Stavať svojpomocne?

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: STAVAŤ SVOJPOMOCNE????????

Odoslaťod katinka »

bungalov je vzdy lepsi ako 100m byt :) a tento je pekne rieseny

a ci svojpomocne zavisi od toho, ci mate cas. moj manzel pracuje do vecera, ja mam dvoch certikov a pracujem z domu, realne sme sa na to pozreli a staviame na kluc. teda este nie, ale budeme. my mame vyhodu, ze sme pozemok zdedili.
katinka
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mamina »

No potom ako teraz reálne vidím tú odbornú prácu našich pánov majstrov by som na kľúč nikdy nestavala :roll: teda ak to znamená, že zaplatíš a firma ti sama postaví dom a ty len prebereš hotový dom :wink:

svojpomocne sa to tiež veľmi ťažko realizuje - nie je čas :roll: takže podľa mna pozhánať ľudí, ktorí to budú robiť, vy si pozháňate materiál (dajú aj celkom slušné zľavy, môžete ušetriť), ale treba na tých pánov "majstrov" dennodenne dozerať, kontrolovať :!: :evil: niečo sa dá urobiť aj svojpomocne....a možno poznáš čo ja viem elektrikárov alebo vodárov, tak tých si zoženieš lacnejšie....

Ten bungalov je ozaj pekne riešený :wink: Ale pochybujem, že sa zmestíte do tej ceny.... :roll: :roll: my nemáme o moc väčší dom a teda len dom je v tej cene...bez zariadenia :roll:
mamina

expert

Mood: Happy

Odoslaťod zlaticko »

Lea,
tazko odpovedat lebo si neuviedla kde presne chcete pozemok....
v okoli senca dedinky na madarsky smer.. tak najlacnejsie sa zemi pohybuju okolo 2000 m2 mozno plus siete... resp. 2500 aj so sietami.. na bungalov potrebujes min. tych 5-6 arov v senci ide m2 za 4000 a viac..
co mas pri tej cene.. min. 1.5 miliona.. ale to je naozaj dobra ponuka.. musi byt.. dalsie prachy zhltnu pripojky.. porjekt a stavebne povolenie.. 100 000,

svojpomocne..no urcite sa vela veci da urobit ale aj tak je podla mna lepsie ked mas na hrubu stavbu /steny strecha okna/ jednu partiu.. aby sa ti potom nestalo.. ze to bude krivo.. ine rozmery okien.. a pod.. a jedny sa budu vyhovarat na druhych.. dneska ti uz tazko pojde niekto kto je naozaj sikovny robit zadarmo.. alebo odpoly zadarmo .. tiez ma rodinu.. a peniaze potrebuje..
my sme kupili pozemok.. aj s domcekom.. v jednej dedine.. prednu cast nechavame ta je obytna.. zadnu cast burame a tam ideme stavat... moj otec je manualne zrucny.. on nam dost pomaha.. hrubu stavbu davame robit firme.. /ktoru vlstni moj stryko../ a vnutro postupne.. pozname sikovneho elektrikara /bratranec/ vodara.. a kachlickara.. atd..
ale aj tak . a mame to na tie dva miolny rozpocitane.. a to budeme mat material bez dane.. a pod..
podla mna na ten dom musis ratat tak 2.5 mil... ked budete na nieco setrit.. a na pozemok.. tazko povedat zavisi od lokality.. plus treba este cosi priratat 0.5 M na plot upravu okolia.. a pod..

vyznam to urcite ma.. len treba zvazit ten pozemok.. co vas vyjde.. a podla toho..
svojpomoc je pekna vec ale aj tak treba mat aj odbornikov.. a najst dneska majstra murara je dnes dost problem..
zlaticko
expert

Odoslaťod emuci »

Hmmm, domcurik pekny.V obyvacke je zbytocne ten vyklenok- myslim, ze to zozerie zbytocne peniazky- keby ste dali len rovnu stenu? Svojpomocne? podla toho, ci to muzik dokaze, ak je technicky typ a mate v rodine sikovnych manualne zrucnych muzov- otec, svokor- ktori uz mozno nejaky dom postavili- tak urcite ano. Voda, elektrina potrebuje odbornikov. Kolega si tak postavil domcek poschodovy - vyslo ho to na 2,5 mil. - keby ze cez firmu , tak o nejaky milion drahsie. Skus sa pozriet na www.porada.sk, tam je o stavbach viac, najdes tam urcite svoju temu :wink:
emuci
expert

Mood: Cool

Odoslaťod mamina »

Marekl, ono dosť záleží od materiálu, ktorý vyberiete, od typu vykurovania, od veľa vecí :wink: len netreba zabúdať na motto - "nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť lacné veci" :roll: :D :wink:

Ak je švagor stavbár - máte dosť veľkú výhodu :D :wink: Podľa mna dôvera vo vedúceho stavby je dosť zásadná a dôležitá vec :D
mamina

expert

Odoslaťod Iris »

ahoj, som rada, ze si nacala tuto temu, sme v podobnej situacii, tiez hladame pozemok a tiez planujeme bungalov okolo 100 m2 uzitkovej plochy :wink: , ale nie sme z okolia ba, ale z pn ...
ja mam par postrehov:
- ja skor vnimam pozemok vo vztahu k celkovej cene byvania ako samostanu entitu, zalezi od vasich preferencii aka bude jeho cena, lebo to co stoji niekde 3000 za m2 moze doslova o par kilometrov dalej stat 2000
- nikto ti neda zarucenu odpoved ci sa da postavit dom za danu sumu, niektori sa budu bit, ze nie a ini povedia, ze samozrejme, je tam vela faktorov, ktore maju na to vplyv, ale ja osobne myslim pozitivne a verim, ze sa da najst "vymakany" pomer kvality a ceny, ktory si podla mna vyzaduje vymakaneho architekta ... zacala som verit, ze kvalitny architekt, a teda projekt, nie je vysadou len vysokorozpoctovych investicii, ale ze urcity nestandard (napr. terenny pozemok, nizky rozpocet a pod.) si doslova vyzaduje individualny pristup, potom sa ti investicia do projektu moze niekolkonasobne vratit
- na strankach porada.sk, e-filip.sk, living.cz, tzb-info.cz najdes vela informacii a podnetov, aj od fundovanych stavbarov (hmm, aspon sa poniektori zdaju)
- nemam ziadne prakticke skusenosti, je to len moj vnutorny vyvoj za posledne mesiace, ale nabada ma napisat ti, aby si sa hned na zaciatku vasej cesty neupla na jeden projekt, ale ostala otvorena inspiraciam a rieseniam, nielen preto, ze sa moze stat, ze na pozemku, pre ktory sa rozhodnete sa vobec nebude dat postavit alebo nebude na nom "sediet" vo vztahu k svetovym stranam a pod
- ak naozaj uz teraz vies, ze toto bude vas dom, tak pri vybere pozemku nezabudni zistit ci nahodou nie su na stavbu na nom nejake stavebne regulativa
- a este "lacny" dom musi byt co najjednoduchsi, tvoj projekt by mohol kludne byt jednoduchy obdlznik (tie dva vyklenky, hoci jednoduche a minimalne stavbu predrazuju a mozu vyzadovat narocnejsie riesenie strechy co zase stavbu predrazuje)

tak stavaniu zdar
Iris
expert

Odoslaťod mamina »

my sme dosť využívali e-filip :wink:
mamina

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.