Začíname s nočníkom

Plienky/neplienky, olejíky, obrúsky, drogéria, chémia/nechémia
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Začíname s nočníkom

Odoslaťod funilietka »

Ahojte...kedy ste zacali dávat svoje dieťa na nočník? svokra ma okričala že velmi skoro, ze co som to za matku. Moje dieta má rok, myslim, ze to nieje skoro. co vy na to? :wink:
funilietka

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Začíname s nočníkom

Odoslaťod corky »

moji sa naučili obidvaja vo veku okolo 2 rokov, nikdy som ich na nočník nedala vysedávať len tak
prvýkrát som skúsila okolo 18 mes., ked som videla, že to ešte nechápu, tak som to zrušila, len nočník zostal v kúpelni,a by sa s ním oboznámili a nebrali ho ako nejakú novinku
dcera bola neposedná, ona tam sedieť aj tak nevydržala a trápiť ju tam nasilu som nechcela
syn aj posedel, ale ked "to na neho prišlo", vstal a vycikal sa vedľa

v tých cca. 2 rokoch sa naučili obaja do týždňa, prišli na to, o čo ide a že im je bez plienky lepšie
syn sám odmietol plienku, tak som vytiahla nočník a povedal, že OK, ak nechceš plienku, nedám ti ju, ale musíš na nočník. Naučil sa to za 4 dni ... teda naučil sa to hned, len asi 4 dni sme sa zdržiavali doma, aby som si bola istá, že sa nepociká a že viem vnímať signály, že sa mu dá. On totiž ešte plynule nerozprával. No a hned bol bez plienky úplne, aj na noc.
Dcére to trvalo dlhšie, ona sa aj viackrát pocikala, ale po týždni pochopila. S kakaním u nej to trvalo dosť dlho, ona hlásila, ale nechcela ísť do nočníka, pýtala si na to plienku. Bola to aj moja chyba, lebo ja som jej plienku dala, ak sme šli von a ona bola potom domotaná, čo má vlastne robiť. Proste je lepšie plienku nedať vôbec, ak sa rozhodneš odplienkovať a dieťa je už na to zrelé.
Kamošky to viaceré robili tak, že decko davali sedieť na nočník a ak sa viackrát podarilo, tak hovorili, že im sa už dieťa "pýta" ... ale to je len šikovnosť rodiča a s pýtaním sa na WC to nemá nič spoločné. Nehovoriac o tom, že nahánanie na nočník a vypytovanie sa 5x do hodiny, či sa mu nedá cikať, stresuje rodiča a aj dieťa.
corky

I choose to be happy...

expert

Re: Začíname s nočníkom

Odoslaťod funilietka »

AHojte...takze idem sa pochváliť, že v tomto smere sme sa posunuli výrazne dopredu...Nie stále sa nám podarí "obísť" plienku, avšak dosť často kakáme aj čuráme do nočníka...na noc tiež ešte dávam plienku, ale často je ráno suchá. Takže sa tešíme. :)
funilietka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Hygiena

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.