diskusie o stavbach

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: diskusie o stavbach

Odoslaťod monika19 »

my cakame,kym predame byt a potom kupime pozemok a zacneme stavat.uz sme sa viac menej rozhodli pre prodomacky kompakt 40,velmi sa mi paci,len ci sa zmestime do tenj ceny naozaj,lebo nechceme prilis velku hypoteku brat.
vy sa zmestite do tej ceny priblizne aj napriek upravam?
este ked teraz vy idete menit hrubku stien,to netreba prerobit projekt?trebars ked je projekt robeny na tehlu a mychceme stavat z ytongu...?
tak vam drziiim palce :)
priebezne informuj,som zvedava :)

to staviate kde preboha?co viem tak taketo otrasne palky boli na ciernej vode,sme preto upustili od toho smeru
monika19
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Džusa »

no presne tam ideme stavat...
a ci sa zmestime... chceli by sme. ale to uz bude zavisiet od toho, co dame do interieru. zatial riesime len hrubu stavbu a na nu mame cenovu ponuku. interier si budeme asi sami manazovat, sami zhanat majstrov aj material. muz vravel, ze do plavajucej podlahy by sa aj sam pustil.
projekt uz nemenime, s viacerymi stavitelmi co sme to preberali, tak nemaju problem prepocitat statiku pri takejto zmene tehly, a prisposobit realizaciu. ale toho, co sme si vybrali, tak ten da v cene aj prekreslit cast projektu, lebo je to pre neho lepsie, ked to ma na papieri, statika strechy sa nam bude tiez nanovo prepocitavat.. ale az nasledne, k stavebnemu povoleniu ide ten projekt z prodomu.
a ak sa nemylim, tak prodom ma projekt pripraveny aj pre alternativu ytongu... ale to som detailne neriesila, len som to niekde zbezne videla.
financovanie tiez mame uz prediskutovane s bankou, ale ziadost o uver mozme podat az po schvaleni stavebneho povolenia a cerpat prvu tranzu az po nadobudnuti pravoplatnosti stavebneho povolenia, co byva spravidla 15 dni od schvalenia.
Džusa
pokročilý

Odoslaťod Džusa »

pekny domcek ten kompakt 40...
Džusa
pokročilý

Odoslaťod Džusa »

CherryAnn píše:
Džusa píše:pekny domcek ten kompakt 40...

Ten kompakt 40 myslíte od GSERVISU? Lebo nám sa zase veľmi páči typový dom kompakt 37. Je o trochu lacnejší, dosť podobný. Ale tá štyridsiatka je tiež pekná.

to bolo myslene na predchadzajuci prispevok, bol to od prodomu, my staviame bungalov od prodomu
Džusa
pokročilý

Odoslaťod monika19 »

dzusa,je to ten isty dom,gservis je v cechach prodom

cherryann,37 sa aj mne paci :)
monika19
expert

Odoslaťod Džusa »

nevedela som...

monika uz staviate?
Džusa
pokročilý

Odoslaťod monika19 »

ale kdeze,nakoniec sa mi zivot uplne inym smerom zvrtol,ale teda prezijeme..ale stale mam prehlad v projektoch :)
a vy ste ako na tom?
monika19
expert

Odoslaťod Džusa »

snad ti to este niekdy vyjde s domcekom...

aj nam na zaciatku osud zasiahol do zivota a nevedeli sme, ci pozemok predat a vsetko stopnut, ale ked sa situacia ukludnila, tak sme to rozbehli.
teraz uz riesime posledne interierove veci - z tych velkych cakame na kuchynu a interierove dvere a potom este kopa detailov. a najhorsi bod bude kolaudacia, zohnat vsetky podklady a niektore sa ani nedaju zohnat, lebo to nezavisi od nas. takze dom bude do konca roka dokonceny aj so zariadenim (ktore davame nove) a stahovat sa zatial nebudeme.
Džusa
pokročilý

Odoslaťod jana v. »

dzusa, da sa nastahovat aj pred kolaudaciou, ale to by bolo "na cierno" (otazka je, ci si kolaudujuci nevsimne, resp. nebude chciet vsimnut znamky byvania), dokonca aj oficialne na písomnu ziadost. a ziadost o kolaudaciu treba tiez podat trochu skor, my sme mali konanie asi po 6 tyzdnoch od podania.
jana v.
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.