tvarou vpred....

Akú, prečo, pre koho a kedy, kde kúpiť/zohnať
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

tvarou vpred....

Odoslaťod winterfresh »

Baby potrebujem poradit, mala na uz cez rok, bola skoro narodena,drobucka takze doteraz pouzivane vajicko, ma nieco vyse 7kil. uz by som chcela prejst na sedacku ktora ostava v aute. chystam sa ale kupit 3dverove auto a bolo by mi lahsie keby bola otocena tvarou dopredu. odkedy moze byt otocena dopredu? je to nejak ohranicene vekom? Vahou? Vyskou? poradte....
winterfresh
 
Príspevky: 45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tvarou vpred....

Odoslaťod norina »

caf :wink:
moja druhorodena prisla sice v termine, ale tiez ma len 7 kg a kusok :wink: najdolezitejsie kriterium je podla mna to, ze jej z "vajicka" trcia nohy, alebo nedajboze hlava - mojej uz veru nohy trcali a preto som prave dnes poriesila novu sedacku pre starsiu, aby ta jej isla krpatej 8) Pretoze udavane vahove kriterium je o nicom, aj polrocne dieta ho moze splnat, ale moze v nej byt este bezpecne par mesiacov.....kvoli chrbtici napriklad, kedze normalna sedacka je uz predsalen viac "sedacia" ako vajicko :wink:
Radim ti teda porozhliadnut sa po kvalitnej 9-18kg kategorii ktora je polohovatelna, ma 5bodove bezp. zapinanie a nastavitelnu opierku hlavy, znaciek je vela aj cenove rozdiely su velke..... ja mam teraz krpatu v Maxi Cosi Tobi a starsia ma Romerku :P :P :P neviem odkial si, ale ak nahodou z BA, vrele doporucujem obchod Peg Perego v Auparku, ktory ma vyborne ceny a velmi ochotny a mily personal, ktory nazorne ukaze, vysvetli, pokeca a vsetkych volbach.......tiez som ju tam dnes kupovala a som veeeelmi spokojna :D :D :D
norina
expert
 
Príspevky: 13344

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tvarou vpred....

Odoslaťod Deeni »

jéžiši :? norina, to ak ťa v Auparku zásobili takýmito infomáciami tak to je hrúza :shock:

winterfresh
Dôležitým kritériom je celková stavba tela, musíš zvážiť nielen hmotnosť, ale i to, či je dostatočne vyvinutá krčná chrbtica, čo to znamená? nuž dieťa je vo vajíčku proti smere jazdy, nemá chrbticu natoľko vyvinutú, aby mohlo byť umiestnené v autosedačke v smere jazdy.
Okolo roku (samozrejme +/-) je dieťatko dostatočne vyvinuté a chrbtica i svalstvo zvládnu záťaž, ktorá je v prípade nárazu alebo prudkého brzdenia, ideálne je keď už aspoň lozí...

Pri autosedačkách vyššej kategórie sa riaď podľa hlavičky - nesmie presahovať chrbtovú opierku, ak áno, treba prejsť na vyššiu kategóriu.

Okrem výborných cien získaš i objektívne info tu: http://www.babymarket.sk/index.php?page=info
Deeni
 
Príspevky: 72

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tvarou vpred....

Odoslaťod norina »

DEENI sorry, tam ma nezasobili takymito infoskami, ja si to takto matne pametam od starsej - vtedy som mala dost casu behat a studovat, teraz uz len cerpam z pamete - asi dost nanic podla teba, ale mne sa v principe fakt nevidi nic zle na tom, co si pametam :roll: :oops: Dostatocne vyvinute svalstvo krcnej chrbtice - sorry, ale to aby clovek isiel minimalne k pediatrovi, najlepsie rovno k dakemu ortopedovi na posudenie :shock: to co pises sa mi vidi prehnane a neda sa podla toho na 100% orientovat :roll: takze trvam na tom, co som napisala a myslim, ze je to uplne v poriadku :wink:
norina
expert
 
Príspevky: 13344

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tvarou vpred....

Odoslaťod corky »

dcerka bola vo vajíčku do 9 mes., mala niečo nad 8 kíl, ked sme kupili Renolux (už neviem typ), polohovateľná, 0-18kg, ktorá može byť aj v smere aj proti smeru jazdy

pri synovi sme už od 6 mesiacov prešli na tú väčšiu sedačku, syn bol naopak valibuk a hoci v polroku ešte nelozil ani ešte len začínal samostatne sedieť, mal 9 kíl a do vajíčka sa proste nevošiel
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tvarou vpred....

Odoslaťod winterfresh »

no my ju uz mame kupenu davno, len som sa ju tam bala dat lebo nevedela drzat hlavicku dost pevne, stale mava osuchanu bradu. sedacka je polohovatelna, na dobre pasy a moze ist aj v smere aj v protismere jazdy. zatial ju asi este dame chrbtom k smeru, pre istotu a potom casom uvidime.. len sa bojim ze sa nebude vediet udzat alebo by sa jej nieco stalo s krcikom, chrbticou v pripade brzdenia alebo nedajboze pri nehode, keby sedela smerom dopredu...
winterfresh
 
Príspevky: 45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tvarou vpred....

Odoslaťod Deeni »

norina
nemusíš ísť k odborníkovi, ty ako matka najlepšie poznáš svoje dieťa....ako som písala...ideálne je keď lozí...ja mám toho tiež dosť naštudované, a taktiež osobné skúsenosti, takže neboj...viem o čom je reč :wink: ....a to s tými trčiacimi nožičkami to vôbec nie, podľa toho sa nedá orientovať....

winterfresh
pokiaľ je tá možnosť umiestniť ju pretismere jazdy je to super :wink: ...
Deeni
 
Príspevky: 72

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tvarou vpred....

Odoslaťod norina »

Ved prave DEENI, ze kazdy podla svojho uvazenia.... ked vidis, ze je dietatu nejakym sposobom ta sedacka uz nepohodlna, ci uz do vysky, alebo sirky :roll: akurat ze som to napisala po lopate a to s tymi nozickami vobec nie je bl.bost, ved to, ze sa nimi uz zapierala do sedadla auta a veselo odrazala a pohojdavala s celym vajcom vobec nebolo v poriadku - pri havarke by sa jej zlomili obe nohy a to teda nie je ani nahodou zanedbatelny fakt :!:
Moja je krpata a lahka ako ozajstny korkovy stupel, ale zato siju ma silnu (sak je to byk :lol: ) a vojtovka v prvom polroku jej zivota z nej spravila ozajstnu sikovnicu, napriek tomu by som ju v zivote nedala do "normalnej" autosedacky skor a podla tvojho top kriteria by som ju tam mohla v klidku dat uz ako polrocnu, kedze vtedy uz liezla ako drak aj stala :wink: :roll:
norina
expert
 
Príspevky: 13344

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tvarou vpred....

Odoslaťod Deeni »

norina
sorry nebudem sa s tebou hádať, stojím si za svojím :wink:
Deeni
 
Príspevky: 72

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tvarou vpred....

Odoslaťod monika19 »

winterfresh,pokial sa da,nechala by som dieta co najdlhsie v protismere,ak mas tu moznost.pozri si nejake crashtesty,tam uvidis ako to dieta doslova leti dopredu a dieta ma este tazku hlavicku,fakt na ten krk dost velky napor
podla vsetkeho mas sedacku co sa tak upevnit da a moze ostat v aute
monika19
expert
 
Príspevky: 2436

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Autosedačky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.