diskusie o stavbach

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: diskusie o stavbach

Odoslaťod jana v. »

celkom pekne projekty ste si vybrali, len mi neda, monika, neupozornit ta, ze v tom druhom schodiste hore zacina pri vchodovych dverach a bud budes musiet velmi casto umyvat, alebo si budete spinu nosit hore, zvlast, kym nebudete mat terenne upravy. vies ako sa ja tesim, ze mam tu spinavu cast "samostatnu" a staci to umyt raz za den? ale samozrejme, ze je to otazka nazoru...
jana v.
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod jana v. »

Džusa píše:a v ktorej casti Slovenska budete stavat? kontakt na okna by sa aj nam hodil. momentalne uvazujeme o plastovych, ale s foliou-imitacia dreva, ale keby za cenu plastovych boli drevene, tak to by som bola nadsena....

inak ja som to ani nechcela, ale montaznici nam povedali, ze pri tychto byva niekedy casom problem, ze na strane, kde pecie slnko sa obcas ta folia zbublinkavie (jednoducho to lepidlo tie dnesne horucavy nie vzdy vydrzi). navyse tie spoje - zvary v rohoch byvaju len pretrete farebnou fixkou a ta casom tiez trochu zmeni farbu, pripadne sa objavia tenucke biele ciarky na okrajoch, asi sa zcvrkne ta folia, alebo co, a musis si zohnat znova taku fixku a zafarbit. tymto ta nechcem odhovarat...
a na drevene okna mam kontakt (firma je z brezna), sused ich ma 7 rokov a nie je este vidiet potrebu natierat, ale chce to tento rok preventivne pretriet nejakym akoby olejcekom. a my mame od nich vnutorne dvere, aj zasuvacky, ale tie len rok, ale zatial sme spokojni. ak chces, napis ss, poslem kontakt. neviem kde idete stavat, ale informovat sa a ponuku si mozes dat urobit.

a ci sa zmestite - neviem stavali sme svojpomocne, takze nas to stalo menej, ako podla projektu. myslim, ze do ceny na kluc sa zmestime aj so suterenom navyse (2/3 plochy), s terennymi upravami a plotom a so solarom, co nebol v projekte.
jana v.
expert

Odoslaťod monika19 »

jana v. píše:celkom pekne projekty ste si vybrali, len mi neda, monika, neupozornit ta, ze v tom druhom schodiste hore zacina pri vchodovych dverach a bud budes musiet velmi casto umyvat, alebo si budete spinu nosit hore, zvlast, kym nebudete mat terenne upravy. vies ako sa ja tesim, ze mam tu spinavu cast "samostatnu" a staci to umyt raz za den? ale samozrejme, ze je to otazka nazoru...

ano jani,som na to myslela ked sme zacinali tuto temu,zatial niesom uplne rozhodnuta,dost zalezi na tom,za kolko predame byt,podla toho sa zariadime ci dom s garazou,alebo bez.zvazujem aj individualny projekt,stacil by mi v podstate velkopriestor dole tak do L,aby navsteva nepozerala na kopu riadu v kuchyni a v pripade potreby by sme urobili priecku a vznikla by izba pre nejaku tu mamu,keby raz bolo treba.hlavne mame male deti a vsetky projekty maju schodiste tak,ze ked ide vnoci dieta na wc,alebo k rodicom do spalne,ide sakra blizko okolo tych schodov.a v neposlednom rade,ako si ty pisala,ked otvoris dvere,vyvetras cele poschodie ked mas schody hned pri dverach...

nad solarom uvazujeme aj my,ako vam to vychadza?stiha to zohrievat vodu?ze tie panely treba po cae menit?
a ak mozes,kolko vas to vyslo so vsetkym?
monika19
expert

Odoslaťod Džusa »

jani, budeme musiet tie okna teda premysliet a zistit co a ako. aspon viem, na co sa pytat, myslim tie spoje, diki...

monika, budete riesit docasne byvanie, alebo budete predavat byt az ked postavite?

my tiez riesime aj toto, zatial chceme financovat vsetko z uveru, a cast potom predcasne splatit z predaja bytu. uz sme sa raz stahovali tak, ze sme sli docasne k nasim, nabytok a mnohe veci sme docasne stahovali babke do domu a potom za pol roka do noveho bytu. uz sa chcem tomuto vyhnut a ist priamo do domu.
Džusa
pokročilý

Odoslaťod monika19 »

my musime najprv predat byt a z toho chceme stavat.veci nemame ku komu dat,ani my vlastne nemamae ku komu ist,da sa ale byt predats tym,ze vas novy majitel v nom necha nejaky,dopredu urceny cas byvat,ale zalezi na tom,ci ti ludia kupuju byt ako investiciu,alebo potrebuju byvat.kamoska takto byvala v byte 9 mesiacov po predaji...
takze my budeme musiet ist do podnajmu,ale co sa da robit,proste treba priratat okolo 80tis podnajom k cene vystavby domu a neriesit.dufam ze to bude aj menej,ak by sme stavali kym som na md,tak by sme isli do lacnejsieho podnajmu mimo ba,ak budem robit,tak o tych par tisic,co nas bude stat rozdiel medzi nasim najomnym a podnajmom,budeme mat vacsi prijem,tak to snad nejak zvladneme
monika19
expert

Odoslaťod Džusa »

predaj bytu... to je dalsia moja obava. uz tie casy, ked sme stary byt predali za 10 hodin su prec. ak budeme chciet byt rychlo predat, tak neviem ci ho predame vobec za tu sumu, co sme do neho vrazili.
pokial nezacneme kopat zaklady, tak pozemok bude sluzit ako investicia.
ale moj muz sa s tym velmi ponahla, chcel by tretie dieta a uz nas zacina tlacit vek.
drzim palce, aby ste nasli vhodneho kupca...
Džusa
pokročilý

Odoslaťod monika19 »

dzusa,ja pocitam ze za take 2 roky ho snad predame,lebo ak by sme ho chceli predat rychlo,tak zanho dostaneme asi o 800tis menej nez by sme chceli.a to ani nehovorim,ze pred 2 rokmi by sme zanho dostali o rovnaku sumu viac nez teraz dufame ze dostaneme...takze vklude kupime pozemok a kedy predame,vtedy predame...
monika19
expert

Odoslaťod corky »

monika19 píše:my musime najprv predat byt a z toho chceme stavat.veci nemame ku komu dat,ani my vlastne nemamae ku komu ist,da sa ale byt predats tym,ze vas novy majitel v nom necha nejaky,dopredu urceny cas byvat,ale zalezi na tom,ci ti ludia kupuju byt ako investiciu,alebo potrebuju byvat.kamoska takto byvala v byte 9 mesiacov po predaji...
hm... toto nie je bohviečo, lebo stačí daždivé leto a mate velký problem stíhať sťahovanie :( Čo máme známych, všetkým sa stavba predlžila. Tiež takto predali byt a potom museli niekolko mesiacov bývať tak, že manžel "na stavbe" a ona s deťmi u rodičov.
Ak potrebujete bývať v novom rýchlo, pouvažovala by som nad montovaným domov z drevených sendvičových panelov ... postavia to za pár mesiacov, je ekologický a nízkonakladový.

Nam sa prerábka tiež natiahla ... povodne sme to mali vypočítané presne ... ale hned na začiatku sme začali o 2 týždne neskor, lebo pršalo a tí, čo mali prísť na krov museli niekomu dorobiť a až potom prišli k nám (počasie neovplyvníš... :( ). Takže sme porobili, čo sa stihlo,a by sme mali aspon pod strechou a ostatné dorábky sme robili už potom, niečo v zime, niečo až na dalšú jar. A chodbu dokonca až o rok, schodište nemáme dorobené dodnes (4 roky od prerábky :( ), došli peniaze.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod monika19 »

no ja vobec nepocitam s tym,ze by sme stavali menej ako rok
rozmyslali sme aj nad montovanym,ale nakoniec sme sa rozhodli,ze ytong.uvidime ako nakoniec dopadneme
ked uz bude stavba pod strechou,tak sa da robit aj ked prsi,aj tak sa to bude robit cez vikendy,jeden vikend dotiahnut svagra urobit elektrinu,dalsiu zase niekoho na kurenie atd..
monika19
expert

Odoslaťod corky »

oni už mali rozostavané, ked predávali byt
mysleli si, že daju porobiť firmám, ale potom tam boli nejaké problémy, neboli spokojní, tak dorábali svojpomocne a to samozrejme nejde tak rýchlo

bože, akurát sa tak obzerám po obývačke a zisťujem, že ledva sme dorobili a už nam zasa treba niečo opravovať a malovať :scared:
corky

I choose to be happy...

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.