Autosedačka z USA

Akú, prečo, pre koho a kedy, kde kúpiť/zohnať
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Autosedačka z USA

Odoslaťod uziva »

Ahojte, neviete prosím, či je na Slovensku legálne používať autosedačku zakúpenú v USA (Graco)? Ďakujem :4:
uziva
začiatočník
 
Príspevky: 414

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Autosedačka z USA

Odoslaťod simona »

to ta zaujima z hladiska bezpecnosti ci certifikatov ci zarucneho servisu?

ja osobne by som kludne pouzivala usa sedacku na sk ,
moj nazor je ,ze su bezpecnejsie :whist: ,maju 5 bodove pasy s klipom na hrudi babetka ],co slovenske modely maju len 3 bodove zapinanie :scared:
dalsie moze byt problem z hladiska kupovania doplnkov,
napr nedas tam take oblubene zavinovacky do autosedacky ,alebo si budes musiet vystrihnut extra dierky na bokoch :G
ja som mala presne us Graco pre obe deti a super boli, teraz tie nove modely su este vacsie [tak tam deticky dlhsie vydrzia] a s bazou sa naklikavaju do auta uplne super,mne dokonca paradne sadli do kociara PP P3 co sme pouzivali ako travel system :rol8:
v porovnani s PP autosedackami su Graco ovela pohodlnejsie O:

zarucny servis na to doma necakaj ,ja teda neviem co by sa mohlo na takej sedacke pokazit :whist:

nerozumiem tym normam v EU a USA ako to vlastne funguje preco dane firmy maju 2 rozne mena napr Romer Britax,modely su velmi podobne len v niecom su odlisne, preco nemozu mat jeden model pre vsetky krajiny a preco si kazdy chrani svoj trh :ZZ:

uz som raz pisala na podobnu temu,ze ja by som pouzivala aj Us sedacku na SK a policajt ak zastavi a kontroluje tak neviem ci ho zaujima aka je to sedacka alebo len ci je dieta riadne uputane, dost policajtov nevie ako spravne uputat dieta na dany vek a tiez ma zaraza ako sa na slovensku pouzivaju vajicka na prednych sedadlach :scared:
simona
expert
 
Príspevky: 2261

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Autosedačka z USA

Odoslaťod Deeni »

Simonka aj autosedačky v EU sú s 5 bodovými pásmi, napríklad aj Peg Pérego, Graco i Teutonia, Romer...

Ešte k tým značkám, Britax kúpilo Romer, takže je to jedna a tá istá firma, akurát poťahové látky farebnosť je obľúbená v UK tmavšia a v EÚ pestrejšia...

"uziva" myslím, že kľudne môžeš používať autosedačku aj u nás....a taktiež aj na Slovensku nájdeš fusačiky i zavinovačky na 5 bodové pásy, len ten servis u nás nedostaneš a ver tomu, že aj autosedačky sa zvyknú reklamovať, to či je to opodstatnené alebo nie, zváži autorizovaný servis....
Deeni
 
Príspevky: 72

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Autosedačky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron