Siporex

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Siporex

Odoslaťod Zuzana7714 »

Ahojte, je to trocha odveci otázka pre baby, ale možno máte niektorá skúsenosť /alebo muža murára:-)/. Potrebujem dorobiť asi 10 cm steny, chalan, čo to má robiť pracuje so Siporexom. Ja mám ale vážne obavy, že keď ten Siporex pridá k stene /železobetón/, tak že mi to neudrží kuchynské skrinky. Máte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.
Zuzana7714
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Siporex

Odoslaťod para »

Na 10cm presa nebudes mat linku, mame cely dom zo siporexu, zavesene vysoke kuch.skrinky vysoke 1m, 2x bojler a este nam na hlavu nic nepadlo :) a byvame uz zopar rokov.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Zuzana7714 »

Ja viem že keď je celý dom postavený, tak všetko drží, ide len o to, že my máme byt v novostavbe a tam, kde má byť linka, je 6elezovetón. Takže nám poradili /aby sa dali urobioť rozvody vody a elektro/, aby sme si rozšírili stenu o takých 10 cm. A ja sa bojím, či ten spoj medzi železobetónom a siporexom udrží tie skrinky.
Zuzana7714
začiatočník

Odoslaťod para »

aha ide 10cm do hrubky steny, tak date dhe sroby ktore budu aj v betone. nebude lacnejsie robit rozvody o poldna dlhsie do betonu ako murovat celu stenu?
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Zuzana7714 »

Nie je to také jednoduché, ručne to nikto robiť nebude a firmy, ktoré režú a vŕtajú do železobetónu si účtujú strašné sumy, nedá sa to porovnať s obmurovaním steny. Okrem toho je tam na striedačku železobetón a tehla, ale v intervale metra, s tým, že tehla je o 11 cm tenšia, takže keď už aj tak musíme zarovnať tieto ústupky... No nič, zisťujem ďalej, už som z tej kuchyne chorá:-)
Zuzana7714
začiatočník

Odoslaťod para »

mame niekolko stien z betonu, rozvody frezovali kargofrezkou, jasne ze trocha frflali, hlavne ked robili dieri na svietidla cca 8 kusov zapustenych svietidiel,ale netrvalo to nejako dlho. A na 10cm hruby siporex nezavesis kuchynu, urcite budu sroby dlhsie, musia nieco vydrzat. V panelakovych bytoch maju len beton a vrtaju do neho. Ja by som sa viac bala toho spoja ked zavesis skrinky a cast srobu bude v betone-cast v siporexe ci tehle co to bude s tou tehlou robit - bude tam urcte nejake pnutie,niesom odbornik,ale porad sa s nejakym stavbarom. Alebo skus a diskusie na http://www.efilip.sk
a rozvody nam robil normalne vodar a elektrikari - ziadnu speci firmu na vrtanie a frezovanie sme nevolali.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Zuzana7714 »

No, vidis, to ma vobec nenapadlo, ze srouby budu dlahsie ako 10 cm. Takze som na zaciatku, bude sa to musiet dat do toho betonu. V kazdom pripade, dik za link:-)
Zuzana7714
začiatočník

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.