AKY PLOT?

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: AKY PLOT?

Odoslaťod jana v. »

tani, ale na tej ulici, kde staviame to nie je problem spodnej vody, ale vrchnej, teda dazdovej, pripadne z topiacich sa snehov, plus ta ulica je mierne dole svahom a na opacnej strane hlavnej cesty, na ktoru usti, je kopec. sused ma totiz studnu-drenaznu jamu, co pouzival v lete na polievanie asi 150m2 travnika + nejake kvetinace a v nej podchvilou nema dost vody a ak sa nemylim, tak dno je asi 5m pod urovnou terenu okolo plota.
inak na okraj - moj muz sa smial, ze co to za termin vrchna voda, ze co uz moze bezna voda z dazdov urobit, ak nemyslime zrovna zaplavy, len on doteraz byval od 4. po 9. poschodie na sidlisku...
jana v.
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: AKY PLOT?Re: AKY PLOT?

Odoslaťod Táňa »

jana v. píše:tani, ale na tej ulici, kde staviame to nie je problem spodnej vody, ale vrchnej, teda dazdovej, pripadne z topiacich sa snehov, plus ta ulica je mierne dole svahom a na opacnej strane hlavnej cesty, na ktoru usti, je kopec. sused ma totiz studnu-drenaznu jamu, co pouzival v lete na polievanie asi 150m2 travnika + nejake kvetinace a v nej podchvilou nema dost vody a ak sa nemylim, tak dno je asi 5m pod urovnou terenu okolo plota.
inak na okraj - moj muz sa smial, ze co to za termin vrchna voda, ze co uz moze bezna voda z dazdov urobit, ak nemyslime zrovna zaplavy, len on doteraz byval od 4. po 9. poschodie na sidlisku...

Tak v tom máš asi pravdu.... aj my to máme podobne, tiež je plot trocha nižšie ako cesta a chodník .... a vlastne aj z cesty sa nám valí na pozemok voda.... :roll: Len som sa nad tým až tak nezamýšľala, že by to mohla spôsobovať dažď. voda.... :roll:
Táňa

expert

Odoslaťod Martinka »

Ahojte, dlhsie som tu nebola az teraz som sem znovu zabludila. Mozem poslat fotky nasho plota, my sme v meste a na rovine takze s dazdom sme zatial problem nemali. Vedla je babkin dom a ten ma betonovy plot vyse 50rokov, bol v dobrom stave takze sme na nom vymenili len vrchnu kovovu cast, murik zostal. Na vrchu murika mame betonove klobuky, takze na tom nestoji voda.
My sme betonovy murik obkladali bridlicou. Foto mam na druhom pocitaci, ked nezabudnem prihodim este dnes :wink:
Martinka
expert

Odoslaťod jana v. »

uz to stoji rok, zatial bez akychkolvek map, pliesni a pod :-), oddrenazovany a teraz to ideme nastriekat proti vlhkosti (bezfarebne, nieco ako impregnacny nater na odevy, topanky) - pre istotu, lebo od ulice na to nezasvieti slnko nikdy
Prílohy
detailplotu.jpg
(45.73 KiB) Stiahnutá 6866 krát
jana v.
expert

Odoslaťod oondrejj »

ja preferujem drevené ploty. Urobí sa betonový základ, potom sa z tvárnic vymurujú stlpy a medzi ne by som už dal drevenú vyplň. Predsa len drevo sa do exterieru hodí. Pokiaľ to robíkvalitná firma dosť veľkú životnosť to bude mať. Len pozor na lajdakov, aby ten plot nespadol. Veľa takých najdeme na fórach diskusiach či stránke ............... Ale najlacnejšie aj tak ostáva pletivo asi.
------------
Odstránený link
oondrejj

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.