autosedacka-vajicko

Akú, prečo, pre koho a kedy, kde kúpiť/zohnať
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: autosedacka-vajickoRe: autosedacka-vajicko

Odoslaťod petule »

nezabudka01 píše:My Fabiu :roll:

Nezabudka, Fabia sa mi nezda az tak stare auto. Ked mate manual, urcite sa docitas, ci sa da vypnut airbag. My mame Octaviu a airbag sa vypina tam, kde je ten "odkladaci priestor" pred spolujazdcom, napr. na CD, mapy... Tam jednoducho otocim klucikom do polohy OFF a airbag je vypnuty.
A ako uz pisali dievcata vyssie - je to super, ked sa dietatku prihovaras zozadu, mozes mu podat dudlik, caj...... Navyse ten ocny kontakt je k nezaplateni. My sme starsiu dcerku vozili vo vajicku na zadnom sedadle. Mali sme auto, kde sa nedal airbag vypnut. Samozrejme bola v protismere, nikoho nevidela... Co ta sa naplakala. Ked som isla autom sama, nemohla som si pomoct.. Ked isiel aj manzel, sedela som vzadu.
Ked sa narodila mladsia, mali sme uz Octaviu, vypli sme airbag a najmladis clen rodiny okupoval miesto spolujazdca :lol: Ja som sedela vzadu ku spokojnosti oboch deti. Starsia bola rada, ze sedim vedla nej, mladsia bola rada, ze na mna vidi. A smiesne boli aj okamihy, ked sa rucickou natahovala po radiacej pake... Jednoducho - vsetko mala pod kontrolou 8)
Teraz uz sedia male vzadu a ja som spat na svojom prednom sedadle.
petule
pokročilý

Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: autosedacka-vajicko

Odoslaťod schamka »

Petule, zalezi od auta. My mame tiez oktavku, ale vypnut airbag sa nam da len v servise...

Inak my sme obe decka vozili vzadu. Ved z nich neubudne, ked na vas chvilku nevidia.
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired

Odoslaťod petule »

schamka píše:Petule, zalezi od auta. My mame tiez oktavku, ale vypnut airbag sa nam da len v servise...

Inak my sme obe decka vozili vzadu. Ved z nich neubudne, ked na vas chvilku nevidia.

Mas pravdu, na starej oktavke sa nam nedal vypnut vobec....

Inak - ked sme mali iba starsiu dcerku, cestovavala som cca kazde dva tyzdne 90km, co je pohodicka, len potom sme sa prestahovali. A ked sa narodila mladsia, cestovavali sme kazde 2 tyzdne 500km, takze som uvitala, ze malicka sedi vpredu.
petule
pokročilý

Odoslaťod RomanaX »

Ja som so starsou pravidelne cestovala sama 400km a nikdy som ju nedala na predne sedadlo - predsa len je to najnebezpecnejsie miesto v aute...
Zdalo sa mi prijatelnejsie chvilu pocuvat plac, nez ju nejako ohrozit...a tie co pravidelne brazdite Slovensko krizom-krazom, urcite viete o com hovorim!
RomanaX

expert

Odoslaťod majina BA »

baby, vozit dieta na prednom sedadle nie je povolene, je to iba ako posledna moznost, ak sa inde v aute sedacka nezmesti..........
majina BA

v strese, ale stastna

expert

Mood: Happy

Odoslaťod petule »

majina BA píše:baby, vozit dieta na prednom sedadle nie je povolene, je to iba ako posledna moznost, ak sa inde v aute sedacka nezmesti..........

Maji, ja som citala, ze vajicko mozes vozit na prednom sedadle. MUSI byt vypnuty airbag a vajicko normalne v protismere. Az tie dalsie sedacky (pre starsie deticky) musis mat vzadu. Prosim ta, kde si citala, ze to nie je povolene ? Teraz mam vycitky svedomia... Lebo my sme mladsiu vozili na prednom sedadle.
petule
pokročilý

Odoslaťod petule »

RomanaX píše:Ja som so starsou pravidelne cestovala sama 400km a nikdy som ju nedala na predne sedadlo - predsa len je to najnebezpecnejsie miesto v aute...
Zdalo sa mi prijatelnejsie chvilu pocuvat plac, nez ju nejako ohrozit...a tie co pravidelne brazdite Slovensko krizom-krazom, urcite viete o com hovorim!

Viem, ze sedadlo spolujazdca je najnebezpecnejsie miesto v aute, len ja som sa velmi dlho rozhodovala medzi 2 moznostami : bud bude mala vzadu, bude plakat, kricat, jedovat sa (neslo o chvilkovy plac) a ja sa mozem zlaknut a zazmatkovat pri soferovani..
Alebo bude mala vpredu vedla mna, uvidi na mna, bude spokojna a ja budem pri soferovani v klude.
Navyse sme cestovavali zo zahranicia, velka cast trasy bola po dialnici a nedalo se teda kazdu chvilu zastavit. Ine je cestovanie napr. cez mesta, kde mozem pristavit, malu na chvilu vybrat zo sedacky a podobne. Ale uznavam, ze to sedadlo spolujazdca je najnebezpecnejsie v aute..
petule
pokročilý

Re: autosedacka-vajickoRe: autosedacka-vajickoRe: autosedack

Odoslaťod Zuz ana »

nezabudka01 píše:
majina BA píše:baby, vozit dieta na prednom sedadle nie je povolene, je to ibaJE ako posledna moznost, ak sa inde v aute sedacka nezmesti..........

TAK JE alebo NIE JE? V akom zákone to nájdem?

daco som googlila a podlo tohto:

http://www.zakon.sk/Main/lwDefault.aspx ... ArtID=9284

to dovolene JE, pokial je vypnuty airbag. Ale uz som to nekontrolovala ci je to aktualne a ani v zakone som to nehladala.
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Odoslaťod majina BA »

ja som toto znenie, ktore som sem dala, niekde citala, ale neviem to najst :oops: a tiez ked nas minule zastavili polisi, tak nas za to chceli pokutovat a ukecala som ho na to, ze ina moznost nebola, lebo ozaj nebola ...............
majina BA

v strese, ale stastna

expert

Mood: Happy

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Autosedačky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.