Stavať svojpomocne?

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Stavať svojpomocne?

Odoslaťod Elinka »

Marekl,
sledovala som diskusiu od zaciatku, a som rada, ze teraz mozem zablahozelat k super rychlemu priebehu stavby :lol: .
Akurat pozeram, ze ste dost prehodnotili svoje povodne nazory na velkost domu, teraz je to skor dvakrat viac ako ten predchadzajuci ideal 100m2 :wink: . Preco ste sa nakoniec rozhodli ist do vacsieho projektu? Dost sa to tu vtedy rozoberalo, tak ma to zaujima. Pozerala som ten podorys, vcelku prijemny domcek, chyba mi tam len spajza resp. viac ulozneho priestoru v kuchyni a asi by som si vydupala aj vlastnu kupelnicku priamo zo spalne... V ktorej casti ste ho nafukovali :lol: ?
Kuchynu mame velmi podobnu, mala to byt nasa tretia od Damonu :lol: , ale dopadlo to nakoniec inak a aj sme ju trocha pomenili - tu cast s otvorenym barovym pultom nahradili uzke vyssie skrinky. A nelutujem, dobre to vyzera aj posluzi.
Zelam krasne a spokojne byvanie v novom :lol: a hadam nas tu po nastahovani potesis aj peknymi fotkami :wink: .
Elinka
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod emuci »

Marek, tak srdecne gratulujem, ze sa uz stahujete, no fakt to ste zmakli velmi rychlo. Zarazila ma sice ta cena, lebo som si este pamatala na ten prvy projekt a ma trochu zmrazilo ze 100m2 dom vyjde tak draho, ale uz teraz chapem, ze ide o 2x vacsi dom. tak som sa potesila, lebo my chceme nieco mensie a samozrejme lacnejsie, tak dufam ze to vyjde. a na druhej strane si vacsinu veci budeme robit svojmpomocne- teda vsetko co sa bude dat.mame cas,a mame kde byvat- takze to nas nesuri :wink: my sme zatial len po kupeni pozemku, a cakame na LV aby sme mohli podat ziadost o stavebne- ako dlho ste cakali na povolenie?
emuci
expert

Mood: Cool

Odoslaťod emuci »

No umrelo umrelo- ja som na modrej streche, tam je toho o domoch a byvani viac 8)b hod nejake fotky, ozivis to.Btw my sme toho roku zacali stavat, zatial mame strop, uz ho dokoncujeme a chyba strecha- na tento rok bude stacit, pokracovanie o rok. O kuchyni este len sniiiiivam, tak inspiruj. papa :cvak: :cvak: :cvak:
emuci
expert

Odoslaťod jana v. »

emuci, ale ved my sme strechu urobili v oktobri, okna zalozili v novembri, pre vianocami dokoncili murari vnutorne priecky a krb a na silvestra sme si boli zapalit prvy raz slavnostne iba my sdetmi ohnik v krbe. sice zima ako v psinci, ale sme sa pri krbe trochu zohrievali a nakoniec to bol super silvester, lebo prisli pozriet aj kamarati a vsetci sme skoncili u susedov :-). takze vobec nemusite koncit, lebo ked uz postavite krb, tak sa tam da trochu prihriat aj na desat stupnov a da sa veselo pokracovat. my sme vdaka tomu sa nastahovali po 15tich mesiacoch od vykopu...
tak aby ste vedeli, tento mesiac oslavime rok v novom, mame uz aj pristresok pre auto, buduci tyzden zacneme s plotom v predu a to asi tak bude stacit. samozrejm, ze v zime mame co este vylepsovat vnutri, takze nudit sa nebudeme... a na buduci rok dlazba.
jana v.
expert

Odoslaťod emuci »

Janka- to je super napad, ale asi muzika nepresvedcim- okna zatial nedavame, chceme, aby stavba dobre ,,vymrzla,,a krb budeme riesit az medzi poslednymi vecami- najprv okna, elektro, vodu, plyn a potom to ostatne. Ja dufam, ze buduci rok by sme tam mohli uz aj my byvat- zatial byvame s mojimi rodicmi a uz ma chyta ponorka :unsure: :unsure: :unsure: ja som ochotna aj do bojovych podmienok sa nastahovat, dorobi sa to casom.
Ninive, ja som chcela tiez ist na ostavbe, ale modra strecha sa mi zda byt prehladnejsia- a viac inspiracii tam clovek dostane od inych. mozno sa tam stretneme, idem ta vystopovat na ostavbe- mas tam aj fotky?
emuci
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.