kolieskové korčule

trojkolky, kolobežky, bicykle, korčule, lyže ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

kolieskové korčule

Odoslaťod stefi »

ahojte, potrebujem poradiť - odkedy je vhodné resp. odkedy by mohlo dieťa korčulovať? Dcéra bude mať štyri roky a uvažujeme, že jej kúpime kolieskové korčule. Nie je to skoro?
stefi
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolieskové korčule

Odoslaťod Markíza »

Starší syn dostal svoje prvé in-line korčule keď mal niečo cez 4 roky a myslím, že to bolo v poriadku. Napriek tomu, že je od malička silnejšej postavy, korčuľovať sa naučil veľmi rýchlo a dnes už jazdí ako čert. Jasné, že povinná výbava - chrániče a prilba sú samozrejmosťou. Aj keď protestuje (durdí sa, že vyzerá ako p.a.k.o.) a viem, že korčuľuje výborne, bez toho ho nepustím. Môj názor je ten, že ak dcérka má chuť korčuľovať, podporte ju. Držím palce.
Markíza
expert

Odoslaťod slniecko »

A neviete poradit, co by tak mali splnat detske inlajny? Chcem toto leto malej kupit, ale vobec o tom nemam paru...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod stefi »

dcéra chce, požičali sme si od jej kamaráta a veľmi sa jej páčilo. Dali sme jej chrániče na kolená, lakte, zápästia a takisto aj prilbu a vôbec neprotestovala. Bola som prekvapená, že ked sme ju na ne postavili tak vedela stáť, vôbec nepadala a dokonca mala odvahu sa aj sama pohnúť. Keď sme požičali aj na další deń tak vedela urobiť už aj samostatné "krôčky" takže ju to baví, len som mala na mysli, či jej to nemôže nejako uškodiť čo sa týka nožičiek, myslím to, že je ešte stále vo vývoji.
stefi
expert

Re: kolieskové korčuleRe: kolieskové korčule

Odoslaťod corky »

slniecko píše:A neviete poradit, co by tak mali splnat detske inlajny? Chcem toto leto malej kupit, ale vobec o tom nemam paru...

skus www.najlacnejsisport.sk
ale určite aj v každej lepšej predajni športu, v Intersporte a podobne vedia dobre poradiť

odporučam kupiť nastavitelné, vydržia aj 2-3 roky :wink: + sada chráničov je nutnosť
a neosvedčili sa mi take s 2 kolieskami vzadu (dostať napr. aj v Metre), dieťa sa na tom nevie tak odrážať
my sme začínali s korčulami okolo 5 rokov, ale určite to dieťa zvládne aj skor
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod slniecko »

Corky, dakujem! Chranice aj helmu mame, mala doteraz take 4kolieskove, ale moc jej to neslo, ale na ladovych jazdi ako drak, tak som myslela, ze inlajny su tomu asi blizsie. obre vediet, ze tie "trojkolkove" :wink: nema zmysel skusat. Aj som si myslela, ze nastavitelne, aj ladove take mame, ale je velky cenovy rozdiel v modeloch, od "hrackarskych" Barbie az po fakt sportove modely a ja sa v tom nevyznam :oops: , asi sa fakt popytat v najakom sporte, ale tam mi asi budu natlacat co maju oni :? .
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Eka »

my mame odtialto: www.worker.sk a spokojnost.
Take tie v Draciku by som urcite nekupovala ... maju umelohmotne kolieska, podla mna absolutne nevhodne ... su tvrdne, tak akoby "nepruzia". Kolieska by mali byt PU (tusim).
Topanka by mala byt pohodlna, odvetrana (t.j. s nejakymi vetracimi otvormi)
Pri tych posuvnych (co sa velkosti tyka) pozor na ten system posuvania. Ja som teda poobzerala viacere a niektore (aj u tych drahych znackovych) sa mi absolutne nepozdaval. Napriklad sa posuval ten skelet a topanka (vlastne spicka topanky) sa vnutri iba akoby nahrcila .. fakt o nicom.

Inak my sme mali pozicane tie s tymi dvomi kolieskami vzadu, na korculovanie to vhodne nieje, myslim take ozajstne :-) ... ale nasa ako trojrocna to vyuzila v tom zmysle, ze ked isiel korculovat syn, tak aj ona isla akoze korculovat ... chvilku v tom pochodila a bola spokojna ... mala obdobie, ze chcela skusat vsetko co brat :-) ... tak to mala dozicene :-)
V styroch sme uz skusali inline korcule, ale nechytala sa ... nemala ani velmi zaujem.
Korcule dostala teraz na jar na 5-te narodeniny a tentoraz sa to naucila behom dna ... u babky na chodbe, kedze vonku sa este nedalo :-) Tentoraz proste chcela, tak to slo rychlo.
Eka
expert

Odoslaťod corky »

určite nie tie z dračika ... to su take hrkálky, dieťa to len ponatriasa ... predava sa to, lebo je to pekne, lacne, ale o kvalite pomlčím
my sme prave včera scerke kupovali väčšie zo stránky www.najlacnejsisport.sk za 22,20 € a su nastavitelne, celkom kvalitné , kedže sklad maju u nas v meste, neplatilis me ani poštovne, da sa isť priamo tam
http://www.najlacnejsisport.sk/koliesko ... -2620.html

tie predtým vydržali 3 roky a stáli okolo 40€ v bežnom športovom obchode
pri tych nadstavitelných aj to vurto je rozdelene a spája sa na suchy zips, teda nastavíš vnutornu časť zvlášť a skelet zvlášť

čo sa týka označenia ABEC ... tak znamená, ake su korčule rýchle (závisí od použitia ložisiek a velkosti koliesok)
čím nižšie číslo, tym su pomalšie ... dieťaťu v pohode stačí ABEC 3 alebo ABEC 5
corky

I choose to be happy...

expert

Re: kolieskové korčuleRe: kolieskové korčule

Odoslaťod Eka »

corky píše:pri tych nadstavitelných aj to vurto je rozdelene a spája sa na suchy zips, teda nastavíš vnutornu časť zvlášť a skelet zvlášť

nieviem ci si to myslela na tiew vase konkretne alebo vseobecne, ale nie vzdy je to takto ... syn mal prve presne na tento styl, ale tera mame ine a stretla som sa uz s naozaj roznym systemom nastavovania hlavne toho vnutra.
Eka
expert

Re: kolieskové korčuleRe: kolieskové korčuleRe: kolieskové k

Odoslaťod corky »

Eka píše:
corky píše:pri tych nadstavitelných aj to vurto je rozdelene a spája sa na suchy zips, teda nastavíš vnutornu časť zvlášť a skelet zvlášť

nieviem ci si to myslela na tiew vase konkretne alebo vseobecne, ale nie vzdy je to takto ... syn mal prve presne na tento styl, ale tera mame ine a stretla som sa uz s naozaj roznym systemom nastavovania hlavne toho vnutra.

konkretne naše aj tie prve aj tieto su tak robené a vyrobcovia su rozni
mna by ani nenapadlo toto sledovať, dobre že si napísala pre prípad :wink:
corky

I choose to be happy...

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Športové potreby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.