tomto vedu. hlavne tie frote. ale bio frote a flanelove su dost podobne tym hamiko a babylucy. jednoznacne najrychlejsie schnu flanelove popo a babylucy. ale najmenej vydrzia-nasaju babylucy. s popo mam momentalne trosku problem, lebo ci ich mam na najvacsiu velkost, alebo zapnute o cislo menej, mam problem udrzat zapnute tie suche zipsy na mojej dcere, kym jej nezapnem vrchne nohavicky, nejako nam ten strih momentalne nesedi a moja dcera je pri prebalovani ako z divych vajec... u ostatnych tento problem nemam.
hamiko zase postupne uz rocnym pranim (tato velkost nam tolko vydrzala) najviac stvrdli, ale zase nie je to nejake hrozne, len to nie je ten prijemny makky flanel.

ked citam tu tvoju otazku, tak sa mi zda, ze by som ti mala povedat toto - existuje plienka, ktora je sita tvarovo podobne ako jednorazovka. to nej sa vklada vlozka z rovnakeho materialu na zvysenie nasiakavosti. to doteraz, co som pisala, bolo vlastne o plienkach a vlozkach do nich. a na vrch sa davaju nepresiakave nohavicky.

mne sa najviac osvedcili prave tie popolinkove, lebo na nich ani ten pasik latky, ktory je na gumickach okolo noziciek neprepusta vlhkost. (nohavicky od hamiko a babylucy su fajn, ale pouzivam len doma, ked periem tie popo, lebo latka na gumkach okolo noziciek "vedie" vlhkost aj na teplaciky). nohavicky pravam s bledym na 40ke 1-2 razy do tyzdna, lebo my ich mavame vlastne len od mocu, pokakane neboli davno. ale daju sa prat az do 60 (plienky do 90 alebo 95). a na radiatore su suche odhadom do pol hodiny, ak ich peries v pracke, nie rucne (rucne treba opatrnejsie zmykat).

ritta, pre mna, za mna, mohla by si vsetky 3 druhy v praxi na 1,5 rocnom dietati prist pozriet aj ku mne, len asi ti to bude neprakticke, trepat sa teraz do bb.

- ci vydrzia do 15 kg - myslim ze ano, potvrdit neviem, mala ma len okolo 11,5 kg

- popowrap - dvoje ti na zaciatok urcite budu stacit. daju sa preprat aj v rukach, len ich nesmies velmi zmykat (v pracke je to v pohode, tak je v navode) a dost rychlo schnu - z pracky na radiatore asi do pol hodiny su suche, ked periem v rukach, necham najskor trochu nad vanou stiect.
s,m, l - je podla kilov, ja mam az od m, lebo som s nimi zacala, ked mala petka 5 mesiacov a trosicku jej boli vacsie , takze asi tie s ti budu pri narodeni fajn.

- tych 8 kusov na vyskusanie by ti malo stacit, ja som si na vyskusanie vzala 3 kusy, ale kedze som potom v priebehu mesiaca objavila hamiko, tak som uz dalsie neobjednavala. len neviem, ci budes spokojna s nimi, ked zacnes hned pri narodeni - zda sa mi, ze taky novorodenec ma potom prilis velky balik medzi nozkami. na jednej strane mas zaroven siroke balenie, na druhej ale pri lezani ma potom prilis vysoko zadocek (ja som to riesila podlozkou, ktora zacinala prave kde koncila plienocka a mierne (3-4cm) sa zvysovala k hlavicke), co by mohlo viest ku grckaniu.
ale 8 kusov ti urcite nebude stacit na naplnenie pracky, ak zaroven nebudes pouzivat klasicke stvorcovky. a tiez ak ich budes prat naraz, tak kym ti vyschnu, budes bez nich. takze na bezne pouzivanie je 8 malo, na odskusanie ti bude stacit mozno aj menej, ak sa rozhodnes, ze nebudes pouzivat, aspon si neminula tolko peniazkov.

- separacne plienky - ja mam tie v krabicke (zatial len 2. krabicku a okrem nich som pouzila mozno 20ks separaciek mimino, ci ako sa volaju z tesca, ale tie nie su take dobre, oprat sa daju zo 2 razy, takze celkovo vydu drahsie). pisu, ze sa daju niekolkokrat prat a je to pravda (odhadujem tak 5-6 krat). kedze teraz mavame plienky zvycajne len pocikane, tak vyhadzujem vlastne len tie "opotrebene".

a cenovo som to vyratala tak, ze vypranie jednej ma stoji 1,35 koruny. velkost L pouzivam doteraz 14 mesiacov (este chvilu budem) x 4tyzdne x priblizne 2,5-3 krat periem do tyzdna = 140 az 168 prani. ak to preratam, tak jedna plienka hamiko na jedno opratie ma zatial stala cca 30 - 40 halierov, popolinka by vysla na 2,38 az 2,85sk.
zehlit netreba. treba len hodit do pracky, vyvesat a poskladat.
a este som zabudla, ze pouzivam aj separacne plienky, zatial som do nich investovala 2x po 150 (alebo 155) sk.

samozrejme, ze obcas pouzivam aj jednorazovky, ak mi je to pohodlnejsie a vyhodnejsie.

otrava s tymi plienkami to podla mna nie je. tak isto musisdieta prebalit, akurat na latkovku davas este vrchne nohavicky, takze o jeden par suchych zipsov je to navyse. a potrebujes o cisielko vacsie bodynka, ako by ti stacili na jednorazovky. nieco som nasla, pozri sem
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.p ... ht=#628529
(plus ostatne prispevky na tej strane) a pojdem este pohladat dalsie odkazy, aby som nemusela vypisovat nieco, co som uz pisala viac krat. a v tych diskusiach si aspon mozes precitat aj ine nazory, ako tie moje.

http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.p ... ht=#822589
cecília-ba
začiatočník

Odoslaťod cecília-ba »

na poslednom linku je diskusia o plienkach
cecília-ba
začiatočník

Odoslaťod mia »

Nas 11 mesacny chodi spavat o 8 vecer a vstava (bez prebudenia a prebalenia) o 7 rano. Pred spanim vypije bezne 390 ml mlieka. Pouzivame pampers - tusim sa u vas volaju active baby ( v usa sa predavaju pod nazvom cruisers) - v kazdom pripade to nie su tie zelene, ale tie co maju akoby sietkovinu vo vnutri. Nikdy sme nemali problem s precuranim alebo zapareninami. (Teda jasne ze sme par krat mali zapareniny, ale to nie koli plnej plienke v noci, ale koli castej stolici pocas dna - aby to nevyznelo nerealne)
mia
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Hygiena

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.