15-36 alebo podsedak

Akú, prečo, pre koho a kedy, kde kúpiť/zohnať
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

15-36 alebo podsedak

Odoslaťod hypot »

Potrebovala by som sedacku do dedkovho auta,sem tam nas vozi,mala ma 2,5 ale je dost vysoka,100cm a vaha 17,5kg.....a niekde som videla ze podsedak je uz aj od 15kg.....tak mi prosim poradte ak viete co kupit??????

DAKUJEM :)
hypot
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: 15-36 alebo podsedak

Odoslaťod Eni :-) »

Cau Hypot :wink: Podsedak este urcite nie,darmo je mala vysoka a ma vahu,ale nema este ani tri roky a tomu zodpoveda ista pevnost kostry atd...v podsedaku je nulova ochrana voci bocnym narazom,ziadna ochrana hlavy a krku... Takze ked sa rozhodujes medzi dvomi typmi-ci len podsedak,alebo aj s opierkou chrbta a hlavy,tak nie je o com,riskovat pre tych par usetrenych korun sa neoplati.
Eni :-)

expert

Odoslaťod hypot »

Eni dakujem...potom ma to napadlo ze tie bocne narazy...to bude asi to....usetrit som chchela skor dedkovcom miesto v aute ale bude sedacka....dakujem.... 8) 8) 8)
hypot
expert

Odoslaťod serafinka »

my sme kúpili do dedovho auta podsedák. Zorka má 14kg, vozíme sa len občas - prehadzovať je nemožné, na autosedačku miesto v garáži nie je... podsedák len odloží do kufra. Vyšiel nás na 25E . Chicco Quasar 15 - 36.
serafinka
expert

Odoslaťod Marcela »

Hypot, podla mna je risk davat malu len na podsedak. My mame Romer Kid Plus 06.
Marcela
expert

Odoslaťod serafinka »

Marcela, jasne, je to každého vec, ale keď si tak vezmeš, že nejde o ich auto, ale o dedove...u nás to znamená občasné vozdenie na krátke trasy - cca 1x za týždeň - Okrem toho, ako sa chodí v autobusoch? električkách? Sedia tam deti v autosedačkách...? Sú pripútané?
serafinka
expert

Re: 15-36 alebo podsedakRe: 15-36 alebo podsedak

Odoslaťod Marcela »

serafinka píše:Marcela, jasne, je to každého vec, ale keď si tak vezmeš, že nejde o ich auto, ale o dedove...u nás to znamená občasné vozdenie na krátke trasy - cca 1x za týždeň - Okrem toho, ako sa chodí v autobusoch? električkách? Sedia tam deti v autosedačkách...? Sú pripútané?

tak autobusom nechodime... ked ide mala zo skoly na vylet, vzdy ide autobus s pasmi (taky tu je zakon), elektricky tiez nie :wink: Tiez sme riesili autosedacku do dedovho auta, v ktorom sa vozime maximalne 3x za rok ked priletime a kupili sme Romer Kid. :wink:
Mas pravdu, je to kazdeho osobna vec.
Marcela
expert

Odoslaťod ivanita30 »

suhlasim s marcelkou - ta autosedacka by tam mala byt a mala by byt bezpecna - ten podsedak je absolutne nedostacujuci - aj ked sa jedna len o "obcasne" jazdy a na kratke vzdialenosti, predsa len nahoda je svina a ta frekvencia asponraz do tyzdna nie je az taka obcasna. inaksie ja som taka chulostiva na tieto veci ze som schopna odmietnut odvoz ak dotycna osoba nema sedacku v aute a ked ideme niekam tak ze beriem aj niekoho dieta tak najprv riesime ci mame dostatocne mnozstvo sedaciek a miesta az potom sa dohodneme :wink:

hypot ty si spominala tie bocne narazy - ono nie je to len o nich ale aj o tych pasoch originalnych v autach - uz som to pisala do nejakej debaty ale napisem to este raz - tie pasy ak sa nahodou nieco stane a dedko bude musiet pribrzdit tak pasy sa automaticky zatiahnu - u dospelaka to znamena ze ta bude boliet panva este asi tak tyzden, pripadne ak je k tomu aj nejaky slabsi naraz tak aj hrudna kost si to odnesie u deti tieto pasy mozu vyvolat aj vnutorne krvacania - dost vazne!!!!! - kde aj v pripade, ze sa nikomu nic nestalo, dietatko moze mat vazne nasledky - takze rozhodne autosedacka - nestoji to za to setrit na autosedacke.
ivanita30
expert

Odoslaťod hypot »

dakujem este raz....pomohli ste....kupime sedacku na 100% :D
hypot
expert

Odoslaťod RomanaX »

Nasi vozia malu cca 2x do roka, ale zainvestovala som do STM 15-36kg za 4.000,-Sk (este pred casom).
RomanaX

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Autosedačky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.