diskusie o stavbach

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: diskusie o stavbach

Odoslaťod jana v. »

len na vysvetlenie pre vsetkych, co sa docitali az sem, aby to niekto nepochopil zle.
samozrejme, ze si nemyslim, ze som pojedla vsetku mudrost sveta, ani ze nie je nic lepsie nad to, co mame my, ale vzhladom na nase vedomosti a nacitane informacie, doporucenia, zvazenie ceny, pracnosti a este neviem coho vsetkeho sme sa rozhodli v case stavania pre to, co sme sa rozhodli. a tymito radami nechcem nikomu robit ani reklamu, ani antireklamu, ani nic. su to len moje, resp. nase nazory, ktore mozno o par rokov zmenim rovnako, ako sa zmenia moje potreby a zvyky. ved vlastne pre tie rozne potreby a zvyky je tak vela projektov a nie su vsetky domy rovnake :lol: .
jana v.
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod monika19 »

jani,pre mna su tieto tvoje prispevky velmi uzitocne,len tak dalej :yes: na tieto veci tu ta diskusia je :yes:
monika19
expert

Odoslaťod Džusa »

my sme spravili velmi rychle a necakane rozhodnutie a tiez ideme stavat - neviem este kedy, ale uz mame zmluvu na pozemok. rozhodnutie padlo 28.3., na druhy den sme nasli pozemok, teraz sme podpisali zmluvu a zaroven riesime uver a projekt. projekt mame z prodomu, ale dali sme si spravit zmeny (zmeny v architekture aj statike). za pochodu sa snazime zistovat a ucit vsetky veci, ktore nas cakaju...
Džusa
pokročilý

Odoslaťod monika19 »

dzusa,potom daj vediet ako to bolo s odhadom ceny v katalogu..co vas stali zmeny v projekte?

idete svojpomocne,alebo date firmam?
my sme skoro dali zaloho za pozemok,ale na poslednu chvilu sme zistili co nas bude stat dotiahnutie sieti a kapanek by sa nam pozemok predrazil..
monika19
expert

Odoslaťod Džusa »

prodom sa tvari, ze garantuje cenu v katalogu. ze keby sme to cez nich postavili na kluc, tak za tu ich cenu. tak teda dufam, ze to plati. pytala som sa kedy kotrolovali nacenenie, ze to bolo niekedy v okt.2009. muz dufa, ze nas to vyjde lacnejsie. este sme nedostali konecny projekt, ale ze by tam mal byt rozpis po polozkach, tak uvidime...
menime architekturu a statiku, ostatne sucasti projektu nemenime, takze zdravotechniku, elektroinstalacia a ostatne sme ponechali... a zmenu nam urobia za 960 EUR (podla nich je to vacsia zmena) + sme si dali cez nich spravit este osadenie stavby (musime zistit nasich potencialnych susedov, lebo chceme umiestnit dom viac dolava, ako je v uzemnom rozhodnuti, ak dostaneme suhlas od suseda, tak nam to povolia). musia prepocitat strechu, zmenili sme celkovy podorys. snazili sme sa to zjednodusit, aby strecha nebola komplikovana a dufajme, ze aj financne to pomoze.
zvazovali sme aj dat si urobit projekt na mieru, ale predlzilo by to dobu a vyslo by nas to viac. takto by mal byt projekt hotovy 17.5., cize asi za cca 4-5 tyzdnov od spisania objednavky na zmeny...
svojpomocne stavat nemozme, nemame na to nikoho. ale este nevieme, ci nahodou zakladovu platnu a mury si nezorganizuje sami a zvysok firme. moznoze cele dame firme, ak sa zmesti do tej sumy, co je na projekte. materialy budeme asi riesit priebezne, podla financii. priblizne vieme, co by sme asi chceli, ale nemusi to vyjst. ale este vela veci netusime... muz to chce mat do zimy pod strechou... som zvedava ako budeme stihat, stavebne povelenie chceme vybavovat sami, koli uspore financii..
monika, mate uz vybraty projekt?
Džusa
pokročilý

Odoslaťod monika19 »

dzusa,zvazovali sme tento
http://prodom.sk/?p=projekty&project=299
a tento
http://prodom.sk/?p=projekty&project=255
len som si nebola ista ci tie ceny su realne.nevedela som,ze cez prodom sa da aj stavat.tak sa ta budem teraz casto vypytovat :)
my sme rozmyslali dat urobit firme hrubu stavby,ale chceli by sme ytong,cice by to mohlo vyjst aj lacnejsie,teda naivne sa domnievame..strecharov tiez mame nejakych a aj drevene okna v cene plastovych by sme mohli dat urobit,sestra pozna partiu,co im robili omietky a stierky,celkom bola spokojna,hadam si u nas neurobia zle meno...ale teda,ani my sta;le netusime do coho vlastne ideme :))
monika19
expert

Odoslaťod corky »

Džusa píše:prodom sa tvari, ze garantuje cenu v katalogu. ze keby sme to cez nich postavili na kluc, tak za tu ich cenu. tak teda dufam, ze to plati.
treba sa pozrieť, v akých cenových reláciách sú použité materiály - teda čo je v tej ich cene
my sme dom nestavali, len prerábali podkrovie, vela sme si robili svojpomocne, niečo firmy (ale niečo z toho boli známi, zjednali sme cenu) ... ale i tak to vyšlo viac ako sme si mysleli :( Pritom sme do bytu nedávali nič extra predražené, žiadne luxusné kachličky, klasická plávačka
vela sme nakupovali v Polsku stavebné veci o 30-50% lacnejšie ako u nás tie isté

na tom sa dá dosť ušetriť, že si stavebný materiál pozhánate aj sami, nie všetko kupovať cez firmy ... ale niečo je lepšie zasa cez stavebnú firmu, ak maju lepšiu cenu ... treba porovnávať, čo sa oplatí viac

a ešte pozor na firmy ... najlepšie je byť im stále za pätami a kontrolovať čo a ako robia, zožente si niekoho nezávisleho, kto sa tomu rozumie a vie veci posúdiť. Inak možu veci odfláknuť a prídete na to až ked sa nasťahujete :roll:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Džusa »

corky, ja ma tiez obavu, ze to bude viac... ale moj muz si neda povedat, on hovori, ze musiem postavit za tu cenu v katalogu. este nemame ocenenie jednotlivych poloziek, ale na nete sme si pozerali, co vsetko a ake materialy tam zahrnaju. totiz mame aj od kamaratov komplet cenovu ponuku od stavebnej firmy, ktoru urcite oslovime a porovnavali sme ceny zpred 4-5 rokov s terajsimi. napr. beton, tehly isli o min. 20% dole, zateplenie zostalo na rovnakej urovni. cize mali mali by sme postavit za tu ich cenu domu pri terajsich cenach materialov, hoci ideme stavat bungalov a mnohi tvrdia, ze bungalov je drahsi ako poschodovy domcek, koli drahej streche a krovu.
a este si moj muz mysli, ze si budeme zhanat niektore materialy sami, co silne pochybujem, pri jeho vytazenosti nebude mat cas ani chodit na stavbu, hoci to bude zopar ulic dalej od nasej bytovky...
Džusa
pokročilý

Odoslaťod Džusa »

monika, ten prvy projekt co si dala link, sa mi velmi paci...
my mame tento:
http://prodom.sk/?p=projekty&project=83
ale so zmenami, sekli sme z garaze a predlzili vpredu izbu, aby sme mali podorys obdlznik, a strechu bez akychkolvek lomeni, aby nebola taka draha a komplikovana... a este sme ziskali 1 izbu navyse, bude mensia, ale bude sluzit ako pracovna+hostovska...
a v ktorej casti Slovenska budete stavat? kontakt na okna by sa aj nam hodil. momentalne uvazujeme o plastovych, ale s foliou-imitacia dreva, ale keby za cenu plastovych boli drevene, tak to by som bola nadsena....
Džusa
pokročilý

Odoslaťod monika19 »

no popytam sa na tie okna,ci ta cena by bola pre nas vramci toho,ze sme rodina(to je nejaky svagrov bratranec),alebo maju proste take ceny.su niekde z oravy
my chceme stavat okres ds,ale sme z ba.stale vsak nemame pozemok,ale lokalitu uz mame vytipovanu

len nieco prodom nema vramci tej ceny na kluc,tak si to poriadne pozistujte.nieco sa mi mari,ze bleskozvoda zabradli na schody,ale vy ich mat nebudete.. :)
monika19
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.